Zaloguj się, aby obserwować  
Azvar

TVN i wykorzystywanie muzyki z gier komputerowych w ich programach

109 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2005 o 16:04, Koleś napisał:

Widze powstaje prawdziwa teoria spiskowa. Nagle okazuje się, że w co drugim programie/reklamie jest muzyka z jakiejś gry. Nie przesadzacie troche???


A kto tak powiedział? :)
Muza była w jednym programie i jednej grze.. Tylko że wszyscy w kólko o tym piszą i się przykłady mnożą :P :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 16:04, Koleś napisał:

Widze powstaje prawdziwa teoria spiskowa. Nagle okazuje się, że w co drugim programie/reklamie jest muzyka z jakiejś gry.
Nie przesadzacie troche???



Człowieku nie widzisz i nie słyszysz co się dzieje. Przesłuchaj sobie reklamę tego płynu do łazienki.
Po za tym grozi nam upadłość gier komputerowych w Polsce przez ten Tańcowaty z gwiazdami TVN.
Proponuje ci abyś założył "KOLEŚ" stopery na uszy i kupił sobie setki to będziesz słyszał i widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, jasne a reklamie Biedronki leci muzyka z Age of Empires, a w reklamie papieru toaletowego ostatnio slyszalem muzyka z Baldurs Gate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 16:22, Koleś napisał:

Tak, tak, jasne a reklamie Biedronki leci muzyka z Age of Empires, a w reklamie papieru toaletowego ostatnio slyszalem muzyka
z Baldurs Gate.


Dobra dobra jak chcesz to ich broń.
Kiedyś zmienisz zdanie!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 16:26, Harmegidon napisał:

Dobra dobra jak chcesz to ich broń.


Ja nikogo nie bronie, twierdze po prostu, że nie masz racji.

Dnia 01.12.2005 o 16:26, Harmegidon napisał:

Kiedyś zmienisz zdanie!!!!!!!!!!!!!!


Jak to zostało powiedziane w pewnej polskiej komedii: "Nie wydaje mnie się"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję od teraz wszyscy nastawiamy uszy i piszemy dokładnie przy jakiej reklamie/programie wsłyszeli tę muzę :) Wtedy łatwiej będzie weryfikować :P
Bo każdy może napisać - słyszałem w TV muzę z Quaka... :)

A swoją drogą - kiedys w którejś z reklam usłyszałem muzykę z endingu z Neon Genesis Evangelion (Fly me to the moon). To tez było na TVN-ie :)
A potem dowiedziałem się że to piosenka jakiegoś słynnego wokalisty tylko użyta jako ending :) I cała teoria spisku padła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, też czy o tym słyszeliście, ale producenci reklam/programów mogą KUPIĆ jakiś utwór na potrzeby swojego dzieła.

Więc, jeżeli w reklamie leci piosenka wyykonawcy xxxx, to nie znaczy odrazu, że reżyser ją ukradł i podstępnie wykorzystał.

Do tego dochodzi fakt, że różne utwory mogą zostać wykorzystane w kilku produkcjach. Więc może się zdarzyć i tak, że w grze i reklamie zostanie użyty ten sam utwór, co także nie oznacza odrazu kradzieży.

Szukacie taniej sensacji, takiej właśnie w stylu TVN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie słyszałem jakiejś konkretnej melodii z gry ;] W reklamie tej akcji dobroczynnej (taki motyw że dzieci się włamywały do szkoły (sic!) żeby oglądnąć gipsowy szkielet (sci!) i woźny ich nakrył) był taki motym, że młodzi się skradają, a w tle takie "Dammm, dammm, dammmmmmmm...". Dźwieki praktycznie idealnei takie same jak w Diablo, ale równie dobrze mógł to być przypadek. Nie przesadzajmy ^ 3m4 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o muzyke z gier w reklamach to sie tylko cieszyc trzeba.
wszystko lepsze niz jakies cymbalki i "najprawdopodobniej najlepszy proszek na swiecie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propo TVN, to przed chwilą obejrzałem program uwaga o morderstwie popełnionym pod wpływem girt komputerowych... Głupoty STRASZNE pokazywali, oczywiście dwóch nastolatków prezentowało GTA, pokazując bicie się i teksty w stuly "uciekaj bo ci trzy życia zostało". Wypowiedź pana od uzależnień, który uważa, że należy zakazać sprzedaży gier. A najlepsza była prezentacja F.E.A.R.a przez panów z Media Marktu. Dobrze wypowiedzieli się, że gra ma zajebisty klimat, że warto wyłączyć światło, bo się lepiej gra itp. ale niestety padło słowo "strzelanka" i zaraz kolejna pani pedagog rozpoczęła wykład na temat stworzenia listy złych gier i zakazania ich sprzedaży... RATUNKU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 20:20, Ciechan napisał:

A propo TVN, to przed chwilą obejrzałem program uwaga o morderstwie popełnionym pod wpływem girt komputerowych... Głupoty
STRASZNE pokazywali, oczywiście dwóch nastolatków prezentowało GTA, pokazując bicie się i teksty w stuly "uciekaj bo ci
trzy życia zostało". Wypowiedź pana od uzależnień, który uważa, że należy zakazać sprzedaży gier. A najlepsza była prezentacja
F.E.A.R.a przez panów z Media Marktu. Dobrze wypowiedzieli się, że gra ma zajebisty klimat, że warto wyłączyć światło, bo
się lepiej gra itp. ale niestety padło słowo "strzelanka" i zaraz kolejna pani pedagog rozpoczęła wykład na temat stworzenia
listy złych gier i zakazania ich sprzedaży... RATUNKU!

Zaraz pokazywali darmowe trailer w telewizji? dzisiaj? kurde a ja znowu przegapiłem,miałem oglądać.

Zawsze powtarzam że te głupie media to po prostu darmową reklamę robią grom.
Swoją drogą najgorsza ich wpadka to właśnie reportaż o grze Condename:Pazners Phase one(świetna gra)
Pewnie słyszeliście o tym.Czepiali się tekstów w grze które oczerniały Polaków.Oczywiście panowie z uwagi nie wspomnieli(a może nie byli na tyle inteligenti aby to dostrzec) o tym że cały tekst był oparty na AUTENTYCZNYM dokumencie z 1939 roku.Właściwie to był od deski do deski przepisany.Jedyny porządny artykuł napisała wtedy Gazeta wyborcza która to dostrzegła.Oczywiscie wcześniej swoje trzy grosze musiał dorzucić pan Kaczyński który gadał coś o tym jak można zbescześcić naszych przodków którzy walczyli podczas 2 wojny światowej.

Ten cały TVN to tylko tanich sensacji szuka.

Ja słyszałem motyw z Quka w Teatrze u mnie w Kielcach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem muze z MGS3 na Polsacie w programie Eureko, ja to wiem. I to w każdym odcinku leci ten modyw muzyczny z MGS3 w którymś tam etapie. Muze z gier wykozystują do swoich programów a w np.Teleekspresie słyszałem jak nadawali na to że gier brutalnych coraz więcej i nikt nie ogranicza sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 16:26, Harmegidon napisał:

Dobra dobra jak chcesz to ich broń.
Kiedyś zmienisz zdanie!!!!!!!!!!!!!!


A to dlaczego zmienie ? Wg mnie już lepszy TVN od Polsatu.
Polsat kradnie pomysły tej stacji. O tym już napisałem obszernego posta w temacie o stacjach TV, zaraz CI dam link

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1523&pid=7
Prosze, oto on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 15:50, DemoBytom napisał:

A co do muzy z Quaka - o ile się nie mylę, to tam muze robiło Nine Inch Nails - więc to z nimi mogła nawiązać
współpracę stacja TVN :/
Chociaż ja już sam nie wiem co o tej sprawie myśleć :/


Jasne... juz widze, jak TVN nawiazuje wspolprace z zespolem rockowym/metalowym czy jaka oni to muzyke tworzą (fajną :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>EJ TY STH DEVILISH CHĘTNIE BYM Z TOBĄ POOBGADYWAŁ

Dnia 01.12.2005 o 15:49, Harmegidon napisał:

PODAŁBYŚ SWOJE GG BO JA SIĘ ZABARDZO BOJĘ


Niech no się zastanowię...


hmmm...

Hmmph..


Hmm.

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 21:20, Vaxinar napisał:

> Dobra dobra jak chcesz to ich broń.
> Kiedyś zmienisz zdanie!!!!!!!!!!!!!!

A to dlaczego zmienie ? Wg mnie już
lepszy TVN od Polsatu.
Polsat kradnie pomysły tej stacji. O tym już napisałem obszernego posta w temacie o stacjach TV,
zaraz CI dam link

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1523&pid=7
Prosze, oto on.



To że polsat tak robi to ja już dawno zauważyłem.
Główniei chodzi mi o reklamę tego płynu do łazienki, który TVN nadaje bardzo często.

A PO ZA TYM MUSIAŁEM PONAWALAĆ NA TĄ DURNOWATĄ STACJĘ TVN BO NIE MOGĘ PRZEBOLEĆ
TEGO ŻE WYCIĄGNELI NA ŚWIATŁO DZIENNE STRZELANKĘ DOOM3. ZA TO SĄDZE ŻE WKRÓTCE RYNEK GIER KOMPUTEROWYCH BARDZO SCHUDNIE!!!!!!!!!!!!!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 05:11, Sth`Devilish napisał:

>EJ TY STH DEVILISH CHĘTNIE BYM Z TOBĄ POOBGADYWAŁ
> PODAŁBYŚ SWOJE GG BO JA SIĘ ZABARDZO BOJĘ

Niech no się zastanowię...


hmmm...

Hmmph..


Hmm.

Nie.



NO CÓŻ NIE BEDE NALEGOŁ- HA HA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować