Zaloguj się, aby obserwować  
Azvar

TVN i wykorzystywanie muzyki z gier komputerowych w ich programach

109 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2005 o 22:01, JaMES` napisał:

Jasne... juz widze, jak TVN nawiazuje wspolprace z zespolem rockowym/metalowym czy jaka oni to muzyke tworzą (fajną :P)


Nie muszą wiązać sie z zeespołem. Zawierają umowę np. z Sony Music (czy kto tam ich muze wydaje) ze zgodą na używanie wszelkich kawałków tego producenta. A potem se tylko dobierają co im się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeśli toto by się prawdą okazało... "Stwórzcie" jakiś dowód i dalej słaś do Ubisoftu/Blizzarda/Innej Firmy Growej! Niech mają za swoje, Pirrraci;)!

PS W reklamie akcji charytatywnej była muzyka z Diablo...? Ekhm...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno TVN zapłacił za umieszczenie tej muzyczki producentom gier, chyba nie myślicie, że taki "koncern" ot tak po prostu by sobie chciał złamać prawo. Siedzieliby wszyscy wtedy TVN-owi na ogonie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiligrę komputerową z tą muzykąto mają prawo wykorzystać muzykę z gier w swoich programach. Wasze porównanie zadaje pytanie: Dlaczego na VIVIE puszczają teledyski i muzykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 19:00, kowboj3 napisał:

Jak kupiligrę komputerową z tą muzykąto mają prawo wykorzystać muzykę z gier w swoich programach. Wasze porównanie zadaje
pytanie: Dlaczego na VIVIE puszczają teledyski i muzykę?

Tylko że w prawie 100% umów jest zzapisane że nie wolno tego puszczać masowo tylko na użytek własny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 19:00, kowboj3 napisał:

Jak kupiligrę komputerową z tą muzykąto mają prawo wykorzystać muzykę z gier w swoich programach. Wasze porównanie zadaje
pytanie: Dlaczego na VIVIE puszczają teledyski i muzykę?


Ale żes przyczadził teraz :). Kupujac gre kupuja jedynie licencje na jej używanie. A muzyka z gry jest obarczona prawami autorskimi i bez zgody autora/producenta/wydawcy nie moze byc użyta publicznie.

A na VIVIE teledyski to całkiem inna sprawa :). Nie przyszło Ci do głowy ze to artystom zalezy zeby ich teledyski ogladali ludzie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 19:42, stingah napisał:

> Jak kupiligrę komputerową z tą muzykąto mają prawo wykorzystać muzykę z gier w swoich programach. Wasze porównanie
zadaje
> pytanie: Dlaczego na VIVIE puszczają teledyski i muzykę?

Ale żes przyczadził teraz :). Kupujac gre kupuja
jedynie licencje na jej używanie. A muzyka z gry jest obarczona prawami autorskimi i bez zgody autora/producenta/wydawcy
nie moze byc użyta publicznie.

A na VIVIE teledyski to całkiem inna sprawa :). Nie przyszło Ci do głowy ze to artystom
zalezy zeby ich teledyski ogladali ludzie...?



A czy twórcą gier niezależy nie zależy na jakimkolwiek ich promowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze zalezy :). Ale nie w taki sposób. Zresztą co ja bede tłumaczyć. Poczytajcie sobie licencje, które zawsze się wyświetlaja podczas instalacji.

Sposób promowania gier jest inny. Zresztą tych dwóch rzeczy w ogóle nie można porównywać (teledysków na VIVIE i motywów z gier).

To tak jakby ktoś np. wykorzystał część Twojej pracy (rysunku, piosenki itp) bez Twojej zgody gdziekolwiek. To jest naruszenie praw autorskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki a o co dokładnie chodzi w tym wątku...?? czytałem cały watek ..
Że jakiś dźwiękowiec dodał do jakiegoś reportażu jakiś motyw z gry. I Ktoś robi z takie halo jak by był Autorem tego motywu i by nie podpisali z nim umowę

Według mnie jak "ekipa" robi reportaż o tematyce gier to chyba zrozumiałe że dadzą jakiś motyw z gry żeby "podkręcić klimat" reportażu

A ja jestem ciekawy czemu tylko atakujecie TVN ?? a nie np TVP1 lub TVP2
a jakies pare tygodni temu słyszałem muze metalowa w jakimś reportaż na TVP1 i nikt nie robi "chaii"

Według mnie to najlepsza TV jest
1) Grupa ITI (TVN) (za wykupienie pare bardzo dobrych filmów np. Władca Pierscienia, Gladwiator, i chyba Wasabi teraz niepamietam kto go wykupił czy Polsat czy TVN)
2) Grupa POLSAT (ostatnio umie spadła ponieważ mało filmów wykupiła na wysokim poziomie..)
*) a to niewim na ktore dac czyli państwowy TV czyli TVP (co pozadnego puszczaja to tylko filmu dok. i fare filmów np. Zagubieni

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 21:38, stingah napisał:

Oczywiscie ze zalezy :). Ale nie w taki sposób. Zresztą co ja bede tłumaczyć. Poczytajcie
sobie licencje, które zawsze się wyświetlaja podczas instalacji.

Na płycie z muzyka czy grą jest zwykle napisane "all rights reserved". Oznacza to, że materiału z płyty nie mozna wykorzystać w zaden sposób niż określone jes to dla konkretnego nośnika. No chyba, ze w licencji jest to określone inaczej. Ale wtedy nie ma napisu, że wszystkie prawa są zastrzeżone.

Dnia 02.12.2005 o 21:38, stingah napisał:

Sposób promowania gier jest inny. Zresztą tych dwóch rzeczy w ogóle nie można
porównywać (teledysków na VIVIE i motywów z gier).

Trochę się mylisz. Nadawca czy to telewizja muzyczna czy telewizja tematyczna, ogólna bądź radio musi uzyskać zgodę na upublicznienie utworu czy to w wersji teledysku, utworu w radiu czy pokazania fragmentów z gry. Otóż to wydawca określa co w danym momencie może być upublicznione. Jeżeli wydawca chce wypromować longplay''a na którym jest 15 piosenek, z których każda to materiał na przebój, to jest prawdopodobne, ze nadawca będzie wydzielał terminy od których upublicznianie danej piosenki będzie możliwe, tak aby na liście przebojów nie konkurowały ze sobą piosenki z tej samej płyty (chociaż niekoniecznie bo były już przypadki wchodzenia na listy przebojów utworów z tego samego albumu). Może się zdarzyć, że niektóre piosenki nigdy nie zostana upublicznione jeżeli tak życzyć sobie będzie wydawca - w takim wypadku płytę będzie promować zaledwie kilka utworów, do których przygotowano na przykład teledyski. Podobnie jest z grami i udostępnieniem obrazu czy fragmentów z nich. To wydawca określa czy sobie tego życzy, a nadawca musi tę wolę uszanować pod groźba kary za złamanie prawa autorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 22:41, Phantom Lord napisał:

Według mnie jak "ekipa"
robi reportaż o tematyce gier to chyba zrozumiałe że dadzą jakiś motyw z gry żeby "podkręcić klimat" reportażu


Yyy ten... Jedno było w programie "Nie do wiary!" , a inne w jakimś "Uwaga" , ale ni to ni jedno nie tyczyło się gier :) Jeśli o grach - ok, ale jeśli nie o grach, to ktoś tu idzie na prościzne i tyle. A potem robią reportaże, jakie to gry złe... Ehh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 02:50, Sth`Devilish napisał:

Yyy ten... Jedno było w programie "Nie do wiary!" , a inne w jakimś "Uwaga" , ale ni to ni jedno nie
tyczyło się gier :)

Tych dwuch programów "Nie do wiary" (Strefa 11) a "Uwaga" niemozna porownywac... to jest tak samo jak bys porównał film np. Matrix, Harry Potter (chyba sie to tak pisze Jeśli kogos obraziłem ze zle napisałem to sorki niejestem jego fanem) a filmem animowanym np. Bolek i Lolek albo dam inny przykład dla maniaków gier
porównac jakas Szczelanke (Quake, UT,Doom) do strategii (Twierdza,Age of Empires, Settlers)

Dnia 03.12.2005 o 02:50, Sth`Devilish napisał:

jakie to gry złe... Ehh.

Np. dla dziecka 7-10 lat moze troche wiecej jak dasz jakies mocne mordo bicie to moze byc taka gra ZŁĄ

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 08:23, Phantom Lord napisał:

porównac jakas Szczelanke (Quake, UT,Doom) do strategii (Twierdza,Age of Empires, Settlers)

pozdrawiam


Niepowinno byc Strzelanke(od strzal) a nie Szczelanke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 20:46, JaMES` napisał:

tak BTW własnie uslyszałem kawałek z zamku Dungeon z HoMMIII chyba na TVP2 w programie "załóż
się" ;)


Ja także! :D Wszedłem do tego wątku, żeby o tym napisać, ale jak widać uprzedziłeś mnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 21:34, Solstheim napisał:

> porównac jakas Szczelanke (Quake, UT,Doom) do strategii (Twierdza,Age
of Empires, Settlers)
>
> pozdrawiam

Niepowinno byc Strzelanke(od strzal) a nie Szczelanke

nio masz racje popełniłem błąd dziki za poprawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować