Zaloguj się, aby obserwować  
strajker

Aktywacja Windowsa XP Prof.

10 postów w tym temacie

Mam takie pytanie - może zna ktoś odpowiedź

Zakupiłem komputer z oprogramowaniem jw. w 2002 r. Później spaliłem płytę [zdolny jestem:)] Nowa płyta oznacza, że nie mogę aktywować nowych instalacji Windowsa na dysku internetowo - zostaje droga telefoniczna do Microsoftu.

A dziś miła panienka z Microsoftu przy okazji powiedział mi, że mając jeden komputer ale kilka dysków jeśli chcę aktywować Windowsa na jednym (przekładając drugi dysk) to z poprzedniego dysku (zgodnie z licencją) muszę odinstalować uprzednio Windowsa z drugiego dysku - z kolei jak przełożę dysk na poprzedni to aby ponownie go (dysk) uruchomić muszę zainstalować sobie Windowsa od nowa - (co oznacza że większość programów już zainstalowanych tam poprzednio zanim odinstalowałem Windowsa nie będzie działać i wszystko czyli np. prawie 200 GB do ponownej instalacji).

Czy tak jest czy ta pani coś kręci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2007 o 10:50, strajker napisał:

A dziś miła panienka z Microsoftu przy okazji powiedział mi, że mając jeden komputer ale kilka
dysków jeśli chcę aktywować Windowsa na jednym (przekładając drugi dysk) to z poprzedniego
dysku (zgodnie z licencją) muszę odinstalować uprzednio Windowsa z drugiego dysku - z kolei
jak przełożę dysk na poprzedni to aby ponownie go (dysk) uruchomić muszę zainstalować sobie
Windowsa od nowa - (co oznacza że większość programów już zainstalowanych tam poprzednio zanim
odinstalowałem Windowsa nie będzie działać i wszystko czyli np. prawie 200 GB do ponownej instalacji).

Czy tak jest czy ta pani coś kręci?


Facet to jest Microsoft co tu kręcić? Słuchaj Microsoft zatrudnia profesjonalistów i jeżeli tak ci powiedziała to na 90% tak jest i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to twój subiektywny punkt widzenia czy też wiesz że tak jet?

Ponadto aktywacja ma służyć ochronie przed piratami a nie utrudnianie życia klientom -

Ponadto nikt nie sprawdzi czy aktywując przez telefon odinstalowałem Windowsa z poprzedniego dysku -moga liczyć tylko na... moja dobrą wolę (i moja głupotę) czyli chęć ponownej instalacji co miesiąc czy co dwa miesiące np. 200 GB programów, bo odnistalowanie Windowsa i zostawienie ich na dysku czyni je w dużej części niewidoczne dla systemu po ponownej instalacji Windowsa na dysku dysku.

Otrzymałem tez poradę od pracownika Microsoftu - nie chcę mieć problemów z aktywacją to niech sobie kupię nowy komputer i nowy system operacyjny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja wiem że tak jest :)

Ale raczej zrób tak bo jeżeli to akcji wpadają słowa "muszę odinstalować uprzednio Windowsa" to oni wiedzą co mówią :P Też miałem problem i wątpliwości :) zaryzykowałem...I działało :) A więc idź za głosem Microsoftu młody padawanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panienka bzdury gada. Jest to nowa interpretacja panienki (m$?) dotyczaca uprzednio jasno okreslonych warunkow licencji: Dozwolona jest instalacja jednorazowo na jednym KOMPUTERZE. Nie ma tam ani slowa, na ilu dyskach fizycznie ma sie to miescic - chocby z tego powodu, ze dysk dynamiczny lub macierz RAID moga sie miescic na kilku fizycznych dyskach. Jesli to wersja OEM systemu, to jest ona dodatkowo przypisana fizycznie do konkretnego komputera. Poniewaz dysk twardy nie stanowi sam z siebie komputera, a jedynie czesc skladowa, mozesz miec nawet 100 instalacji na roznych dyskach - pod warunkiem, ze sa to dyski i instalacje zwiazane z jednym fizycznym komputerem. Dopiero wlozenie danego dysku do komputera sprawia, ze instalacja na tym dysku jest aktywna. Inna sprawa, ze m$ w przypadku wersji oem nie pozowli na wieksza ilosc aktywacji - ale to juz ich interpretacja, z ktora nie musisz sie godzic. Generalnie wersja OEM przypisana jest do konkretnej plyty glownej.
Podobna sytuacja jest z wersja box, ktora zgodnie z warunkami licencji moze byc aktywowana dowolna ilosc razy, na dowolnej ilosci komputerow, pod warunkiem, ze w danym momencie bedzie zainstalowana na jednym KOMPUTERZE. Nowa interpretacja m$ jest taka, ze po kilku aktywacjach nie ma juz mozliwosci aktywacji przez internet, tylko trzeba przejsc "wywiad srodowiskowy" na infolinii m$. Jest to oczywiste naruszenie warunkow licencji, typowa zmiana warunkow umowy w trakcie jej trwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech...no fakt :P nie doczytałem tematu :) Sam mam OEM ej jeżeli wymienie płyte główną będe mógł JESZCZE raz zainstalować ? :) Było by fajnie :D Nie długo upgrade kompa :) a Windowsa opuszczać nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 12:55, BuckRogersXXV napisał:

/.../ Nowa interpretacja m$ jest taka, ze po kilku aktywacjach
nie ma juz mozliwosci aktywacji przez internet, tylko trzeba przejsc "wywiad srodowiskowy"
na infolinii m$. Jest to oczywiste naruszenie warunkow licencji, typowa zmiana warunkow umowy
w trakcie jej trwania.

Aktywowałem Windowsa OEM telefonicznie bez "wywiadu środowiskowego". W odpowiedzi na moje pytanie wyjaśniono mi, że "wyczerpałem limit aktywacji przez internet" i teraz mogę tylko przez telefon, ale bez problemów. O nic więcej mnie nie pytano, prawdopodobnie dlatego, że jestem zarejestrowanym użytkownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windowsa XP Prof. mam oczywiście zarejestrowanego - dokonanym zaraz po zakupie.

Ale teraz aktywując dziś drugi dysk "inna panienka" z Microsoftu PL nie robiła już żadnych problemów - poprosiła tylko o podanie pierwszych cyfr (tzw. krok 4) i skierowała na tzw. automat podający kod o nic nie dopytując się.

Wniosek - nie wdawać się w żadne dyskusje i nie byc szczerym w rozmowie z Microsoftem PL bo a nuż trafi się na opisany w pierwszym poście casus.

Gdyby trzymać się literalnie wykładni "pierwszej panienki" z Microsoftu PL okazałoby się, że mają sześć dysków i na każdym z nich nie odinstalowanego Windowsa - używanych na jednym komputerze (przekładając je czyli wyjmując i zakładając inny) jestem... piratem vel złodziejem.

Nie wiem czy się śmiać czy pukać w czoło co niektórym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować