Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

goalunited - darmowy menadżer piłkarski przez przeglądarkę!

1733 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2007 o 16:53, hunter22 napisał:

To ja ci powiem czemu... twoje ustawienie mogło być byle jakie i tak byś wygrał. Grałeś po
prostu z opuszczoną, bezpańską drużyną. Tak zwanym "botem". Jak widzę ustawienie standardowe,
zawodnicy wymęczeni, wystarczy spojrzeć w "Gazetę" z opisem ostaniego meczu. Co prawda osoba
prowadzącą tą drużynę była trochę aktywna ostatnio, ale to zapewne tylko doglądanie swojego
"bota", a nóż drużyna sama się poprowadzi.

Osobiście miałem podobne wyniki w meczach z botami, 6:0 i 6:1.


Wiesz,gralem z nimi mecz w ostatnim sezonie (ostatni) i zremisowałem 1;1 A ostatnio gadałem z tym kolesiem na gadu... Nawet dziś mi odpisał że gratuluje, a on musi wrócić do starego systemu, bo postanowił zagrać jak w szkółce juniorów...

Dnia 10.09.2007 o 16:53, hunter22 napisał:

P.S. chcę cię wyzwać na sparing, ale coś nie mogę... czyżby ktoś mnie uprzedził czy to tylko
jakieś techniczne problemy?


Nie wiem... A jak sie nazywa Twoja drużyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 18:34, Alexei Kaumanavardze napisał:

Wiesz,(...)


Jeśli on gra aktywnie to bardzo współczuje mu i jego grze :(

Dnia 10.09.2007 o 18:34, Alexei Kaumanavardze napisał:

> P.S. chcę cię wyzwać na sparing, ale coś nie mogę... czyżby ktoś mnie uprzedził czy to
tylko
> jakieś techniczne problemy?
Nie wiem... A jak sie nazywa Twoja drużyna??


Grom Pelplin FC, tak widzę że to iż nie mogą wyzwać cię na pojedynek ma związek z grą w pucharze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2007 o 18:47, hunter22 napisał:

Grom Pelplin FC, tak widzę że to iż nie mogą wyzwać cię na pojedynek ma związek z grą w pucharze..


No, własnie dowiedziałem się tego od kolegi, który chciał zrobić to samo... Ale jak skończę puchar (byle nie za wcześnie) to jestem otwarty na propozycje;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy grają dziś w pucharze, niektórzy mają dziką kartę - czyli przechodzą bez grania dzisiaj... no i co, mam tą porąbaną dziką kartę, wolałbym grać a nie za nic przechodzić...

Mam tu takie małe info o pucharze:

"Ligi 1-6 główny puchar , zwycięzca dostaje 500.000€ , finalista 200.000€ , półfinaliści 100.000€.

Niższe ligi grają swoje puchary, takie wewnątrz ligowe.

Liga 7 , zwycięzca 250k , finalista 100k , półfinaliści 50k.
Liga 8 , zwycięzca 250k , finalista 100k , półfinaliści 50k.
itd.

Kazdy puchar trwa 14 kolejek, tylko w pierwszej rundzie są puste losy .
Dopóki sie gra w pucharze, nie można grac meczów towarzyskich."

To info dużo wyjaśnia...

Z meczami towarzyskimi możemy się na razie pożegnać... i gdzie tu sprawdzać nowych zawodników, nowe ustawienia taktyczne?
Do wygrania wcale nie jest tak dużo kasy... dwa obfite w kibiców mecze towarzyskie i mam ponad 500k, i kto to wymyślił, że ligi od szóstej wzwyż grają wspólny puchar? W wyższych ligach można trafić na potężne drużyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego się zgodzę, jednak mi nie przeszkadza brak meczów towarzyskich. Jeżeli taki puchar będzie tylko raz na 2 sezony. A jeżeli co sezon, to z tymi meczami towarzyskimi będzie klapa. Praktycznie zostaje tylo 1 termin- przed nowym sezonem. Bądź termin, gdy odpadniemy z pucharu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wszyscy zakładają, że nie odpadną z pucharu !? Porażka i do widzenia - a tu każdy myśli, że od razu zdobędzie trofeum :D Nie bałbym się o to, że nie będzie miał kto grać meczy sparingowych.
U mnie w meczu pucharowym 2:1 dla, jest 85 min. i gram u siebie - chyba już nie oddam wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 19:10, paweusz napisał:

U mnie w meczu pucharowym 2:1 dla, jest 85 min. i gram u siebie - chyba już nie oddam wyniku.


Bah Ja wygrałem na wyjeździe znów 1:2:) drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie więc start niezły;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 23:57, Stwór napisał:

Bah Ja wygrałem na wyjeździe znów 1:2:) drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie więc start niezły;)

Też wygrałem mecz pucharowy 2:1, straciłem bramkę chyba w 5 minucie, a potem już kontrolowałem grę. Pierwszy mecz ligowy wygrałem 3:1 - oba spotkania grałem u siebie, w piątek ligowy mecz wyjazdowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 10:11, Alexei Kaumanavardze napisał:

no, ja trafiłem na drużyne z wyższej mligi i przegralem 2;0:( No, ale przynajmniej moge towarzyski
zagrać, jak ktoś chętny;]

Mówił tutaj ktoś, że puchar jest odpowiednikiem pucharu ligi, ale ekipa z którą wygrałem nie gra w lidze ze mną. Nie sprawdziłem gdzie grają, ale niższe ligi nie grają chyba w pucharze, więc chyba to jakiś team wyższych lig. Nieważne, istotne jest zwycięstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu się zebrałem sam w sobie i postanowiłem sprawdzić tego goaluniteda (?), jakiś czas temu sie zebrałem tylko na założenie konta, ale nei zalogowałem się ani razu. Teraz zamierzam zobaczyc jak gra się prezentuje, jak nie będę miał czasu za bardzo pograć, to chociaż niech lecą mecze i kasa się odkłada na koncie :)
Tylko niestety przypominanie hasła dośc wolno działa z 30min - 1h czekałem na przypomnienie hasła, przyszedł mail i teraz będę czekał na wygenerowane hasło, szkoda myślałem, że przed 1 bitwą kampani wrześniowej jeszcze zobacze jak wygląda :), jak wróce to się zapoznam z zasadami coby wiedzieć od czego najlepiej zacząć, w co najlepiej zainwesować, przynajmniej będę miał co robić w przerwach między sokkerem - bo choćby z racji wykupienia konta PLUS tamten menager dla mnie jest prioryteem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w pucharze trafiłem na wolną kartę, więc automatycznie do 2 rundy przechodzę. Cóż, mam szczęście:D
PS: 14 kolejek to zdecydowanie za dużo. Trochę z tym przesadzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś ten cały puchar i tak nie wygram, a znając życie, już na początku odpadne :) Zdecydowanie wolę rozegrać sparingi z forumowiczami, bo jak to podkreślił Hunter, mamy taki sam zysk jak za wygraną, po 2-3 sparingach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wkońcu po problemach z logowaniem, otrzymaniem teamu i przypomnieniem hasła udało się rozpocząć zabawę, po pierwszej godzinie zabawy mam kilka uwag / spostrzeżeń:
-Nie zmanazłem czegoś takiego jak osobna zakładka zasady, gdzie byłby jakiś drobny samouczek, wyjaśnione wszystko krok po kroku, co oznaczają dane cechy, do czego się przydają, wyjaśnienie taktyk bla, bla, bla - jest niby ta pomoc, ale nie jest to dla mnie wygodne, wolałbym otworzyć jakąś zakładkę i tam poczytać np. 16 stron tekstu za jednym zamachem.
- Ogólnie gra wygląda estetycznie, jest dla mnie troche mało przejrzysta, ale to może wina czasu spędzonego w sokkerze i HT.
- Przy samym ustawianiu taktyki, brakuje mi jakichś opcji w stylu postawa defensywna, albo ofensywna, ale w praniu wyjdzie na ile mi odpowiada ten system zastosowany w GU.
-Wolałbym mieć opisane wszelakie statystyki moich zawodników, na jakich pozycjach sie przydają, a nie symbolizowanie tego kropeczkami, no ale to też może kwestia przyzwyczajenia. Brakuje mi tez opisania w samym menu co "czysto mechanicznie" dają np. pułapki ofsajdowe - zwiększenie sznansy na cośtam, zmniejszenie na coś innego, ale takie inf może w przyszłości znajdę...
Podobnie głowię się, co dają konkretnie te wszelkie talenty - gra głową, szybki itp. domyślam się, że dają jakąś większą szansę na wystąpienie danego eventu, tylko czy podobnie jak w HT niesie za soba jakieś dodatkowe konsekwencje? np. techniczny napastnik może ograć obrońce z grą głową i stworzyćszansę na bramkę? lub techniczny zawodnik ma jakieś bonusy przy słonecznej pogodzie, natomiast pewne skille spadają mu w deszczu?
Ogólnie narazie jestem nastawiony dość neutralnie do gry, a rzeczą która mnie tak najbardziej denerwuje to... język, z tego co widzę, czasami jakieś strony włączają się po niemiecku, a ja na to inglisz plis :P do tego nie widzę na forum polskiej czcionki (moze gdzieś wyświetlanie takowej można włączyć, ale ja standardowo nie zauważyłem :). Narazie widzę, że w jakiś dziwny sposób rozwiązano tutaj transfery i też nie do końca łapię o co biega, sprzedaję zawodnika do banku, później ludzie go kupują, i co? dostaje i tak, tylko tyle ile dostałem na początku od banku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 13:36, kordzio1 napisał:

No i wkońcu po problemach z logowaniem, otrzymaniem teamu i przypomnieniem hasła udało się
rozpocząć zabawę, po pierwszej godzinie zabawy mam kilka uwag / spostrzeżeń:
-Nie zmanazłem czegoś takiego jak osobna zakładka zasady, gdzie byłby jakiś drobny samouczek,
wyjaśnione wszystko krok po kroku, co oznaczają dane cechy, do czego się przydają, wyjaśnienie
taktyk bla, bla, bla - jest niby ta pomoc, ale nie jest to dla mnie wygodne, wolałbym otworzyć
jakąś zakładkę i tam poczytać np. 16 stron tekstu za jednym zamachem.
- Ogólnie gra wygląda estetycznie, jest dla mnie troche mało przejrzysta, ale to może wina
czasu spędzonego w sokkerze i HT.
- Przy samym ustawianiu taktyki, brakuje mi jakichś opcji w stylu postawa defensywna, albo
ofensywna, ale w praniu wyjdzie na ile mi odpowiada ten system zastosowany w GU.
-Wolałbym mieć opisane wszelakie statystyki moich zawodników, na jakich pozycjach sie przydają,
a nie symbolizowanie tego kropeczkami, no ale to też może kwestia przyzwyczajenia. Brakuje
mi tez opisania w samym menu co "czysto mechanicznie" dają np. pułapki ofsajdowe - zwiększenie
sznansy na cośtam, zmniejszenie na coś innego, ale takie inf może w przyszłości znajdę...
Podobnie głowię się, co dają konkretnie te wszelkie talenty - gra głową, szybki itp. domyślam
się, że dają jakąś większą szansę na wystąpienie danego eventu, tylko czy podobnie jak w HT
niesie za soba jakieś dodatkowe konsekwencje? np. techniczny napastnik może ograć obrońce
z grą głową i stworzyćszansę na bramkę? lub techniczny zawodnik ma jakieś bonusy przy słonecznej
pogodzie, natomiast pewne skille spadają mu w deszczu?
Ogólnie narazie jestem nastawiony dość neutralnie do gry, a rzeczą która mnie tak najbardziej
denerwuje to... język, z tego co widzę, czasami jakieś strony włączają się po niemiecku, a
ja na to inglisz plis :P do tego nie widzę na forum polskiej czcionki (moze gdzieś wyświetlanie
takowej można włączyć, ale ja standardowo nie zauważyłem :). Narazie widzę, że w jakiś dziwny
sposób rozwiązano tutaj transfery i też nie do końca łapię o co biega, sprzedaję zawodnika
do banku, później ludzie go kupują, i co? dostaje i tak, tylko tyle ile dostałem na początku
od banku?

Po żmudnych poszukiwaniach i lekturze 1001 poradników już na większość pytań znam odpowiedzi, jak dokładnie działają te talenty, tzn. na jakie dokładnie bonusy się one przekładają i czy powodują także wzrost szansy na jakiś event. Szkoda, że bardzo przydatna opcja która jest za darmo w większości managerów tu ejst płatna, a mianowicie wyszukiwanie zaawansowane w opcji transfery.
Z tego co widzę, to branie udziału w ligach tow. i pucharach też jest płatne, gdyż wymaga GICów, które z tego co widze można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gice moim zdaniem, to najbardziej bezsensowny wynalazek w tej grze :/ Człowiek, który chce się bawić, musi srogo płacić :/
Głupota, dlatego rozgrywam sparingi z gramowiczami i gram lige :)
PS: Też dostałem wolny los w I Rundzie Pucharu Ligi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 17:21, Probos napisał:

Gice moim zdaniem, to najbardziej bezsensowny wynalazek w tej grze :/ Człowiek, który chce
się bawić, musi srogo płacić :/
Głupota, dlatego rozgrywam sparingi z gramowiczami i gram lige :)
PS: Też dostałem wolny los w I Rundzie Pucharu Ligi :)

A to ja myślałem, że może te gic''e to takie premium dla ubogich :), że jak masz premium, to nie płacisz za takie pierdoły. Ja na razie poruszam sie tak troszkę jakby przez mgłę i się umawiam na sparingi wybierając ludzi spośród tych co mają wolne terminy. Teraz czekam na pierwszy mecz, zobaczyć jak to wygląda, choc miałem nadzieję, że jednak sa tu jakieśurposzczone animacje spotkań, ale widzę, że to raczej podchodzi bardziej pod HT niz pod sokkera, ale może tez będzie fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować