Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Gdybyście mieli wymyśleć grę RPG to jaka powinna być, czego oczekujecie od idealnego RPG-a?

12 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2005 o 22:12, BaRt3k. napisał:

> Gdybyście mieli wymyśleć grę RPG to jaka powinna być, czego oczekujecie od idealnego RPG-a?
Istnieje już bardzo podobny
temat "pomysł na gry" http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=386&u=76 !;] Radze sie tu dopisać ponieważ ten temat to to
samo co tamten.

Sorry. Nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:29, Monastor napisał:

Rozplanowania świata Gothica, wielkości morrowinda, systemu klas z wizardry 8, fabuły, przedmiotów i stylu z Might and Magic
7

;)


Myśle, że wyszedł by z tego mix nie za fajny bo nie wiem czy te wszystkie rzeczy by sie ze sobą scalały.

W idealnym cRPG wlaki powinny mieć takie samo znaczenie jak rozmowy, fabuła nie powinna być linjowa i oklepana w stylu "uratuj świat", ale nie może byc za skomplikowana. Powinna posiadać dobrze zrobiny system powiedzmy coś podobnego do SPECIALa i powinna być długa powiedzmy 250 godzin grania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie było sytuacji w stylu: Siedzisz w tawernie aż tu nagle wchodzi facet w dziwnym płaszczu i pyta: "Przepraszam, że przeszkadzam. Ale czy mógłby mi ktoś wrzucić pierścień do wulkanu?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial rpg w stylu icewind daleale osadzony w klimatach horroru.Np zniszczone miasta,zombie,itp.Tworzymy postac a pozostaly team znajdujemy podczas gry np.ratujac im zycie lub znajdujac jakis ocalalych ukrywajacych sie ludzi: :).Taki klimacik z filmu z elemetami rpg.Jedyna gra rpg z klimatem horroru ktory naprawde bylo czuc dla mnie to Vampiere Maskarade Bloodlines..a nie ciagle sredniowiecze,fantazy...ile mozna tluc tych biednych orkow :) oczywiscie pomyslow na te gre rpg horror mam wiecej ale by miejsca nie starczylo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 04:28, Gosu napisał:

..a nie ciagle sredniowiecze,fantazy...ile mozna tluc tych biednych orkow :) oczywiscie pomyslow na te gre rpg
horror mam wiecej ale by miejsca nie starczylo :D

Hehe rozumiem cię... A odbiciem od tego fantazy i średniowiecza jest .. Fallout;) I jest brutalny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimat jak w Gothicu, połączenie lokacji Gothic i Morrowind, mnóstwo skillów, nieskonczona ilosc zbroji broni itp , wspaniała fabuła, świat bez doładywania wielkości polski , nieliniowość, długie godziny zabawy, 1500 100 900 stron do wyboru ( tzn jakies Zlodzieje, magowie, rycerze, najemnicy, orkowie , magowie orkowi, magowie ludzcy, najeźdzcy, elita ludzi, elita orków, elita elfów .... ehh nie chce mi sie te 1500 100 900 wymieniąc :P ) podobno Prawie to wszystko będzie miał gothic 3, i może tez oblivion, ale po oba nie siegne ( no chyba ze po obliviona w tym przypadku ) jezeli gothic 3 nie będzie miał pelnej polskiej polonizacji ! :P bo z napisami to ja podziekuje, zbyt fajny klimat z dubbingiem w gothicu był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wiec przede wszystkim brak przedmiotów tylko dla określonej profesji (bo inaczej wychodzą kfiatki że słaby wojownik może użyć miecza, a taki np złodziej albo mag mimo że własnie z siłowni wyszedł z niewiadomych przyczyn nie). pozatym swobodna kamera albo widok "z lotu ptaka" (przy widoku fpp/tpp gówno widać a nie co sie dokoła postaci dzieje). pozatym duży świat do zwiedzenia (albo i kilka, toć w grze może być sigil czyli miasto protali prowadzących do innych światów) i masa questów niezwiązanych z główną fabułą (która wogle nie jest konieczna, przecież nie musimy od razu ratować świata przed zniszczeniem. można po prostu lazić i robić questy/zabijać potwory)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol. Ale mam pomysł. Moze nie jest taki orginalny ale zawsze :) Chciałbym aby była taka gra w której się steruje najemnikiem w czasach współczesnych. Reszte sobie łatwo wyobrazić. Potencjał ogromny + rozgrywki sieciowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować