Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Przy zakładaniu konta w mBanku masz w standardzie 3 konta (takie 3 w 1):
eKonto
eMax
eMaxPlus
Wszystkie różnią się pomiędzy sobą oprocentowaniem oraz limitami odnośnie wypłat, ale jeśli zastanawiasz się które wybrać, odpowiedź jest bardzo prosta - wszystkie, nie musisz ich wszystkich wykorzystywać, ale nic cię one nie kosztują, więc na pewno nie zaszkodzą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie chodzi mi o to, że są 3 rodzaje samego eKonta(zwykłe, jakieś młodzieżowe 18-26 lat, izzy 13-18 lat).
Zwyczajnie nie wiem która opcję mam kliknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 22:06, krl_krl napisał:

No własnie chodzi mi o to, że są 3 rodzaje samego eKonta(zwykłe, jakieś młodzieżowe 18-26
lat, izzy 13-18 lat).
Zwyczajnie nie wiem która opcję mam kliknąć


A to nie wiem, musisz poczytać czym się różnią, ja mam zwykłe eKonto i nie narzekam. Ale izzyKonta raczej się nie opłaca, to jest wyjście awaryjne gdy nie jesteś pełnoletni, jak jesteś dorosły to raczej nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 01:06, Malevyn napisał:

czy bank inteligo to to samo co PKO BP ?? i IPKO ??


Inteligo to jest bank internetowy należący do PKO BP(tak jak mBank należy do MultiBanku czy czegośtam).

Gorąco polecam, standardowa karta płatnicza jest obsługiwana przez Steama czy PayPala. Do tego opłaty w zasadzie masz takie, jakie sobie ustawisz(podobnie jak z limitami).

Jeśli jesteś zainteresowany założeniem u nich konta, to się odezwij, jest teraz promocja, że jeśli założysz przez czyjeś polecenie, to obaj możecie dostać po kuponie na 50zł do empiku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ze potrzeba nadeszla, szukam aktualnie jakiegos banku, gdzie bym mogl zalozyc konto. Sklaniam sie raczej ku Alior bank, zwlaszcza, ze chociaz nie jestem pelnoletni, dostane w pelni sprawne, nie ustepujace zadnemu innemu dostepnemu tam konto. Dobry wybor, czy lepiej sie skolnic na cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakoś zaczynam się zbierać do zakładania konta, w związku z kończeniem liceum oraz planowanymi studiami. Dużego zainteresowania tego typu sprawami nigdy nie miałem, ale jak ma przyjść co do czego to będę w stanie przeczytać małe druczki. Wstępny kapitał jako taki jest, wpłaty i wypłaty będą dość nieregularne(to zależy czy w najbliższym czasie konkretne źródło dochodów znajdę albo coś rodzina z USA podeśle), zamierzam robić zakupy internetowe (amazony, kupowanie z gadżetów z Japonii i tym podobne), więc płatności w innych walutach. Ojciec mój ma konto w Pekao SA, ale oferta tego banku jak na razie mnie nie wydaje się atrakcyjna. Rozważałem jak na razie Millenium Bank, Allor Bank, mBank oraz właśnie Pekao SA(zapewne najmniej problemów jakby tato miał poratować: P), więc bardzo pomocna mi byłaby opinia kogoś kto był w podobnej pozycji co ja.
Chodzi mnie o to, na co jak już powinienem bardziej uważać czy się przestrzegać w ich ofertach, które mam nadzieję, że będą zgodne z moimi oczekiwaniami, co pozwoli mnie podjąć decyzję.
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alior, konto osobiste, karta debetowa imienna wypukła + opcjonalnie paypass.
Nie mam problemów z niczym, bardzo wygodny interfejs obsługi internetowej, dobra karta która poprawnie działa w necie [zarówno przy płatnościach bezpośrednich jak i np w systemach typu paypal]
W gruncie rzeczy prawie wszystko mam za friko, przelewy robię przez net z pozycji obsługi, za konto i kartę nic nie płacę [aczkolwiek albo jestem objęty dożywotnią promocja na jaką się załapałem bo na to konto leci moja wypłata i miesiąc w miesiąc robię na nim transakcje za ponad 100zł bezgotówkowo, albo u nich jest jakiś błąd w systemie bo w teorii powinienem płacić 5zł za ubezpieczenie karty a nigdy mi tego nie ściągnęli xD]

Mam tez konto i kartę w millenium, podobnie jak z Aliorem dosyć dobry bank, aczkolwiek bandyckie ma opłaty jak nie wpływają tam pobory [bodajże miesięcznie z ubezpieczeniem karty wychodzi teraz 9-14zł, musiał bym dokładnie wyciągi przejrzeć], ich karty Visa działają poprawnie w sieci i również dają się przypisać do paypala.

Aczkolwiek imho Alior wypada lepiej i jeśli miał bym coś polecić to właśnie ten bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta promocja trwa rok w związku z brakiem jakichkolwiek opłat(trwała między czerwcem a sierpniem 2011). Domyślnie za kartę płaci się 5zł/miesiąc plus 4zł jeśli nie ma wynagrodzenia/stypendium/emerytury bądź wpływów minimum 2000zł (1000zł dla młodszych niż 24 lata), więc pewnie mnie wyjdzie te 9zł/miesiąc plus odsetki(b. niskie), czyli w sumie koło 10zł/miesiąc(rezygnacja z 6 batoników/2paczek chipsów/4 piw - przeżyję: P).
Bardziej mnie zależy na efektywnym systemie płatności w internecie na cały świat oraz korzystanie darmowe z jak największej ilości bankomatów(trochę pewnie będę podróżował w związku z moimi zainteresowaniami oraz prawdopodobnym trybem życia, heh) i w miarę niskich opłatach za konto, co akurat Alior właściwie spełnia. Dziękuję za odpowiedź w tej sprawie i jak na razie całkiem pozytywnie jestem nastawiony do tegoż banku.

Trochę przerażają mnie zaś opinie wielu ludzi związane z opłatą kredytów czy jakoś swawolnym działaniem systemu(co można raczej zwalić na dostawców usług internetowych, którym dobrze jest czasem pogrozić), ale właściwie powinienem je zignorować, gdyż jak już to znaczna większość ma problemy z ortografią i poprawnym wysławianiem się. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie z opłatami jest nieco inaczej, konto mam od lepiej jak 4 lat, nigdy żadnej opłaty mi nie ściągnęli, fakt faktem wpływa tam moja pensja która wynosi więcej niż 2 tysiące ale to jedyne z tego zestawienia co się zgadza xD
Aczkolwiek nie chodzę i nie drążę u nich tematu, nie chcą opłat, to kij im w oko :)

Btw alior ma wszystkie bankomaty za friko [wypłacałem środki pi razy drzwi praktycznie w całej Polsce z najróżniejszych bankomatów, nigdy nic mi za to nie pobierali, więc ten ich produkt nie jest przekłamany jak u niektórych innych banków], aczkolwiek tylko na wypłaty. Sprawdzenie stanu konta już niestety kosztuje 1 lub 2zł.

Aczkolwiek ogólnikowo konto sobie chwalę, głównie za bardzo porządną mobilność.
Kredytu u nich co prawda nie mam, ale patrząc po tabelach opłat i oprocentowaniu są dosyć stereotypowi, niektóre oferty mają mniej lub bardziej korzystne niż konkurencja [no i plus za lokatę overnight wbudowaną w konto, swoją droga jak będziesz tam miał spore wpływy ta lokata może sama zarabiać na opłacanie konta, rozmawialiśmy o tym kiedyś w tym temacie kilka stron wcześniej, jak chcesz zerknij sobie].

Mają tez program polecający, jak masz znajomych którym polecasz czasami produkty bankowe możesz na tym jakiś grosz sobie zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę konto ING Direct. Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów, opłata miesięczna 7 zł, jeśli płacisz kartą mniej niż 100 zł, a jeśli masz mniej niż 26 lat, to gratis dostajesz kartę wirtualną do płatności internetowych i własny nadruk na kartę. Używam od pół roku i nie narzekam.

http://www.ingbank.pl/indywidualni/konta-osobiste/direct#tab=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z płatnościami elektronicznymi oraz przelewami na inne konta w praktyce (chodzi mnie o to czy są jakieś problemy, wolno działający serwer czy co) ?
Nic wstępnie nie przykuło mojej uwagi w nim wcześniej, ale przyjrzę się ofercie i zobaczę jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 11:39, Pietro87 napisał:

No właśnie u mnie z opłatami jest nieco inaczej, konto mam od lepiej jak 4 lat, nigdy
żadnej opłaty mi nie ściągnęli, fakt faktem wpływa tam moja pensja która wynosi więcej
niż 2 tysiące ale to jedyne z tego zestawienia co się zgadza xD

Jeśli dobrze zrozumiałem (nie chce mi się samemu sprawdzać), to Gol_Galadowi chodzi o to, że jeżeli nie masz ponad 2 tys. co miesiąc wpływu, to płacisz dodatkowe 4 zł. Czyli razem 9 zł.
Bo ja też mam ponad 2 tys. co miesiąc wpływu ale jednak te 5 zł mi regularnie potrącają.
Być może załapałeś się na jakąś promocję wstępną. Skoro masz konto od ponad 4 lat, to chyba praktycznie od początku istnienia Alioru w Polsce a na początku mogli mieć jakieś promocje.
Mnie w styczniu minęło 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak konto mam tak jak piszesz w zasadzie od początku istnienia tego banku.
Być może załapałem się faktycznie na jakąś dożywotnią promocje wstępną, aczkolwiek nawet jak miał bym płacić dziś zakładając konto te 5zł czy nawet 9 łącznie to i tak wybrał bym ten bank, bo wygoda i dobra jakość usług przemawiają w moim odczuciu bardzo na jego korzyść [jedynie ta opłata za sprawdzanie stanu konta w bankomatach jest lekko irytująca, ale to da się przeboleć i obejść obsługa internetową :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory (pół roku) nie miałem żadnych problemów, przelewy dochodziły szybko, karta internetowa bez problemów działa na Steamie i amerykańskim Amazonie.

Konto online działa całkiem szybko, jeszcze nie miałem problemów z zalogowaniem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 14:45, Pietro87 napisał:

Tak konto mam tak jak piszesz w zasadzie od początku istnienia tego banku.
Być może załapałem się faktycznie na jakąś dożywotnią promocje wstępną,

To się tylko ciesz. A promocje dożywotnie oni faktycznie mają, bo ja się załapałem w ubiegłym roku na inną promocję dożywotnią. Mianowicie nie będę płacił do końca życia za kartę kredytową :-)

Dnia 04.04.2012 o 14:45, Pietro87 napisał:

jak miał bym płacić dziś zakładając konto te 5zł czy nawet 9 łącznie to i tak wybrał
bym ten bank, bo wygoda i dobra jakość usług przemawiają w moim odczuciu bardzo na jego
korzyść [jedynie ta opłata za sprawdzanie stanu konta w bankomatach jest lekko irytująca,
ale to da się przeboleć i obejść obsługa internetową :)]

Ja tego problemu w ogóle nie dostrzegam. Orientacyjnie, mniej więcej zawsze wiem ile mam na koncie a jak mam potrzebę wiedzieć dokładniej, to codziennie jestem w internecie i zawsze przecież mogę sobie to zrobić bezpłatnie.
A te 5 zł to i tak oprocentowanie nocne pokrywa z nawiązką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić bank Millennium, który ostatnio apgrejdował swój milenet. Dodanie takich opcji jak wyszukiwanie wpłat dla konkretnej firmy bardzo ułatwiają życie np dla mnie jako posiadacza swojej firmy. Łatwo można znaleźć wszystko co wyszło i weszło. Fajną rzeczą są też diagramy finansów, niby takie małe coś, ale przedstawia bardzo dużo ciekawych statystyk. Np teraz wiem, że wydaję więcej niż zarabiam i dostałem ciemną chmurkę, miło.

Ciekawą sprawą jest też np samowolna możliwość zmiany limitu karty kredytowej. Normalnie pewnie powinno się to odbywać tak, że trzeba iść do oddziału, a tymczasem można to załatwić przez internet, sam wniosek jest rozpatrywany w jakąś minutę. Lajcik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 21:05, Damianuss1 napisał:

Np teraz wiem, że wydaję więcej niż zarabiam i dostałem ciemną chmurkę, miło.

Mnie by tak miło nie było :-D

Dnia 04.04.2012 o 21:05, Damianuss1 napisał:

Ciekawą sprawą jest też np samowolna możliwość zmiany limitu karty kredytowej.

To chyba zaczyna być standardem, bo w Aliorze też tak jest. To nawet minuty nie trwa tylko jest automatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować