Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony zapowiada PS3 Home!

54 postów w tym temacie

Jesteście śmieszni, mówiąc, że Sony zerżnęło. Wg Waszego toku myślenia, każdy, kto zbudował samochód po Niemcach, najzwyczajniej w życiu... zerżnął pomysł. To jakiś absurd. Sony owszem, skorzystało z istniejących już rozwiązań, ale je zmodyfikowało i uczyniło coś "swojego" z tego. W końcu NIKT inny, tego w taki sposób nie połączył.
Sony swoją niejedną rzecz wniosło na rynek, która była mniej lub bardziej innowacyjna i uważam to całkowicie za normalne, że wykorzystują już istniejące rozwiązania, by stanowić konkurencję. Są zmuszeni stanowić konkurencje, jeżeli chcą się utrzymać na swojej pozycji - w ogóle na rynku!

Wykorzystywanie pomysłów innych i modyfikowanie ich wg własnego uznania, by następnie wprowadzić to jako nowy produkt na rynek jest zjawiskiem powszechnym!! MS też nie jest święty w tej kwestii. Więc sądzę, że moglibyście spokojnie wyluzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 18:46, m1szer napisał:

> M$ tam wygrał i tworzy beznadziejny system Vista za który każe sobie słono
> płacić.

Beznadziejny? Rozumiem, ze opierasz to na wlasnych doswiadczeniach? Vista akurat jest bez watpienia
bardzo udanym, stabilnym i przystepnym systemem.


Stabliny, udany ? może za rok taki będzie, jak wyjdą w końcu stabilne sterowniki oraz poprawią błedy, ale nie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie wystąpienie Sony na GDC i mogę docenić w pełni możliwości, jakie da usługa PS Home. Jest pod wrażeniem technikaliów. Otoczenie wygląda realistycznie, jest szczegółowe, chociaż może nieco sterylne. Efekty odbić, oświetlenia. Chociaż kuleje nieco animacja postaci. Do tego dochodzą wszelkiej maści efekty dźwiękowe - efekty środowiskowe (echo, pogłos), ściszanie źródła dźwięku w zależności od odległości, itp., itd. To wszystko już było, owszem. Ale wszystko na raz? Nie wybrażam sobie, że to wszystko może zostać pociągnięte - setki użytkowników jednocześnie komunikujących się ze sobą w PS Home. Wszyscy są słyszalni? I dla wszystkich aktywne będą efekty dźwiękowe?!?! Każdego będę słyszał z innej odległości?!?! Przecież oni muszą pójść na jakieś ustępstwa.
Dodatkowo dochodzą online''owe reklamy w postaci plakatów, powiewających flag; streamowane filmy, zwiastuny, czy filmy użytkowników. Gry arcade, kręgle, koszykówka i inne takie. To wszystko dla setek tysięcy ludzi jednocześnie? Albo PS3 jest aż tak potężna, albo nie wiem, co. Nie chce mi się wierzyć. Ale jestem pod wrażeniem.
Spodobał mi się pomysł z pokazywaniem swoich osiągnięć we własnym muzeum oraz sala z muzemi innych użytkowników przypominająca salę obrad z Gwiazdnych Wojen - Epizod 1. Nieźle, Sony, nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Relacji z gdc jeszcze nie widziałem, ale, jak zauważył Mr_Hyde, to naprawdę przypomina Second Life... Bo i PS3 Home i SL to po prostu internet 3d(z kilkoma dodatkami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda soczyście ;) Jeszcze w połączeniu z Hall of Fame będzie w ogóle miodzio :D Sony nie poddaje się bez walki :] PS3 jeszcze wyjdzie na prostą.

Już się nie mogę doczekać aż sobie kupię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 17:48, Mimizu napisał:

Jakoś w dalszym ciągu nie czuję się przekonany do PS3. Czekam na PS4...

Człowieku słabej wiary... ;P

Może od razu na PS5? :P A jakąś inna konsole masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować