Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bez prądu

55 postów w tym temacie

Artykuł mnie zaciekawił poszukam tej gry w sklepie, może ktoś zna planszówke Magia i miecz - bardzo fajne że tak powiem
A jeśli o to chodzi to bez prąddu gra sie najlepiej tylko trzeba mieć z kim. Polecam Warhammera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 20:07, Bartold-1991 napisał:

No wiesz, żeby liczby się czepiac... Jeszcze nie zauważyłeś że tłumaczenia nigdy (prawie:D)
ie są dobre i wierne?? Zresztą, tu jest pomylenie liczby. A co powiesz na tłumaczenie serii
"Die hard"?:D


I dlatego staram sie to zmienic i jako tlumacz chcialbym unikac takich bledow... a widze ich codziennie setki, mam nadzieje, ze po studiach uda mi sie uniknac tak ogromnych i niewybaczalnych pomylek jak tlumaczenie Die Hard czy Last Action Hero... A i liczba mnoga od throne to raczej podstawowa sprawa IMO... dziwne, ze ktos w ogole nie wstydzi sie potem pisac takich bzdur... a przeciez nazwa pojawia sie potem setki razy i powielany jest ten sam blad... Zalosc i trwoga mnie ogarnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o tlumaczenie tytulu - to pretensje nalezy kierowac do wydawcy serii ksiazkowej, ktora ukazala sie w Polsce wczesniej niz planszowka. Mysle jednak, ze "Gra o Tron" brzmi lepiej po polsku niz "Gra Tronów".

DUNGENEER smoki zapomnianych pustkowi to jedna z czesci gry karcianej Dungeoneer - calkiem niezla gra dla milosnikow wspominanej tu czesto Magii i Miecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra, ale książka jest po prosu świetna. Ludzie, wystarczy jak powiem, że, gdy czytałem to, odżyły we mnie wszystkie wspomnienia ze książki. Strasznie wryła mi się w pamięć i jestem pewny, że przeczytam ją jeszcze nie raz. Czekam teraz na kolejną część "Taniec ze smokami". Może stwierdzicie, że jestem jakimś egzaltowanym fanatykiem tejże książki, ale po przeczytaniu jej, wpadniecie w zachwyt. GWARANTUJĘ!

Szkoda, że gra jest taka droga, pewnie bym sobie kupił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo dobra ;] jako fan książek razem z bratem kupiłem i powiem,że gra się świetnie :P. Szczególnie jak jest spora liczba osób by wszystkie królestwa były zajęte. Przy grze jest przednia zabawa, te wszystkie sojusze z graczami i zdrady dają sporo radochy ;). Grę polecam każdemu fanowi książek jak i ludziom szukającym dobrej planszowej gry strategicznej ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam, że Gra o Tron ma się ukazać w tym roku w naszym kraju w wersji spolonizowanej i (oby) nieco tańszej od angielskiego oryginału, nakładem wydawnictwa Galakta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gierka jest rzeczywiście spoko, ale warto wcześniej przeczytać sagę, albo obejrzeć serial, który właśnie startuje w HBO, sam Martin brał udział przy tworzeniu filmu. polecam grę książkę a przede wszystkim serial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajny cykl artykułów. RPG FTW! Co do samej "Gry o Tron", kiedyś w nią grałem, ale jej klimat jakoś mi nie podszedł, wolę "Arkham Horror".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 10:17, Gvynbleidd napisał:

Zapowiada się fajny cykl artykułów. RPG FTW! Co do samej "Gry o Tron", kiedyś w nią
grałem, ale jej klimat jakoś mi nie podszedł, wolę "Arkham Horror".

Zapowiada? Spójrz na datę artykułu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Gra o Tron sporo kosztuje, ale dużo osób twierdzi, że warto :) Druga edycja jest już w sprzedaży od jakiegoś czasu. Ma poprawiony wygląd, co widać tutaj: http://www.zamorskiekolonie.pl/gra-o-tron,0,221.html Najważniejsze jednak jest to, że wprowadzono do tej nowej edycji kilka zmian: dodany został 6-ty gracz (ród Martell), dodano porty i machiny oblężnicze. Karty są nieco gorszej jakości (są cieńsze), ale za to mają ładniejsze ilustracje. Duży plus za świetnie przygotowaną polską wersję językową!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować