Zaloguj się, aby obserwować  
Saref

Medieval Total War- Temat ogólny

321 postów w tym temacie

Do wszystkich,którzy mają problemy z wywalaniem gry do Windowsa-sprawdźcie sterowniki kart graficznych,ja sam miałem wersję powyżej 81,kumpel poradził żebym zainstalował stare 61.82 WHQL dla NVidii GeForce pod Windy 2k/XP no i wszystko śmiga jak należy,mam nadzieję,że wam to też pomoże,pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z zakupu złotej edycji Medieval''a, niestety mam poważny problem. Gra podczas bitew, na najmniejszych detalach, tnie się nimiłosiernie. Samo poruszanie myszką w trybie bitwy to katorga, a w miarę wygodnie prowadzenie bitew, niemożliwe :(

Mój komp nie jest zbyt dobry, ale tak starą grę jak Medieval powinien bez problemu uciągnąć na najmniejszych detalcach:

AMD Duron 700MhZ
GeForce2 mx/400
256 MB RAM''u

Bardzo proszę o pomoc, gdyż gra jest wspaniała!

PS. Wypatrzyłem zgubioną literkę na opakowaniu, zamiast minimalne, pisze nimalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już poradziłem sobie z tymi mongołami. Dałem na loada, cofnąłem się o 5 latek przygotowałem się lepiej i pokonałem ich. Bo po prostu zlekceważyłem przeciwnika za pierwszym razem. Więcej szczęścia za drugim razem też miałem bo rozdzielili siły, zaatakowali poza Khazarem gruzje która była Bizantyjska. Ja wole zawsze iść na wschód jak gram polską bo ruscy są słabi i jest dużo wolnych ziem jedynym minusem są ci nieszczęśni mongołowie. Ale już wiem dlaczego aż tylu mnie zaatakowało. Moje prowincje były wszystkie na bardzo wysokim poziomie w każdej był zamek, z nikim nie prowadziłem wojny, otoczony sojusznikami po prostu zachciało mi się siedzieć i techować a reszta niech się zabija i dlatego tak dużo ich wyskoczyło. Im silniejszy jesteś tym więcej mongołów będzie. Tak by w europie był jakiś godny ciebie przeciwnik:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety na większych bitwach będzie ci ciąć z takim sprzętem:/. Chyba nic nie można poradzić. W każdym razie nic mi do głowy nie przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć? GF8800GTS, Core2Duo -- a Medieval w trybie bitewnym zachowuje się po prostu dziwnie. Klikam myszką w punkt terenu, a oddział idzie zupełnie gdzie indziej. Grafika psuła się całkowicie, dopóki nie wyłączyłem w sterownikach karty graf. antyaliasingu. Niektóre save''y zapisują się zepsute. Oj, coś się nie popisali panowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludziska
Mam takiego problema.... kiedy chce popykać po necie to mi przy logowaniu wywala, że klucz jest niepoprawny,,,
Co może być nie tak?

Kupiłem Medievala w Extra klasyce i jestem fest zły ; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wgrałam medievala z dodatkiem, samouczek działał lecz podczas przejścia do kompani pojawił się komunikat o błędach z aplikacją exe. Po ponownym uruchomieniu gry, wyborze okresu np wczesne średniowiecze oraz wyborze frakcji rozpoczęcie kampani również było niemożliwe. Wystąpił problem z aplikacją Mediewal ... i zostanie ona zamknięta. Nie pomogło resetowanie komputera ani odinstalowanie i ponowna instalacja gry.
rome total war barbarian invasion chodzi bez problemu.
Co zrobić z medievalem ( z exstra klasyka)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz Windowsa XP tylko coś starszego (np. 98, 2000, ME), to na początek warto pozbyć się DX9 (np. DirectXEradicatorem 2.0, pamiętaj, by przed użyciem tego lub podobnego programu zapoznać się z plikiem readme, inaczej możesz sobie narobić kłopotów) i zainstalować DX8.1 (taki wg karty w sklepie gram.pl jest wystarczający dla pierwszego Medievala). Następnie dobrze zainstalować jakieś starsze Detonatory (tj. sterowniki do karty graficznej - do GF2MX400 optymalne będą te z numerkiem 30.82 - wiem to z doświadczeń własnych), oczywiście uprzednio odinstalowując obecnie używane. Powinno to dać jakąś poprawę wydajności, choć trudno stwierdzić, jak dużą. Jeśli masz Windowsa XP, to usunięcie DX9 nic nie da, bo (chyba) razem z systemem instaluje się właśnie dziewiątka, więc starszą wersją nie da rady go zastąpić - w takim wypadku będziesz się musiał zadowolić instalacją starszych driverów do grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwne jest to, że na wielu stronach spotkałem się z takimi wymaganiami:

Win95/98/Me/XP; Pentium II 350; 128 MB RAM; karta graficzna: 3D 16 MB RAM, zgodna z DirectX 8.1

I co do jasnej ciasnej się dzieje? Jakim cudem na moim kompie 700MHz 256ramu i GeForcem 2 (wiem, sprzęt cieńki, ale Medieval powinien na maxa iść), gra rwie się nawet podczas niewielkich potyczek tak niemiłosiernie?
Odbiera mi to całą przyjemność gry, z resztą, raczej wątpliwie jest to, aby gra z 2002 cieła się nawet na skrajnie niskich detalach na moim kompie... Zmiana sterowników nie pomogła, nadal gra się rwie nawet jak potyczka jest niewielka. Z resztą masa ludzi ma problem z uruchomieniem gry...

Liczę na pomoc, i coś innego niż "za słaby komp", gdyż pewne jest, że gra choćby na najmniejszych detalach powinna chodzić płynnie. Liczę szczególnie na odpowiedź od kogoś z CDP, możliwe, że gra ma akurat problem z takim sprzętem i wymaga patcha, spróbuje ściągnąć jakieś angielskie demo, i zobacze, czy będzie tak rwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za double, ale dodam jeszcze to, że już nawet Rome mi się mniej ciął (!!!)

To musi być jakiś błąd gry, pare powtarzalnych dwuwymiarowych grafk na tle 3d, a gra tak rwie.
Dziwne, szczególnie temu, gdyż Rome nawet mniej się rwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za kolejny post pod postem, ale mam ważną wiadomość dla CDP

Chodzi o to, że masa ludzi ma taki sam problem co ja, a mają lepsze kompy (wspólną rzeczą jest to, że mają GF)

O to link do tematu, tutaj ludzie mają podobny problem, liczę na to, że CDP nie zostawi tego problemu, i się nim zajmie:

http://www.totalwar.org.pl/board/viewtopic.php?t=15024

Aha co wazniejsze, tym ludziom inne wydania Medievala chodzą w porządku, czyt. nie rwą, czyli coś jest skopane w tym wydaniu niestety :( Proszę o pomoc, gra jest praktycznie niegrywalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ty biadoliłeś bo najechało cię 9777 Mongołów?:))

Na moje dwie prowincje czyli: Chazarię najechało 12893 a na Gruzję najechało 4942 Mongołów - ze złotymi tarcami (zbroja):)

Uff:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 14:07, strajker napisał:

I ty biadoliłeś bo najechało cię 9777 Mongołów?:))

Na moje dwie prowincje czyli: Chazarię najechało 12893 a na Gruzję najechało 4942 Mongołów
- ze złotymi tarcami (zbroja):)

Uff:))


łał masz screena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Medieval to gra wypasiona. Jednak mam pare pytań, bo jam jest laik w strategiach takiego formatu :P Jak moge się dobrać do krajów, które są za moimi sojusznikami? Chodzi o to, jak moge je zaatakować, bez wszczynania wojny z sojusznikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 18:09, Harvenar napisał:

Hmm.. Medieval to gra wypasiona. Jednak mam pare pytań, bo jam jest laik w strategiach takiego
formatu :P Jak moge się dobrać do krajów, które są za moimi sojusznikami? Chodzi o to, jak
moge je zaatakować, bez wszczynania wojny z sojusznikami.


Jeżeli masz dostęp do morza to użyj okrętów do przewozu wojsk a jak nie masz dostępu do morza i jesteś otoczony sojusznikami to po prostu musisz się pozbyć jednego z nich;). Zresztą nie przywiązuj wielkiej wagi do sojuszy bo komputer je przestrzega kiedy jesteś silny a jak jesteś słaby to ma je gdzieś:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to czas na kolejne pytania :P Mam port, ale nie wiem za bardzo jak budować statki :/ Próbowałem klikać prawym, lewym i nic. Ciekawi mnie też Irlandia. Otóż, jako, że gram Anglikami chciałbym podbić całą Anglię, niestety nie mam za bardzo jak dostać się do Irlandii. Czy statkiem dam radę? A jak tak to jak go zdobyć? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować