Zaloguj się, aby obserwować  
awesome

PLAY - Nowa Telefonia Komórkowa

249 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2007 o 12:56, mtwarog napisał:

Polkomtel (Plus i Sami Swoi) należy do Vodafone


Tu się trochę pomyliłem, Vodafone posiada tylko 20% udziałów w Polkomtelu, ale od roku ma chęć na zakup akcji Tele Danmark Communications, wtedy by uzyskała większość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podam ponownie przykład z pzu: współwłaścicielami Grupy PZU są eureko i milennium, ale wchodzące w skład firmy takie jak pzu, pzu zycie, pte pzu, tfi pzu są firmami odrębnymi i również stanowią dla siebie konkurencję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 12:56, greg_f napisał:

> > oferta jak każda inna porównaj sobie, lepsze niz orange - the most shit ever
>
> Lepsza, może i tak, ale za drogi abonament. Ja mam 30zł w erze i mi wystarcza.

ja tez mam 30 złotych w erze i mam 180 minut do wszystkich:) ale tylko dlatego, że jestem stałym
klientem. a w play masz za 50zł 174 minuty do wszystkich



No fajnie, tylko to będzie dobre dla ludzi którzy mają więcej kasy na telefon. Ja tyle nie mam, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla nas jako urzytkowników sieci komórkowych jest to na rękę że tworzą się nowi operatorzy bo wtedy wiadomo że ceny polączeć sms''ów itp będą spadać a kłutnia która sieć jest lepsza nie ma sensu bo na to oddziaływuje wiele czynników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 12:59, greg_f napisał:

ja słyszałem, że są tylko współwłaścicielami tychże sieci:/ ze kapitał jest polski ale akcjonariusze
są częściowo zagraniczni, to tak jak pzu - częściowym właścicielem jest Eureko


T-Mobile Deutschland i T-Mobile Polska posiadają razem 93% akcji PTC, z czego T-Mobile Deutschland 70,5%, pomyliłem się jedynie przy Polkomtelu, bo tam wszyscy udziałowcy mają po ok. 20%, ale Vodafone, szykuję się już od roku do przejmowania ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 12:55, macieq24 napisał:

skoro to co piszesz to prawda, to w takim razie po co Era stworzyla konkurencje dla samej siebie
(Tak-Tak)?:/


To PTC stworzył Heyah, ale stworzył też Erę. Przepraszam za zamieszanie. Nie zmienia to faktu, że zrobili to głównie dla zabrania klienteli Plusowi i Orange (wtedy jeszcze chyba Idei). Era ponosi wydatki związane z obsługą urządzeń, personelu itd. a Heyah może te urządzenia wynająć wprowadzając sieć sprzedaży w kioskach, salonach Ery czy też w innych miejscach. Jest to tańsze rozwiązanie niż budowa salonów, dlatego też ceny mogą być niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i? Mnie chodziło o to, że Era jak i Heyah to wytwór jednej firmy - PTC, więc stwierdzenie, że Heyah "tylko korzysta" z odbiorników jest bez sensu. Bo te odbiorniki powstały za pieniądze PTC. Zresztą połączenia do Ery były na początku o wiele niższe niż do innych sieci. Heyah zresztą jest małą konkurencją dla Tak Taka, jej głównym celem było zabranie klientów SimPlusa i Orange.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja zarabiam sobie na telefon i nie ma problemu, bo w porównaniu z tym co 6 klat temu się płaciło to teraz jest taniocha i dla zarabiających 50 złotych nie będzie dużą kwotą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś. Przy projekcie Heyah brali udział ludzie z PTC, operatora Ery. Tak więc stwierdzenie, że Heyah i Era to zupełnie dwie różne firmy są mylące. To praktycznie ten sam operator, działający pod różnymi nazwami. Tak jak MediaMarkt i Saturn. Jedna firma - dwie nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem wywiad z pomysłodawcą Heyah, marka ta została stworzona, dlatego, że po pierwsze w tamtych czasach Era nie była zbyt lubianą siecią i do tego Heyah jest kierowana do innych osób, niż Tak Tak (coś jak POP i Orange Go).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 13:10, Arclight napisał:

No i? Mnie chodziło o to, że Era jak i Heyah to wytwór jednej firmy - PTC, więc stwierdzenie,
że Heyah "tylko korzysta" z odbiorników jest bez sensu. Bo te odbiorniki powstały za pieniądze
PTC. Zresztą połączenia do Ery były na początku o wiele niższe niż do innych sieci. Heyah zresztą
jest małą konkurencją dla Tak Taka, jej głównym celem było zabranie klientów SimPlusa i Orange.

tutaj się zgodzę z tobą że heyah miało na celu zabranie klientów orange i simplusa, ale nie jestem przekonany to tego że hayah i era to to samo ......może i ta sama firma je stworzyła, ale to nie powód żeby sądzić że Era i Heyah to ten sam operator bo jesli by tak było to nazywało by się to Era Heyah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, Heyah jest skierowana głównie do młodzieży, Tak Tak bardziej do studentów, tak po reklamach sądzę. Zresztą PTC nie robi to różnicy - pieniądz ten sam.

Kromster

Dlaczego miałoby się tak samo nazywać? Niektórym Era może się źle kojarzyć. A tu pojawia się "nowy" operator. Jak ktoś nie śledzi informacji w internecie może pomyśleć, że to ktoś z zewnątrz.

greg_f

Faktycznie, chodziło mi o projekt PTC, jednak skoro PTC jest operatorem Ery, to i tak wychodzi na to samo. Teoretycznie. Polska nie jest na tyle bogatym krajem, by każdy miał po 2 (albo więcej) telefonów komórkowych.
Dlatego też muszą walczyć cenowo o klienta, albo wręcz podstępem - zakładając nowych operatorów, którzy mają zwrócić na siebie uwagę i przyciągnąć klientów. Era czy Heyah - pieniądz ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądz dla firmy-matki jest ten sam, faktycznie... a p4 to firma skąd? coś gdzieś czytałem, że to 100% polski kapitał, wygrany przetarg na usługi telekomunikacyjne i dotacja z UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 13:11, greg_f napisał:

no ja zarabiam sobie na telefon i nie ma problemu, bo w porównaniu z tym co 6 klat temu się
płaciło to teraz jest taniocha i dla zarabiających 50 złotych nie będzie dużą kwotą



No tak. Ja też mimo, że nie pracuję tak normalnie tylko sobie dorabiam a to na allegro a to inaczej ale 50zl to dla mnie moze nie duzo ale po prostu nie potrzebny wydatek bo 30zl miesiecznie starcza mi akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znalazłem : współdudziołwacmi są
Novator Telecom Poland S.a.r.l. i Netia Ventures Sp.z.o.o.
a właścicielem Tollerton Investments Limited

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobna sprawa jest w przypadku Samych Swoich, która Polkomtel wprowadził niedługo po Heyah, oferta Sami Swoi skierowana jest do osób starszych (niskie ceny połączeń na stacjonarne), chociaż jakiś czas temu prezes Polkomtela przyznał w wywiadzie, że firma zastanawia się nad zlikwidowaniem marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować