Evil_Khan

KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

30593 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2012 o 10:18, Sir_Kielbasa napisał:

> Ostatnimi czasy były jednak takie perełki (w sensie wydań) jak Skyrim, Risen 2,
Alan
> Wake EK czy Edycja specjalna Dark Souls. Tak powinny wyglądać pudełkowe wydania.


Ale AW i DS zdaje się wydali w małych pudełkach wielkości pudełek dvd, tylko w "grubszych"?
Jak się uzbiera choćby dziesiątki takich pudełek to jedne giną wśród drugich. Co innego
pudełka od typowych edycji specjalnych CDP, w jakich kiedyś standardowo wydawali gry.

Bardziej chodziło mi o to że EK AW i ES Dark Souls zostały dość łanie wydane i to w cenie którą przeważnie płacimy np. za grę EA gdzie w pudełku nie ma nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 12:14, kaczek93 napisał:

Skyrim w grubym.


Ale nadal jest to małe pudełko?

Dnia 30.08.2012 o 12:14, kaczek93 napisał:

Bardziej chodziło mi o to że EK AW i ES Dark Souls zostały dość łanie wydane i to w cenie
którą przeważnie płacimy np. za grę EA gdzie w pudełku nie ma nic.


Mnie to trochę denerwuje. Jak już napchali różnych rzeczy do pudełka to mogli się postarać o coś bardziej okazałego (większe pudełko, nie tylko grubsze). A co do biedackich wydań to chyba gier na PSVita nic nie przebije. Widziałem jeden "unboxing", gdzie po otwarciu pudełka z bodaj Uncharted okazało się, że w pudełku była tylko karta pamięci beż jakiegokolwiek papierka, a gra za ok. 180zł. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 18:41, Sir_Kielbasa napisał:

Mnie to trochę denerwuje. Jak już napchali różnych rzeczy do pudełka to mogli się postarać
o coś bardziej okazałego (większe pudełko, nie tylko grubsze). A co do biedackich wydań
to chyba gier na PSVita nic nie przebije. Widziałem jeden "unboxing", gdzie po otwarciu
pudełka z bodaj Uncharted okazało się, że w pudełku była tylko karta pamięci beż jakiegokolwiek
papierka, a gra za ok. 180zł. :D


i prawidłowo. skorzystałeś chociaż raz z instrukcji? czego Ci jeszcze trzeba. woziłbyś ze sobą te opakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nr. 1 - dwa odzyskane niedawno zabytki i Darksiders 2.

Zdjęcie nr. 2 - zapomniane i niekochane MMORPG (choć FF na miłość nie zasługuje), które skradły dziesiątki godzin i niejedną nieprzespaną noc. ;D

20120831114938

20120831114943

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 10:08, MrGregorA napisał:

i prawidłowo. skorzystałeś chociaż raz z instrukcji?


Tak, bo w dobrych czasach były w nich nie tylko instruktaże i ostrzeżenia.

Dnia 31.08.2012 o 10:08, MrGregorA napisał:

czego Ci jeszcze trzeba.


Mapy, ścieżki na osobnym CD i albumu.

Dnia 31.08.2012 o 10:08, MrGregorA napisał:

woziłbyś ze sobą te opakowania?


Po co to w ogóle wydali w pudełku, skoro w środku jest tylko karta pamięci? Żeby postawić na półce? Albo więcej zainkasować? Jak już dali pudełko to się mogli wysilić. Łaski nikomu nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu Batmana:AC na PCa nie widział :)

Ogólnie to nawet większę frajdę kupna dawało gdy niosło się takie opakowanie, które coś ważyło. Czuło się w łapie tą wydaną kasę. No ale teraz wszystko musi być eko przez to instrukcje drukowane ograniczają się do pojedynczej kartki z kodem. A przez pajacowanie z wysokością boxów ciężko coś sensownie ułożyć na półce...

EDIT. I jakim trzeba być miszczem hejtu by narzekać na bogate wydania "materiale" i cieszyć się ubogimi za tę samą cenę o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 12:53, Evertsen_Dante napisał:

Ktoś tu Batmana:AC na PCa nie widział :)


Jeśli chodzi o EK to trochę słaba moim zdaniem. :) Chyba że w innych krajach były lepsze. Bez figurki, pudełko większe (innych rozmiarów)..

Dnia 31.08.2012 o 12:53, Evertsen_Dante napisał:

Ogólnie to nawet większę frajdę kupna dawało gdy niosło się takie opakowanie, które coś
ważyło. Czuło się w łapie tą wydaną kasę. No ale teraz wszystko musi być eko przez to
instrukcje drukowane ograniczają się do pojedynczej kartki z kodem.


Zwłaszcza eko są plastykowe pudełka, których chyba miliardy produkują. ;)

Dnia 31.08.2012 o 12:53, Evertsen_Dante napisał:

A przez pajacowanie z wysokością boxów ciężko coś sensownie ułożyć na półce...


Kiedyś też były różne pudła, aczkolwiek typu książkowego. Teraz kolekcjonerki są od sasa do lasa. I tak dobrze jeśli wydadzą w kartonie, bo przecież spotyka się cuda w plecakach, torbach, puszkach, pudłach, ze telewizor by zmieścił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2012 o 12:53, Evertsen_Dante napisał:

EDIT. I jakim trzeba być miszczem hejtu by narzekać na bogate wydania "materiale" i cieszyć
się ubogimi za tę samą cenę o.O


o mnie? słuchaj, tam w sumie nie narzekałem. wspomnialem tylko o wydaniach CDP, ktore były bogate, ale wiekszosci tych pierdol nie potrzebowalem i lezaly gdzies w szafie w pudelku. wydania konsolowe gier zawsze były ubogie. intrukcji i tak nikt nie czyta, wiec po co ona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 18:43, MrGregorA napisał:

intrukcji i tak nikt nie czyta, wiec po co ona?


Mów za siebie,ja lubie sobie poczytać klawiszologię czy inne fajne rzeczy które wydawcy dodają. I nie,nie jestem jedyny.

PS. intrukcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 18:48, bobobo napisał:

> intrukcji i tak nikt nie czyta, wiec po co ona?

Mów za siebie,ja lubie sobie poczytać klawiszologię czy inne fajne rzeczy które wydawcy
dodają. I nie,nie jestem jedyny.

PS. intrukcji?


powiedziałem za siebie. nie jestem zadnym hardkoworym graczem. nie kupuje kolekcjonerek itp itd.

PS. nie używam ''poprawiacza''. rzadko czytam to, co napisalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 16:37, Sir_Kielbasa napisał:

> Ktoś tu Batmana:AC na PCa nie widział :)
Jeśli chodzi o EK to trochę słaba moim zdaniem. :) Chyba że w innych krajach były lepsze.
Bez figurki, pudełko większe (innych rozmiarów)..


Nie, chodzi mi o zwykłą edycję. Kupiłem w sumie niedawno. Za 80 zł płyta dvd i karteczka z kodem :)

Dnia 31.08.2012 o 16:37, Sir_Kielbasa napisał:

> Ogólnie to nawet większę frajdę kupna dawało gdy niosło się takie opakowanie, które coś
> ważyło. Czuło się w łapie tą wydaną kasę. No ale teraz wszystko musi być eko przez to
> instrukcje drukowane ograniczają się do pojedynczej kartki z kodem.
Zwłaszcza eko są plastykowe pudełka, których chyba miliardy produkują. ;)


Liczy się PR.

Dnia 31.08.2012 o 16:37, Sir_Kielbasa napisał:

> A przez pajacowanie z wysokością boxów ciężko coś sensownie ułożyć na półce...
Kiedyś też były różne pudła, aczkolwiek typu książkowego. Teraz kolekcjonerki są od sasa
do lasa. I tak dobrze jeśli wydadzą w kartonie, bo przecież spotyka się cuda w plecakach,
torbach, puszkach, pudłach, ze telewizor by zmieścił..


No właśnie dlatego jest to EK. I półbiedy jak jedyna różnica była w grubości. Ale ustaw pomarańczową edycję, koło premium games itd. Schodki :/

MrGregorA

Dnia 31.08.2012 o 16:37, Sir_Kielbasa napisał:

o mnie? słuchaj, tam w sumie nie narzekałem. wspomnialem tylko o wydaniach CDP, ktore były bogate, ale
wiekszosci tych pierdol nie potrzebowalem i lezaly gdzies w szafie w pudelku. wydania konsolowe gier zawsze
były ubogie. intrukcji i tak nikt nie czyta, wiec po co ona?


No spoko, ale za tę samą cenę (albo i wyższą) dostajesz praktycznie samą płytę kiedy ledwie parę lat temu dostawałeś drzewko rozwoju/mapy/pocztówki/instrukcję/poradniki. Pewnie, kupony do pizzeri mogli sobie darować :) Tobie jest to obojętne, nam szkoda i marudzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 22:34, Evertsen_Dante napisał:

No spoko, ale za tę samą cenę (albo i wyższą) dostajesz praktycznie samą płytę kiedy
ledwie parę lat temu dostawałeś drzewko rozwoju/mapy/pocztówki/instrukcję/poradniki.
Pewnie, kupony do pizzeri mogli sobie darować :) Tobie jest to obojętne, nam szkoda i
marudzimy.


ale tak jest ze wszystkim. mozna narzekac albo mozna machnac reka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2012 o 23:09, MrGregorA napisał:

ale tak jest ze wszystkim. mozna narzekac albo mozna machnac reka.


Albo wyjść na ulice i spalić parę domów. Machnięcie ręki to jak poddanie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 23:13, Evertsen_Dante napisał:


> ale tak jest ze wszystkim. mozna narzekac albo mozna machnac reka.

Albo wyjść na ulice i spalić parę domów. Machnięcie ręki to jak poddanie się :)


to poprowadz ludzi do masowego powstania. chetnie dołącze. konied offtopu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 22:34, Evertsen_Dante napisał:

Nie, chodzi mi o zwykłą edycję. Kupiłem w sumie niedawno. Za 80 zł płyta dvd i karteczka
z kodem :)


To rzeczywiście kicha..

Dnia 31.08.2012 o 22:34, Evertsen_Dante napisał:

No spoko, ale za tę samą cenę (albo i wyższą) dostajesz praktycznie samą płytę kiedy
ledwie parę lat temu dostawałeś drzewko rozwoju/mapy/pocztówki/instrukcję/poradniki.


Na dodatek ceny kolekcjonerek zauważalnie rosną, a zawartość lipna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 01.09.2012 o 10:01, Sir_Kielbasa napisał:

Na dodatek ceny kolekcjonerek zauważalnie rosną, a zawartość lipna.

Z tym nie do końca się zgodzę. Ostatnimi czasy wyszło kilka na prawdę zacnych kolekcjonerek.
Lipą to można nazwać EK takiego choćby Mass Effecta 3, która kolekcjonerką była chyba tylko z nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 15:41, kaczek93 napisał:

Z tym nie do końca się zgodzę. Ostatnimi czasy wyszło kilka na prawdę zacnych kolekcjonerek.


Wychodzą, ale po ile? :) I które masz na myśli?

Dnia 02.09.2012 o 15:41, kaczek93 napisał:

Lipą to można nazwać EK takiego choćby Mass Effecta 3, która kolekcjonerką była chyba
tylko z nazwy.


Własnie, bieda, a tuż po premierze były problemy z dostaniem. A teraz chyba wciąż się wala po sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Diablo 3 i GW2* się zgodzę, ale edycja kolekcjonerska, w której muzyka jest do ściągnięcia to dla mnie kpina. Taki duży był koszt dołożenia płyty z muzyką?

*jak nie lubię figurek (i innych tego typu dodatków) to akurat w tym przypadku mi się podoba, choć idealnie nie jest, niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się