Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blu-Ray wyprze DVD w ciągu 3 lat

38 postów w tym temacie

Zanim oba nośniki się na dobre rozpowszechnią, to jakaś inna firma wymyśli coś nowego lepszego,tańszego o większej pojemności i wyprze oba formaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:15, mw-wesoly napisał:

Zanim oba nośniki się na dobre rozpowszechnią, to jakaś inna firma wymyśli coś nowego lepszego,tańszego
o większej pojemności i wyprze oba formaty...

Tez tak sądze...
Chociaż jak plyty BR i wypalarki BR będą po przystepnej cenie to spora wiekszosc uzytkownikow w ciagu 3-4lat przejdzie na BR a ci nowi nie beda wiedziec co to CD ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z taką ceną to raczej nic nie zrobią ;P
Już chyba lepiej kupić PS3....
A piraci będą mieli ogromne problemy ze zrobieniem gier na BR ;P Nagrywarka za ponad 2,5 tys zł ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, bd sa znacznie mniej wytrzymale od hddvd, co wynika z ich budowy. Co z tego, ze moga miec 6 warstw ( kazda z ta sama pojenoscia? lol, koles najpierw zapoznaj sie z zasada dzialania nosnikow optycznych a potem zastanow jaka bzdure palnales - im glebsza wartswa, tym mniejsza pojemnosc- stad tez roznice pojemnosciowe miedzy hd a bd...), skoro ryska, ktora na nosniku hd nie zrobilaby zadnego wrazenia, uszkodzi nam nosnik bd. Inne formaty? W tym roku maja pojawic sie pierwsze komercyjne nosniki holograficzne, htorym bd beda mogly probowac co najwyzej podskoczyc do wysokosci piet pod wzgledem pojemnosci. A potem pamieci spinowe, atomowe i kto wie co jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie wyprze!? Toż to bzdura zupełna. Wyobraźcie sobie sterowniki do monitora na BR- zajmą (rachując mega-optymistycznie- z filmem do testowania) max 1gb, a co z resztą? Poza tym zbyt wielu ludzi ma na tyle dużo starych nośników, więc raczej zbyt optymistycznie nie podejdą do zmiany formatu, a co powiedzą sprzedawcy, u których na półkach zalegają tony CD i DVD?
A tak z życia wzięte. Dyskietki też powinny zostać dawno wyparte. Tymczasem wciąż się ich używa np. w aptekach- zestawienia do refundacji do NFZ się na nich wysyła. U nas w Łodzi na FTiMSie na laborki z programowania też czasem na dyskietce przenieść trzeba kod. W szpitalach całe tony CD leżą i przechowują dane pacjentów...
Nie sądzę, żeby BR, czy HDDVD przejęły cały rynek w ciągu 3 lat. Są one raczej nieudolnym (może słowo ciut na wyrost użyłem) "zapychaczem", który wypełni lukę między CD/DVD, a dyskami holograficznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak hd-dvd wydaję się na straconej pozycji, ale kto wie. A dla przykładu w takiej Australii nie będą wychodziły filmy na hd-dvd wcale ;]. Teraz może ta pojemność wydaje sie kosmiczna, ale jak wchodziły płyty cd to niektórzy nie mieli dysków o ich pojemności, a projektanci gier wymyślili kilka nowych gatunków gier, które nie przetrwały do dzisiaj, więc wszystko przed nami LG już stworzyło napęd czytający oba formaty i zapisujący jeden z nich, wspomnieć też należy, że każdy napęd BD czy HD-DVD będzie czytał i CD i zwykłe DVD, wiec nie ma się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby z artykułu wynika, że Blue-Ray jest bardziej popularny od HD-DVD, ale jakoś mnie to nie przekonuje. Sądzę, że sprawa będzie rozwiązana tak, jak konflikt pomiędzy DVD-R i DVD+R, czyli stworzenie urządzenia, które obsługuje oba te formaty (ja sam mam nagrywarkę, która obsługuje jeszcze dodatkowo DVD-RAM). Jest to bardzo prawdopodobne, zwłaszcza, że takie użądzenie już powstało.
Zaś co do wyparcia przez Blue-Ray innych standardów do 2010 to jakaś niedorzeczność. Wciąż można kupić napędy dyskietek i same dyskietki, że o płytach CD nie wspomnę. W 2010 możemy się spodziewać rewolucji w postaci wyparcia przez pendrive''y dyskietek i płyt CD, ale DVD jeszcze długo będzie miało się dobrze. Choćby dlatego, że X-BOX 360 korzysta ze zwykłych DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to rzeczywiści takie istotne, który napęd wygra? Przecież już są hybrydy, które obsługują wszystkie formaty... o co ta wojna? Ja na przykład mam zamiar kupić taką hybrydę żeby potem nie martwić się, że coś mi nie będzie działać. Pozostaje tylko kwestia odczekania aż stanieje... ale to już inna historia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 16:47, man86 napisał:

W 2010 możemy się spodziewać rewolucji w postaci wyparcia przez pendrive''y dyskietek /.../


A to jeszcze nie nastąpiło? Ja przynajmniej już ze 3-4 lata nie używam dyskietek - podczas upgrade''u kompa w wakacje 2003 wywaliłem z obudowy stację dysków (w sumie to nawet nie wiem czy działała :P ).
Dyskietkę na oczy ostatnio widziałem już nie pamiętam kiedy a do przenoszenia plików między komputerami od tamtego czasu używam wyłącznie maila lub pendrive''a, czasem DVD-RW jak jest to coś naprawdę dużego, np. kolekcja zdjęć z wakacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta jasne płyty z tak wysokiej ceny stanieją w ciągu 3 lat jedynie do 30 za sztukę(nawet to jest nie możliwe) a tu mowa o wyparciu płyty DVD gdy jeszcze cd jest popularne gdy np robimy jakąś pracę lub do słuchania nielegalnej muzy(piraci) oraz do gier z Extra KLasyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadanie. Bedzie identyczna sytuacja jak z cd i dvd. To powolny proces. Ciekawe tylko, kiedy napedy BL beda kosztowac 200zl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 18:39, pawlo131 napisał:

Co to będzie jak gry zaczną zajmować jedną płytkę Blu-Ray :)

Koniec świata :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować