Zaloguj się, aby obserwować  
Pediator

Gothic - Mroczne Tajemnice

3633 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2010 o 21:18, SpecShadow napisał:

> Jeszcze dobrze mod nie wyszedł a już poprawki są? Coś boję się odpalać grę :D

Jedyne co tam wyczytałem podczas instalacji to coś o udostępnieniu skryptów dla chętnych.
I nie ma się czego bać, ten patch to pewnie kosmetyka. Jedynie autor by mi wyjaśnił zmiany
w patchu 2.0.2.

Przy okazji - jaka jest teraz częstotliwość respawnu potworków (nie licząc co rozdziałowego
respa)?

Respawn jest normalny. A ten patch to poprawia krytyczny błąd w MT, który się wkradł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się zabrać ten nóż, który trzyma tę wiadomość na placu wymian?
Bo kartkę bez problemu ściągam, ale tego noża/miecza już niestety Bezimienny nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 10:07, Isildur napisał:

Da się zabrać ten nuż, który trzyma tę wiadomość na placu wymian?
Bo kartkę bez problemu ściągam, ale tego noża/miecza już niestety Bezimienny nie widzi.

Nie wiem jak jest w nowej części (2.01) ale w starej jak stało się w miejscu i się poobracało to się podświetlał potem tylko wystarczyło LPM przytrzymać i nacisnąć W i dało się go zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 10:07, Isildur napisał:

Da się zabrać ten nóż, który trzyma tę wiadomość na placu wymian?
Bo kartkę bez problemu ściągam, ale tego noża/miecza już niestety Bezimienny nie widzi.


Mi w tym miejscu się nie udało ale parę kroków dalej, gdzie stoi ten kopacz jest nóż przybity do pala podtrzmującego mostek, dwa kroki dalej jest pierwsza skrzynka jaką spotykamy w grze (gdzie jest tam kubek i jeden wytrych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 13:08, Karol44 napisał:

A tego patcha 2.0 trzeba instalować na 1.3?


Nie, instaluj go na "gołą" wersje gry Gothic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 13:42, Karol44 napisał:

Ta tylko mojemu kompowi coś się stało i nagle w gothic 1!!! mam 25fps! nie no ja się
wku...


Zmniejsz troszkę detale powinno pomóc, u mnie również na maksymalnych trochę gra wolniej chodzi ale akurat mi to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 10:07, Isildur napisał:

Da się zabrać ten nóż, który trzyma tę wiadomość na placu wymian?
Bo kartkę bez problemu ściągam, ale tego noża/miecza już niestety Bezimienny nie widzi.


Ja na te itemy których "nie da się zebrać" znalazłem taki sposób: stajesz obok, skaczesz i jak jesteś w powietrzu to powinno zaznaczyć nożyk, wtedy trzeba przytrzymać ctrl i jak wylądujemy zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pod warunkiem gdy dany przedmiot pulsuje a ten nóż na placu wymian chyba nie robi tego.
Tak na marginesie dodam że nie wiem, czy to problem pierwszego Gothica ale zaznaczanie celów czasem dziwnie działa. Ale to i tak pikuś w porównaniu z Gothiciem2 gdzie jest odwrotnie - zaznaczenie przykleja się dożywotnio do postaci (naszej lub wroga) i trudniej jest się wycofać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem że jak chcę dołączyć do nowego obozu to Lares mówi że muszę mieć 5 poziom a mam 11 i sprawdzałem w innych obozach to nie ma takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 00:58, Makowski_13 napisał:

Witam mam taki problem że jak chcę dołączyć do nowego obozu to Lares mówi że muszę mieć
5 poziom a mam 11 i sprawdzałem w innych obozach to nie ma takiego problemu.


Spoiler

Musisz dać Laresowi tę listę, którą daje ci Diego ,żebyś ją zaniósł do kopalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie ostatnio ciągnie by sobie zagrać znowu w gothica. Czy ten mod urozmaica bardzo grę ? Tyle razy podstawkę przechodziłem, że miałbym średnią motywację do grania znowu w to samo. ;) Edit: Oczywiście chodzi mi o to jak te urozmaicenia wyglądają w praktyce,czy rzeczywiście urozmaicają rozgrywkę. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było pytanie retoryczne? Zmian jest cała masa, masa i jeszcze raz masa. Jedynie denerwuje kosmiczny poziom trudności (a ludzie narzekali na Noc Kruka że trudna jest), walka z humanoidami uzbrojonymi w broń jest b.trudna.
No bo liczy się siła postaci, obrażenia broni i obrażenia krytyczne (stopień wyszkolenia w broni).

Aha, nadal jest bug z pierścieniami podnoszacymi statystyki w nieskończoność ale wcele to nie ułatwia gry :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 19:00, SpecShadow napisał:

To było pytanie retoryczne?

Nie. Pytam się, bo nawet jeżeli jest cała masa zmian to nie musi się odbijać na tym, że rozgrywka będzie się różniła od podstawki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 18:55, Albii napisał:

Tak mnie ostatnio ciągnie by sobie zagrać znowu w gothica. Czy ten mod urozmaica bardzo
grę ? Tyle razy podstawkę przechodziłem, że miałbym średnią motywację do grania znowu
w to samo. ;) Edit: Oczywiście chodzi mi o to jak te urozmaicenia wyglądają w praktyce,czy
rzeczywiście urozmaicają rozgrywkę. ;p

Moim zdaniem tak. Nowe questy, npc i miejsca. No i gra jest o wiele trudniejsza (chociaż nowi npc mają dużo bryłek rudy i łatwo się wzbogacić ;)). Moim zdaniem warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 18:15, Ecko09 napisał:

Spoiler

Musisz dać Laresowi tę listę, którą daje ci Diego ,żebyś ją zaniósł do kopalni.



Dzięki i to jest trochę dziwnie rozwiązanie ale już wiem w czym jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w wersji 2.01 moda MT wszystko wygląda na początku tak samo jak w wersji 1.03? Bo zacząłem grać (dosłownie 5 min póki co) i zastanawiam się czy aby na 100% ściągnąłem odpowiednią wersję xD Ktoś mógłby mi dać jakiś drobny przykład zmiany którą można zauważyć blisko początku żebym mógł się upewnić czy to w co gram to napewno wersja 2.01? :D Bo w menu wszystko jest po staremu, nie ma (nie widzę?) informacji jaka to wersja moda. Z góry thx.

P.S Acha, korzystając z możliwości edycji... ktoś wie kiedy mniej więcej planowane jest wypuszczenie pełnej wersji moda Apokalipsa? Próbowałem wleźć jakiś czas temu na oficjalną strone moda, ale jakieś prace porządkowe trwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować