Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

a powiedz mi czy występuje u Ciebie jeden z powyższych błędów ?

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&pid=497

zastanawiam sie jeszcze nad.. kurde.. NIE kadłubkiem... bo kurcze chciałbym miec porządnego laptopa nie mówie ze Twój jest bebe.. tylko nie chce sie rozczarowac... jestem strasznie wybredny co do laptopa w koncy około 4 kk to nie mało kasy.. wciaz jednak sie zastanawiam.. nad stacjonarnym ... czlowieku za 5kk to bym normalnie złozył 8800 GT w SLI 4 GB ramu + porządny 2 rdzeniosy procek ( bo na 4 rdzenie jeszcze nie nie opłaca wydawac) .. i taki komp na bank by mi starczył na co najmniej 2-3 lata...) tylko chodzi o to aby pobierał mało prądu.. np ide do szkoły zaznaczam 20 elementów do ściągnięcia i juz.. przychodze i są. Co mnie jeszcze przekonuje to to ze masz XP.. ja jak juz to na 80% bym pracował na wiście.. ehh... po SP 1 pewnie bym tak nie narzekał zwazywszy ze////
wczoraj idąć do wc wziełem jeden PCWK aby poczytac i znalazłem artykuł o tym ze do XP nie ma sterowników ze XP jest co najmniej dobry a nie cudowny... był to artykuł zaraz po tym jak sie ukazał na rynku wiec... podobnie jest z vistą ehh.. ale tak czy siak.. chyba XP

jednak chyba xp.. wracając do asmobile... i lapków... nie wiem nie wiem.. hmm wiec mówisz ze za tą samą cene moge miec GT .. to dlaczego ty sam masz GS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego dokladnie sluzy " wyciszacz napedu dvd'''' ? Mam takie "cudo" zainstalowane na laptopie i zupelnie nie wiem po co, bo albo to nie dziala albo ja nie widze zadnej roznicy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2007 o 09:45, Chester001 napisał:

jednak chyba xp.. wracając do asmobile... i lapków... nie wiem nie wiem.. hmm wiec mówisz ze
za tą samą cene moge miec GT .. to dlaczego ty sam masz GS?


mialem w jednym modelu ze dvd glosno chodzilo alre tylko przy czytaniu oryginalnej plytski ze sterownikami do niego. Na inncyh jest cichutko. ja pracuje na xp bo vosta mi jest do niczego nie potrzebna. czemu nie wzialem gt?? bo mi laptop nie sluzy do grania i dlatego ze mi sie czarny kolor nie podobal wolalem srebrny. Naszczescie ja nie mam problemu zawsze jak cos to moge sobie wziasc z GT. jesli chodzi o sterowniki to klamia cie w gazecie. Ja do xp mam stery do wszystkiego nic mi sie nie dzieje zadnych zwiechow itp. PCWK jest jedna z tych gorszych gazet ktorej redaktorzy nie wiedza co pisza. sam do nich wysylam maile co miesiac ukazujach ich wielkie bledy w artykulach i nie sa to bledy ortograficzne.

Jesli chodzi o kompa do mowego to z moim tez nie jest zle.

C2DUO E6750@3,3GHZ
GIGABYTE P965-DQ6
EVGA 8800GTX KO ACS3
GEIL DDR2 ULTRA 800@930MHZ 2X1GB
X-FI FATAL1TY EXTREME GAMER
WD200GB
BARRACUDA 160GB SATA NCQ x2
AMACROX 500W
PIONNIER 112D
SAMSUNG 226BW 22" CALE

i reszta obudowa chieftca logitech ultra xflat logitcech mx510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 09:54, Alien1981 napisał:

Do czego dokladnie sluzy " wyciszacz napedu dvd'''' ? Mam takie "cudo" zainstalowane na laptopie
i zupelnie nie wiem po co, bo albo to nie dziala albo ja nie widze zadnej roznicy :/

nie mam lapka a to co piszesz słysze 1 raz ale... nie trzeba myc filozofem aby sie domyślec ze moze to służyc do spowolnienia obracania dvd w napędzie a co za tym idzie do jego sciszenia.. wg mnie o to chodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat ponieważ chce sobie sporowadzic z USA dobrego laptopa tak w polsce oklo 10 tys i moim pytaniem jest to czy warto kupic go z GEFORCA 8700M GT czy z GEFORCE 8600M GT?? Czy różnica bendzie wielka miedzy detalami ?? Bo głownie tego laptopa chce miec do nauki i rowniez do grania na bardzo wysokich delach. Czytalem info na necie o tym GEFORCE 8600MGT ze nie jest zły ze radzi sobie bardzo dobrze z nowymi grami pod DX 9 i DX 10 i z bardzo mała iloscią cięc.Prosił bym o jakies porownanie tylko dowch kart graficznych : 8600M GT i 8700M GT.

I miał bym jeszcze jedno pytanie jaki bendzie spadek cen po 19 listopada gdy wyjda te laptopy z Gef 8800M GT

Z gory bardzo dziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2007 o 10:50, Chester001 napisał:

nie mam lapka a to co piszesz słysze 1 raz


Jest dokladnie tak jak napisales: to jest program umozliwiajacy zmniejszenie predkaosci napedow dyskow optycznych w celu ograniczenia poziomu halasu.
To wiedzialem od poczatku ale troche zle zapytalem ;p
Tak jak napisalem we wczesniejszym poscie albo mi ten program nie dziala albo ja nie widze (a raczej slysze :D) roznicy.
Czy mozliwe jest ze program nie jest kompatybilny ze wszystkimi odtwarzaczami DVD ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 11:45, Pawlenko12 napisał:

Mam mały dylemat ponieważ chce sobie sporowadzic z USA dobrego laptopa tak w polsce oklo 10
tys i moim pytaniem jest to czy warto kupic go z GEFORCA 8700M GT czy z GEFORCE 8600M GT??
Czy różnica bendzie wielka miedzy detalami ?? Bo głownie tego laptopa chce miec do nauki i
rowniez do grania na bardzo wysokich delach. Czytalem info na necie o tym GEFORCE 8600MGT ze
nie jest zły ze radzi sobie bardzo dobrze z nowymi grami pod DX 9 i DX 10 i z bardzo mała
iloscią cięc.Prosił bym o jakies porownanie tylko dowch kart graficznych : 8600M GT i 8700M
GT.

I miał bym jeszcze jedno pytanie jaki bendzie spadek cen po 19 listopada gdy wyjda te laptopy
z Gef 8800M GT

Z gory bardzo dziękuje...


Nie wiem czy taki laptop jest w ogóle potrzebny.
Powiedział bym, że tobie do pracy nadawał by się radeon a jaki to już twoja sprawa.
Ale jeżeli chcesz Geforce to tylko 8600GT bo mam 8700GT i jest kiepski!
8600GT jest bardziej dopracowany i dokładny.

A co do tego spadku cen to będzie odczuwalny gdzieś po świętach bożego narodzenia, a najpewniej na wiosnę.
Notebooki z 8600GT i 8700GT jakieś 20-20% ceny.

Życzę udanego zakupu i Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 12:14, piokub napisał:

> Mam mały dylemat ponieważ chce sobie sporowadzic z USA dobrego laptopa tak w polsce oklo
10
> tys i moim pytaniem jest to czy warto kupic go z GEFORCA 8700M GT czy z GEFORCE 8600M
GT??
> Czy różnica bendzie wielka miedzy detalami ?? Bo głownie tego laptopa chce miec do nauki
i
> rowniez do grania na bardzo wysokich delach. Czytalem info na necie o tym GEFORCE 8600MGT
ze
> nie jest zły ze radzi sobie bardzo dobrze z nowymi grami pod DX 9 i DX 10 i z bardzo
mała
> iloscią cięc.Prosił bym o jakies porownanie tylko dowch kart graficznych : 8600M GT i
8700M
> GT.
>
> I miał bym jeszcze jedno pytanie jaki bendzie spadek cen po 19 listopada gdy wyjda te
laptopy
> z Gef 8800M GT
>
> Z gory bardzo dziękuje...

Nie wiem czy taki laptop jest w ogóle potrzebny.
Powiedział bym, że tobie do pracy nadawał by się radeon a jaki to już twoja sprawa.
Ale jeżeli chcesz Geforce to tylko 8600GT bo mam 8700GT i jest kiepski!
8600GT jest bardziej dopracowany i dokładny.

A co do tego spadku cen to będzie odczuwalny gdzieś po świętach bożego narodzenia, a najpewniej
na wiosnę.
Notebooki z 8600GT i 8700GT jakieś 20-20% ceny.

Życzę udanego zakupu i Pozdrawiam.



Czyli mowisz ze 8600 GT . Bo ja kompa potrzebuje do technikum bo ide na programistyke i musze miec jakies dobrego kompa bo ten moj co ja mam to :

SEMRPON2200+
RADEONX1650PRO
1GBRAM
80HDD

I jeszcze dziele go z bratem ;/ To totalny syf jest na tym kompie

A ten co bym sobie kupił by wyglądał tak :

DUAL CORE INTEL 2*2,4
GF 8600 GT (JESLI MASZ RACJE TO WYBIORE TEGO Z 8600 GT)
2GBRAM
200 GB HDD
17''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2007 o 12:17, Pawlenko12 napisał:


Czyli mowisz ze 8600 GT . Bo ja kompa potrzebuje do technikum bo ide na programistyke i musze
miec jakies dobrego kompa bo ten moj co ja mam to :

SEMRPON2200+
RADEONX1650PRO
1GBRAM
80HDD

I jeszcze dziele go z bratem ;/ To totalny syf jest na tym kompie

A ten co bym sobie kupił by wyglądał tak :

DUAL CORE INTEL 2*2,4
GF 8600 GT (JESLI MASZ RACJE TO WYBIORE TEGO Z 8600 GT)
2GBRAM
200 GB HDD
17''''


No...
do technikum... będzie w sam raz tylko jaką chcesz zastosować pamięć operacyjną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 12:31, Pawlenko12 napisał:

O ile sie nie myle to w tym laptopie jest DDR2 667 MHZ 2GB


Bo ja na tym laptopie chce tez poszalec w nowosci np CRYSIS czy tam Wiedzmin lub NFSPS


No... powinno ci chodzić bez problemu.
Ale nie zapominaj że Geforce nie jest najlepsze.
JA miałem na pc radeona i wchodziło wszystko, tyle że procesor za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 13:14, piokub napisał:

> O ile sie nie myle to w tym laptopie jest DDR2 667 MHZ 2GB
>
>
> Bo ja na tym laptopie chce tez poszalec w nowosci np CRYSIS czy tam Wiedzmin lub NFSPS


No... powinno ci chodzić bez problemu.
Ale nie zapominaj że Geforce nie jest najlepsze.
JA miałem na pc radeona i wchodziło wszystko, tyle że procesor za słaby.



A moze wiesz jaki jest najlepszy radek do laptopow jak widze na skapiec to tylko jest HD 2600 czy on jeste lepszy od 8600 GT? Ja jestem bardziej za radeonem ale turdno znajsc jakiegos dobrego laptopa z dobrym HD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 04.11.2007 o 13:25, Pawlenko12 napisał:

A moze wiesz jaki jest najlepszy radek do laptopow jak widze na skapiec to tylko jest HD 2600
czy on jeste lepszy od 8600 GT?

Ja mogę ci powiedzieć że radek jest dobry do pracy w grach też się sprawdza tyle że musi mieć dużo ramu i pamięci operacyjnej. Bez nich będziesz miał słabe osiągi tego co to potrafi. Np. przy jakichś rysunkach będzie długo ładował jakieś notatki ponieważ będzie miał mało pamięci operacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 13:36, blacklio2 napisał:

2600XT
8600GT
2600
8600GS
2400XT
8400GT
2400/8400GS
8400G



2600 jest chyba najelszpy i nie wiem czy jak bym kupywal to HD2600 czy HD2600XT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 12:07, Chester001 napisał:

http://tnij.com/zobacz_jaki_lapek

ten jest fajny... tylko bym musiał wstawic 200 , 5400 rpm zamiast 4200 albo 160 5200 rpm..
i będzie ok :)
co do HD 2600 tez bedzie ok dobra karta podobno w 3dmark 06 wyciąga 4000


no nieweim popczytaj moze znjdzieszz gdzies test.

tutaj masz mow wynik w 3dmarku 06
http://forum.pclab.pl/index.php?act=module&module=gallery&cmd=si&img=14302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 13:46, MLODY2K6 napisał:

> http://tnij.com/zobacz_jaki_lapek
>
> ten jest fajny... tylko bym musiał wstawic 200 , 5400 rpm zamiast 4200 albo 160 5200 rpm..

> i będzie ok :)
> co do HD 2600 tez bedzie ok dobra karta podobno w 3dmark 06 wyciąga 4000

no nieweim popczytaj moze znjdzieszz gdzies test.

tutaj masz mow wynik w 3dmarku 06
http://forum.pclab.pl/index.php?act=module&module=gallery&cmd=si&img=14302



I jak gierki ci smigaja ? A co to wiwka bo tam pisales ze kupiles wiwke ?? Czy chodzilo ci o viste??

A ja widze ze w niektorych sklepach pisze tam nazwa laptopa i system operacyjny : np Vista Bussies tzn ze oni go dodaja gratis czy to znaczy ze komputre musi miec go wgranego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2007 o 13:54, Pawlenko12 napisał:

I jak gierki ci smigaja ? A co to wiwka bo tam pisales ze kupiles wiwke ?? Czy chodzilo ci
o viste??


nie chodzi mi o karte sieciowa bezprzewodowa w skrocie WIFI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2007 o 13:54, Pawlenko12 napisał:

A ja widze ze w niektorych sklepach pisze tam nazwa laptopa i system operacyjny : np Vista
Bussies tzn ze oni go dodaja gratis czy to znaczy ze komputre musi miec go wgranego


oni nie daja go gratis tylko on jest juz w cenie laptopa czyl;i laptop kosztuje 3000zl ale jest z vosta i kosztuje np 3400zl i nie da sie go kupuic bez syustemu poniewaz producent laptopa zawarl z microsoftem taka umowe ze nie moze sprzedawac laptopa bez systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować