Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

witam znalałem fajnego laptopa do gier... konfiguracja nawet nawet... jedno mi tylko zgrzyta AMD>.. reszta jest marzeniem.... sami zobaczcie:

http://tnij.com/XTGP

i moje pytanie znajdzie mi ktoś takiego podobnego z konfiguracji lapka z c2d + dobrą k. graficzną za mniej niz 4kk ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na Towar wycofany ze sprzedaży - wyczerpane ostatnie zapasy magazynowe w lapkach nie ma różnicy czy to AMD czy Intel, zegar w zegar maja podobną wydajność a Turion jest bardziej energooszczędny od C2D, inna sprawa OC ale tego w lapku raczej się nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 22:50, blacklio2 napisał:

Są inne procesory Intel vs AMD, ten drugi jest bardziej energooszczędny no i tańszy

ale jesli chodzi o pobieranie energii to c2d jest lepsze... z wiekszym zegraem pobiera tyle samo co amd z mniejszym (czytałem recke na ww w gdzies )
co do AMD mam sam athlona ... ale jakos juz mnie nie ciągnie do AMD.. mysle ze intel lepszy...
w tej samej cenie mam lepszy procek intela niz amd.. po za tym np 2.0 Ghz amd czy intel to intel wygrywa.... z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc, posiadam laptop acer aspire 5720 z karta graficzna geforce 8400 , udalo mi ise przerzucic z visty na xp , gdzy vista to badziew jak dla laptopa... jednakze , nie jestem w stanie zainstalowac sterownikow karty graficznej , probowalem forceware 163 , instalator wyswietlil komunikat iz nie ma sterownikow do tej karty, probowalem sterownikow z visty, instalator nie zaakceptowal tego systemu , czy mozecie jakos pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 13:46, marcin1930 napisał:

> 5. Polecam lapka Toshiba A210-129: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/215091 ,
na tej
> konfiguracji nie powinno być większych problemów z grami

Hmm... a czy ten laptop jest lepszy:
Toshiba Satellite A200-1AX od Toshiba A210-127/8/9?
Zastanawiam się też nad HP Pavilion dv9680ew ( http://tnij.com/px6U), tylko cena jest dość spora,
a gwarancja tylko na 12 miesięcy, ryzykować? :P Bo laptop ma b.szybki dysk twardy mimo dużej
pojemności, dobrą kartę graficzną i procka... do tego 17 cali i czytnik lini papilarnych :)


Tego HP do grania odrzuciłbym na samym początku, bo kartę graf. ma słabszą.

Co do porównania Toshib: jeżeli możesz wydać te 4250+zł, to bierz model z C2D. W innym wypadku bierz coś z serii A210-(127-129), bo w grach z procesorem AMD spadku FPSów nie powinieneś uświadczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 22:50, blacklio2 napisał:

Są inne procesory Intel vs AMD, ten drugi jest bardziej energooszczędny no i tańszy


Bzdury. Odwrotnie: Turiony ciągną energię o wiele bardziej niż produkty Intela. Trochę bardziej się również nagrzewają. Zgodzę się natomiast, że są dużo tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 08:44, ssendas napisał:

czesc, posiadam laptop acer aspire 5720 z karta graficzna geforce 8400 , udalo mi ise przerzucic
z visty na xp , gdzy vista to badziew jak dla laptopa... jednakze , nie jestem w stanie zainstalowac
sterownikow karty graficznej , probowalem forceware 163 , instalator wyswietlil komunikat iz
nie ma sterownikow do tej karty, probowalem sterownikow z visty, instalator nie zaakceptowal
tego systemu , czy mozecie jakos pomoc?


Polecam tę stronę: http://www.laptopvideo2go.com/drivers

Powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 16:39, qn.ik napisał:

> Są inne procesory Intel vs AMD, ten drugi jest bardziej energooszczędny no i tańszy

Bzdury. Odwrotnie: Turiony ciągną energię o wiele bardziej niż produkty Intela. Trochę bardziej
się również nagrzewają. Zgodzę się natomiast, że są dużo tańsze.

widac chyba zostałes kilka lat za murzynami bo turiony nagrzewają się mniej, lepiej zarządzają energią od c2d, płynnie potrafią zmniejszać częstotliwość pracy gdzie w c2d odbywa się to przez obcięcie mnożnika10 na 5 (przykład), nie wszystko złoto co intel, to że niebiescy mają swietny marketing nie znaczy że są na każdy polu najlepsi itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 08:44, ssendas napisał:

czesc, posiadam laptop acer aspire 5720 z karta graficzna geforce 8400 , udalo mi ise przerzucic
z visty na xp , gdzy vista to badziew jak dla laptopa... jednakze , nie jestem w stanie zainstalowac
sterownikow karty graficznej , probowalem forceware 163 , instalator wyswietlil komunikat iz
nie ma sterownikow do tej karty, probowalem sterownikow z visty, instalator nie zaakceptowal
tego systemu , czy mozecie jakos pomoc?

nie instaluj sterowników ze strony nvidia tylko ze strony producenta notebooka, nie zainstalujesz standardowych sterów do grafy na lapku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 16:40, qn.ik napisał:

> czesc, posiadam laptop acer aspire 5720 z karta graficzna geforce 8400 , udalo mi ise
przerzucic
> z visty na xp , gdzy vista to badziew jak dla laptopa... jednakze , nie jestem w stanie
zainstalowac
> sterownikow karty graficznej , probowalem forceware 163 , instalator wyswietlil komunikat
iz
> nie ma sterownikow do tej karty, probowalem sterownikow z visty, instalator nie zaakceptowal

> tego systemu , czy mozecie jakos pomoc?

Polecam tę stronę: http://www.laptopvideo2go.com/drivers

Powinno działać.


dzieki , ale jedyne co to dalo to to ze juz moge zmienic rozdzialke, glebokosc koloru i nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 08:10, czaja24 napisał:

> czesc, posiadam laptop acer aspire 5720 z karta graficzna geforce 8400 , udalo mi ise
przerzucic
> z visty na xp , gdzy vista to badziew jak dla laptopa... jednakze , nie jestem w stanie
zainstalowac
> sterownikow karty graficznej , probowalem forceware 163 , instalator wyswietlil komunikat
iz
> nie ma sterownikow do tej karty, probowalem sterownikow z visty, instalator nie zaakceptowal

> tego systemu , czy mozecie jakos pomoc?
nie instaluj sterowników ze strony nvidia tylko ze strony producenta notebooka, nie zainstalujesz
standardowych sterów do grafy na lapku!!!!


alez oczywiscie ale juz napisalem, ze sterowniki z visty nie chca sie instalowac , moj laptop mial viste ''na stanie'' i nie jest przeznaczony do xp , dlatego nie maja sterownikow do mojej karty graficznej pod xp. pomocy. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 15:01, blacklio2 napisał:

spokojnie są sterowniki

poszukaj może jest nowsza wersja jak podana niżej
http://drivers.softpedia.com/get/GRAPHICS-BOARD/NVIDIA/NVIDIA-32bit-ForceWare-GeForce-Go-15655.shtml



dzieki jestem ci piwo winnien :) w koncu mam ''normalny'' system , teraz tylko jakos polaczenie internetowe skonfigurowac... niby tylko kabel starczy wlozyc i ustawic na lacze szerokopasmowe a ten nic nie widzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 19:25, Chester001 napisał:

witam znalazłem super dobre laptopy firmy Toshiby i HP mam jedno pytanie który wybrać ?

oto pierwszy : http://tnij.com/jge2 i drugi : http://tnij.com/QuJg

co do HP dokupie min 1 GB

a moze macie jakies lepsze typy ? jak widac chce wydac max 3.. coś zł...


Z tych dwóch Toshiba będzie lepszym wyborem. W ogóle do 4000zł seria A210 jest chyba najlepszym wyborem do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować