Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

tak sie włąsnie zastanawiam.. obejrzałem juz chyba wszystkie notebooki ze strony komputronika i skapca.pl .... i przejrzałem pobierzenie testy ze strony notebookcheck.pl (czy cos takiego) ... i na placu boju został.. HP, Toshiba i Asus.. (szkoda ze acer jest taki do d.... :(((( )
no i moje pytanie .. wpierw chciałęm kupic sobie 15,4 ... potem jakis czas 17 mi siedziałą w głowie... a teraz sie zastanawiam nad 14... (kolega kupił i opowiadał ze fajny) mi gł zalezy na wydajnośći... chce przeznaczyc max 4 kk na lapka i nie chec aby jego max mozliwość była odpalenie THPS 2 na max detalach ....
wiec jeszcze raz wybrac lapka z matrycą 14 czy moze 15,4 ?
czy bedzie duza róznica w matrycy ? chciałbym tez oglądac na nim filmy.. grac.. pracowac , pisac programy itd.. gł bedzie w domu czasami gdzes z nim wyjade ale to sporadycznie.. chciałbym aby miał najlepszą k. graf. jaką mozna miec za 4kk.. + dobry 2 rdzeniowy procek... min 2 gb ramu eewentualnie 1gb potem dokupie .. jeszcze 1... no i dysk.. nie ma zlituj sie min 120 mile widziane 160.. naet 200 ale z 5400 RPM...(!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 16:24, blacklio2 napisał:

Taaa ponad budżet szukałem max 4K

widzisz to jest tak że czasem warto dołozyć te 5% do ceny i mieć jednak wydajniejszy sprzęt, tutaj konkurować może turion tl60 z core2duo niestety. Sam mam turiona i porownywałem go z coreduo(tl50 z t2450) i niestety ale intela procesor jest mocniejszy i droższy. Nie mniej jednak procesory AMD są warte uwagi ze względu na zurzycie energii i temperatury pracy. Mam porównanie bo mój laptop hp pavilion 6308nr porównywałem z lapkiem kolegi w identycznej konfiguracji tylko z procesorem t2150 i inną kartą graficzną(mój gf6150 kolegi gma950) i tu bateria w moim znacznie dłużej trzymała w idle 3 godz nawet a w obciążeniu nawet 2 h u kolegi , 2h w idle o obejżeniu filmu na dvd nie ma mowy nawet i. Już sam zasilacz swiadczy o tym że pobór mocy jest większy. Zasolacz dla kompa AMD 65W dla Intela 90W dodam że baterie są identyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:35, blacklio2 napisał:

no niezupełnie ideał...
nie wziełeś pod uwagi ze... ten dysk 200 GB ma prędkość 4200 RPM.. wolał bym ideantycznego kompa z 160 GB dysk z 5400 RPM...
ewentualnie z prockiem c2d min 1,8 Ghz znajdziesz takiego ?

a co w związku z marycą brac 14,1 czy 15,4 ??
i jeszcze jedno lapka chce kupic w styczniu lutym.. a 19 listopda bedzie premiera 8800 GTX.. /GT/ GS .. moze poczekac i kupic nowego laptopa opartego chocby na GT... nie ukrywam ze laptop ma służyc w wielu dziedzinach

i jeszcze jedno [pytanie... gł co widze to jak ktoś poleca to HP i toshibe .. nie ze bym miał coś przeciwko bo sam chce to albo to kupic.. ale tak sie zastanawiam nad innymi producentami Acer , Asus FS... lenovo ? itd.... moze oni by mieli wydajniejszego koma w cenie max 4 kk ??? i nie odbiegającego jakością do Tos. i HP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lenovo, Asus, Dell, Sony oczywiście nie odbiegają wydajnością, kulturą pracy i wykonaniem od HP czy Toshiby a nawet je przewyższają kwestia modelu oraz ceny. Tylko z markę sie płaci, często karty graficzne są słabiutkie w nich

W tym budżecie Acer i FS daruj sobie

Bierz 15.4", na premiery kart dla desktopów nie patrz aczkolwiek w grudniu jest premiera 8800 mobile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 17:46, blacklio2 napisał:

Lenovo, Asus, Dell, Sony oczywiście nie odbiegają wydajnością, kulturą pracy i wykonaniem
od HP czy Toshiby a nawet je przewyższają kwestia modelu oraz ceny. Tylko z markę sie płaci,
często karty graficzne są słabiutkie w nich

W tym budżecie Acer i FS daruj sobie

Bierz 15.4", na premiery kart dla desktopów nie patrz aczkolwiek w grudniu jest premiera 8800
mobile :)

no ale ja własnie mówie o tej 8800 GTX.... dla mobile... :) i nie w grudniu tylko tak jak pisałem 19 listopada.. wiec tak w styczniu moge spokojnie iść do sklepu mam nadzieje ze za 4 kk coś bedzie ciekawego ?
a potem GTA 4 se odpale i juz :)

tylko chciałbym jeszcze.... miec torbe + myszke za free... :/ byłem ostatnio w vobisie i powiedzieli ze raczej oprócz lapka nic nie dostane.. wiecej.. ;];];]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 17:46, blacklio2 napisał:

Lenovo, Asus, Dell oczywiście nie odbiegają wydajnością, kulturą pracy i wykonaniem od HP
czy Toshiby a nawet je przewyższają kwestia modelu oraz ceny. Tylko z markę sie płaci, często
karty graficzne są słabiutkie w nich

W tym budżecie Acer i FS daruj sobie

Bierz 15.4", na premiery kart dla desktopów nie patrz aczkolwiek w grudniu jest premiera 8800
mobile :)

asus i lenovo(szczególnie dla firm lenovo) owszem sa bardzo dobre, hp robi właśnie tak że słaby układ graficzny dość mocny procesor i świetna jjakość wykonania obudowy i niebanalna stylistyka szczególnie w serii pavilion. Natomiast Dell to kicha jakich malo, szczególnie jeśli chodzi o jakość wykonania te egzemplarze ktore widziałem tchną tandetą. Jeżeli laptop do firmy, to Lenovo - scheda po IBM thinkpad znakomicie sprawdza się w warunkach polowych, jeżeli chodzi o wytrzymałość obudowy i wytrzymałość to jest to mój typ do firmy. Zaraz za nim plasuje się Asus autorskie rozwiązania i fullwypas od najtańszych eggzemplarzy sprawia że to świetny wybór dla poszukujących niedrogiego lapka który ma wszystko, jest solidnie wykonany, od razu ma torbę, i choć koszt zakupu jeest niecoo większy to znacznie bardziej opłacalny niż np taki ACER, który jest tani ładnie wygląda nomen omen ale ma problemy z jakością... A toshiba to legenda która nieustrzega się ostatnio pewnych błędów bo cięcia kosztow odbijają się najczęściej nie na obudowie tylko elementach takich jak matryca, bateria - niestety nad produkcją mają kontrole przedewszystkim ekonomiści a nie entuzjaści....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to jest Aristo :/ Niektórzy ludzie są do z zadowoleni a niektórzy nie, zdania są podzielone

Brałbym Toshibę, niech zmienią tylko pamiec z 2x512 na pojedynczą kość 1GB, mniej problemów z późniejszym upgradem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 18:39, blacklio2 napisał:

Tak ale to jest Aristo :/ Niektórzy ludzie są do z zadowoleni a niektórzy nie, zdania są podzielone


Brałbym Toshibę, niech zmienią tylko pamiec z 2x512 na pojedynczą kość 1GB, mniej problemów
z późniejszym upgradem


o tym ramie to tez wspomne w sklepie.. mam nadzieje ze da sie coś z tym zrobic..
a co do aristo.. no powiedz mi co masz do aristo i dlaczego bebe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 21:16, blacklio2 napisał:

Ja osobiście nic nie mam do Aristo, bo nie posiadam i nie zamierzam. Po prostu czytałem po
forach odnośnie tego producenta jedni zachwalają drudzy przeciwnie

hmm dał byś jakieś namiary gdzie ludzie sie wypowiadają na firmy o laptopach ?
ja chetnie poczytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tu najbardziej toshiba pasuje choć nie ustrzega się błędów typu 2x512 a aristo no cóż, zwyczajnienie miałem z tym producentem doczynienia, ale na fotkach to myślę że jest to kadłubek Asmobile s96 więc przynajmniej w jakimś stopniu może to świadczyć o jakości ale musisz sam poszukać fotek i sprawdzić czy mówię prawde, pamietaj że 8600GS jest od 8600GT mobilnego jest jakieś 25% wolniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dylemat jaki laptop wybrac poniewaz chce synowi kupic laptop dobry do najnowszych gier tnz NFS PRSTR itp. Wybralem Dl 1721 ale nie jestem pewien czy on jest dobry oto parametry :

PROCESSOR AMD Turion™ 64 X2 Mobile Technology TL-60 (1MB/2.0GHz)
DISPLAY Anti-glare, widescreen 17.0 inch display (1440 x 900) edit
VIDEO CARD ATI RADEON® Xpress1270 HyperMemory™
HARD DRIVE RAID Performance: 320GB (2x160GB) 5400RPM
MEMORY 2GB Shared Dual Channel DDR2 at 667MHz
OPTICAL DRIVE CD / DVD writer (DVD+/-RW Drive)
WIRELESS NETWORK CARDS Dell Wireless 1390 802.11g Mini-Card
BLUETOOTH OPTIONS Built-in Bluetooth capability (2.0 EDR)
INTEGRATED WEBCAM Integrated 2.0 Megapixel Webcam
BATTERY OPTIONS 56Whr Lithium Ion Battery (6 cell)
SOUND OPTIONS Integrated Sound Blaster® Audigy™HD Software Edition

czy


ROCESSOR Intel® Core™ 2 Duo T7300 (2.0GHz/800Mhz FSB/4MB cache)
DISPLAY Anti-glare, widescreen 17.0 inch display (1440 x 900)
VIDEO CARD 128MB NVIDIA® GeForce® 8400M GS
MEMORY 2GB Shared Dual Channel DDR2 at 667MHz
HARD DRIVE Size: 160GB SATA Hard Drive (5400RPM)
OPTICAL DRIVE CD / DVD writer (DVD+/-RW Drive)
WIRELESS NETWORK CARDS Dell Wireless 1390 802.11g Mini-Card
BLUETOOTH OPTIONS Built-in Bluetooth capability (2.0 EDR)
INTEGRATED WEBCAM Integrated 2.0 Megapixel Webcam
BATTERY OPTIONS 56Whr Lithium Ion Battery (6 cell)
SOUND OPTIONS High Definition Audio 2.0


O ile sie nie myle to wysętpują jego dwie wersje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować