Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Mam pewien problem:
Dostałem starszego, używanego notebooka. Jako że system był strasznie zasyfiony od razu sformatowałem dyski i zainstalowałem od nowa Windowsa XP (Home Editon, SP2) - i tutaj jest problem gdyż owy Windows nie zainstalował sterowników do karty graficznej, karty dźwiękowej oraz Wi-Fi. Jako że dostałem samego notebooka - bez pudełka, płyt i tym podobnych rzeczy, nie mam pojęcia co teraz zrobić.
Jedyne co wiem (sprawdzone w programie AIDA32), płyta główna nazywa się: Quanta 3090.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 22:00, jackass napisał:

Witam.Mam pewne pytanie .Czy możliwe jest kupienie laptopa za nie więcej niż 2000zł ,który
byłby na tyle dopasiony ,by odpalać najnowsze gry na full detalach ? Czy ktoś mi mógłby
wytłumaczyć dlaczego laptop z identycznymi podzespołami jak komputer stacjonarny jest
w grach mniej wydajny ? Jeśli mamy wypasionego lapka ,który tnie się przy np. Crysisie
,a na PCie o tej samej konfiguracji płynie na full .Chciałbym kupić laptopa ,który ciągnąłby
Assassin`s Creeda ,GoWa i GTA IV na full ,zmieścił się w 2000zł i był wydajny .Proszę
o poradę


Co do pytania, dlaczego laptop będzie mniej wydajny. Bo wcale nie używa identycznych podzespołów - to, że ma kartę o nazwie np. 9600GT, bynajmniej nie oznacza, że jest to ta sama karta, co używana w PC-cie...
A co do samego wyboru laptopa - nie jestem znawcą w tym temacie, ale w cenie do 2000 zł to chyba tylko pomarzyć możesz o takim laptopie, który dźwignie ww. gry na max. detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem, że na lapku za 2 tysie nie pograsz na full detalach w nowe gry, na Twoim miejscu cieszyłbym się, jeśli te gry pójdą w ogóle :)

A co do problemu mniejszej wydajności w notebookach: często w wypadku kar graficznych układy mają podobną nazwę, ale są znacznie słabsze, np. GF9500 dla notebooków to tak naprawdę karta GF8600, różni się bodajże jedynie pamięcią. Dalej pamięć operacyjna - w notebookach raczej nie uświadczysz tej taktowanej zegarem powyżej gigaherca, a w desktopach to standard. Precesory mobilne też mają mniejszą wydajność - skutek mniejszego poboru energii przez te układy. Dyski twarde w laptopach mają mniejszą prędkość obrotową (standardem jest 5400 obrotów/min, a w desktopach 7200). Laptopy z uwagi na swoją przenośność i małe rozmiary są droższe i mają mniejszą wydajność. Bo owszem - można by wrzucić do środka najnowszego dżifirsa, ale poparzyłbyś się w nogi jakbyś go używał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wejdź na stronę producenta laptopa, wyszukaj Twój model i ściągnij sobie wszystkie stery do wifi i reszty stuffu. Powinno to wszystko (w starych wersjach) na dołączonej do komputera płytce, ale pewnie jej już nie macie. Jedynym rozwiązaniem pozostaje więc szukanie na stronie producenta laptopa, bo jak zaczniesz wyszukiwać sterowniki na stronach producentów poszczególnych podzespołów, to Ci roku braknie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 22:54, muniok napisał:

Jakiego laptopa byście mi polecili kupić???
Proszę podać parametry i firmy kart graficznych, dźwiękowych itd.


A ile masz gotówki? Bo ja widziałem za 12000 całkiem fajnego - Quismo bodajże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 22:55, ziptofaf napisał:

> Jakiego laptopa byście mi polecili kupić???
> Proszę podać parametry i firmy kart graficznych, dźwiękowych itd.

A ile masz gotówki? Bo ja widziałem za 12000 całkiem fajnego - Quismo bodajże ;)

A podasz mi parametry albo przynajmniej jakiś link ???
Hajs narazie mnie nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 22:58, muniok napisał:

A podasz mi parametry albo przynajmniej jakiś link ???
Hajs narazie mnie nie obchodzi.

...To naprawdę nie wiem, co napisać...
Dla mnie laptop to maszyna do pracy, więc brałbym coś w rodzaju MSI Wind U100 (ok. 1300 zł) - Intel Atom 1,6 GHz, 1 GB RAM-u, 80 GB dysk, zintegrowana karta graficzna, ekran LCD 10". Jak nie napiszesz, czego konkretnie chcesz , to ci nikt nie doradzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 23:03, ziptofaf napisał:

> A podasz mi parametry albo przynajmniej jakiś link ???
> Hajs narazie mnie nie obchodzi.
...To naprawdę nie wiem, co napisać...
Dla mnie laptop to maszyna do pracy, więc brałbym coś w rodzaju MSI Wind U100 (ok. 1300
zł) - Intel Atom 1,6 GHz, 1 GB RAM-u, 80 GB dysk, zintegrowana karta graficzna, ekran
LCD 10". Jak nie napiszesz, czego konkretnie chcesz , to ci nikt nie doradzi....

A masz link do tego laptopa co mi radzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 23:12, muniok napisał:

Dzięki fajny laptop taki akurat jaki bym mógł mieć. Dzięki za pomoc.

Od razu mówię, że granie na nim w coś innego niż pasjans odpada :) To maszyna do pracy (i ew. oglądania filmów), nie do grania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chcę zakładać nowego tematu a ten jest o laptopach więc się tutaj dorzucę.
Mam zamiar kupić sobie laptopa i mam problem z wyborem. Chciałbym aby był dobry do gier, proszę mi tylko nie mówić żebym kupował stacjonarnego, wiem że do gier to najlepsze, ale wybieram laptopa ze względu na jedną z najważniejszych jego zalet, jest przenośny, i ta funkcja w porównaniu ze stacjonarnym będzie dla mnie najważniejsza. Inne rzeczy które będą potrzebne pójdą na pewno czyli: net, office i filmy. Po głębokich przemyśleniach doszedłem do dwóch komputerów, oczywiście jestem otwarty na nowe opcje lecz cena do ok. 2500 zł czyli nie wiele. Laptopy nad którymi się zastanawiam to:
- ASUS M51KR-AS006C taki jak ten: http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/36077/
- Compal FL92 taki jak ten: http://allegro.pl/item412998195_compal_fl92_t8300_gf8600gt_512_3gb_ram_hd200_7200.html

Prosze o pomoc i rzetelne oceny i porady i darujcie sobie teksty że taką kwotę to możesz sobie w dupę w sadzić czy coś w tym stylu. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mój braciak chce zakupić sobie laptopa w USA. jak na razie ma aż dwie propozycje

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8906133&type=product&id= 1213046768588
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8913143&type=product&id =1213399954608

Dodam, że w gry To on raczej nie gra, jedyna na jaką "czeka" to diablo III
Który byście polecili? warto wziąć tego asusa kosztem trochę słabszego procka i mniejszego dysku ??
i co to za grafika Intelowska X3100 ?? jaką to ma wydajność ? jest dużo słabsza od G9700M GT ?
z góry dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 20:16, Szymon666 napisał:

witam, mój braciak chce zakupić sobie laptopa w USA. jak na razie ma aż dwie propozycje

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8906133&type=product&id= 1213046768588
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8913143&type=product&id =1213399954608

Dodam, że w gry To on raczej nie gra, jedyna na jaką "czeka" to diablo III
Który byście polecili? warto wziąć tego asusa kosztem trochę słabszego procka i mniejszego
dysku ??
i co to za grafika Intelowska X3100 ?? jaką to ma wydajność ? jest dużo słabsza od G9700M
GT ?
z góry dzięki za informacje.


różnica jest ogromna, x3100 nie nadaje się do niczego poza pracą biurową, a na 8700m/9700m nawet pograsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia co wybrać.
Otóż sytuacja jest taka, że zamawiam niedługo laptopa Della. Ma on służyć właściwie jako desktop replacement, z tym, że nie zamierzam na nim odpalać zaawansowanych programów do obróbki/tworzenia obrazu, ani też grać w najbardziej wymagające gry (głównie HoMM5, Civ4, GW). Jeśli chodzi o system operacyjny, to najprawdopodobniej XP, lub Linux, Vista zasadniczo odpada. Tutaj jeszcze ważna informacja - mam w zwyczaju uruchamiać naraz bardzo dużo różnych programów (oglądanie filmów podczas pisania tekstów, rozmowy na ircu, przeglądania internetu na wielu kartach, rozmowy via gg, a wszystko to okraszone zminimalizowanym okienkiem gry i gdzieś w tle wyciszonym odtwarzaczu muzyki).

No i teraz mam dwie opcje:
1. Core 2 Duo T5750 (2.0 GHz, 667 MHz FSB, 2 MB L2 Cache) + 3GB RAM
2. Core 2 Duo T8100 (2.1 GHz, 800 MHz FSB, 3 MB L2 Cache) + 2GB RAM
Nie wiem, co w takim przypadku bardziej ułatwi mi pracę bez zmiany moich przyzwyczajeń. Opcja z lepszym procesorem i 3GB odpada ze względów ekonomicznych.

EDIT: Bardzo proszę o uzasadnienie swoich porad, człowiek uczy się przez całe życie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc

Rozmyślam nad zakupem laptopa bądź ulepszeniem stacjonarnego. Fakt faktem stacjonarne są o niebo tańsze i za 1.200zł można kupić już naprawdę niezły komputer do grania i nie tylko.

Ale wiadomo marzy mi się również laptop :) i przeważnie laptopy tak w cenie do 2.500 zł są słabiutkie ale dziś przeszukując internet znalazłem jeden ciekawy

tu --> http://www.bluemobility.pl/blueberry-compal-fl90-t75002048160-santa-rosa-p-1771.html


Czy taki laptop nada się do grania w gry? oczywiście nie jestem jakimś maniakiem który musi grać na max ustawieniach ale czy ktoś z was ma laptopa o podobnych parametrach i grywa w gry? - Czy taka osoba mogłaby opisać podając na przykładzie parę gier ( i na jakich ustawieniach gra), które grywa na podobnym laptopku ??

Czy taki laptop pociągnie chociaż na medium Assasin Creed? lub Crysis na medium to chyba odpada prawda?

P.S - Jeszcze jedno jak to jest z tymi grafikami? ta wiadomo na bank nie dorównuje grafice w komputerach stacjonarnych GF 8600 ale jak sobie daje radę?
gdzie znajdę rozpiskę wydajnosci kart graficznych mobilnych ??


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wziąłbym CompalaJHL90 :) Trochę się grzeje i podstawka chłodząca to raczej podstawa ale w grach spisuje się całkiem nieźle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować