Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2008 o 21:26, Pernia napisał:

O co chodzi ? ;/

Oto, ze ta karta graficzna raczej bardzo slabiutko sprawdza sie w grach?
http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html
Nic z tym nie zrobisz. Lapki z kartami GMA sa do aplikacji biurowych/filmow/netu, a nie do wymagajacych gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 21:57, Piotrek K. napisał:

> O co chodzi ? ;/
Oto, ze ta karta graficzna raczej bardzo slabiutko sprawdza sie w grach?
http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html
Nic z tym nie zrobisz. Lapki z kartami GMA sa do aplikacji biurowych/filmow/netu, a
nie do wymagajacych gier...


No teoretycznie tak... ale żeby Far Cry na średnich się ciął ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm możecie mi mniej więcej podać cenę i jakieś modele lapka, który spokojnie udźwignie wowa? oczywiście już z myślą o bardziej wymagającym wotlk. Wiem, że dolar szaleje więc chciałbym wiedzieć ile aktualnie gdzieś taki lapek by kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość nietypowo, a więc kumpla ojciec jeździ ciężarówką i chciałby laptopa do oglądania filmów dvd jak stoi na postoju, jest kilka warunków ok 700 zł ma kosztować ma pozwalać na podłączenie karty telewizyjnej i mobilnego internetu np orange free albo blueconnect i jeszcze jedno, czy ładowarki samochodowe z allegro nadadzą się czy jest to zwykły szajs?

Oczywiście laptop używany, ale tak mniej więcej jakiego powera musi mieć by filmy dvd chodziły bez przycięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie laptop do gier? Tzn. nie chodzi mi o taki, żeby Cysis na max detalach pograł, głównie chciałbym na nim grac w przygodówki i fpsy, a najbardziej Call of Duty 1-5. Ile taki by mniej więcej kosztował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem dotyczy klawiatury... Otóż odpaliłem sobie Vice City i jak to się przyzwyczaiłem w FPS, chodzę WSAD''em. Przypadkowo nacisnąłem dwa przyciski W i E i ku mojemu zdziwieniu ( po puszczeniu obydwóch przycisków bohater dalej biegł ). Wnioskuję, iż to nie jest błąd w grze ponieważ to nie jedyna gra, w której mam ten sam problem. Np. w Frets on Fire ( gra podobna do Guitar Hero ) naciskam 2 przyciski i mimo, iż puszczę oby dwa, jeden dalej "zostaje" wciśnięty. W czym problem ??? Czy to wina klawiatury, całego komputera, czy to coś w stylu opcji, która można wyłączyć ??? Z góry dzięki za pomoc ;]

Mój sprzęt :
Dell Studio 1535
Intel Core 2Duo 2.0 Ghz
3 GB RAM
Windows Vista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, z powodu znudzenia mi się ciągłego wymieniania podzespołów w komputerze postanowiłem kupić sobie laptopa. Laptop służył by do pracy, przeglądania internetu oraz do dość wymagających gier :)

Co sądzicie o OCZ DIY o tych parametrach:

Procesor: Intel Core 2 Extreme X9100 @ 3066 MHz, 6 MB L2 cache FSB1066
Chipset: Intel iPM45 + ICH10-M
Pamięć RAM: 4 GB DDR3 @ 533 MHz (DDR3-1066)
(2 x 2048MB)
Matryca: 17” 1920 x 1200 pikseli, powłoka Glare, podświetlenie LED
Karta Graficzna: 2 x ATI Radeon HD3870 Mobility 256 MB (CrossFire)
Bateria: Litowo-jonowa 6450 mAh

Jak się gra na laptopach?
P.S. Kto jest przedstawicielem OCZ w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 14:44, Sido15 napisał:

Witam, z powodu znudzenia mi się ciągłego wymieniania podzespołów w komputerze postanowiłem
kupić sobie laptopa. Laptop służył by do pracy, przeglądania internetu oraz do dość wymagających
gier :)

Co sądzicie o OCZ DIY o tych parametrach:

Procesor: Intel Core 2 Extreme X9100 @ 3066 MHz, 6 MB L2 cache FSB1066
Chipset: Intel iPM45 + ICH10-M
Pamięć RAM: 4 GB DDR3 @ 533 MHz (DDR3-1066)
(2 x 2048MB)
Matryca: 17” 1920 x 1200 pikseli, powłoka Glare, podświetlenie LED
Karta Graficzna: 2 x ATI Radeon HD3870 Mobility 256 MB (CrossFire)
Bateria: Litowo-jonowa 6450 mAh

Jak się gra na laptopach?
P.S. Kto jest przedstawicielem OCZ w Polsce?

oho niezła maszynka, gra się na laptopie dziwnie bo klawisze troche mniejszsze niż zwykłe;) OCZ w Polsce to najprawdopodobniej ExtremeMem i Yamo - moja rada to kup sobie stacjonarny do zabawy i lalptopa do netu itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 16:39, czaja24 napisał:

oho niezła maszynka, gra się na laptopie dziwnie bo klawisze troche mniejszsze niż zwykłe;)
OCZ w Polsce to najprawdopodobniej ExtremeMem i Yamo - moja rada to kup sobie stacjonarny
do zabawy i lalptopa do netu itd..


Wiem jest to trochę głupi pomysł ale chciałbym potwora przenośnego, a poza tym zajmującego mało miejsca ;)
Nie wiesz może gdzie znajdę listę produktów dystrybuowanych przez ExtremeMem, bo nie potrafię ich znaleźć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poleciłby ktoś z Was jakiegoś przyzwoitego laptopa z dwurdzeniowym prockiem i niezintegrowaną kartą grafiki? Producent nie gra zbytniej roli (oczywiście bez przesady. Aristo i tym podobne nie wchodzą w grę ;)). Cena do 2000-2100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję laptopa dla siostry. może ktoś mi doradzi jakiś konkretny model? Patrzyłem już niektóre Toshiby, HP''ki i Sony. Cena to ok. 3500zł, matryca od 16" do 17", musi być "ładny"...

Na razie upatrzyłem notebooka z serii Sony Vaio FW http://allegro.pl/item468126290_vaio_fw21e_p8400_16_4_4gb_320gb_ati3470_bluray_kce.h tml
Szkoda tylko, że nie ma go w wersji białej. Prosiłbym o jakieś propozycje. Czy z matrycą 16" nie wiążą się jakieś kłopoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam prośbę. Niedługo moja 18 i mam obiecanego laptopa.
A ponieważ ciotka ze stanów przyjeżdża, to... Hm...:) Wiecie, jest z kasą dobrze. Musze tylko sobie wybrać laptopa.
No i tu mój problem. Mógłby mi ktoś dać linki do jakiś dobrych laptopów firmy HP? Tych dobrych i tych lepszych. Ważne, aby miały dobra kartę graficzną ( powyżej 512MB), RAM, baterie... No, wiecie przecież, czego trzeba graczowi :)
Cóż, mam nadzieję, że mi pomożecie. Ja sam też szukam, ale dotychczas zobaczyłem tylko laptopy HP z karta graficzną 256MB... Co nie jest zadowalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz grac kup sobie PC a nie laptopa . a na lapka starczy 2000 zł. kupować laptopa aby grać to największy bezsens jaki może być.
Po za tym nie ma kart graficznych pod lapki co mają wiecej niż 512 MB po za tym ram nie jest najważniejszy tym bardziej w lapku gdzie matryca nie przekracza 19 cali... ( bo chyba nie masz zamiaru wydawac na laptopa 15 tys ) wiec nadmiar ramu bys mugł sie pochwalic kolegą którzy się nie znają na sprzęcie a reszcie byś poprawiał humor :) ( od śmiechu) . Co do lapka bym grał jakiegoś Lenovo z seri ideapad. a nie święcące jajo HP które padnie za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zawsze myślałem, ze HP sa dobre...
No, nic, poszukam... PC mam, ale czasem, gdy gdzieś jeżdżę, to też się przyda, zwłaszcza do pracy ( pisania), ale po to już nie trzeba takich wymagań.
Nowy komp? Cóż... Hm. Pomyślę... Ale ten, który mam jest całkiem dobry. A na lapku mógłbym grać...No, nie wiem. Ale jeśli istnieje jakiś dobry laptop, to proszę linka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Pisze posta drugiego pod moim, ale... Za to upłynęła już ponad doba, więc raczej chyba regulaminu nie łamię, ani nie spamuję.
Przejdźmy do rzeczy: Mam parę linków do laptopów. Który waszym zdaniem jest najlepszy dla gracza?

http://www.uno.pl/t_28179/6720s_/

http://www.uno.pl/t_28163/m51kr-as006c/

http://www.uno.pl/t_29698/6735b/

http://www.uno.pl/t_29670/esprimo_m_v6535_/

h ttp://www.tanienotebooki.pl/notebook_2626.html

http://www.tanienotebooki.pl/noteb ook_2200.html

http://www.ceneo.pl/1366317s

Mam nadzieję, że mi pomożecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IBM Lenovo ThinkPad T61p Intel Core 2 Duo T9300 2GB 250GB 15 DVD-DL XPP (NH3EEPB) do gier jest najlepszy ale trudno stwierdzić bo ten laptop nie ma podanego modelu karty graficznej ale trudno żeby była gorsza od kart z reszty notebooków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.tanienotebooki? :)
wszystkie są słade
1. zapomnij.
2. dość słaba grafika,
3. zintegrowana grafika... czyli odpada
4. zintegrowana grafika ?
5. Lenovo - całkiem inna liga, ale w tej cenie znajdziesz lepszego;)
6. słaby jak na te cenę, kupisz 2 lapki za to. ...5 tysięcy na www.tanienotbooki? :o
7. Lenovo ThinkPad T61p 15,4''''WUXGA C2D T9300 2GB 250GB DVD-RW BT WiFi FPR XP PRO PL ?
za tę cenę bym wzięla 2 toshiby jak moja:)

w sumei żaden mi by ni epasował.
Powiedz jaka kwotą dysponujesz, to się coś wybierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 21:00, Orzel94 napisał:

IBM Lenovo ThinkPad T61p Intel Core 2 Duo T9300 2GB 250GB 15 DVD-DL XPP (NH3EEPB) do
gier jest najlepszy ale trudno stwierdzić bo ten laptop nie ma podanego modelu karty
graficznej ale trudno żeby była gorsza od kart z reszty notebooków

ten komp , jak na tę cenę jest złożony bez ładu i składu, najdroższe częsci a popatrz na częstotliwosci pamięci i szyny FSB... poważnie nie wart tej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować