Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam. Sorry że tak się wpycham w rozmowę ;P, ale ostatnio myślę nad laptopem. (do grania oczywiście) Tak sobie marze o AlienWare ^.^ i pytanie : gdzie można takiego dostać, i za ile? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 16:44, kurczak-AFC napisał:

Widzę, że jesteś posiadaczem laptopa Sony. Wyjaśnij mi proszę co one mają w sobie, że
są takie drogie ;??


Napis SONY nic więcej, podobnie Lenovo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 17:00, kurczak-AFC napisał:

Tak myślałem. A oprogramowanie fabrycznie jest jakieś od Sony czy Microsoftu?


Jest coś tam Sony ale wywaliłem tą instalację i zainstalowałem normalną wersję pudełkową plus sterowniki ze strony producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2009 o 16:41, blacklio2 napisał:

używam 2 lapków w domu, 3 następne ma moja rodzina, wszystkie są różnych producentów,
a tak na marginesie pracuję w sklepie komputerowym i wiem co sprzedaję


Witam,
od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem laptopa i od czasu do czasu wpadam na Forum.
Może Ty mi pomożesz...
Pytałem już o to forumowiczów, ale z racji Twojego doświadczenia poproszę jeszcze o Twoją poradę;-)
Używam kompa do pracy, a ponieważ często bywam poza biurem dużo czasu spędzam bezczynnie (głównie czekając na urzędników w urzędach). Wiem, że mógłbym wykorzystać ten czas w jakiś pożyteczny sposób, więc laptop to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Do rzeczy...
Budżet na taki wydatek szacuje na ok. 3000 PLN, fajnie gdyby było trochę mniej.
Kompa kupuje jako osoba fizyczna, nie na firmę, więc VATu nie będę odliczał. Interesuje mnie funkcjonalność i prostota, a nie bajery. Po pracy (czasem nawet w) chciałbym pograć w jakieś nieskomplikowane gry (RPG, RTS moż e jakieś sieciówki), ale laptop ma mi służyć przede wszystkim do pracy (jest trochę roboty księgowej).
Z dziewczyną fajnie byłoby też obejrzeć jakiś filmik, więc chciałbym żeby graficzka też była jako taka.
Bedę wdzięczny za radę, dodam, że nie mam głowy do porównywania sprzętów, więc skorzystam pewnie z rady któregoś z forumowiczów:-)
POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jest trochę konflikt interesów, mobilność vs gry, dlaczego jeśli kupisz lapka z integrą będzie dość długo chodził na baterii, ale gry będą chodziły różnie ( przy najnowszych będą slajdy, w starszych powinno być OK choć nie zawsze ). Teraz w drugą stronę, będzie w miarę dobra karta graficzna gry będą śmigać aż miło ale kosztem baterii a co za tym mobilności. Możesz oczywiście kupić 9 komorową baterię wtedy żywotność takiego laptopa na akumulatorze się wydłuży

Teraz co preferujesz w lapku XP czy Vista?

Spójrz w link

Spoiler

http://www.znak.pl/index.php?search_cid=272&search_adv=&producer[]=0&976[]=none&3635[]=none&978[]=none&979[]=none&981[]=none&986[]=none&price_from=2800&price_to=3200&search_sort=name&search_order=asc&do_search.x=25&do_search.y=9&do_search=Szukaj#results



Na wielkość pamięci i dysku nie patrz to zawsze można zwiększyć bez utraty gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 12:54, blacklio2 napisał:

W tym przypadku jest trochę konflikt interesów, mobilność vs gry, dlaczego jeśli kupisz
lapka z integrą będzie dość długo chodził na baterii, ale gry będą chodziły różnie (
przy najnowszych będą slajdy, w starszych powinno być OK choć nie zawsze ). Teraz w drugą
stronę, będzie w miarę dobra karta graficzna gry będą śmigać aż miło ale kosztem baterii
a co za tym mobilności. Możesz oczywiście kupić 9 komorową baterię wtedy żywotność takiego
laptopa na akumulatorze się wydłuży

Teraz co preferujesz w lapku XP czy Vista?

Spójrz w link

Spoiler

http://www.znak.pl/index.php?search_cid=272&search_adv=&producer[]=0&976[]=none&3635[]=none&978[]=none&979[]=none&981[]=none&986[]=none&price_from=2800&price_to=3200&search_sort=name&search_order=asc&do_search.x=25&do_search.y=9&do_search=Szukaj#results



Na wielkość pamięci i dysku nie patrz to zawsze można zwiększyć bez utraty gwarancji


Z XP mam większe doświadczenie, Visty "nie czuje"...
Jeśłi chodzi o mobilność, czy jeśli komputer działa na zasilaczu to bateria dostaje wtedy po tyłku?
Moja robota polega często na lataniu od biura do biura i zbieraniu informacji, więc z podłączeniem do sieci prądu stałego nie powinno być problemu...no wyjątkiem są podróże pociągiem, ale wtedy śpie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś doradzi jakiego lapka powinienem kupić poniżej 2000 [najlepiej grubo poniżej ;p] żeby mi wiedźmin poszedł? Nie chodzi mi o to żeby śmigał na najwyższych ustawieniach, ale żeby można było w miarę komfortowo pograć bez konieczności mordowania się z rozmazanymi teksturami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 13:50, 143872 napisał:

Mam pytanie. Moja siostra kupiła laptopa z od razu zainstalowaną Vistą. Jednak nie dostała
systemu na płycie i jak będzie chciała w przyszłości zrobić reinstall to co ma zrobić?

Zapewne zauważyłeś, że partycje dyskowe mają sporo mniej GB niż to wynikałoby ze specyfikacji komputera. To dlatego, że masz ukrytą partycję, dzięki której można przywrócić komputer do stanu default.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 17:00, kurczak-AFC napisał:

Tak myślałem. A oprogramowanie fabrycznie jest jakieś od Sony czy Microsoftu?

W Lenovo jest trochę jakiegoś softu, np. oprogramowanie do rozpoznawania twarzy - można sobie ustawić, że nikt nie włączy komputera bez weryfikacji twarzy użytkownika, a nieproszonemu gościowi zrobi zdjęcie, żeby wiadomo było później kto próbował się dostać :) Oprócz tego bardzo dobry program do backupu i przywracania systemu. Dalej jeszcze cośtam do oszczędzania energii.

Przy wyborze między Lenovo a Sony wybrałbym raczej tą drugą markę mimo wszystko :) A główną zaletą tych dwóch marek jest właśnie niebanalny wygląd komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 14:40, blacklio2 napisał:

Co nie znaczy ze Vista to zuo
Jeśli mówisz że nie będzie problemu z zasilaniem lapka w biurze to brałbym HP dv5-1160ew
FT150EA niezły procek grafika, ogólnie parametry są niezłe

COMPAL JHL90, tutaj musiałbyś kupić osobno system, wtedy twój wybór czy XP czy Vista
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/384350


Witam raz jeszcze.
Pogrzebałem trochę tu i tam i odnalazłem taki sprzęcik,: Lenovo Y530, procesor Intel Dual Core T3200 2,0 GHz, karta grafiki NVIDIA GeForce 9300 256MB, dysk twardy 320GB, pamięć operacyjna 3GB DDR3.
Szczerze mówiąc w/w parametry za dużo mi nie mówią, ale tak się zastanawiam, czy np. mógłbym wymienić grafikę na lepszą kosztem trochę mniejszego twardziela?
I czy, pomijając tu moje preferencje, lepiej będzie zainstalować w takim sprzęcie Vistę czy XP?
POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:15, Isil napisał:

Pogrzebałem trochę tu i tam i odnalazłem taki sprzęcik,: Lenovo Y530, procesor Intel
Dual Core T3200 2,0 GHz, karta grafiki NVIDIA GeForce 9300 256MB, dysk twardy 320GB,
pamięć operacyjna 3GB DDR3.
Szczerze mówiąc w/w parametry za dużo mi nie mówią, ale tak się zastanawiam, czy np.
mógłbym wymienić grafikę na lepszą kosztem trochę mniejszego twardziela?
I czy, pomijając tu moje preferencje, lepiej będzie zainstalować w takim sprzęcie Vistę
czy XP?

No więc tak:
Nie ma żadnej gadki, czy XP czy Vista :/ Tylko i wyłącznie Vista, dokładana do komputera fabrycznie. Do XP nie znajdziesz sterowników do tego komputera niestety.
W podanej przez Ciebie specyfikacji trochę słabuje procesor, bo to na pewno nie jest model z 1066MHz magistralą. Lepiej poszukaj modelu z Core2Duo 7350, też ma 2GHz, ale właśnie szybszą szynę i większy cache (platforma Montevina, Centrino 2).
Karty graficznej wymienić się nie da raczej, a nawet jeśli, to jest to nieopłacalne, bo krocie by to kosztowało. 9300m do normalnych gier powinien wystarczyć, ja nie narzekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, bo nie korzystam z laptopa bo to nie mój. Ale pytała się mnie ostatnio co ma zrobić ale nadal nie wiem. Więc jak będę chciał zrobić formata na to co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:21, Quatre napisał:

> Pogrzebałem trochę tu i tam i odnalazłem taki sprzęcik,: Lenovo Y530, procesor Intel

> Dual Core T3200 2,0 GHz, karta grafiki NVIDIA GeForce 9300 256MB, dysk twardy 320GB,

> pamięć operacyjna 3GB DDR3.
> Szczerze mówiąc w/w parametry za dużo mi nie mówią, ale tak się zastanawiam, czy
np.
> mógłbym wymienić grafikę na lepszą kosztem trochę mniejszego twardziela?
> I czy, pomijając tu moje preferencje, lepiej będzie zainstalować w takim sprzęcie
Vistę
> czy XP?
No więc tak:
Nie ma żadnej gadki, czy XP czy Vista :/ Tylko i wyłącznie Vista, dokładana do komputera
fabrycznie. Do XP nie znajdziesz sterowników do tego komputera niestety.
W podanej przez Ciebie specyfikacji trochę słabuje procesor, bo to na pewno nie jest
model z 1066MHz magistralą. Lepiej poszukaj modelu z Core2Duo 7350, też ma 2GHz, ale
właśnie szybszą szynę i większy cache (platforma Montevina, Centrino 2).
Karty graficznej wymienić się nie da raczej, a nawet jeśli, to jest to nieopłacalne,
bo krocie by to kosztowało. 9300m do normalnych gier powinien wystarczyć, ja nie narzekam
:D

Ok, dzięki, już znalazłem model, który poleciłeś, niewielka różnica na cenie, ale powiedzmy, że dołożę parę złotych;-P

POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:34, 143872 napisał:

Nie zauważyłem, bo nie korzystam z laptopa bo to nie mój. Ale pytała się mnie ostatnio
co ma zrobić ale nadal nie wiem. Więc jak będę chciał zrobić formata na to co mam zrobić?

Nie trzeba formata żadnego robić przede wszystkim, tylko przywracanie systemu. A robi się to zapewne tak, że tuż po starcie komputera wyświetlają się różne komunikaty, w stylu "wciśnij F ileś tam, aby przejść do jakiegoś menu" i tam się to załatwia. Różnie się to robi w różnych komputerach. W instrukcji wszystko powinno być napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować