Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2009 o 15:59, Bosper napisał:

Nie jest tak do końca, jeżeli wrzuciłeś komputer w koszty firmy i poodliczałeś sobie
wszystko to musisz go mieć w środkach trwałych tzn. nie wolno ci go sprzedaż wcześniej
niż za rok. po za tym jeżeli przyjdzie do ciebie kontrola z Urzędu Skarbowego(a czynność
miała miejsce w okresie ostatnich 5 lat) to może się zapytać gdzie jest komputer, który
został kupiony na firmę, jeżeli go nie pokażesz, ani tego że wyrzuciłeś go z kosztów
firmy(oddając państwu część kasy) to jesteś przestępcą podatkowym a za to można zapłacić
sporo lub pójść nawet do więzienia. Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy i liczą
na to, że US nigdy sie u nich nie zjawi, ale to nie miejsce na taką dyskusję skończmy
tego off - topa i proszę o odpowiedź na posta, który jest powyżej.

Zazwyczaj jest tak, że przestępca liczy na bezkarność - gdyby było inaczej, tylko masochiści i ludzie chcący sami sobie zaszkodzić popełnialiby przestępstwa :D I ja zdaję sobie sprawę z tego, że taki czyn, jaki opisałem, jest w pełni tego słowa znaczeniu przestępstwem podatkowym, dlatego potępiam takie zachowania. Chciałem tylko przestrzec użytkowników forum, żeby nie dawali się nabierać cwaniaczkom i nie przykładali ręki swoimi pieniędzmi do oszukiwania państwa i reszty społeczeństwa, która jest uczciwa.
Co do laptopów:
http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwisie/msi+gt735
Trochę przekracza limit cenowy, ale to podobno dobry komputer do zastosowań multimedialnych.
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/405982
Ten Hapek ma podobno genialne klawiaturę i ekran, dodatkowo tytanowa obudowa i Bluray. Prawdziwy kombajn :)
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/420077
Trochę tańszy komputerek (ale bez systemu), ma w miarę mocną grafikę i wysoką rozdzielczość ekranu jak na 15,4 cala.
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/373135
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/370833
Dwa dobre lapki o dobrych parametrach i niewygórowanych cenach. Matryca 17 cali, dobre procki i grafa. Oba bez systemów operacyjnych.
Ja ze swojej strony poleciłbym Ci kupić jakiegoś desktopa za 3 tysiaki do grania, no chyba że chcesz komputer gdzieś często przemieszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 02:45, Quatre napisał:

Ja ze swojej strony poleciłbym Ci kupić jakiegoś desktopa za 3 tysiaki do grania, no
chyba że chcesz komputer gdzieś często przemieszczać.


Właśnie nie mam gdzie go postawić, bo stary komp zajumje miejsce a nie mogę go "wyrzucić" , po za tym muszę czasem się przemieszczać i potrzebuję lapka. Maksymalna cena to 3500 netto bo kupuję na firmę(dla siebie nie do sprzedaży :P), komputer przydałby się do pracy i do grania, zatem(zważywszy na drugi aspekt) chciałbym coś optymalnego z niezłą grafiką, około 4 GB Ram, niezłym prockiem dwurdzeniowym(powyżej 2,0) oraz dobrą przekątną ekranu(tak 16'' 17'' chociaż jakby inne parametry były naprawdę warte uwagi to mogę sobie darować przekątną). Zastanawiam się także nad sposobem podłaczenia do niego moich starych głośników 5.1. Zwykłego PC-ta może wymienię za 2 - 3 lata niech sie jeszcze trochę poeksploatuje.

Jeżeli chodzi o karty graficzne to, albo mam pecha albo Radeony są bardziej żywotne, bo miałem 2 GeForce w moim starym kompie(pierw GeForce 5600 GT- stare czasy ale padł po 1 roku, dali mi na gwarancji radeona 9600 PRO, którego po 2 latach wymieniłem- ale się nie popsuł, na GeForce 7600 GS, który mi padł jakieś 3 miechy temu i mam teraz Radeona 3650 series 512 MB). Wywnioskowałem z tego, że może i GeForce mają dobrą wydajność, ale szybko padają(albo ja mam pecha). Teraz chcę sobie kupić lapka i mam nadzieję poużwyać go tak długo jak sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać z tego, że zawsze byłeś naciągany na karty średniaki. Karty z tego segmentu są zawsze na gorszych częściach. Więcej się tego sprzedaje, ale i więcej pada.
Taka mała rada - jak już kupujesz kiedykolwiek jakąś grafikę, to bierz tylko takie, w których numerze druga cyfra, to 7, 8 lub 9.
U Ciebie było zawsze 6.

Dnia 12.02.2009 o 09:58, Bosper napisał:

Teraz chcę sobie kupić lapka i mam nadzieję poużwyać go tak długo jak sie da.

Do pisania - jak najbardziej - chociaż do pisania stacjonarnego bez podłączania normalnej klawiatury narobiłbyś sobie odcisków i uszkodzeń dłoni.
Natomiast do grania - zapomnij. Kupując lapka nawet z najlepszą grafiką możesz liczyć jedynie na odpalanie gier, które kupisz w okresie gdy kupiłeś komputerek. Dla gier wydanych później to jak liczenie na cud.
Niektóre lepsze markowe lapki mają wymienną grafikę, ale ceny tych grafik kupowanych luzem dosłownie porażają w stosunku do cen tych samych chipów na kartach PCIE. Tak więc to i tak ostateczność.
Ja kupować lapka, to jak bym się zastanowił nad dyskiem SSD. Ponad 80% twardych dysków w laptopach pada od urazów mechanicznych spowodowanych ich przenoszeniem w czasie działania Windows. A ten system ma taką wredną cechę, że po dysku mieli bez przerwy - nawet jak nie ma to sensu.
Dyskom SSD wstrząsy w ogóle nic nie robią, a szybkość przetwarzania o rząd wielkości lepsza. Przy okazji na lapkach nie trzyma się nie wiadomo czego, więc mniejsza pojemność (chodzi o cenę) nie jest problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje nowego laptopa do 1tyś zł z matrycą 15. Widzieliście może gdzieś jakieś promocje żeby kupić taki laptop?
Mam tu na myśli np Acera emachines E510 który w media niedawno był za 999zl a na wakacjach w biedronce za jedyne 888zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 23:41, Citkowsky napisał:

Potrzebuje nowego laptopa do 1tyś zł z matrycą 15. Widzieliście może gdzieś jakieś promocje
żeby kupić taki laptop?
Mam tu na myśli np Acera emachines E510 który w media niedawno był za 999zl a na wakacjach
w biedronce za jedyne 888zł.


Acera unikałbym jak ognia. Chyba że zamierzasz po roku wymienić go na nowego, bo Acery psują się równie szybko, co drzem, w który ktoś napluł, zaś serwis tej firmy jest chyba jeszcze gorszy od serwisu HP.

(Poza tym lapki to wymysł szatana :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 01:06, Everett McGill napisał:

> Potrzebuje nowego laptopa do 1tyś zł z matrycą 15. Widzieliście może gdzieś jakieś
promocje
> żeby kupić taki laptop?
> Mam tu na myśli np Acera emachines E510 który w media niedawno był za 999zl a na
wakacjach
> w biedronce za jedyne 888zł.

Acera unikałbym jak ognia. Chyba że zamierzasz po roku wymienić go na nowego, bo Acery
psują się równie szybko, co drzem, w który ktoś napluł, zaś serwis tej firmy jest chyba
jeszcze gorszy od serwisu HP.

(Poza tym lapki to wymysł szatana :D )


Ciekawe spostrzeżenia, bardzo ciekawe. Acera emachines e510 kupiłem 3 miesiące temu dla ciotki właśnie na takiej wyprzedaży za 1tyś zł i jest to godny polecenia laptop za tak niską cenę a przy tym nawet cod4 stabilnie działał. A jakosc wykonania tez mnie zadowala. Mi lepszy laptop nie potrzeby. Do gier itp to mam mocnego pcta a laptop potrzebny mi do biznesów, w podróży itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2009 o 12:40, Citkowsky napisał:

Ciekawe spostrzeżenia, bardzo ciekawe. Acera emachines e510 kupiłem 3 miesiące temu dla
ciotki właśnie na takiej wyprzedaży za 1tyś zł i jest to godny polecenia laptop za tak
niską cenę a przy tym nawet cod4 stabilnie działał. A jakosc wykonania tez mnie zadowala.
Mi lepszy laptop nie potrzeby. Do gier itp to mam mocnego pcta a laptop potrzebny mi
do biznesów, w podróży itp


Pojmuję podtekst pierwszego zdania. ;)
Mam przyjemność znać wielu pracowników Komputronika, wysokiego i niższego szczebla. Z ich doświadczeń (a jako pracownicy takiej firmy chyba wiedzą, co mówią) wynika, że Acery są przeważnie "fuj". Nie oznacza to że za 2 dni wybuchnie ci bateria, wypadną klawisze lub siądzie podświetlenie matrycy, ale firma ta jest uznawana za robiącą jedne z najczęściej wadliwych produktów elektronicznych. Zaś jej serwis to koszmar. Tylko ostrzegam.

Trzy miesące to za mało, żeby coś wyskoczyło, ale poczekaj jeszcze 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>.............

E tam, mam to gdzieś. Nie rzucam laptopem o ściane, nie mocze go w kiblu itp. Jakby co to oddam na gwarancji w media markt i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 13:18, Citkowsky napisał:

>>>.............

E tam, mam to gdzieś. Nie rzucam laptopem o ściane, nie mocze go w kiblu itp. Jakby co
to oddam na gwarancji w media markt i po problemie.


Nie chodzi o jego "niewłaściwą" eksploatację. One stwarzają problemy nawet przy tej właściwej. Po prostu W RAZIE CZEGO szykuj się na długą, upierdliwą reklamację gwarancyjną. Wielokrotną, niestety. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 13:21, Everett McGill napisał:

> >>>.............
>
> E tam, mam to gdzieś. Nie rzucam laptopem o ściane, nie mocze go w kiblu itp. Jakby
co
> to oddam na gwarancji w media markt i po problemie.
>

Nie chodzi o jego "niewłaściwą" eksploatację. One stwarzają problemy nawet przy tej właściwej.
Po prostu W RAZIE CZEGO szykuj się na długą, upierdliwą reklamację gwarancyjną. Wielokrotną,
niestety. :(



Nie taki diabeł straszny jak go malują. Już dawno nauczyłem się, żeby te wszystkie bardzo skrajnie negatywne opinie o pewnych markach po prostu omijać bo w większości są wymysłem ludzkiej wyobraźni. Sam pewnie Acera nie miales wiec nie wiesz do końca co i jak. A, ze ktos cos powiedzial, no tak, właśnie sie w ten sposób zaczyna cały wagonik złych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 13:25, Citkowsky napisał:

Nie taki diabeł straszny jak go malują. Już dawno nauczyłem się, żeby te wszystkie bardzo
skrajnie negatywne opinie o pewnych markach po prostu omijać bo w większości są wymysłem
ludzkiej wyobraźni. Sam pewnie Acera nie miales wiec nie wiesz do końca co i jak. A,
ze ktos cos powiedzial, no tak, właśnie sie w ten sposób zaczyna cały wagonik złych opinii.


Znam trzy osoby które miały Acery. Doświadczenia średnio przyjemne, w dwóch przypadkach laptopy trafiały do serwisu producenta 2-3 razy pod rząd. Sprzęt tej marki też kiedyś miałem w łapkach... i padła płyta :/

No dobra, nie będę ci psuł humoru. Po prostu jest jak jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Zatem co byś mi polecił, tak aby komp był na maxa najlepszy do 3500 netto(max) oraz jaką firmę byś polecił?
Ja mam zamiar na lapku uruchamiać bez problemów BFME 2 i Herosów 5 na full detalach. Z nowszych gierek to narazie Majesty 2 mam na oku. Po za tym może za rok lub dwa kupie sobie normalnego PC. Narzie jednak tak jak mówiłem chciałbym lapka w miarę dobrego i żeby mi sie nie popsuł po roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 15:30, Bosper napisał:

Ja mam zamiar na lapku uruchamiać bez problemów BFME 2 i Herosów 5 na full detalach.

Jak tak, to bym sie rozglądał za czymś takim:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/397639
lub
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/432112

Na granicy ceny jest jeszcze
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/430944
mający tę zaletę, że jest o pół kilo lżejszy od tego ostatniego.

Poniekąd na lapkach dostępnych w Polsce nie ma chyba mocniejszych grafik.

Dnia 19.02.2009 o 15:30, Bosper napisał:

chciałbym lapka w miarę dobrego i żeby mi sie nie popsuł po roku.

Tego Ci nikt nigdy nie zagwarantuje. Komputer przenośny zawsze może się zepsuć jak każde urządzenie, a powodów ma więcej niż zwykły PC: od zatkania otworów wylotowych na kanapie, przez upadek, aż do pomyłkowego wsadzenia do kuchenki mikrofalowej. ;)
Jednego możesz być pewien - modele za taką kasę mają długą gwarancję i są dość dobrze sprawdzane pod kątem awaryjności przed sprzedażą. Firmy, które je robią robią lapki od dawna, więc mają doświadczenie.

I jeszcze na koniec cokolwiek być nie kupił pierwszą rzeczą jest powyłączanie niepotrzebnych urządzeń i całego stada nikomu niepotrzebnych programów jakich producenci ładują w ilościach hurtowych. Najlepiej jest od zera przeinstalować system Windows (o ile taki będzie) samodzielnie instalując tak mało komponentów i programów chodzących w tle jak się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dzięki wam wszystkim. Jeszcze tylko jedno pytanie jakiej firmy się najbardziej opłaca kupować, bo słyszałem że niektóre mają słaby serwis lub komputer pada po roku od nie wiadomo czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest GF130M GT w laptopie samsunga nieco lepszy od 9600GT jeśli chodzi o ten przedział cenowy, są jeszcze laptopy z 3850, 4850 ale cena odpowiednia, podobnie 9800GS oraz 9800GTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 16:16, Bosper napisał:

Dzięki wam wszystkim. Jeszcze tylko jedno pytanie jakiej firmy się najbardziej opłaca
kupować, bo słyszałem że niektóre mają słaby serwis lub komputer pada po roku od nie wiadomo czego.

Pamiętaj o jednym. Do dwóch lat od daty zakupu firma sprzedająca i serwis właściwie nie musi Cię obchodzić. Zgodnie z prawem od 2004 r. w przypadku wady towaru, czyli w tym wypadku laptopa - możesz w ciągu 2 lat od daty sprzedaży oddać go z powrotem do sklepu wymieniając na inny egzemplarz, odzyskując pieniądze w kwocie z daty zakupu lub żądać naprawy. W praktyce sprowadza się to do zwrotu pieniędzy lub przyjęcia do naprawy poprzez sklep.
Prawo to działa od lat na terenie UE i nikt tam z niego nie robi problemu. Jeżeli towar się popsuje w ciągu 2 lat, klient ma zawsze prawo odstąpić od umowy sprzedaży.
Problem w tym, że większość ludzi nie ma pojęcia jak ocenić czy wadliwy jest sprzęt czy oprogramowanie. Jedynym skutecznych sposobem dla średnio-rozgarniętych jest ponowna instalacja systemu operacyjnego i programów. Jeżeli komputer będzie po niej działał poprawnie, to defektu nie ma, jeżeli nie - defekt sprzętowy jest.

Oczywiście mógłbyś też pójść do autoryzowanego serwisu producenta jeżeli wygodniej będzie Ci taki znaleźć - szczególnie przydatne gdy komp został kupiony przez internet.

Co do samej firmy, to nie ma żadnej reguły. Słabe lokalne punkty mogą mieć bardzo dobre serwisy. Może tez być tak, że słaby w opiniach innych serwis będzie działał zupełnie poprawnie. Klienci mają na firmy i ich serwisy prosty bat. Jeżeli po miesiącu towar nie wraca z serwisu (a sam serwis ma na naprawę 2 tygodnie), to należy żądać zwrotu pieniędzy. Jest to dość trudne w przypadku serwisu producenta - dlatego z tego punktu widzenia korzystne jest oddawanie uszkodzonego kompa do serwisu poprzez sklep. Jeżeli po miesiącu sprzętu nie ma, to idzie się do sklepu po odbiór pieniędzy, co w przypadku tej instytucji jest bardzo łatwe bo musi honorować swoje rachunki czy faktury na osobę fizyczną.

Mała uwaga. Ustawa o sprzedaży konsumenckiej dotyczy wyłącznie osób fizycznych. W przypadku firm gwarancja producenta trwa tylko tyle ile jest napisane na karcie gwarancyjnej (czasem nawet tylko 3 miesiące w przypadku niektórych rzeczy). Zwykle trwa rok. Dlatego jeżeli kupuje się na firmę, to ważne jest aby wziąć ważną i podbitą na 2 lata kartę gwarancyjną. Producenci są zmuszeni wydłużać gwarancję swoim towarom do 2 lat ponieważ inaczej firmy kupowałyby od nich towary przez słupy - osoby fizyczne będące tylko pośrednikami. Ale jeżeli ktoś zapomni o dopełnieniu formalności przy zakupie, to może się obudzić z brakiem gwarancji. Wtedy pomaga już tylko sprawa sądowa (być może ze sprzedawcą o niedopełnienie formalności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 17:37, blacklio2 napisał:

są jeszcze laptopy z 3850, 4850 ale cena odpowiednia, podobnie 9800GS oraz 9800GTX

Tak, dlatego nikt ich nie ściąga na polski rynek bo sprzedają się w Polsce dosłownie w sztukach. Idą zawsze na indywidualne zamówienie i mają zaporowe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować