Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Jak uważacie, czy dzisiejsze karty zintegrowane w laptopach podołają komfortowej pracy z takimi programami jak AutoCAD i inne podobne produkcje? Pomijam póki co fakt czy ma własną pamięć czy nie, wiadomo jak byłoby lepiej, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś na tym pracował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O panowie ale przegapiłem promocję. Akurat mam tyle kasy i takiego lapka szukałem a tu dupa, zapasy magazynowe wyprzedane. Ale do rzeczy:
model- Toshiba Satellite A200-1S9

na pokładzie między innymi Dual Core T2330, 1GB RAM (max do 4), dysk 160gb, nagrywarka, karta graficzna Radeon HD 2600, czytnik kart pamięci, kamerka 1,3Mpix i do tego Vista Home Premium i pakiet oprogramowania i to wszystko za jedyne 1599zł.

LINK:
Chyba dobry laptop do biurowych rzeczy plus jakieś simsy?

Jakby ktoś widział podobną promocję z lapkami pełnowymiarowymi do max 1600zł to proszę o info:)

Jeszcze link do tego lapka: http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshiba_Satellite_A200_1S9__wyprzedaz/pelny,id,54347/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest stricte do obróbki grafiki, tylko projektowania itp. Sam producent tego oprogramowania pisze że jedyne wymagania odnośnie grafiki to 128 MB ramu, więc to nie są TE grafiki o których najwyraźniej Ty piszesz. Spotkałem się z użytkownikiem który na takim układzie zintegrowanym pracował w tych programach, chciałem zapytać o to samo ludzi którzy też mają w tym doświadczenie, a nie tylko wyczytali coś w necie. Zdaję sobie sprawę z tego jaka jest różnica pomiędzy takim czymś a np. Quadro, i że różnice będą widoczne. Jednak wyświetlenie rezultatu to niewielka część procesu po przetwarzaniu danych, za co odpowiada moc obliczeniowa i RAM jaki ma do dyspozycji system ( da się to zauważyć w wymaganiach ). Stąd pytanie o pracę użytkowników którzy się z tym zetknęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić Laptop od 2000 do 2500 PLN i chciałbym prosić was o pomoc i z góry dziękuję wszystkim

Zadania

- internet
- office MS
- film
- drobna grafika

nie może być to:
- Fujitsu-Siemens
- Acer
- Aristo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem notebook hp 6735s z kartą grafiki hd 3200 i mam problem ze znalezieniem jakiegoś nowego sterownika do ekranu(z lapkiem nie były dołączone żadne sterowniki), ten obecny jest z 2001 roku;/ bardzo proszę o podesłanie linka w razie czego. aha wie ktoś może czy da się zwiększyć jakoś odświeżanie ekranu z 60hz na coś wyższego, i tak z ciekawości 1280x800 to maksymalna rozdzielczość? pytam bo nigdy wcześniej prawie nie miałem styczności z notebookami i na tym polu troszkę się gubię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2009 o 19:52, Dard napisał:

z ciekawości 1280x800 to maksymalna rozdzielczość? pytam bo nigdy wcześniej prawie nie
miałem styczności z notebookami i na tym polu troszkę się gubię:)

Tak samo jak z monitorem stacjonarnym, im większa przekątna ekranu(oczywiście im nowszy ekran tym rozdzielczość też większa przy tej samej przekątnej), tym wieksza możliwa rozdzielczość(oczywiście karty graficzne też ograniczają rozdziałki, ale dzisiejsze to już na wysokim poziomie). 1280x800 to dzisiejsza maxymalna rozdzielczość dla 15,4" a jak bys kupil 16" lub 17" to zapewne miałbys jeszcze większe możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat otóż zamierzam kupić laptopa ale nie mogę się zdecydować co do marki bowiem nie wiem które są najmniej zawodne, mają przystępne ceny....chciałbym się zacząć szukać ale nie wiem gdzie najlepiej zacząć poszukiwania...prosiłbym ewentualnie o polecenie jakiejś strony internetowej z aktualnymi rankingami notebookow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 21:22, Citkowsky napisał:

hej, ma ktos z was lub coś więcej słyszał o marce California Access? Akurat w komputroniku
mają wyprzedaż i za 1900zł dostajemy nawet dobrą konfigurację, sami zerknijcie i pomóżcie
jak umiecie:) http://www.komputronik.pl/Notebooki/California_Access_W651DI_T3400/pelny,id,67142/

Ja za te cenę, to warto go kupić. Tylko nie spodziewaj się super wydajności - za słaba karta grafiki, więc o nowszych gierkach można zapomnieć już na starcie. Nie jest to też sprzęt zbyt mobilny, wysoka waga prawie 3 kg oraz niski czas pracy na bateriach (jak już w opisie piszą, że tylko 2,5h, to pewnie potrzyma z godzinę i padnie :)
Jako komputer biurowy do domu powinien nadawać się nieźle, dodatkowo ma ładny wygląd :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 15:59, Mroczny78 napisał:

mam dylemat otóż zamierzam kupić laptopa ale nie mogę się zdecydować co do marki bowiem
nie wiem które są najmniej zawodne, mają przystępne ceny....chciałbym się zacząć szukać
ale nie wiem gdzie najlepiej zacząć poszukiwania...prosiłbym ewentualnie o polecenie
jakiejś strony internetowej z aktualnymi rankingami notebookow:)

Nie ma jakiejś reguły, że komputery jednych marek się notorycznie psują, a inne są trwałe jak głaz :) Zależy od modelu i od Twojego szczęścia oraz sposobu użytkowania laptopa. Ogólnie to laptopy markowe są trwałe, a nawet jak się coś zepsuje, to masz gwarancję.
Możesz śmiało kupić komputer firm SONY, Asus, HP, Lenovo, Acer, MSI, Dell, Toshiba, Packard Bell - tak renomowane firmy raczej nie pozwalają sobie na produkcję bubli.
http://www.notebookcheck.pl/
Stronka z recenzjami laptopów. Ceny najlepiej sprawdzać na Ceneo i Skąpcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 21:22, Citkowsky napisał:

hej, ma ktos z was lub coś więcej słyszał o marce California Access? Akurat w komputroniku
mają wyprzedaż i za 1900zł dostajemy nawet dobrą konfigurację, sami zerknijcie i pomóżcie
jak umiecie:) http://www.komputronik.pl/Notebooki/California_Access_W651DI_T3400/pelny,id,67142/

Może ten http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/Compaq_Presario_CQ60_110ew_FV843EA_/pelny,id,63208/
W tesco była promocja i był za 1799 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 10:26, piotr961103 napisał:

> hej, ma ktos z was lub coś więcej słyszał o marce California Access? Akurat w komputroniku

> mają wyprzedaż i za 1900zł dostajemy nawet dobrą konfigurację, sami zerknijcie i
pomóżcie
> jak umiecie:) http://www.komputronik.pl/Notebooki/California_Access_W651DI_T3400/pelny,id,67142/

Może ten http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/Compaq_Presario_CQ60_110ew_FV843EA_/pelny,id,63208/
W tesco była promocja i był za 1799 zł



kurcze, szkoda ze juz nie ma. akurat wracam z tesco i nic juz nie bylo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować