Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Jaki laptop można kupić do 2000 zł, na chwilę obecną? Poda może ktoś jakieś linki do propozycji? Który jest najbardziej wydajny, który ma lepsze parametry etc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 20:09, Doreczek napisał:

Jaki laptop można kupić do 2000 zł, na chwilę obecną? Poda może ktoś jakieś linki do
propozycji? Który jest najbardziej wydajny, który ma lepsze parametry etc..


Za 2 tysiące to nic konkretnego - nowego raczej nie kupisz. emachines, acer może jakiś tańszy HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak, tylko na wbudowaną grafike nie ma co się jakąś lepsza nastawiać. W tej cenie przeważnie dają Intela 4500 czy GeForce 9400/9500. Ja ze swojej strony Acery polecam, coś z rodziny 57xx lub 56xx np.

http://www.allegro.pl/item617880589_acer_5730_15_4_t5670_4gb_250gb_wifi_3g_hsdpa_vhp.html


http://www.allegro.pl/27785_acer.html?id=27785&view=gtext&price_to=2500&order=p&change_view=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 20:13, Taikun napisał:

> Jaki laptop można kupić do 2000 zł, na chwilę obecną? Poda może ktoś jakieś linki
do
> propozycji? Który jest najbardziej wydajny, który ma lepsze parametry etc..

Za 2 tysiące to nic konkretnego - nowego raczej nie kupisz. emachines, acer może jakiś
tańszy HP.

Dlaczego ? :)
http://www.komputronik.pl/Notebooki/Acer_Aspire_5530G_702G25/pelny,id,60533/
http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus_F5Z_AP083/pelny,id,69266/
http://www.komputronik.pl/Notebooki/Lenovo_IdeaPad_Y530_59_020388_/pelny,id,71086/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2009 o 20:32, piotr961103 napisał:


Bo ASUS i Lenovo sa za ~2600 zł ... a ten Acer to taki emachines w nieco lepszej obudowie - wiec miałem rację co do 2000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!!! Poszukuję dobrego laptopa do 3000 zł. W gruncie rzeczy teraz jest tyle marek że trudno cokolwiek wybrać.... Dlatego zwracam się z prośbą do ludzi którzy są na bieżąco w temacie notebook''ów o podanie kilku najlepszych laptopów w granicach od 2500 do 3000 zł... Z niecierpliwością czekam na wasze propozycje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 09:53, Mroczny78 napisał:

witam wszystkich!!! Poszukuję dobrego laptopa do 3000 zł. W gruncie rzeczy teraz jest
tyle marek że trudno cokolwiek wybrać.... Dlatego zwracam się z prośbą do ludzi którzy
są na bieżąco w temacie notebook''ów o podanie kilku najlepszych laptopów w granicach
od 2500 do 3000 zł... Z niecierpliwością czekam na wasze propozycje:)

Wiesz laptopów jest wiele i mają rózne przeznaczenie, dlatego proszę o sprecycowanie do czego to ma być laptop, jaka przekatna ekranu byłaby zadowalająca i jak długo zamierzasz go uzywać(to ma znaczenie bo jak 2 lata to możesz wybrać każdej firmy - bo masz gwaracje a serwisy raczej wywiazują się z prac - problemy ma tylko serwis HP, jednak dopóki go nie popsujesz to niezły sprzęt). Musisz dokładnie sprecyzować czego chcesz a forumowicze postarają się coś ciekawego wyszukać, jeżeli chcesz naprawde dobre konfiguracje to w cenach do 3500 znajdziesz sporo, bo do 3000 trzeba będzie liczyć na jakieś kompromisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 16:16, Bosper napisał:

>>>.............


To co tu mowic o kompromisie jak ja mialem do wydania max 1700zl na nowego lapka 15,4'' ;) To dopiero kompromis musial byc. Tyle, ze ja mialem o tyle dobrze przy wyborze, ze to komp tylko do prostych gier i prac biurowych/internetu:) No i udalo sie:) i nawet proc 2rdzeniowy jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 16:24, Citkowsky napisał:

> >>>.............

To co tu mowic o kompromisie jak ja mialem do wydania max 1700zl na nowego lapka 15,4''
;) To dopiero kompromis musial byc. Tyle, ze ja mialem o tyle dobrze przy wyborze, ze
to komp tylko do prostych gier i prac biurowych/internetu:) No i udalo sie:) i nawet
proc 2rdzeniowy jest;)


Wiadomo, ale skoro tylko do pracy i internetu to nawet najsłabszy lapek wystarczy(niektórzy nawet do tego kupują używane, które ledwo chodzą, ale chodzą), w więc pod tym wzgledem masz dobry sprzęt. Jeżeli ktoś jednak by chciał sobie pograć w trochę nowsze gierki lub starsze na full detalach(np NVN 2, Gothic 3, BFME 2) a ma także aspiracje pograć w gierski które dopiero wyjdą np(Majesty 2) to musi sobie trochę lepszego kompa kupić zważywszy jak nie ma dobrego descopa(ja mam P IV 3 GHz 1 GB RAM(po dołozeniu bo było 512 MB) I Radeona 3600 series 512 (to moja trzecia karta graficzna w tym kompie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 19:22, Bosper napisał:

> > >>>.............


no ja mam desktopa C2D E4300, 3GB RAM i Radka 4850.

Natomiast laptop oprocz tego core duo T1600 ma takze 1gb ram i karte X4500 dzieki ktorej moge pocinac w nowego BF heroes a nawet test drive unlimited czy GTA III, SA, starsze nfsy (underground1 i 2) :) Takze źle nie jest:)
A w sumei za lapka dalem 1600zl:) promo w rtv euro agd byla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja.. typ wbudowanej grafy to chyba dalej główny wyznacznik poziomu cena lapków bo reszta jest w gruncie rzeczy podobna. Ja na razie się nie przymierzam a jeśli to raczej będe na netbooka stawiał bo bardziej mi na mobilności zależy ale ze swojego lapka poprzedniego (Acer Extensa 4100) byłem bardzo zadowolny. Kupowałem go w styczniu 2004, używanego za 3500, bo matryca była lekko fizycznie uszkodzona i były pionowe paski ale poza tym.. Radek X700 pokładowy dawał radę nieźle, Heroes 5 czy wszystkie NFS od UNd 1 do Carbona chodziły na full detalach płynnie. Sprzedałem we wrześniu za 500 bo padło coś na płycie i matryca przestała działać a następny zobaczymy... Może w wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

A mnie z koleji zależy na mobilności w rozrywce, gdyż do pracy starcza mi stary descop, który chodzi prawie cały czas codziennie od rana do nocy. Natomiast jak jadę np na działkę i mam czas na odpoczynek to biorę lapka i mogę sobie w coś pograć, muzyki posłuchać, filmy poogladać itp. Kupiłem dlatego Asusa Core 2 Duo 2.0 GHz 4 GB RAM GeForce 9650M GT 1 GB 320 GB dysk do tego ma bluetootha i wifi wbudowane(to są przydatne elementy np mam myszkę zewnętrzną na bluetootha). Jedynie głosniczki są trochę słabe mogłyby być lepsze zważywszy że teraz w niektórych lapkach to montują po 4 głosniczki, ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

otóż zależy mi na laptopie, który będzie mi służył dłużej niż 2 lata. Będę go używał do korzystania z internetu i różnego rodzaju prac biurowych lecz chciałbym na nim zagrać w jakieś nowsze gry powiedzmy CoD4...przymierzam się również do nauki C++ więc przydałby się dobry procesor...ekran nie musi być dramatycznie duży jakiś standardowy 15,4 np. Nie pogardziłbym również czytnikiem blu ray ale chyba przedział cenowy tego nie obejmie (3500zł)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 21:39, Mroczny78 napisał:

otóż zależy mi na laptopie, który będzie mi służył dłużej niż 2 lata. Będę go używał
do korzystania z internetu i różnego rodzaju prac biurowych lecz chciałbym na nim zagrać
w jakieś nowsze gry powiedzmy CoD4...przymierzam się również do nauki C++ więc przydałby
się dobry procesor...ekran nie musi być dramatycznie duży jakiś standardowy 15,4 np.
Nie pogardziłbym również czytnikiem blu ray ale chyba przedział cenowy tego nie obejmie
(3500zł)...

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/Wszechstronne__F5_F3__15_4___Dom_i_Biuro/modele_z_wydzielonym_ukladem_graficznym/Asus_F3SG_AP149C_Blu_ray/pelny,id,58869/

może ten?

A osobiście chciałbym sie poradzić o jakiegos jak najtańszego lapka który chociaż wiedźmina uciągnie na średnich [bo o GTA IV już nawet nie marzę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 21:39, Mroczny78 napisał:

otóż zależy mi na laptopie, który będzie mi służył dłużej niż 2 lata. Będę go używał
do korzystania z internetu i różnego rodzaju prac biurowych lecz chciałbym na nim zagrać
w jakieś nowsze gry powiedzmy CoD4...przymierzam się również do nauki C++ więc przydałby
się dobry procesor...ekran nie musi być dramatycznie duży jakiś standardowy 15,4 np.
Nie pogardziłbym również czytnikiem blu ray ale chyba przedział cenowy tego nie obejmie
(3500zł)...



O napędzie blue rail nie masz co marzyć za 3,5k. Jeżeli chodzi o procka to za 3,5k można dostać od 2.0-2.4 Core 2 Duo z niezłymi kartami graficznymi i około 3,4 GB RAM lub trochę lepszy procek kosztem karty graficznej. Niestety jeżeli chciałbyś mieć kompa ze swoimi wymaganiami to musiałby się mieścić w cenie do około 4,5-5k. Jednak za 3,5k to musisz z czeggoś zrezygnować. Jeżeli chodzi o jakość to najlepiej brać Toshibę, Asusa, Samsunga i jeszcze jest jedna taka dobra firma na L, ale nie pamietam nazwy. Od HP bym raczej uciekał bo jak ci coś piardnie to już za chiny ludowe nie naprawią ci tego jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Co prawda HP nie polecałem, ale jakbyś chciał kompa z niezłym prockiem, grafiką, ramekm i blue rail na pokładzie to znalazłem tylko to do 3500

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/filtr/_0_12871,12870_0_0_0_10116_0_18815,30314,30316,30315,30313,30312,30311,30310,30309,30308,30307,30359,30293,30294,30360,30361_0_2500-3500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 10:40, Bosper napisał:

Co prawda HP nie polecałem, ale jakbyś chciał kompa z niezłym prockiem, grafiką, ramekm
i blue rail na pokładzie to znalazłem tylko to do 3500


No fajny, ale trochę drogawy. W nowe gry raczej nie będę grał, tylko tego wiedźmina chcę odpalić. Znajdzie się coś co przynajmniej na minimalnych witchera przeżyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 11:40, zbysheck napisał:

> Co prawda HP nie polecałem, ale jakbyś chciał kompa z niezłym prockiem, grafiką,
ramekm
> i blue rail na pokładzie to znalazłem tylko to do 3500

No fajny, ale trochę drogawy. W nowe gry raczej nie będę grał, tylko tego wiedźmina chcę
odpalić. Znajdzie się coś co przynajmniej na minimalnych witchera przeżyje?

Słuchaj na tej stronce co ci dałem to poszukaj sobie kompa z procesorem conajmniej 2.0 dwurdzeniowym, 3,4 GB Ram i kartą graficzną minimum 9600 GT lub podobny Radeon(nie znam się na ich oznaczeniach). Wtedy Wiesiek spokojnie śmignie ci na średnich, a może nawet na wysokich(nie mam go więc nie wiem), jednak widziałem specyfikację wymagań i na minimalnych to 99% lapków za 3000 tyś pociągnie(oczywiście nie licząc tych ze zintegrowanymi kartami i kartami Intela), natomiast na zalecane musisz pozrzędzić i powybierać takie jak ci napisałem(masz tam też ograniczenia cenowe, dzieki, którym zobaczysz co kto oferuje w jakiej cenie). Wybierz sobie kilka opcji i przedstaw na forum a postaramy się doradzić, którego lepiej wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować