• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 01.05.2007 o 21:57, mrtime napisał:

> > Wydaje mi się że może gra została wypuszczona w różnych wersjach na poszczególne
kraje
> i dlatego
> > te furki mogą być dostępne, bo nie ma jeszcze żadnych oficjalnych dodatków itp.

> >
> Hej mrtime,słyszałem że masz angielską wersję TDU.Mam prośbę,czy mógłbyś mi przesłać plik
exe
> z tej wersji? Słyszałem,że polska wersja gry działa dużo lepiej i płynniej z angielskim
plikiem
> exe.Jeśli mógłbym Cię o to prosić,to prześlij mi ten plik na maila --> metlife@interia.pl



Podesłałem Ci pliczek w dwóch wiadomościach, spakowany rar-em. Jak dla mnie w tej zamianie
nic szczególnego się nie zmienia poza czcionką.



Dzięki wielkie za ten plik,właśnie go ściągnąłem,ale jutro po pracy sprawdzę jak to działa w rzeczywistości.Jeden z forumowiczów napisał,że ma dwie wersje TDU (polską i angielską,mam nadzieję,że miał na myśli legalną kopie ANG) i napisał,że wersja polska działa płynniej z plikiem exe z wersji angielskiej,no ale jutro a w zasadzie dziś po pracy przekonam się ile w tym było prawdy.Wynik badania na pewno zamieszczę na forum,bo jeśli to się sprawdzi,to myślę że wiele osób by skorzystało z takiego rozwiązania.Pytanie teraz,czy to jest legalne,jeśli się zastosuje plik z oryginalnej wersji ANG na oryginalną wersję POL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.05.2007 o 22:09, Ecko09 napisał:

> Podczas grania ( jazda swobodna i wyścig, to nie ma znaczenia) gra mi się zacina. Obraz
się
> zawiesza i dźwięk skacze. Nie wiem co z tym zrobić.

A co ze mną?


A jaką masz kartę dzwiękową ? I może w ogóle konfigurację sprzętu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 02.05.2007 o 01:47, metlife napisał:

Dzięki wielkie za ten plik,właśnie go ściągnąłem,ale jutro po pracy sprawdzę jak to działa
w rzeczywistości.Jeden z forumowiczów napisał,że ma dwie wersje TDU (polską i angielską,mam
nadzieję,że miał na myśli legalną kopie ANG) i napisał,że wersja polska działa płynniej z plikiem
exe z wersji angielskiej,no ale jutro a w zasadzie dziś po pracy przekonam się ile w tym było
prawdy.Wynik badania na pewno zamieszczę na forum,bo jeśli to się sprawdzi,to myślę że wiele
osób by skorzystało z takiego rozwiązania.Pytanie teraz,czy to jest legalne,jeśli się zastosuje
plik z oryginalnej wersji ANG na oryginalną wersję POL?



Napewno nie jest to legalne bo nie możesz ingerować w to co dostałeś na płycie no chyba że oryginalny patch lub coś w tym stylu. Ktoś pisał o tym - Akashi chyba ale może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydaje się że można by trochę wykasować w myśl zasady "Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.05.2007 o 02:29, mrtime napisał:

> > Podczas grania ( jazda swobodna i wyścig, to nie ma znaczenia) gra mi się zacina.
Obraz
> się
> > zawiesza i dźwięk skacze. Nie wiem co z tym zrobić.
>
> A co ze mną?

A jaką masz kartę dzwiękową ? I może w ogóle konfigurację sprzętu ....


Pentium D 925 2x3.01GHz, 1 GB RAM, GeForce 7600 GT, karta dźwiękowa nie wiem jaka, gdzie to można sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 02.05.2007 o 09:48, Ecko09 napisał:

Pentium D 925 2x3.01GHz, 1 GB RAM, GeForce 7600 GT, karta dźwiękowa nie wiem jaka, gdzie to
można sprawdzić?


Wydaje mi się, że w: Właściwości Mojego Komputera/ Sprzęt/ Menedżer urządzeń i tam masz wszystko podane odnośnie Twojego kompa. Ja u siebie nie znalazłem nic o karcie dźwiękowej, ale ogólnie mój komp jest jakiś dziwny:) Ale wiem, że mam zintegrowaną.
pozdro, mam nadzieję, że pomogłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam
AMD 3200
1GB ram
GF 7300GT
WIN XP

Mam taki problem, za prawie każdym razem gdy chowam grę na pasek (a robię to czesto bo korzystam często z mapy poradnika) i też przy co drugim uruchomieniu gry grafika szwankuje, tekstury znikają, nic nie widać, czasem nawet i menu, a do tego tak przycina że nawet ciężko jest normalnie wyjść z gry.

Mam stery 93.71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.05.2007 o 13:02, mrtime napisał:

Obstawił bym że to wina karty graficznej i sterowników, spotkałem sie z tym na zagranicznym
froum Atari, ale oczywiście mogę się mylić gdyż nie jestem użytkownikiem kupiastego Ati. Oczywiście
próbowałeś też sterowników Omega Ati ? Poczekaj na patcha który podobno ma się pojawić
w tym miesiącu.


A czy są sterowniki Omega ATI pod Vistę 64b????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.05.2007 o 10:25, szarywilq napisał:

Mam
AMD 3200
1GB ram
GF 7300GT
WIN XP

Mam taki problem, za prawie każdym razem gdy chowam grę na pasek (a robię to czesto bo korzystam
często z mapy poradnika) i też przy co drugim uruchomieniu gry grafika szwankuje, tekstury
znikają, nic nie widać, czasem nawet i menu, a do tego tak przycina że nawet ciężko jest normalnie
wyjść z gry.

Mam stery 93.71

Cześć-też tak mam ale przy kilkukrotnym zrzucaniu gry na pasek ona jakby się ładowała,tak że nie przejmój się nie jesteś odosobnionym przypadkiem-pozdro -:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.05.2007 o 11:38, ChochlikPL napisał:

> Mam
> AMD 3200
> 1GB ram
> GF 7300GT
> WIN XP
>
> Mam taki problem, za prawie każdym razem gdy chowam grę na pasek (a robię to czesto bo
korzystam
> często z mapy poradnika) i też przy co drugim uruchomieniu gry grafika szwankuje, tekstury

> znikają, nic nie widać, czasem nawet i menu, a do tego tak przycina że nawet ciężko jest
normalnie
> wyjść z gry.
>
> Mam stery 93.71
Cześć-też tak mam ale przy kilkukrotnym zrzucaniu gry na pasek ona jakby się ładowała,tak że
nie przejmój się nie jesteś odosobnionym przypadkiem-pozdro -:)

W kartach Nvidia jest własnie taki problem, ale patch ma to wszystko naprawić , a także inne żeczy, który <podobno ;/> ma sie ukazać na początku maja.......Ale nie powiedzieli że w tym roku <lol2>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam np. taki problem,że chce mówić do graczy.Wszystko mam włączone,a nikt mnie nie słyszy.Natomiast mój kumpel cały czas mówi ! :( POMOCY !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.Widzę,że Przemoo88 wspomniał o problemie dotyczącym rozmów w grze.Czy jest ktoś co by mógł ten problem wyjaśnić lub coś podpowiedzieć???Z góry dzięki.Pozdro-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.05.2007 o 10:25, szarywilq napisał:

Mam
AMD 3200
1GB ram
GF 7300GT
WIN XP

Mam taki problem, za prawie każdym razem gdy chowam grę na pasek (a robię to czesto bo korzystam
często z mapy poradnika) i też przy co drugim uruchomieniu gry grafika szwankuje, tekstury
znikają, nic nie widać, czasem nawet i menu, a do tego tak przycina że nawet ciężko jest normalnie
wyjść z gry.

Mam stery 93.71


Tez tak mam bo nieraz jak ktoś napisze na IRC to muszę wyjść z gry, pomaga parokrotne alt + tab :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Houston, mamy problem. Wczoraj jeszcze wszystko było w porządku. A dziś wczytuję mój save/profil i co? Nie wiem skąd, ale mam poziom zawodowiec i przejechane 30 mil drogi, a moja postać to zupełnie kto inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmm... który to już raz piszecie to samo? Napisanie kolejnego posta odnośnie zepsucia save z gry nic nie zmieni! Przecież ciągle to jest ten sam błąd a piszecie go za każdym nowym zepsuciem. Bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.05.2007 o 10:02, Ecko09 napisał:

Houston, mamy problem. Wczoraj jeszcze wszystko było w porządku. A dziś wczytuję mój save/profil
i co? Nie wiem skąd, ale mam poziom zawodowiec i przejechane 30 mil drogi, a moja postać to
zupełnie kto inny.

SAVE CI SIĘ SKOPAŁ ;p;p;p;p
Pozostaje ci przechodzenie ggry od początku i pamiętaj zawsze rób kompie save :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

sory za drugi post :)


nie chce mi się wracac na poprzednie strony;p czy mógłby mi ktoś przypomniec jak wrzucić swoje piosenki do gry ;p;p???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.05.2007 o 11:02, cooper232 napisał:

sory za drugi post :)


nie chce mi się wracac na poprzednie strony;p czy mógłby mi ktoś przypomniec jak wrzucić swoje
piosenki do gry ;p;p???

Wchodzisz do folderu z grą w euro-radio i zastepujesz piosenki z radia swoimi tylko musisz nazwac swoje piosenki tak samo jak w radiu-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam znowu inny problem. Otóż na sprzęcie Athlon 2500XP+ Bartonik, 1GB RAM i karcie Gainward 6800GT 256MB gra chodzi bardzo ładnie. Na rodziałce 1280x1024 z AAx4 i maks detalami można powiedzieć że tylko miejscami są przycięcia. problem polega na tym, że w różnych momentach gry, czasem jak pogram 30 minut a czasem 10, gra nagle się wywala w taki sposób, że monitor przestaje wykrywać sygnał z karty i przechodzi w stan STAND BY i kompletnie nic się nie da zrobić. Nawet restart nie pomaga bo po restarcie jest to samo tzn komputer startuje ale na monitorze nie mam żadnego sygnału. Dopiero wyłączenie i włączenie zasilacza kompa pomaga. Czy ktoś się z tym spotkał i czy wie jaka jest tego przyczyna. Dodam, że karta raczej mi się nie przegrzewa bo gram w inne gry też na wyżyłowanych ustawieniach i nigdy mi sie to nie zdarzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować