• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

no a jam mam ten problem ze wlanczam gre i 3 reklamy czrrny ekran i wywala do windowsa i pisze wysto[il problem a aplikacja test drive i zosatanie ona zamknięta prboje cos zrobic ale nie wiem jak to naprawic mam orginala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie dam ci linka bo nawet nie wiem jaki masz system operacyjny. Poszukaj na www.nvidia.pl i podaj dokładny model karty graficznej (Panel Sterowania --> Sprzęt --> Menedzer Urzadzen --> Karty Graficzne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.07.2007 o 21:51, fifomaniak napisał:

Taaa wg. tego linka TDU mi nie powinno chodzic :P

karta jeszcze jeszcze, ale ramu przydało by się więcej :)
na jakich detalach grasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.07.2007 o 21:47, cooper232 napisał:

http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
sprawdź w tym linku czy ci gra pójdzie (musisz ją wybrac z listy)


Tak, ta usługa to jakaś pomyłka... Jeśli miałbym wierzyć temu, co tam jest napisane po wybraniu danej gry pod mój sprzęt, to nigdy bym sobie nie zagrał w TDU i S.T.A.L.K.E.R.A. A tak- w TDU gram w rozdzielczości 1024x768 z wysokimi detalami (patcha jeszcze nie instalowałem), a w Stalkerze czasem na wysokich ze statycznym oświetleniem;) Więc nie sugeruj się tym, co tam jest napisane, bo to w większościprzypadków stek bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiem ze to temat numer 1 i chcialem wam wszystkim powiedziec jak mozna sobie pograc przy uzyciu istniejacego patcha :) instalujemy patcha, wchodzimy do katalogu w ktorym mamy zainstalowana gre potem Euro\Bnk\Sound\Voices\ - u mnie to jest "e:\gry\Test Drive Unlimited\Euro\Bnk\Sound\Voices\" i nazwe katalogu "us" w tym folderze zmieniamy na "us.bak" (tak zeby byl jak wyjdzie patch do naszej wersji xD) potem dajemy kopiuj przy jednym z pozostalych katalogow (ja wybralem "ge") i wklejamy w tym samym folderze z ktorego go kopiujemy, zmieniamy jego nazwe na "us", odpalamy gre i mozemy spokojnie posmigac. dla proby puszczamy jakas misje kuriera i rozwalamy sie na paru autach zeby nas gliny gonily i jesli po ich gadce nie wywali nas do windy to znaczy ze mozemy sobie spokojnie pograc ;) ja probowalem tak po zmienieniu w opcjach jezyka na niemiecki, jednak mysle ze to nie bedzie konieczne i na angielskim rowniez spokojnie sobie pogracie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.07.2007 o 22:09, Cubstone napisał:

> http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
> sprawdź w tym linku czy ci gra pójdzie (musisz ją wybrac z listy)

Tak, ta usługa to jakaś pomyłka... Jeśli miałbym wierzyć temu, co tam jest napisane po wybraniu
danej gry pod mój sprzęt, to nigdy bym sobie nie zagrał w TDU i S.T.A.L.K.E.R.A. A tak- w TDU
gram w rozdzielczości 1024x768 z wysokimi detalami (patcha jeszcze nie instalowałem), a w Stalkerze
czasem na wysokich ze statycznym oświetleniem;) Więc nie sugeruj się tym, co tam jest napisane,
bo to w większościprzypadków stek bzdur.

Nie obwiniaj za to mnie, wydaje mi się że ten program poprostu podaje minimalne wymagania każdej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.07.2007 o 22:24, cooper232 napisał:

> >


nom podaje ale nie zawsze minimalne wymagania sa naprawde minimalnymi :P ja mam GF6600 a nie GT i jakos gra mi smiga (jak na takie wymagania) tak kolo 20 klatek jest :D a wiec nikt Cie cooper nie obwinia, nie martw sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.07.2007 o 22:27, Sucharex napisał:

> > >

nom podaje ale nie zawsze minimalne wymagania sa naprawde minimalnymi :P ja mam GF6600 a nie
GT i jakos gra mi smiga (jak na takie wymagania) tak kolo 20 klatek jest :D a wiec nikt Cie
cooper nie obwinia, nie martw sie :)

Luz na bańce
===============================================
a tak wogóle co polecilibyście z klasy a oprócz enzo i murcielago bo te już mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.07.2007 o 22:30, cooper232 napisał:

> > > >
>
> nom podaje ale nie zawsze minimalne wymagania sa naprawde minimalnymi :P ja mam GF6600
a nie
> GT i jakos gra mi smiga (jak na takie wymagania) tak kolo 20 klatek jest :D a wiec nikt
Cie
> cooper nie obwinia, nie martw sie :)
Luz na bańce
===============================================
a tak wogóle co polecilibyście z klasy a oprócz enzo i murcielago bo te już mam.


jak lubisz posmigac naprawde szybko to McLaren F1 za milion dolcow ;) po tuningu jak bedziesz mial dluga prosta i malo ruchu drogowego to spokojnie 400km/h przekroczysz :) a poza tym to polecam Koenigsegg''a :) ma kopa niezlego chociaz nieco gorzej mi sie nim jezdzi niz Enzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a poza tym to

Dnia 18.07.2007 o 22:34, Sucharex napisał:

polecam Koenigsegg''a :) ma kopa niezlego chociaz nieco gorzej mi sie nim jezdzi niz Enzo :D
nom jechałem nim kilka razy na jeździe próbnej i rzeczywiście dziwnie się jechało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.07.2007 o 22:38, cooper232 napisał:

a poza tym to
> polecam Koenigsegg''a :) ma kopa niezlego chociaz nieco gorzej mi sie nim jezdzi niz Enzo :D

sory za drugi

nom jechałem nim kilka razy na jeździe próbnej i rzeczywiście dziwnie się jechało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ehhh ktos wie jak usunac SecuRom z systemu ?? niby wykasowalem klucze foldery i uslugi ale nei wiem czy wszystko
caly czas wywala mi blad 5024 - Process Explorer runing in background
problem w tym ze PE nie dzial w tle a wywala ten blad przy odpaleniu oficjalnej bety World in Conflict ktora zreszta nei wymaga CD ... paranoja, bo przy TDU rozumiem ze tlok moze byc badziewny ale tu ewidentnie TDU cos z sytemem powalilo bo wczesniej nei mialem takich jazd ... rece nogi i cycki jak kto ma opadaja po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Heh, u mnie (oprócz kłopotu łączenia z serwerem, który wystąpił jeszcze przed wgraniem patcha i w zasadzie nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje :/) patch spowodował wykrzaczanie się gry (co przedtem nie miało ani razu miejsca). Po kilkunastu minutach, gra się wieszała, dźwięk się zapętlał i wywalała na pulpit. Zaktualizowałem sterowniki graficzne oraz audio i miałem nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Nadzieja okazała się złudną, gdyż po ok. 2 godzinach grania TDU wyłączył się w dokładnie ten sam sposób. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.07.2007 o 22:27, Sucharex napisał:

> > >

nom podaje ale nie zawsze minimalne wymagania sa naprawde minimalnymi :P ja mam GF6600 a nie
GT i jakos gra mi smiga (jak na takie wymagania) tak kolo 20 klatek jest :D a wiec nikt Cie
cooper nie obwinia, nie martw sie :)


u mnie tez jest smieszne .. Atari w intrukcji wypisuje ze radeon 9700 Pro jest nieobslugiwane (ze niby jak ja juz 9800 jest), a ja juz dolazlem do 350 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować