• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

ja też zaczynam żałowac pieniędzy,
jeżeli ma mi się coś stac z komputerem to ja dziękuje
słyszeliście, żeby komuś się już coś przez tą gre stało z komputerem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hehe, co Wy mówicie! Przecież przez zainstalowanie patch''a w innej wersji językowej niż gra, nie spowoduje awarii komputera. Po prostu może się coś stać grze, może, ale nie musi... Nie słyszałem, żeby komuś coś się stało, więc jakbym chciał grać to napewno bym go zainstalował, ale po prostu nie mam ochoty na Test Drive w najbliższym czasie. Po prostu zaryzykujcie i nie lamentujcie tyle, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.07.2007 o 19:41, stasiekl napisał:

próbuje grać, ale gra robi za wxxxxacza więc zacząłem szukać i kiedy tak sie poczyta texty
kolesi z zagranicy co im dopiero narobil ten ich ang. patch to ja sie naprawde zaczne chyba
niedlugo zastanawiac czy nie wyrzucilem kasy na darmo, zeby przez tyle czasu a jest tego naprawde
sporo, ile juz czekamy... i nie wydac nic to juz o cdp nie mowie...
miała być fajna gra, lecz dziesiejsze trendy czyli > jestem dżezi bo mam bugi i niedopracowany
kod < sprawiają że powoli już odechciewa się człowiekowi czekania bo nawet nie wie ile jeszcze
czekać ma...


Hmm ,niedobrze :( jesli to prawda ,ze nawet patch ang z gra w "angliku" nie dziala poprawnie ... ,wiec czuje ,ze w koncu "na odczepnego" Atari "rzuci" tez patcha dla nas ,czyli PL ale nie bedzie poprawniejszy :(( - i tyle bedzie faktycznie z naszych nadziei na wreszcie poprawna gre... ,a przeciez frustracja ktora sie "przeciaga" wywoluje roznie objawiajace sie reakcje... :(( -a to juz 3 m-ce i konca nie widac... :(( I jeszcze ta kaska wyrzucona w bloto... Przeciez przez takie traktowanie klienci NOWYCH GIER beda w koncu na tyle "podejrzliwi" ,ze NIC NIE KUPIA (!) zanim nie przeczytaja na Forach ,ze OK .. ,a jak znowu jakies "krzaczki" to KONIEC -wydawca/dystrybutor nie zarobia ... - I MOZE WRESZCIE ZACZNA WYPUSZCZAC DOBRE GRY !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przeciez ci nie wybuchnie... Lol. Samo to ze wchodzisz do internetu jest niebezpieczne, mozesz zlapac wirusa i moze ci sie komp zjebac ale nie slyszalem zeby od oryginalnego patcha komputerowi cos sie dzialo... Najwyzej gra sie troche zepsuje, ale wiekszosci nie psuje tylko zmienia tekst yna angielskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam zainstalowanego patcha i nic sie z komputerem nie dzieje, jedynie jest problem z dzwiekiem i TDU sie crashuje kiedy podczas misji/wyscigu mnie goni policja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.07.2007 o 21:01, Nexx napisał:

Mam zainstalowanego patcha i nic sie z komputerem nie dzieje, jedynie jest problem z dzwiekiem
i TDU sie crashuje kiedy podczas misji/wyscigu mnie goni policja.


O właśnie, bardzo podobne objawy jak u mnie.
Zamiast dźwięku zaczyna coś "trzeszczeć", a potem gra wywala do windowsa (nie zwróciłem tylko uwagi, czy dzieje się tak podczas pościgu ale to akurat mało istotne, bo tak czy siak wywala),.
I jest to ewidentna wina patcha, bo bez niego było okej.
Jedyne wyjście to patch od CDP (mam nadzieję, że pomoże... i oby w końcu go wypuścili...), a jeśli i to nic nie da - deinstalacja i granie bez patcha na profilu offline (śmiechu warte - kupuję oryginał, żeby grać jak na piracie, lol... :///).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.07.2007 o 21:14, kviathus napisał:

I jest to ewidentna wina patcha, bo bez niego było okej.

Tak, bo patch jest do wersji angielskiej gry, a nie polskiej. Instalowałeś go na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.07.2007 o 21:14, kviathus napisał:

O właśnie, bardzo podobne objawy jak u mnie.
Zamiast dźwięku zaczyna coś "trzeszczeć", a potem gra wywala do windowsa (nie zwróciłem tylko
uwagi, czy dzieje się tak podczas pościgu ale to akurat mało istotne, bo tak czy siak wywala),.
I jest to ewidentna wina patcha, bo bez niego było okej.


Tak, to jest wina patcha, bo jest on dostosowany do angielskiej wersji gry. Kłóci się on z polskimi głosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

powtorze jeszcze raz swoj post z wczoraj ;] wystarczy jak walniecie pliki dzwiekowe z niemieckiej wersji w miejsce angielskiej i bedzie smigalo elegancko ;) to jest w folderze ....\TDU\Euro\Bnk\Voices\ ;) niemieckie (tak naprawde to i tak bedzie gadanie po polsku) to katalog "ge" bedzie a angielskie to "us" :D "us" na "us.bak zamienicie" a kopie "ge" na "us" i macie gre z patchem bezproblemowa ;] zreszta mozecie sie pare razy porozwalac w czasie misji kuriera i jak nic sie nie stanie podczas gadania policji to bedzie ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.07.2007 o 21:27, Michał Raven napisał:

> I jest to ewidentna wina patcha, bo bez niego było okej.
Tak, bo patch jest do wersji angielskiej gry, a nie polskiej. Instalowałeś go na własną odpowiedzialność.


Wiem, że zainstalowałem go na własną odpowiedzialność. Ale muszę przyznać, że nieźle to rozegrali i dali nam przeogromny "wybór" - masz profil online, to żeby se dalej grać musisz wgrać patcha, który i tak spowoduje, że nie będziesz mógł grać. :) lol, zakręcone ale prawdziwe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.07.2007 o 21:29, Sucharex napisał:

powtorze jeszcze raz swoj post z wczoraj ;] wystarczy jak walniecie pliki dzwiekowe z niemieckiej
wersji w miejsce angielskiej i bedzie smigalo elegancko ;) to jest w folderze ....\TDU\Euro\Bnk\Voices\
;) niemieckie (tak naprawde to i tak bedzie gadanie po polsku) to katalog "ge" bedzie a angielskie
to "us" :D "us" na "us.bak zamienicie" a kopie "ge" na "us" i macie gre z patchem bezproblemowa
;] zreszta mozecie sie pare razy porozwalac w czasie misji kuriera i jak nic sie nie stanie
podczas gadania policji to bedzie ok :D



no dobra, zrobilem tak jak napisales, wszystko gadaja mi po polsku ale w menu mam ciagle po angielsku... jak zrobic zeby jeszcze wszystko bylo napisane po polsku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.07.2007 o 22:30, mosiu92 napisał:

> powtorze jeszcze raz swoj post z wczoraj ;] wystarczy jak walniecie pliki dzwiekowe z
niemieckiej
> wersji w miejsce angielskiej i bedzie smigalo elegancko ;) to jest w folderze ....\TDU\Euro\Bnk\Voices\

> ;) niemieckie (tak naprawde to i tak bedzie gadanie po polsku) to katalog "ge" bedzie
a angielskie
> to "us" :D "us" na "us.bak zamienicie" a kopie "ge" na "us" i macie gre z patchem bezproblemowa

> ;] zreszta mozecie sie pare razy porozwalac w czasie misji kuriera i jak nic sie nie stanie

> podczas gadania policji to bedzie ok :D


no dobra, zrobilem tak jak napisales, wszystko gadaja mi po polsku ale w menu mam ciagle po
angielsku... jak zrobic zeby jeszcze wszystko bylo napisane po polsku??



Musi wyjść PATCH PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

SecuRom Error Code 5024 - po spatchowaniu wywala blad
nikt sie nie pokwapil z pomaca wiec sam musialem dojsc do sedna sprawy...
SR to wredne bydle ktore ciezko usunac... nawet jak sie usunie to pozostawia smietnik w systemie i nie idzie nawet odpalic gier ktore nie potrzebuja plyt np Open Beta - paranoja -
wyjscia sa dwa reinstalka systemu lub to co ja zrobilem przywracanie systemu do stanu sprzed pierwszej instalacji TDU ... pomoglo na kod 5024

SR nie kwapi sie z odpowiedzia na maile wiec darujcie sobie korespondencje

pozostaje mi jeszcze jedna dokuczliwa dla mnie kwestia do rozwiazania ktorej nie bylo po pierwszej instalacji TDU w wersji EN pozyczonej od kumpla
mianowicie w trybie mapy wyspy po najechaniu na ikone ewentu nie laduja sie info odnoscie grupy restrykcji nagrod informacji o sklepie itp itd - cholernie uciazliwy bug
http://somber.webhop.org/infobug.avi
moze ktos wie co jest nie tak i jak sie tego bledu pozbyc, moze ktos jeszcze z CDP zajzy tutaj a nie tylko akashi


ogolnei gierka chodzi lepiej i nie mam z nia problemow ale to tylko i wylacznie dlatego ze jestem zwolennikiem wersji nie lokalizowanych i instalke wykonalem z EN CD kumpla a PL CD uzywam tylko do odpalania TDU ;]
nadal mnie zastanawia tak niewielka roznica zedu 20 fps miedzy ustawienaimi 1024x768 LOW 35-40fps a 1600x1200 AAx4 AFx16 HDR HIGH 15-20fps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.07.2007 o 22:30, mosiu92 napisał:

> powtorze jeszcze raz swoj post z wczoraj ;] wystarczy jak walniecie pliki dzwiekowe z
niemieckiej
> wersji w miejsce angielskiej i bedzie smigalo elegancko ;) to jest w folderze ....\TDU\Euro\Bnk\Voices\

> ;) niemieckie (tak naprawde to i tak bedzie gadanie po polsku) to katalog "ge" bedzie
a angielskie
> to "us" :D "us" na "us.bak zamienicie" a kopie "ge" na "us" i macie gre z patchem bezproblemowa

> ;] zreszta mozecie sie pare razy porozwalac w czasie misji kuriera i jak nic sie nie stanie

> podczas gadania policji to bedzie ok :D


no dobra, zrobilem tak jak napisales, wszystko gadaja mi po polsku ale w menu mam ciagle po
angielsku... jak zrobic zeby jeszcze wszystko bylo napisane po polsku??


a tego to ja nie wiem :D ale chodzilo mi po prostu o to zeby sie gra nie wieszala na tym patchu i zeby mozna bylo w ogole grac :) napisy angielskie da sie zniesc :) a wieszajacej sie gry juz nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

i tak mija powoli 4 dzien bez patcha i chocbym chcial to sobie w TDU nie pogram (olewam kombinowanie z angielskojezycznymi patchami)... nie zebym mial straszne cisnienie na granie, ale za cos sie placi... niech ktos mi teraz sprobuje wmowic ze kupujac polska wersje jezykowa TDU ma w tej chwili w sowjej kolekcji pelnowartosciowy produkt (w zwiazku z cyzm ponoc nie mamy o co miec pretensji) to chyba pustym smiechem wybuchne...


tyle gier mam w oryginalach i na co mi to? jeszcze troche takich akcji a zaczne mowic publicznie ze piractwo jest dobre bo nie rozpieszcza wydawcow gier ktorzy notorycznie olewaja graczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale poj***na akcja z tym pathem kupiłem orginał a nie moge grać online lepej coś zróbcie z tym bo nie dośc że miał wyjść wcześniej to teraz grać nie moge przez neta myśle że wyjdzie w piątek 20 lipca 2007 r a nie później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jedyna opcja zeby pograc online i to tylko w wer EN to pozyczyc plytke od kogos zainstalowac oddac i uzywac PL plyty do odpalania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.07.2007 o 00:03, krzykos napisał:

Ale poj***na akcja z tym pathem kupiłem orginał a nie moge grać online lepej coś zróbcie z
tym bo nie dośc że miał wyjść wcześniej to teraz grać nie moge przez neta myśle że wyjdzie
w piątek 20 lipca 2007 r a nie później

juz jest piatek, a patcha dalej nie ma?? hehehehe zartowalem :P
ja juz przestalem wierzyc ze wyjdzie jakikolwiek patch ktory poprawi bledy w grze, atari sie bawi w produkcje TDU2 ktorej nikt ni ekupi, bo kazdy sie bedzie bal porazki....
z drugiej strony medalu... tdu jest gra, ktora wprowadzila rewolucje jezeli chodzi o tryb multi, jest na prawde sporo autek, ciekawe rozgrywki, mega wielka i piekna mapa... wiadomo ze jak wchodzi cos nowego, to nie bedzie to od razu idealne... ale czy klienci sie odwaza do tdu2?? ja sie nie odwaze kupic tdu2 na pewno, chyba ze uda im sie zrobic co do nich nalezy z tdu1 ;)
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować