Zaloguj się, aby obserwować  
Mediv

Dobro kontra Zło - gra forumowa w realiach fantasy

143 postów w tym temacie

Akcja gry dzieje się w typowym, nieokreślonym świecie fantasy (smoki, elfy, magia, ratowanie świata, itp.). Miasta i miejsca będę opisywał w chwili, kiedy drużyna je zobaczy. Dozwolone jest wszystko, co jest obecne w znanych, typowych światach fantasy. Nasze postacie będą podzielone na dwie drużyny - dobro i zło. Obie drużyny będą miały osobną fabułę, które będą się łączyć w finałowej bitwie. Każdą drużyną będzie opiekował się MG. Ja będę prowadził dobrą, a do złej muszę znaleźć chętnego. Znajdę go poza tym tematem, więc się nie zgłaszać. Mniej więcej w 2/3 gry będziemy mieli postacie, które w podręcznikach D&D figurują jako epickie. Oczywiście przeciwnicy wtedy też będą epiccy. Chociaż wtedy gra będzie bardzie nastawiona na rywalizację między frakcjami.

Regulamin:

1. Przestrzeganie zasad dobrego zachowania (bez wulgaryzmów, etc.),
2. Przestrzeganie zasad ortografii, interpunkcji, itp.,
3. Fabułę i wszystko co z nią związane (potwory, postacie, potężne przedmioty, ważne wydarzenia, itp.) mogę wprowadzać tylko ja i MG drugiej frakcji (po wcześniejszym uzgodnieniu),
4. Swoje kwestie, wydarzenia i działania opisujecie w formie opowiadania (storytelling),
5. Posty powinny mieć CO NAJMNIEJ 4-5 linijek (zalecane duuużo więcej),
6. Offtopy piszemy w kwadratowych nawiasach,
7. Na początku nie mamy magicznych/legendarnych broni i innych przedmiotów,

Jeśli ktoś nie będzie przestrzegał regulaminu postaram się odpowiednio utrudnić życie jego postaci. A jeśli, mimo ostrzeżeń, nadal będzie to robił zostanie UŚMIERCONY (w grze rzecz jasna).

Karta postaci:

Imię -
Rasa -
Strona konfliktu - dobro/zło
Klasa,profesja, itp. -
Ekwipunek (broń i ubranie są obowiązkowe) -
Wygląd zewnętrzny -
Opis postaci -

Na razie czekam na chętnych. Jak zgłosi się odpowiednia ilość osób, to zaczynamy (albo na następny dzień, żebym mógł dobrze przemyśleć rozwój wydarzeń i start wraz z MG drugiej frakcji). Może to potrwać nieco dłużej, bo muszę wymyślić fabułę dla obu drużyn w tym nieokreślonym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma chętnych? Tak się starałem wymyślić forumowego RPG-a, który nie został zapomniany po dwóch dniach... Wychodzi na to, że mój nie wytrzyma nawet jednego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA mam pytanie jeśli chodzi o gre
powiedziałeś że ty i inyy Mg bendzie nadzorował rozwuj gry -wymyślał potwory
w takim jak ja naprzykład napisze taki post

Razem z druhami ruszyliśmy na nich wszyscy mieli oczy pełne ządy mordu
Zdeżyłem się z pierwszym napastnikiem którył był elfem
zrobiłem unki przed jego mieczem i ciołem w głowe sparował atak unik udzerzyłem w udo znowu sparował
skrzyżowaliśmy się klingami po naszych mieczach zaczeły iść iskry odskoczyliśmy od siebie i znowu zatakowałem tym razem w bark prubował sparować ale nie wyszło mu to zamarł patrząc w ziemie wtedy wbiłem mu ostrze w żebra .
Takie cos jest dopuszczalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja „wchodzę”
Imię –Zarim
Rasa- Człowiek
Strona konfliktu –Dobro
Profesja –RIV
Broń- miecz dwuręczny (Riv ma tak dokładnie 2 miecze dwuręczne ale to zbyteczny bajer)
Długi ciemny płaszcz z kapturem i skórzany kubrak ukryta w środku kolczuga.
Wygląd zewnętrzny- Bardzo skomplikowana osobowość podziały miedzy złem a dobrem są bardzo wyraźne nie ma „Mniszego zła” i „Większego Dobra” – zasady których nie łamie
Opis postaci- Wysoki brunet z niebieskimi oczami i blizną na policzku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zamknięcie tego tematu - i tak nie ma chętnych. Jutro reaktywuję ten temat pod lepszą nazwą i paroma zmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nefarius
Smokowiec(jeśli można)
Zło
Arcymag wszystkich sztuk magicznych
Kostur światła,ciężka toga ognia.
Dziwne że Nefarius wybrał magię,ponieważ jest silny niczym troll.
Nefarius pochodzi z klasztoru śmierci i jest tam najpotężniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię - Jorg
Rasa - Człowiek
Strona konfliktu - dobro
Klasa,profesja, itp. - Łowna nagród
Ekwipunek (broń i ubranie są obowiązkowe) - Włócznia, szklany krótki miecz , szklana lekka zbroja, ebonowa kusza + bełty ebonowe, kilka uzdrawiających mikstur, czarna koszula, czarne spodnie, czarna szata z kapturem.
Wygląd zewnętrzny - Wysoki, niebieskie oczy, blond włosy,
Opis postaci - Jorg jest szybkim i zwinnym Łowcą nagród. Gdyby był złym człowiekiem został by złodziejem. Potrafi dobrze tropić i przekonac do siebie wiele istot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hagnar
Helfik (pół elf-pół człowiek)
dobro
Wojownik, poszukiwacz przygód
Miecz Świszczące Cięcie, 1x krótki miecz, 5x sztylety, Hełm z żelaznymi skrzydłami po bokach, napierśnik ze stali neSatryńskiej, naramienniki ze stali neSatryńskiej, rękawice kolcze, spodnie szlachcica, koszula, buty lekkie, włócznia czterech kłów
Wysoki, piwne oczy, ciemno brązowe włosy i krótka broda, poważna twarz
Jako że jest potomkiem elfa i człowieka, średnio walczy mieczem, i średnio walczy na dystans, jest bardzo poważny i bardzo chętny do pomocy innym. Jego rodzice zginęli w czasie sztormu od tego czasu uczy się sztuki wojennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku trochę bagno się zrobiło. Ale to nic, jak są chętni, to gra się rozkręci. Mam już chętnego na złego MG. Znacie KapiX''a?

Mam już koncepcję fabuły. Postaram się aby miała wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Początek (Dobro) - Jesteście uczniami złotego smoka zwanego Lauril. Uczycie się najróżniejszych umiejętności przydatnych poszukiwaczom przygód oraz innych związanych bezpośrednio z waszą profesją i talentami. Smok ów uczy was też zasad moralności i dobrego postępowania. I tak dni mijają spokojnie, aż do pewnego incydentu...

Początek (Zło) - Zła drużyna to również uczniowie smoka, tyle że czarnego. Ta zła do szpiku kości bestia nazywa się Ankagor i uczy swoich podopiecznych mrocznych sztuk, mordowania, rabowania i tego typu przyjemności. Oczywiście uczy ich też umiejętności przydatnych w ich profesjach. Aż pewnego dnia ich mentor ma dla nich zadanie...

gorn63 - pisałem, że na początku nie mamy superpostaci. Nie możesz też być jednocześnie magiem i siłaczem. Przy tworzeniu postaci kierujcie się zasadami zdrowego rozsądku. Tak samo przy wyborze ekwipunku. To się tyczy wszystkich. Nie bierzcie wiele ekwipunku.

P.S. - Napisałem do moderatora, żeby nazwę tematu zmienił. Jeśli się zgodzi, to temat będzie się zwał "Uczniowie Smoków - forumowa gra w realiach fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam ekwipunek:

Mam miecz Świszczące Cięcie, jeden sztylet, hełm z żelaznymi skrzydłami po bokach, lekka i cienka zbroja neSatryńska (coś w stylu żelaznej) naramienniki ze stali neSatryńskiej (głównie do ozdoby) skórzane rękawice, spodnie szlachcica, koszula, lekkie buty skórzane,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rhobar
Smokowiec
Dobro
Wojownik
Kolczuga i miecz standardowy
Długo włosa,chuda postać
Rhobar to ambitny wojownik szukający przygód.Jego pasją są elfy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja karta postaci:

imię - Raistlin
rasa - Smokowiec
charakter - dobry
klasa - Mag Północnego Wiatru
wygląd - Raist to biały smokowiec o przenikliwych, niebieskich oczach. Nosi błękitno-białą szatę maga. Na prawym ramieniu ma błękitny znak wiatru.
opis - Zawsze pomaga potrzebującym zgodnie z naukami Laurila. Wykorzystuje swoje magiczne moce do niszczenia wszelkiego zła. Jest praworządny, co jest dziwne, bo biali smokowcy zwykle są neutralni. Jednak on uznał, że jego cel w życiu to niesienie pomocy potrzebującym. Odszedł od swoich i po wielu przygodach trafił do siedziby złotego smoka Laurila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam wszem i wobec, że Gorn63 nie będzie grał. Zachowuje się wulgarnie i nie pisze tego, co wcześniej uzgadnia z MG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie bym zagrał (bądź co bądź nieco to podobne do Asasynów :)) ale mam pytanie - czy można grać postacią o charakterze dobrym, chaotycznym?
I jakby co - prosiłbym o zarezerwowanie miejsca - niezależnie od odpowiedzi na powyższe pytanie kartę wrzuciłbym jutro. Ewentualnie pojutrze. Mogę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować