Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2012 o 16:55, Karharot napisał:

które to założy się do stworzenia przedmiotów z jeszcze potężniejszym bonusem do zaklinania
i tak dalej).


Zapewne niektórzy stworzyliby przedmioty skutecznie zabijające całą przyjemność z grania. Szkoda tylko, że działanie mikstur jest tak krótkie. Zawsze mam problem z szybkim wymyśleniem nowej nazwy przedmiotu i stąd moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji zaklinania, na ile maksymalnie procent zaklinasz, w stroju alchemika + miks?

I pytanie o alchemię, które perki muszę "wykupić" by robić najpotężniejsze miksy +% do kowalstwa i alchemii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie czy w Skyrim można resetować talenty? Ponieważ generalnie poszedłem w 2H i ciężką zbroję, ale jest sporo stylów gry, które wydają się atrakcyjne i być może chciałbym popróbować coś z tarczą albo magią. Chyba, ze można efektownie łączyć kilka stylów a mieć jeden "main"?
Pozdrawiam

P.S - Jestem skażony WoWem, który był moją jedyną grą przez wiele lat, więc przekładam to na Skyrim, wybaczcie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ponawiam pytanie. Problem dalej nierozwiązany, a tu chodzi o wątek główny. Póki co skupiłem się na misjach Gildii Złodziei (łojezu, się zaangażowałem już ^^), ale z tym trzeba będzie kiedyś ruszyć...

Dobra moi drodzy, mam problem. A że jest on z wątku głownego, to reszta będzie spoilerem, a ja podam parę słów, by Ci, co mogą mi odpowiedzieć, się domyślili, że mogą zaglądać.

Stary zwój - podróż - zegarek

Spoiler

Ok, po tym, mogę już pisać swobodnie. Jestem w misji wątku głównego... właśnie mam odbyć podróż w czasie. I tu pojawia się problem - czytam zwój, mam wizję... i ona się nie kończy. Po pokonaniu Alduina dwoje pozostałych przy życiu stoi, scena zamazuje się... i tyle. Mogę sobie czekac am mortem usranam.
Bug. Tylko co dalej?

Gdzieś na forum anglojęzycznym znalazłem widomość, że można pójść do zimowej twierdzy, dalej do samotni, przeczytać zwój (oczywiście nie uda się) i wrócić po 24h. Tyle, że gdy czytam zwój... ten działa, jakbym dalej był na górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 17:31, Kakarotto napisał:

Tak przy okazji zaklinania, na ile maksymalnie procent zaklinasz, w stroju alchemika
+ miks?

I pytanie o alchemię, które perki muszę "wykupić" by robić najpotężniejsze miksy +% do
kowalstwa i alchemii?


Z zaklinania wybrałem ścieżkę rozwoju prowadzącą do podwójnego zaklinania przedmiotów i na niej wykupiłem wszystko. Pozostałych nie ruszyłem. Komplet dla alchemika zakląłem, o ile dobrze pamiętam na 23% i kowalstwo podobnie, co przy kilku przedmiotach w zestawie daje sporą premię. Mikstury do zaklinania i kowalstwa kupuję i to mi wystarczy, ponieważ broń z obrażeniami w okolicach 170, plus 2 razy po 25 obrażeń od magii, w zupełności wystarczy. Dodatkowe wzmacnianie byłoby już przesadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 01:48, mistrz917 napisał:

Mam pytanie
czy po zakończeniu ostatniego zadania gra się kończy?
Czy można normalnie grać po zakończeniu ?

Spoiler

Jeżeli przez ostatnie zadanie masz na myśli główny quest gry, to spokojnie możesz go wykonać, gra się na nim nie kończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


I ZNÓW mam problem. Przez błąd w animacji, że się nie chce dalej "odtwarzać" przestałem na chwilę używać wątku głównego. Zacząłem zadania dla gildii złodziei.

I co? I w ostatnim queście (bodajże. W mieście krasnoludzkim) mamy dialog w sali z posągiem i klejnotami. Po pierwszym zdaniu pani na K nie odpowiada i tak sobię możemy stać.

Zaraz mnie szlak trafi.


1. Jak to naprawić.
2. A jak nie, to co to jest i gdzie zdobyć kod na popchnięcie misji do przodu? W tej chwili mam całą rozgrywkę zablokowaną -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 23:36, KrzychW napisał:

Z zaklinania wybrałem ścieżkę rozwoju prowadzącą do podwójnego zaklinania przedmiotów
i na niej wykupiłem wszystko. Pozostałych nie ruszyłem.


Ja też tak zrobiłem, tyle, że wykupiłem ja na razie wszystkie perki oprócz zaklinania broni.

Dnia 06.01.2012 o 23:36, KrzychW napisał:

Komplet dla alchemika zakląłem,
o ile dobrze pamiętam na 23% i kowalstwo podobnie, co przy kilku przedmiotach w zestawie
daje sporą premię.


Mi się udało maksymalnie 28% zakląć graty alchemika/kowala.

Dnia 06.01.2012 o 23:36, KrzychW napisał:

Mikstury do zaklinania i kowalstwa kupuję i to mi wystarczy, ponieważ
broń z obrażeniami w okolicach 170, plus 2 razy po 25 obrażeń od magii, w zupełności
wystarczy. Dodatkowe wzmacnianie byłoby już przesadą.


Ja się zacząłem bawić w alchemika niedawno i udało mi się stworzyć miksa tylko +88% do kowalstwa i do alchemii tylko 16%, w sklepach można lepsze dostać :(

Nie pamiętam dokładnie ile mój młot zadaje obrażeń, ale chyba dobrze ponad 200 daje (i tak go używam tylko do najsilniejszych, resztę walę z łuki lub jednoręczną, bo level trza wbijać ;) ). Zbroja i reszta też nieźle wzmocnione i praktycznie jestem nie do zabicia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mam dwa Pytanka.
Perk Szermierz tyczy się Mieczy/Sztyletów, czy tylko Mieczy?
Do kogo zgłaszać się po dom w Pękninie?
Dziękuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem z questem gdyby ktoś był tak miły i mi pomogł... :)


Spoiler

Quest nazywa się "Osiłek do wynajęcia", dostajemy go od towarzyszy. Trzeba w pękninie "obić" jednego kolesia, problem w tym, że siedzi w więzieniu i nie mam jak się do niego dostać, nie chce zagadać, strażnicy też nic nie mówią z nie można się włamać tam. Ktoś ma pomysł? :)


Dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram złodziejem-skrytobójcą i zastanawiam się, w jakie kowalstwo dać perki. Finalne to smocze kowalstwo rozumiem, tylko od której strony tam polecacie dojść? Jeśli od lewej(szklane i elfie) to będę sobie wykuwał całe sety dla złodzieja, jeśli od prawej (ebonowe i krasnoludzkie) to tylko broń. Jako złodziej zamierzam chodzić w lekkim pancerzu. Chyba że polecacie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć przyjemną grę to idź od lewej - będziesz mógł sobie wykuwać zarówno zbroje jak i bronie, jeśli docelowo chcesz mieć "perfekcyjną" postać bez żadnych zmarnowanych punktów i o najwyższych parametrach to idź od prawej bo dzięki temu będziesz mieć silniejsze bronie (choć jak sam zauważyłeś pancerz będziesz mógł sobie wykuć dopiero gdy osiągniesz 100 w kowalstwie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może jakiś skuteczny sposób na szybki zarobek? Gram magiem, a moje zarobki wahają się od 500 złota do 1000. Nigdy nie udało mi się zarobić więcej, a jak patrzę na niektóre postacie znajomych, co mają po 5k złota, to mnie szlag trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:06, LordEnglish napisał:

Zna ktoś może jakiś skuteczny sposób na szybki zarobek? Gram magiem, a moje zarobki wahają
się od 500 złota do 1000. Nigdy nie udało mi się zarobić więcej, a jak patrzę na niektóre
postacie znajomych, co mają po 5k złota, to mnie szlag trafia.

Kradnij, okradaj domostwa, oprózniaj kieszenie jarlom. Zaklinaj znalezione przedmioty i sprzedawaj je z większym zyskiem. Sporo kasy jest z tego i umiejętności rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciągle 2500 - 3000 złota i nigdy nie tracę. Wydaje jedynie na mikstury magii i zdrowia i tyle. Przedmiotów i strojów oraz innych narzędzi nigdy jakoś nie kupuję. Bo co może mag kupować? Wszystko znajduje albo zdobywam po wykonaniu misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:06, LordEnglish napisał:

Zna ktoś może jakiś skuteczny sposób na szybki zarobek? Gram magiem, a moje zarobki wahają
się od 500 złota do 1000. Nigdy nie udało mi się zarobić więcej, a jak patrzę na niektóre
postacie znajomych, co mają po 5k złota, to mnie szlag trafia.


Nie wiem, czy dobrze rozumiem. Za wykonanie zadania masz 1k, czy to Twój stały budżet?:D Ja mam stale około 15k. Sposób? Jak w Polsce - kradnę, kupuje taniej, sprzedaje drożej (zaklinanie) itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:06, LordEnglish napisał:

Zna ktoś może jakiś skuteczny sposób na szybki zarobek?


Alchemia. Można z tanich składników zrobić mikstur, które potem możesz sprzedać po kilkaset złota. Ja właśnie tak zarobiłem na dom w Samotni a teraz to już od dawna mi kasy nie brakuje. Nie ma z nią co robić właściwie.
Hehe teraz zająłem się zbieraniem kamieni szlachetnych i transmutacją rudy żelaza. Moje zapasy sztabek złota przekroczyły już jakiś czas temu 100 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie na nic nie wydaję, a biorę kilka rzeczy, które są niebieskie. Nie chce mi się więcej. Mam ponad 50k kasy. Nie mam na co wydawać :)

BTW: Skąd brać serca deadr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 20:05, Jackal-pl napisał:

BTW: Skąd brać serca deadr?

Kilka można zdobyć podczas questa z

Spoiler

Gwiazdą Azury

oraz można je kupić czasami w sklepach alchemicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować