Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2012 o 15:36, Eilene napisał:

Teraz gram bardziej powoli, mniej questow dla
gildi, a wiecej zwiedzania.

No. Ja właśnie w ten sposób zacząłem. :) Po

Spoiler

otrzymaniu zadania w Riverwood

od razu zacząłem zwiedzać ten szeroki niebezpieczny świat. Nawet nie analizowałem zbytnio mapy.
Dzisiaj kolega doradził mi
Spoiler

wykonać parę pierwszych misji z uwagi na smoczy okrzyk

, który świetnie urozmaica rozgrywkę. Sądzę, że go posłucham.

Dnia 24.06.2012 o 15:36, Eilene napisał:

Lubie sobie wejsc do gry i polazic od tak, a to sie wejdzie
do jaskini wybic bandytow, a to sie poszuka ziol do mikstur itp;). Pewnie, dalo by sie
zrobic gre jeszcze lepsza, ale dzis wogole malo jest gier, ktore sa warte swej ceny,
a ta jest warta i to w takim stanie w jakim jest.

Gra nadal skrywa przede mną niemalże całe swe oblicze, ale czuję, że prędzej czy później potwierdzę twoje słowa. :)

Dnia 24.06.2012 o 15:36, Eilene napisał:

Choc zrobilam wiekszosc zadan (i dla gildi i pobocznych) to nadal natrafiam na te, ktorych
jescze nie robilam. To samo tyczy sie jaskin. Swietna sprawa.

Ja już miałem okazję zagościć w jednej -

Spoiler

Stillborn Cave

. Plądrując jej zakamarki nieraz otarłem się o śmierć, ale koniec końców udało się zdobyć przydatne uzbrojenie pokonanych Falmerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2012 o 15:28, Transylvanian_Hunger napisał:

Wciąż gram (pierwszy raz), a już myślę o przejściu Skyrim w inny sposób, innym typem
postaci :)

Ja tworząc swoją postać nawet nie zwróciłem uwagi na premie poszczególnych ras... Oszołomił mnie wygląd każdego humanoida. W porównaniu z tym, co przez tyle miesięcy przyszło mi oglądać w Morrowindzie... Masakra. Każda rasa powala wyglądem. Dunmerowie, Altmerowie, Khajitci, Argonianie... Wszyscy prezentują się cudownie. skończyło się na tym, że tworząc swoją postać skupiłem się wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym. :) Aktualnie przemierzam mroźne tereny Skyrim nieco barczystym (jak na przedstawicieli swego odłamu) zarośniętym kozią bródką Dunmerem o długich włosach i jasnej karnacji.
Podobno ma jakąś premię do zdolności magicznych i złodziejskich, które niespecjalnie mnie interesują w rozwoju... Ale nie obchodzi mnie to. Postać jest cudowna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o pomoc przy rozwiązaniu problemu ze Skyrimem. Gra się nie włącza, przy animacji Bethesda ściąga gre na pasek i wyłącza lub oznacza "brak odpowiedzi" co i tak kończy się wyłączeniem lub w niektórych przypadkach resetem komputera.
Gra ma zainstalowaną najnowszą aktualizacje i wiem że teraz nie powinno być z tym problemów.
Próbowałem już kilku rozwiązań podpatrzonych w poprzednich postach o zmianie dziwięku na 24 bity stereo, aktualizowaniu sterowników karty graficznej, przeinstalowywaniu gry, porządkowaniu plików i nadal problem pozostał.

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś zechce mi pomóc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za głupie pytanie ale czy Dawnguard wyszedł już na PC? Jeśli nie to czy wiadoma jest data premiery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyszedł jeszcze, na razie DLC dostępne jest tylko na konsolę Microsoftu. Edycja na PC i PS3 pojawi się nie wcześniej niż za miesiąc, ale dokładna data na tą chwilę nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też czy w sprzedaży dostępna będzie wersja pudełkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was używa moda z tym efektem skupienia? (tzn. gdy skupiasz sie na pierwszym planie to drugi się rozmywa i odwrotnie). Jeżeli tak to prosiłbym o link. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można na surową wersję Skyrima nanieść od razu najnowszego patcha? Czy trzeba po kolei wszystkie 9 ściągać i instalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 21:49, Selv napisał:

Co to znaczy wszystkie 9? Gra się sama aktualizuje przez Steam.


Mam ograniczony transfer i jak mi zassie już przez Steama grę, to nie chcę aby po kolei zasysało mi uaktualnienia. Wolę sam ściągnąć patcha ostatniego. Czy może Steam zaktualizuje mi grę już do ostatniej wersji od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 22:12, Selv napisał:

Steam ściągnie tylko najnowszy, nie ściąga wszystkiego po kolei.

A mi się wydawało, że ściągnie wszystkie patche po kolei... O ile pamiętam pierwszy patch, a także ten ze wsparciem dla Steam Workshop, całkiem dużo ważyły... Czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako "najnowszy" chodzi mi o to, że Steam ściągnie patcha tylko raz. Tzn, nie będzie nadpisywał plików - ściągnie dokładnie te pliki które są potrzebne do gry omijając starsze wersje. Ściągnie patcha który zawiera wszystkie pozostałe - de facto najnowszego (+ workshop).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 10:59, Largooo napisał:

Gdzie szukacie jakichś fajnych broni i zbroi?

Spoiler

Bo lece z czerwonym smokiem na Alduina
i chce sie ubroić.


Kupić ciężko coś konkretnego. Najlepiej zdobywać je od bossów i za zadania daedryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 13:46, Largooo napisał:

To gdzie mam chodzić, do świątyń tych? Na mapie przez łuk oznaczone? Kolumna z łukiem?

Podczas przygód i rozmów z ludźmi trafiasz na zadania daedryczne (dla Sheogoratha, Azury, Sanguine itd.). Za przysługę bóstwa nagradzają broniami, pancerzami i innymi cennymi itemami.
Misje Daedr nie zawsze zaczynają się w kapliczkach.
Kapliczki:
Meridia - na zachód od Samotni
Azura - na południe od Zimowej Twierdzy
Boetiah - wschód od Wichrowego Tronu
Mechrunes Dagon - na wschód od Labiryntianu (zadanie od niego NIE zaczyna się przy kapliczce)
Peryite - północny-wschód od Markartu
Molag Bal - Markart (opuszczony dom)
Znalezienie pozostałych Daedr wymaga robienia zadań pobocznych:
Sanguine - pijackie zawodu w Białej Grani
Clavikus Złośliwy - znalezienie psa w Falkret
Hircyn - rozmowa z więźniem w koszarach Falkret
Namira - zadanie od kapłana przed Komnatą Umarłych w Markarcie
Mephala - plotki od problemach z dziećmi Jarla Balgrufa Większego w Białej Grani
Nocturnal - wątek poboczny gildii Złodziei
Hermaeus Mora - zadania dostajesz podczas wykonywania wątku głównego (nie jest jednak z nim związane)
Sheogorat - rozmowa z przechodniem w Samotni
Malacath - orkowa twierdza Largashbur
Vaermina - rozwiązanie problemu koszmarów mieszkańców Gwiazdy Zarannej

P.S. Nie zawsze chodzi o zabijanie niewinnych :) A choćby nawet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować