Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fable: Zapomniane Opowieści – Platynowa Kolekcja - okiem Myszy

25 postów w tym temacie

To powinno brzmieć Fable: Zapomniane Opowieści - EKN, tym bardziej ze u naszych południowych sąsiadów Fable juz jest w EKN, a my oczywiście mamy dopiero w Platynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucas the Great

Reedycje to dla nas zawsze dobra okazja, by napisać o ciekawych grach. Tak jest i tym razem - Mysza zabrał się za jedno z dzieł Petera Molyneux. Postarał się zapomnieć o dawniejszych rozgrywkach i podejść do gry świeżym okiem. Jest zawodowcem, dał radę (naszym zdaniem, Wy osądzicie już samodzielnie).

Przeczytaj cały tekst "Fable: Zapomniane Opowieści – Platynowa Kolekcja - okiem Myszy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna kinowa wersje tlumaczenia uznac za minus? Polski voice acting jest beznadziejny... chyba ze chcialbys uslyszec Fronczewskiego w roli np. Jacka =_=.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie krytykowałbym aż tak tej gry. Jest świetna, w momencie jej wydania była fenomenalna! Faktycznie może jest za krótka, ale z drugiej strony zachęca to do przejścia jej jeszcze raz, tym bardziej, że zmiana postępowania z świętoszka na psychopatę zmienia w tej grze masę rzeczy.
Jeśli ktoś jeszcze nie grał polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to świetny odstresowywacz, poważnie, nie bawiłem się tak dobrze w zbieranie doświadczenia od czasów Diablo. Oklaski dla twórców za genialny system zbierania zielonych kulek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 23:10, Orthae napisał:

Jak mozna kinowa wersje tlumaczenia uznac za minus? Polski voice acting jest beznadziejny...
chyba ze chcialbys uslyszec Fronczewskiego w roli np. Jacka =_=.


Oki... jeśli zna się choć trochę angielski, to nie przeszkadza... ale zupełnie niekumaci, naprawdę sporo tracą... że nie wspomne o tym, iż przynajmniej połowa naszego narodu, to wtórni analfabeci, nawet jeśli chodzi o ojczystą mowę... :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest warta zobaczenia. Przyjemna muzyka i bajeczna grafika pozwalają zapomnieć o życiu poza monitorem. Podoba mi się pomysł na zmianę wyglądu głównego bohatera wraz z jego postępowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi podobała się ta gra, ale raczej nie mam ochoty grać w nią drugi raz. Taka rozrywka na chwilę. A tekst jest jak zawsze w wykonaniu Myszy - dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

B&W było nieprawdopodobne przez pierwsze parę godzin. Potem się można było poszlachtować z nudów (no i ew. ten ... kochany... tutorial... ;).

Fable - 3*tak, ale pieniędzy nima ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kinowa wersja polonizująca to jest minus? Jeśli chodzi o przygodówki takie jak np. Post Mortem czy Syberia, to właśnie w takich grach to jest obowiązkiem, by była ona spolszczona całkowicie. A takie zwykłe łażenie i wykonywanie questów? Już strach pomyśleć, jakby mieli Obliviona spolszczyć całkowicie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 07:41, Adamzzz napisał:

Mi podobała się ta gra, ale raczej nie mam ochoty grać w nią drugi raz. Taka rozrywka na chwilę.


Też tak niestety uważam, gierka wymiata, ale krótka przewidywalna fabuła odstrasza, żeby ponownie do niej zasiąść. A może w przyszłości, jak się będzie wracać do klasyki? Ostatnio znalazłem Legacy of Kain i... aż się łezka w oku kręci, jak się zagra ;> mam nadzieję, że i tak będzie za 10 lat z Fable. Tekst jak zwykle przyzwoity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rany jak sobie przypomne jak dumny byłem gdy po arenie nie miałem żadnych blizn ;] ale i tak zawsze chciałem mieć taką na całą twarz fajnie wyglądała ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fable jak sama nazwa wskazuje to bajka ;] miła odskocznia od szarej rzeczywistości. Co do walki można jej zarzucić wiele, ale na pewno nie monotonie, chyba, ze naszym celem jest beznamiętne zaliczanie bossów i jak czcigodny recenzent wpakujemy wszystko w siłę ;]. Gierka warta polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie kiedyś pograć w Fable, grałem w tą gre bardzo krótko. Jednak zdążyłem ją... przejść :P

Jeśli ktoś by sie uparł bez problemu skończył by ją w jeden dzień :) Ma fajny klimat, ciekawy świat. Ciekawy system interakcji, jednak według mnie jest zbyt wesoła jak na RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety twórcy nie za bardzo wiedzieli, którą grupę wiekową przyciągnąć. No bo niby chyba nie dzieci, skoro w grze jest sporo (a przynajmniej trochę) przemocy + związki (w tym homoseksualne). Z drugiej strony, czemu w takim razie ta gra ma zerowy poziom trudności? Na początku można trochę oberwać, ale już po zdobyciu Tarczy Energetycznej bohater staje się niemalże nieśmiertelny, a czym dalej w grze, tym jest łatwiej, co jest totalnym nieporozumieniem (gra, która staje się coraz łatwiejsza?). A skopany system handlu jeszcze bardziej grzebie tą produkcję. Do tego jakby niedokończona idea wyzwań (za chwałę). Gdyby chociaż to były jakieś ciekawe propozycje, ale nie, za kązdym razem "skończ misję używając tylko pięści", ta jak ktoś lubi obtłukiwać każdego stwora przez parę minut to proszę bardzo, ale to jest uciążliwe, a nie trudne. Gra dobra dla kogoś mało wymagającego, ale mnie jakoś nie bawiło przechodzenie gry jakby w extra-easy-total-newbie mode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować