Zaloguj się, aby obserwować  
osik_152

Deskorolka - temat ogólny

1822 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2007 o 12:47, Ubq napisał:

Mam problem a mianowicie , przed ok. 9 misięczną przerwą umiałem shove-it''a teraz kiedy znowu
zacząłem jeździć deska leci w bok i robię trik na jedną nogę (ląduję na przednich śrubach przednią
nogą, a tylnia jest ląduje na ziemi), może wy wiecie w czym tkwi problem.


To normalne, po długiej przerwie bardzo często tricki nie wychodzą, trzeba trenować, żeby je sobie przypomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 13:28, arekskate napisał:

To normalne, po długiej przerwie bardzo często tricki nie wychodzą, trzeba trenować, żeby je
sobie przypomnieć.


Najgorsza jest zima :\ Bo przez nią nie ma gdzie jeździć i wychodzą skutki uboczne czyli
oduczenie się jakiegoś tricku . Ja całe szczęście nie będę miał z tym problemu bo przez
zimę będę jeździł w garażu który jest całkiem sporych rozmiarów :]

borowik123
nie rób śmietnika ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 13:37, AdiN2 napisał:

> To normalne, po długiej przerwie bardzo często tricki nie wychodzą, trzeba trenować, żeby
je
> sobie przypomnieć.

Najgorsza jest zima :\ Bo przez nią nie ma gdzie jeździć i wychodzą skutki uboczne czyli
oduczenie się jakiegoś tricku . Ja całe szczęście nie będę miał z tym problemu bo przez
zimę będę jeździł w garażu który jest całkiem sporych rozmiarów :]

Ja tak samo w garażu będę jeździł. Albo z kumplami odśnieżamy jakiś kawałek placu, i też da się jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też bym mógł w sumie w garażu, ale jakoś 8x4 metry to dość mało, a szkoda.
A Waszym zdaniem, jakie podłoże byłoby najlepsze pod deskę, o które łatwo w tym kraju? Na naszym asfalcie to tak średni (deska się strasznie trzęsie pod nogami), a na pol-bruku, którego pełno też nie za łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 16:30, ArnoldAnhilator napisał:

A Waszym zdaniem, jakie podłoże byłoby najlepsze pod deskę, o które łatwo w tym kraju?

Standardowo gładki beton i drewno. Ewentualnie marmur. Wszystko, co równe, gładkie i twarde

Dnia 25.11.2007 o 16:30, ArnoldAnhilator napisał:

Na naszym asfalcie to tak średni (deska się strasznie trzęsie pod nogami)

A wręcz wibruje. Irytujące uczucie, gdy po przejażdżce po asfalcie stopy nadal wibrują...

Dnia 25.11.2007 o 16:30, ArnoldAnhilator napisał:

a na pol-bruku, którego pełno też nie za łatwo.

Ano, Pod względem nawierzchni Polska nas nie rozpieszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja lubie jezdzic na decku ale nie umiem zbyt duzo tricko. Na razie umiem płynnie jeździc na desce i robic niewielkie ollie. Czy jakiś ekspert mógłby mi doradzic czego powinienem sie uczyc po ollie? Z góry dziex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 18:34, kabak5 napisał:

ja lubie jezdzic na decku ale nie umiem zbyt duzo tricko. Na razie umiem płynnie jeździc na
desce i robic niewielkie ollie. Czy jakiś ekspert mógłby mi doradzic czego powinienem sie uczyc
po ollie? Z góry dziex


Co prawda pro nie jestem, ale co nieco o desce wiem. Przede wszystkim musisz się nauczyć panować nad deską, bo inaczej nie ma się co zabierać za naukę trików. Jeśli już ci się to uda możesz zacząć naukę shovita, half manuala, przejścia na revert (łatwy, fajnie wyglądający trik) i innych prostych sztuczek. Wskazane jest też doskonalenie ollie, skacz sobie przez drugą deskę lub jakąś inną przeszkodę. Gdy to zacznie ci dobrze wychodzić możesz zacząć trenowąć kickflipa i reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 18:34, kabak5 napisał:

czego powinienem sie uczyc po ollie?

Show-it''a , kickflipa 50-50 ,boardslide ja tych tricków uczyłem sie po ollie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 18:52, AdiN2 napisał:

> czego powinienem sie uczyc po ollie?
Show-it''a , kickflipa 50-50 ,boardslide ja tych tricków uczyłem sie po ollie :]


Jak dla mnie trosze za szybko, biorąc pod uwagę trudność trików. Przyznaj się jak wyglądały twoje kolana po pierwszych tygodniach trenienia? :D Pierwszy boardslide - bezcenny :D (gleba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 18:58, Marko Pele napisał:

Przyznaj się jak wyglądały twoje kolana po pierwszych tygodniach trenienia?

Kolana ? Łokcie były już bardziej poobijane .

Dnia 25.11.2007 o 18:58, Marko Pele napisał:

Pierwszy boardslide - bezcenny :D (gleba)


Oj tak , dotąd pamiętam jak mnie kość ogonowa bolała :/

kabak5

Shovit to obrót deski o 180stopni pod nogami . Tak boardslide to ślizg deckiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 18:58, Marko Pele napisał:

> > czego powinienem sie uczyc po ollie?
> Show-it''a , kickflipa 50-50 ,boardslide ja tych tricków uczyłem sie po ollie :]

Jak dla mnie trosze za szybko, biorąc pod uwagę trudność trików. Przyznaj się jak wyglądały
twoje kolana po pierwszych tygodniach trenienia? :D Pierwszy boardslide - bezcenny :D (gleba)

U mnie po miesiącu ( umiałem już shove it''a przymierzałem się do kickflipa) kolana były nawet w miarę ale nagle rozcięty łokieć i 9 miesięczna przerwa. Radzę w razie kontuzji szybko przełamać strach i jak najszybciej wrócić do jazdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 18:31, Graszczur napisał:

Standardowo gładki beton i drewno. Ewentualnie marmur. Wszystko, co równe, gładkie i twarde


Ja tam poza skateparkiem właściwie nie mam gdzie jeździć, a że on też taki sobie, to większych perspektyw niestety nie ma. Zostają cmentarze, dworce i banki, nie te raczej nie....

kabak5

>ja lubie jezdzic na decku ale nie umiem zbyt duzo tricko. Na razie umiem płynnie jeździc na desce i robic niewielkie >ollie. Czy jakiś ekspert mógłby mi doradzic czego powinienem sie uczyc po ollie? Z góry dziex

Ja tam się uczyłem potem heelflipa i kickflipa, szkoda tylko, że wciąż mam za koślawe ollie w przeciwieństwie do poprzednich. Niestety szkoła + jesień + masa deszczy przerwały mi naukę pop-shove it i jazdy na switchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 21:19, ArnoldAnhilator napisał:

... i banki, nie te raczej nie....


Heh...u nas jest wypasiona miejscówa przy banku ,ale przychodziło tam za dużo skaterów i powiesili tabliczkę ''zakaz jazdy na rolkach ,deskorolkach itp.'' niektórzy olewają tą tabliczkę i wtedy przegania ich ochroniarz xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 18:34, kabak5 napisał:

ja lubie jezdzic na decku ale nie umiem zbyt duzo tricko. Na razie umiem płynnie jeździc na
desce i robic niewielkie ollie. Czy jakiś ekspert mógłby mi doradzic czego powinienem sie uczyc
po ollie? Z góry dziex


po olce naucz sie fakeollie shovita puzniej flipów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 19:01, baraborek napisał:

Co sądzicie o firmie Kryptonics?? Mam ich deskę, na wiosnę zamierzam zaczynać jeździć, wiec
się pytam. Z góry thx.


Jest co jedna z lepszych firm i myślę że to dobry wybór :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2007 o 14:58, AdiN2 napisał:

Jest co jedna z lepszych firm i myślę że to dobry wybór :]

W sumie to ja jej nie wybierałem, tylko wujek mi z Ameryki na urodziny przysłał :D Muszę sobie tylko gripa zmienić, bo jak jeździłem w deszczu to się poniszczył :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować