Zaloguj się, aby obserwować  
sferis

Pamięć RAM - marki, rodzaje, problemy, opinie.

1217 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2008 o 14:28, JanoP napisał:

Ale czym one się różnią? Bo w temacie jestem zupełnie zielony.

DDR3 mają w nazwie 3 zamiast 2. Poza tym są droższe, za to pobierają mniej energii, przez co mogą działać z wyższym taktowaniem. Co nie oznacza od razu, że są szybsze.

Póki co totalnie nie opłaca się ich kupować, gdyż koszt platformy (płyta + pamieci) jest kosmiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 16:40, blacklio2 napisał:

Ale w tej chwili masz na płycie DDR3?


Nie, mam aktualnie 2x 512MB DDR2, ale wiem że moja płyta obsługuje też 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie pamięci ram.Jeżeli mam 1GB ramu Patriot 800 MHz, CL4 i chciałbym dukupić jeszcze jedną kość, aby były one w dualu to czy:
-musi byc ta sama firma?
-musi być taka sama pojemność tzn 1 GB , czy może być np. 2GB?

Jeszcze jedno pytanie : co jest szybsze 3 GB czy 2GB połączone w dualu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 12:40, Ludvic napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie pamięci ram.Jeżeli mam 1GB ramu Patriot 800 MHz, CL4 i chciałbym
dukupić jeszcze jedną kość, aby były one w dualu to czy:
-musi byc ta sama firma?
-musi być taka sama pojemność tzn 1 GB , czy może być np. 2GB?

Jeszcze jedno pytanie : co jest szybsze 3 GB czy 2GB połączone w dualu?


Za bardoz sie na tmy nie znam, ale napewno musi być taka sama wartosć. Firma chyba nie, lae niech ktoś bardizej obeznany się wypowie.

W sumei tez mam pytanie: co lepsze 4x512 mb czy 2x1gb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 14:03, Kur0 napisał:

Ja mam małe pytanko ^^ A więc tak :
Mam u siebie 2x1GB i teraz nie wiem czy mogę dorzucić jeszcze 2x512MB z tym że o innych
częstotliwościach
niż te 2x1GB ???


Dorzucic mozesz, ale jak majamniejszą czestotliwosć to pozostalem też zaczna z nią chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 14:55, Ceteris Paribus napisał:

Dorzucic mozesz, ale jak majamniejszą czestotliwosć to pozostalem też zaczna z nią chodzić.


Czyli ze jak np. 1Gb ram''u ma jakas tam czestotliwosc i do tego np. 512MB tez z inna czestotliwoscia, to te
z tą większa dostosują się do tej mniejszej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 15:20, DJ Danielus napisał:

Niestety tak, do tego dojdą opóźnienia zwane CL.


Czyli że jeżeli daje dwie inne pamięci z inną częstotliwością to tracę na wydajności, dobra już wszystko rozumiem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ktos decyduje na dwie kosci ramu to powinno sie kupowac parowane a nie tworzyc jakies hybrydy, ktore tylko smieca w komputerze.
W komputerze o jego wydajnosci decyduje zawsze najwolniejsze urzadzenie i nie wazne czy to pamiec, procesor, karta czy twardy dysk.
Jednak z pamieciami jest jeszcze bardziej zlozony problem, bicouse tutaj jak wspomnial DJ, dochadza opoznienia CL, sama czestotliwosc i w pewnym stopniu pojemnosc orz firma produkujaca kosci pamieci.
Rodzaj pcb tez wplywa na dzialanie danej kosci.
Jak sie polaczy pamieci roznych producentow a tym bardziej stworzy sie kombinacje z innymi opoznieniami, to jak ta plyta glowna ma to pogodzic ?.
Zaczna sie zwiechy, bluescreeny itd.
Lepiej sprzedac jedna stara kosci kupic cos parowanego i zawsze przestrzegac parzystosci. Pojedyncza czy potrojna kosc bedzie dzialac w singlu co jest strata w wydajnosci wiec, albo 2 albo 4 kosci.
Dotyczy to kosci ddr 1 i ddr2. W przypadku ddr3 i platform z x58 tworzone sa triple chanel, ale to dopiero nowosc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam 1gb i bym dokupił parowane 2*1gb takich samych pamięci to w sumie 3 gb będą wolniej działały jak bym miał 2 gb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 16:30, Ludvic napisał:

Czyli jak mam 1gb i bym dokupił parowane 2*1gb takich samych pamięci to w sumie 3 gb
będą wolniej działały jak bym miał 2 gb?


Wlasnie tak.
3 gb w trzech kosciach to niepoprawny uklad. Bedzie singiel czyli woniej niz para 2x1 gb.
Lepiej 2x1 gb + 2x 512 mb lub od razu z grubej rury czyli 4x1 gb lub 2x2 gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 16:54, Misquamaqus napisał:

Wlasnie tak.
3 gb w trzech kosciach to niepoprawny uklad. Bedzie singiel czyli woniej niz para 2x1
gb.
Lepiej 2x1 gb + 2x 512 mb lub od razu z grubej rury czyli 4x1 gb lub 2x2 gb.


To ile jest przyrostu w dualach w porownaniu z singlem? Ja czytałem gdzieś, że jest to około 5% więć szybciej komputer bedzie działał przy 3 gb ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2009 o 17:12, Ludvic napisał:

To ile jest przyrostu w dualach w porownaniu z singlem? Ja czytałem gdzieś, że jest to
około 5% więć szybciej komputer bedzie działał przy 3 gb ramu.


Jezeli masz mozliwosc to otworz komputer i umiesc w slocie dimm jedna kosc ramu....zrob test w everescie.
Zrob to samo z dwoma koscmi pamieci i napisz jaka jest ruznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 19:10, Misquamaqus napisał:

Jezeli masz mozliwosc to otworz komputer i umiesc w slocie dimm jedna kosc ramu....zrob
test w everescie.
Zrob to samo z dwoma koscmi pamieci i napisz jaka jest ruznica.


Na razie jeszcze nie kupiłem 2*1 gb(jutro mam isc kupić) i mam w tej chwili tylko 1 gb. A w sklepie w moim miescie nie ma pojedynczo pakowanych pamięci, tylko np. 2*1gb albo 2*2gb. i nie moge kupic tylko jednej kosci pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze nie kupiłem 2*1 gb(jutro mam isc kupić) i mam w tej chwili tylko 1 gb.

Dnia 08.01.2009 o 19:20, Ludvic napisał:

A w sklepie w moim miescie nie ma pojedynczo pakowanych pamięci, tylko np. 2*1gb albo
2*2gb. i nie moge kupic tylko jednej kosci pamięci.


To kup i zrob a zobaczysz co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że tam ma testy na odczyt/zapis/dostęp, a nie porównanie wydajności do pojemności.
Tak samo sytuacja - co byś wybrał:
- 512MB 1066MHz CL4
- 1GB 667MHz CL5?

Stawiam, że tą drugą opcję ze względu na przydatność - pojemność zawsze się wykorzysta (oczywiście jeśli mówimy od niskich wartościach, obecnie do ~ 3GB), natomiast wydajność to zysk zaledwie kilku procent....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować