Zaloguj się, aby obserwować  
sferis

Pamięć RAM - marki, rodzaje, problemy, opinie.

1217 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2009 o 15:08, igor8472 napisał:

Jaka to płyta głowna?

Nie wiem ;P Komputer był niespodziewanką od rodziców a nie wiem gdzie oni te wszystkie dane wpakowali? Gdzie to można sprawdzić? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 21:32, dominikanczyk napisał:

Na razie nie widzie, ale jeszcze poszukam...

Tak do wszystkich: nie wiecie czy jakimś programem da się sprawdzić płytę główną?

Wg mnie najlepszy jest program "AIDA32" sproboj nim.
Link -----> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=410&AIDA32++Enterprise+System+Information+3.93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 21:54, blacklio2 napisał:

Spróbuj everestem

Akurat miałem instalkę Everesta ;] Jest tam płyta główna, ale tam wszystkiego jest sporo. Co dokładnie znaleźć żeby móc napisać jaką mam płytę główną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna:
Typ procesora Unknown, 1833 MHz (11 x 167) 2600+
Nazwa płyty głównej ASRock K7VT4A+ (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)
Mikroukład płyty głównej VIA VT8377A Apollo KT400A
Pamięć fizyczna 256 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Typ BIOS''u AMI (07/19/04)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

blacklio2: dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne, masz 256 Ram DDR 400 a twoja płyta obsługuje max 2GB (2048 MB) więc możliwości upgrade masz niezłe. Tą 256 bym sprzedał i wsadził tam powidzmy 2x512MB. Jak będziesz kupował pamięć to staraj się żeby kupić 2 takie same kości, wtedy transfer danych będzie szybszy niż na jednej kości tej samej wielkośći co te 2 razem, na wszystkich pamięciach DDR (Double Data Rate) tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam dokupić do kompa RAM - u, jednak jestem zupełnie zielony w kwestii hardu i kompletnie się na tym nie wyznaję. Ilość parametrów jest iście zabójcza (jakieś napiecia, CL itd.).
W związku z tym mam ogromną prośbę by któraś ze znających się na tym osób dobrała mi konkretny model, który nie bedzie kolidował ze starym RAM - em (chce kupić jedną kość 1 GB, teraz mam 2 x 256 MB).
Link do specyfikacji mojej płyty głównej i dane mojej pamieci zamieszczam w poście.
Przy okazji dwa bardziej szczegółowe pytania:

1. Czy kości muszą być tej samej firmy?

2. Czy połączenie 2 x 256 MB + 1 x 1 GB nie spowoduje żadnych problemów, czy to w ogóle bez różnicy?

Płyta główna

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-k8ne_2x.html

20090414201949

20090414201957

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta jest specyficzna, staraj się aby banki pamięci były obsadzone :
1 kość pamięci dwustronna
lub
2 kości pamięci jednostronne

Jeśli zachowasz te ustawienia będziesz miał pełne 200MHz ( screen pierwszy DRAM freq ) w innym przypadku prędkość spadnie do 166.
Najefektywniej żeby było 2 x 512 lub 2 x 1GB ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sensowne minimum, którego potrzebuję to 1,5GB, a przez absurdalne ceny DDR1 (kosztują 50% więcej niż DDR2) stać mnie tylko na jeden moduł, więc wariant z dwoma kośćmi na jakiś czas odpada.
Mógłbyś mi jeszcze odpowiedzieć na moje drugie pytanie: czy kości muszą być tej samej firmy? Czy jak kupię kość innej firmy to nie będzie przez to problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.K. dzięki za odzew. Szukałem już trochę u mnie w mieście, ale nic nie ma, trzeba będzie poszukać w necie.
Jeszcze raz dzięki, w razie jakichś wątpliwości jeszcze się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 11:26, Saddler napisał:

O.K. dzięki za odzew. Szukałem już trochę u mnie w mieście, ale nic nie ma, trzeba będzie
poszukać w necie.
Jeszcze raz dzięki, w razie jakichś wątpliwości jeszcze się odezwę.


Czy pamieci beda dzialc w dualu poprawnie czy bedac nie tej samej firmy to zalezy od szczescia...
Zawsze nalezy kupowac pamieci identyczne...w ten sposob eliminuje sie ewentualne bledy.
Ma ktos jakies zastrzezenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jego mobo ma jeszcze s754 a procesory na tą podstawkę dual channela nie posiadają = może mieć różne kostki i problemów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować