Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Knight

Harry Potter

1459 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2008 o 18:49, Vaxinar napisał:

Oczywiście, że masz rację, ale tak się dzieje również a właściwie przede wszystkim z
książką.
Po premierze VII tomu przeczytałem wszystkie i zupełnie inaczej czyta się pierwszy, a
szósty czy siódmy tom.
Chociaż w książce to główne załamanie nastąpiło moim zdaniem z III na IV część.

Ja szczerze mówiąc najpierw przeczytałem szóstkę. Wtedy w ogóle nie byłem zapoznany z całą serią i nie wiedziałem o co chodzi. Dziwiłem się czemu to taki mroczny ten Potter w porównaniu z filmami. ;) Później już czytałem chronologicznie od jedynki. A co do filmu to i reżyser ma swój mały wkład co do wyglądu filmu. Już trójka filmowa sprawiała wygląd mroczniej i dojrzalszej, a to poniekąd także za sprawą zmiany reżysera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 19:40, juke napisał:

A co do filmu
to i reżyser ma swój mały wkład co do wyglądu filmu. Już trójka filmowa sprawiała wygląd
mroczniej i dojrzalszej, a to poniekąd także za sprawą zmiany reżysera.


Akurat przy filmach o HP rezyser dosc malo daje od siebie - bardziej stawia na to co sie spodoba widzowi niz jemu po lekturze ksiazki. To jak film wyglada zalezy od dwoch "lektur" - rezysera i widza, to ktora zostanie wykorzystana jest akurat tutaj wiadome - zalezy wszystkim na zyskach, wielu widzach i dzieciach na widowni wiec nie bedzie pozwolenia na autorski film rezysera bo moglby sie nie spodobac widowni - moglby byc bardziej wartosciowy, "glebszy" ale malo popularny.
Na szczescie Chris Columbus (fachowiec od rodzinnych komedyjek bardzo niskich lotow) zostal po 2 filmach wywalony, niestety nastepcy jego nadal nie daja od siebie wiele. Bardzo liczylem ze chociaz ostatnia czesc wykreuje jakis gosc "z nazwiskiem" - Del Toro, Tarrantino, Coppola czy nawet De Palma, niestety trzymaja sie nadal Yatesa. Ciekawe czy bedzie umial oddac uczucie samotnosci (mimo towarzystwa) i problemy w porozumieniu sie bohaterow oraz otaczajaca ich obca, nieznana glusze podczas ucieczki po roznych miejscach swiata chociazby tak jak Sofia Coppola w "Miedzy Slowami"? Zdaje mi sie ze nie, a film przez to straci.

Co do innej tonacji barwnej czy "mhrocznosci" to rzecz wzgledna - Czas Apokalipsy jest mroczny ale Lsnienie tez, a sa to filmy w skrajnych tonacjach do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... byłoby dobrze gdyby film oddawał uczucie samotności i bolesnego napiętnowania, towarzyszące Harry''emu. Ale jeżeli ktoś miał styczność z Zakonem Feniksa, wie, że wiele po tych filmach nie należy się spodziewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi o grę: HP i Zakon Feniksa
mam już 47% gry i wykonałem wszystkie zadania i niemam już nic, a jak zagadam do Rona lub Hermiony to mówią mi, żebym szedł do innych członków GD, tylko, że ja kurde nie mam ich na mapie i nie wiem gdzie szukać... poradzi ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 21:03, Vesania666 napisał:

chodzi o grę: HP i Zakon Feniksa
mam już 47% gry i wykonałem wszystkie zadania i niemam już nic, a jak zagadam do Rona
lub Hermiony to mówią mi, żebym szedł do innych członków GD, tylko, że ja kurde nie mam
ich na mapie i nie wiem gdzie szukać... poradzi ktoś ?



Na pewno?? Chyba nie. Wejdź w zakładkę "osoby" (czy jakoś tak) tam są wszyscy z GD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2008 o 21:19, DSD29 napisał:

Na pewno?? Chyba nie. Wejdź w zakładkę "osoby" (czy jakoś tak) tam są wszyscy z GD.


jest zakładka "Zadania" i tam mam pusto :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 21:26, Vesania666 napisał:


> Na pewno?? Chyba nie. Wejdź w zakładkę "osoby" (czy jakoś tak) tam są wszyscy z
GD.

jest zakładka "Zadania" i tam mam pusto :/



Nie "zadania" tylko "osoby", są 2 zakładki sprawdź.

PS. Jak by nic nie było z moich podpowiedzi to nie moja wina, dawno nie grałem w HPiZF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 21:41, DSD29 napisał:

>
> > Na pewno?? Chyba nie. Wejdź w zakładkę "osoby" (czy jakoś tak) tam są wszyscy
z
> GD.
>
> jest zakładka "Zadania" i tam mam pusto :/


Nie "zadania" tylko "osoby", są 2 zakładki sprawdź.

PS. Jak by nic nie było z moich podpowiedzi to nie moja wina, dawno nie grałem w HPiZF


jest tylko "Zadania" i "Lokacje", chyba, że jestem ślepy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 22:07, Vesania666 napisał:

> >
> > > Na pewno?? Chyba nie. Wejdź w zakładkę "osoby" (czy jakoś tak) tam są
wszyscy
> z
> > GD.
> >
> > jest zakładka "Zadania" i tam mam pusto :/
>
>
> Nie "zadania" tylko "osoby", są 2 zakładki sprawdź.
>
> PS. Jak by nic nie było z moich podpowiedzi to nie moja wina, dawno nie grałem w
HPiZF

jest tylko "Zadania" i "Lokacje", chyba, że jestem ślepy ;


chwila... wydaje mi się, że są w pokoju życzeń albo w bibliotece.

Jak tam ich nie ma to popytaj się innych więcej nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla osób którzy z niecierpliwością czekają na film:

Mamy niemiłą wiadomość dla wszystkich fanów Harry''ego Pottera. Szefowie studia Warner Bros ogłosili właśnie, że "Książę Półkrwi" pojawi się w kinach 8 miesięcy później niż planowano - 17 lipca 2009.

źródło:
http://www.filmweb.pl/Premiera+%22Księcia+Półkrwi%22+przesunię ta+o+8+miesięcy!,News,id=45277

Jak można też zauważyć zmieniła się data na oficjalnej stronie.
http://harrypotter.warnerbros.com/harrypotterandthehalf-bloodprince/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 12:50, scooby01 napisał:

Mamy niemiłą wiadomość dla wszystkich fanów Harry''ego Pottera. Szefowie studia Warner Bros ogłosili właśnie, że "Książę Półkrwi" pojawi się w kinach 8 miesięcy później niż planowano - 17 lipca 2009.


Osiem miesięcy to niezwykle dużo czasu biorąc od uwagę poprzednie części filmów o Harrym. Jeśli faktycznie chodzi o samo wydanie filmu w bardziej korzystnym terminie, to strzelam w ciemno, że już trwają prace wstępne nad pierwszą częścią Insygniów Śmierci. Dlaczego? Po pierwsze, aby mieć to już z głowy ;-), po drugie - aktorzy za chwilę przestaną przypominać starszych uczniów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 10:22, Revan17 napisał:

A miałem nadzieje zobaczyć wcześniej nowy film, no cóż mam nadzieje że nie utną tyle co z Zakonu Feniksa


A jak miał postąpić scenarzysta z ekranizacją książki posiadającej 700 (u nas 900) stron i mnóstwem wątków? Chociaż faktem jest, że Zakon Feniksa był po prostu średnim filmem, słabszym niż reszta Potterów (jakkolwiek również nienajlepszych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 10:33, DJ Szlafrok napisał:

> A miałem nadzieje zobaczyć wcześniej nowy film, no cóż mam nadzieje że nie utną
tyle co z Zakonu Feniksa

A jak miał postąpić scenarzysta z ekranizacją książki posiadającej 700 (u nas 900) stron
i mnóstwem wątków? Chociaż faktem jest, że Zakon Feniksa był po prostu średnim filmem,
słabszym niż reszta Potterów (jakkolwiek również nienajlepszych).


No na pewno nie powinien im wyjść najkrótszy film z najdłuższej książki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 11:25, DJ Szlafrok napisał:

> No na pewno nie powinien im wyjść najkrótszy film z najdłuższej książki.....

O ile krótszy? Pięć? Piętnaście minut?



a książka? 200-300 stron? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY

A ja zrobir tutaj mały OT. Właśnie jestem po przeczytaniu finałowej cześci przygód Chłopca, Który Przeżył (książka leżała na półce od dnia premiery, i o niej zapomniałem :-/. Gdy wczoraj sobie o niej wkońcu przypomniałem to zdążyłem ją już przeczytać), to zastanawiam się jakim cudem ekipa pracująca nad filmem zamierza ją zeekranizować. Przecież mają kompletnie nie pasujących aktorów! IMO oni powinni zacząc tworzyć filmy dopiero po wydaniu wszystkich książek. I tak np. czy wyobrażacie sobie Neville''a (w filmie fajtłapa) który stawia się za wszystkimi? Który stoi na czele GD? Bo ja nie...

Aktor grający Ron''a również nie był trafnym wyborem. Autorka przedstawiła go jako bardzo wysokiego i szczupłego mężczyznę, a w filmie był niższy nawet od Harry''ego! Albo postarają się dla niego o buty na naprawdę wysokich obcasach, albo nie wiem co :-)...

Najgorszym wyborem był jednak aktor grający Potter''a. W książce postać tak autentyczna, która zna gniew, strach i wszystkie inne możliwe uczucia. Musi zwyciężyć swoje własne słabości aby odkrywać, coraz bardziej przerażającą, prawdę... Teraz spojrzałem na zdjęcie tego aktora który gra Harry''ego to się uśmiechnąłem, ale nie ze szczęścia, tylko z politowania. Wiem, że on tego tak nie zagra, on po prostu nie potrafi. Reżyser wybrał go na tą rolę gdy był jeszcze dzieckiem, i nie wiedział czy posiada jakieś możliwości godne uwagi możliwości aktorskie. Jedynym jego atutem był wygląd (który jak się okazało, znacząco odbiega od wizji autorki), a po latach okazało się więcej zalet jako aktor nie posiada...

Pozatym wyobraźcie sobie teraz gdy Harry i Hermiona są samotni w jakimś odległym zakątku Anglii. Ten klimat zaszczucia, bezradności, niepokoju ale również pelen tęsknoty i obaw... Tego nie da pokazać się w filmie który będzie nastawiony na akcję i efekty specjalne (a takim niewątpliwie będzie HPiIŚ).

Mam nadzieję że za parę lat ktoś wykupi licencję na HP i stworzy ekranizację godną tej książki. Skierowaną do grona jej fanów, a nie do 8 letnich dzieci którym podobały się pierwsze części. Mam taką nadzieję, bo wiem że aktualna ekranizja mnie zawiedzie, was zawiedze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować