Zaloguj się, aby obserwować  
Lemsky

Czy umiecie gotować (Wasze najlepsze potrawy itd)

89 postów w tym temacie

Hmmm.... Gotowanie wychodzi mi średnio. Lubię krzątać się po kuchni, pomagać mamie lub przydzącać swoje własne wymyślone sałatki itp. Lecz nie zawsze mi to wyjdzie. Do mojego pierwszego ciasta nasypałam tyle proszku do pieczenia, że ciasto wyrosło strasznie gigantyczne ;O. Jednym z problemów jest jeszcze to, że nie jestem ryzykantką, i wolę robić coś pod czujnym okiem mojej mamy, niż potem to wyrzucić:P... Chociaż przyznam jej marudzenie, że coś robie źle czasem gra mi na nerwach. Coś co najlepiej kiedyś ugotowałam? Hmm... Można powiedzieć, że sos do spagetti wyszedł mi raz tak znakomicie, że został pochłonięty w pare minut, przezemnie samą ;D. Drugi raz, już nie było tak bajkowo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrafię zrobić od podstaw (to znaczy zaczynając w sklepie): schabowego, kotlety mielone, spaghetti, zupę pomidorową, ogórkową, pieczony schab, bigos, ciasto drożdżowe, piernik, keks, i inne ciasta, żeberka, zupę koperkową, gulasz węgierski (taki bardziej zaawansowany – z warzywami i do tego ostry jak... no, bardzo ostry.), kluski różnego rodzaju i inne potrawy (potrzebuję tylko przepisu, albo natchnienia). Jako jedyny w rodzinie potrafię ugotować makaron, poprawnie ułożyć drugie danie na talerzu i przy przy okazji zachować odpowiednie proporcje. Nie jest to zasługa szkoły gastronomicznej, tylko mamy, której nie chce się gotować (a przy okazji nie potrafi). Pozostaje mi tylko albo samemu zrobić porządny obiad, albo zjeść kompletnie nieprzyprawioną potrawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojecia o gotowaniu i nie bede sie wypieral moim wiekiem, itd. Jedyne co mi wychodzi dobrze (co umiem przyrządzic) to jajecznica i zupka chinska ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja umiem gotować? No cóż... nie:) Jedyne co umiem:
- zrobić zupkę lub inne danie w pięć minut
- zrobić jajecznicę
- posklejać pierogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja umiem : )
Np. SPaghetti, (nie ze słoika), Canelloni, Risotto, Lasagne i wiele innych potraw kuchni włoskiej.
Sajgonki, makaron ryżowy zasamażany, sushi i inne z kuchni dalekiego wschodu.
W ogóle mogę powiedzieć tak, jak mówi Pascal B. : D
"gotowanie to moja pasja" : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm gotować:p ...cóż, najlepiej wychodzi mi dzwonienie pod 536 36 36;>, ale w wyjątkowych sytuacjach potrafię coś upitrasić.
- jajecznica - podstawa;) pięć jajek bez białka + boczek po wizycie w zgrzewarce
- pizza - heh intuicyjnie mi wychodzi:> najgorzej z grubością...
- naleśniki - mniam;) szczególnie na kolacyjkę Naleśniki z Keczupem
- spaghetti - banał;> choć czasami mięsko mi nie wychodzi
- kurczak - ha! mój ukochany drób . Myju, myiu -> panierka + przyprawy i na 1.5h w piekarniku na 180 stopniach
- szaszłyki - hmm chyba każdy jest w stanie je zrobić:P
...tia, jest tego trochę więcej, ale akurat te dania jadam/robie najczęściej (oczywiście + dodatki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gotować raczej umiem (skromny) :) Umiejętność tą traktuję praktycznie jak hobby, ale nie powiem - bardzo przydatne hobby. Ugotować, usmażyć, upiec - żaden problem. Ale chyba jak u większości specjałem raczej pozostanie jajecznica :D jest to danie które chyba robi się najczęściej i można dojść do najlepszej wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam gotować i robie to naprawdę dobrze. Dziś będą placki ziemniaczane z farszem, ( grzybowo - mięsnym) a do tego sos czosnkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować