Zaloguj się, aby obserwować  
marcieks

Slipknot - temat ogólny

209 postów w tym temacie

Grupa całkiem ciekawa ;-)

Moim ulubionym kawałkiem jest bezapelacyjnie Duality, reszta też jest ciekawa, ale głównie miałem do czynienia z kawałkami gdzie wokalista po prostu wydzierał ryło, a ja czegoś takiego nie lubie, wole jakis rytm w tym wszystkim slyszec a nie dzikie zawodzenie ;-)

Poza tym cała gruypa ciekawie prezentuje sie na scenie :P Te maski, stroje, troche luzu. No i sporo ich, na scenie cos sie dzieje caly czas :-)

W sumie za duzo do powiedzenia nie mam bo slyszalem moze co najwyżej 15 kawałków całego zespołu, ale warto dodać, że w końcu do nich przekonałem się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie pewien gramowicz [2 posty wyżej] zaraził "Duality" i dotąd tego słucham. A image mają ciekawy, nie powiem - przynajmniej są oryginalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moje ulubione "My Plague" i "Before I Forget". Czy na scenie oni są pełni luzu? No nie powiedziałbym ;] Są ekstremalnie pełni energii i grają cholernie ciężką muzę, tam nie ma miejsca na luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się w nich zakochałem, kiedy zobaczyłem ich na żywo (jako support na koncercie Metalliki w Chorzowie). Zgadzam się, że "The Blister Exists" to świetny kawałek, chyba mój ulubiony. Poza tym "Only One" (oryginalny!) i obydwa "Vermilliony". No, na dobrą sprawę to całość.

W SlipKnoT najbardziej podoba mi się to, że sporo mieszają stylów, mają (w przeciwieństwie do innych "darłoryjnych" zespołów) porządną linię melodyczną, a do tego - możliwe jest rozróżnienie ich kawałków. Jedyne, co mnie irytuje, to ich korzystanie z symboliki satanistycznej - taki tani chwyt marketingowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A image mają ciekawy, nie powiem - przynajmniej są oryginalni.

Nie powiem, lubię sobie czasem posłuchać Slipknota (właściwie to po części na nich wychowałem swój gust muzyczny), ale co jest w ich image takiego oryginalnego wg ciebie? Maski? Kombinezony? Toż to zwykła kalka starszych kapel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grają cholernie ostro i agresywnie, nawet fajnie, ale wkurzają mnie ludzie mówiący, że Slipknot to esencja hardcorowego grania. Tacy ludzie nie słyszeli jeszcze Szwedów... Co do warstwy tekstowej, to kompletna klapa. Proszę sobie posłuchać słów "People = Shit". Tragedia, toż to prymitywne jak mało co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie lubię Slipknota,chociaż przypadły mi do gustu kawałki The Blister Exists,Wait and Bleed i The Heretic Anthem.Taylor marnuje się w tym zespole,jedynie drze ryja i tylko zdziera gardło (chociaż fajne wstawki wokalne się zdarzają),ale fajnie śpiewa,co udowadnia chociażby kawałek Apocalyptici nagrany z jego udziałem,I''m Not Jesus(bardzo fajny,nawiasem mówiąc,podoba mi się,chociaż z dawną Apocalypticą nie ma już chyba nic wspólnego - to jest właściwie normalny rock,ale to nie o Apocalyptice w tym temacie mowa,więc zakończę ten offtop xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slipknot to nie jest jakieś tam darcie mordy to ma fajne melodie i klimacik (patrz Danger Keep Away wersja krótka ) , zespół jest jednym z moich ulubionych. Śmieszy mnie jeśli ktoś nazywa Slipknota gotykiem .... Ale co wymagać od pana któy do kościoła nosi dres odświętny ... (właśnie taki kolo mi to powiedział , aż się zdziwiłem że wie co to Slipknot i gotyk )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slipknot to jeden z moich ulubionych zespołów "metalowych" (zaraz po Metallice :). Wg. mnie najlepsze ich utwory to "Duality" i "Before I Forget". Są zespołem bardzo oryginalnym z uwagi na ich wygląd (te maski !! :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A idzcie wy z tą metallica! :D Najlepsze jest jak lata na koncertach z siekierą xD. Slipknot najlepszy zaraz po Katatonii i obok In Flames''ow :P Spit It Out i Surfacing rządzą... i oczywiscie People = Sh*t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SlipKnot niezły zespół. Z początku wydawał mi się zbyt zakręcony, ale jak się dłużej poprzebywało w towarzystwie odpowiednich osób, dorosło się do pewnego wieku i posłuchało podobnej muzyki, okazał się jednym z lepszych zespołów :D. Before I Forget, Blackheart, The Blister Exists, Circle, The Nameless, Vermilion pt. 1 i 2, Duality, Left Behind, People=Shit, Heretic Anthem... mają masę fajnych piosenek, ale chyba najlepszy ich album to Vol. 3 - The Subliminal Verses.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 21:53, JayC napisał:

SlipKnot niezły zespół. Z początku wydawał mi się zbyt zakręcony, ale jak się dłużej poprzebywało
w towarzystwie odpowiednich osób, dorosło się do pewnego wieku i posłuchało podobnej muzyki,
okazał się jednym z lepszych zespołów :D. Before I Forget, Blackheart, The Blister Exists,
Circle, The Nameless, Vermilion pt. 1 i 2, Duality, Left Behind, People=Shit, Heretic Anthem...
mają masę fajnych piosenek, ale chyba najlepszy ich album to Vol. 3 - The Subliminal Verses.


Ja wole Slipknot - Slipknot... znam kilka maggotów ktorzy twierdza tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 22:41, BigShot napisał:

Ja wole Slipknot - Slipknot... znam kilka maggotów ktorzy twierdza tak samo


Odnośnie maggotów - jeszcze jedna fajna piosenka SlipKnotu - Pulse Of The Maggots :D. ALe tak jak już powiedziałem, wymienić wszystkie fajne piosenki SlipKnotu jest ciężko, bo po pierwsze trochę tego jest, a po drugie... komu by się chciało :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>a wiecie czego sluchaja fani slipknota bullet for my valentine

Dziwne.
Ja słucham SlipKnot a bullet for my valentine nie słucham.
Podobnie jak znajomi podzielający moje poglądy muzyczne.
Ale widzę że ty jestes z fanami bullet for my valentine obeznany :)
Ja im słuchać SlipKnot nie bronię :p (może się nawrócą w ten sposób)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slipknot Rulez!Duality,Before I Forget i jeden z ich pierwszych kawałków Spit It Out są według mnie fenomenalne.A Corey i Jim grają jeszcze Stone Sour który ma inny klimat ale też jest fajny,no i Joey na bębnach to dopiero coś ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować