Zaloguj się, aby obserwować  
Wits

Perkusja! :)

269 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2009 o 13:19, wsaadman napisał:

Z tego co się orientuję, to po to, żeby perkusję było słychać tylko na nagłośnieniu,
a dźwięki bezpośrednio ze sceny wygłuszyć. Ale nie wiem dokładnie.

Eeee, plexi vs perkusja - gdyby takie tłumienie działało to Turbodymoman byłby zawstydzony :P.
Raczej jakiś pseudo lans + zabezpieczenie przed latającymi butelkami rozwścieczonych fanów starego IRA :D
A tak poważnie pewnie jest jakiś efekt akustyczny, ale raczej niezbyt tłumiący :P. Już znalazłem. Pleksi dobrze odbija dźwięk dzięki czemu perkusiście łatwiej się stuka (słyszy perkusję, a nie głośniki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie uczę się na gitarze klasycznej, ale zastanawiam się nad basem( zamiast elektryka) albo perkusją. W klasyku zrażało mnie sześć strun, z którymi trzeba się "dziubdziać", bas oferuje cztery mocniejsze. Jakie macie wrażenia z gry na perkusji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 14:31, shinoda napisał:

Jak jest z grą na perkusji? Duży hałas robi? Dałoby sie ćwiczyć w mieszkaniu w bloku?


zapomnij o normalnej bo sąsiedzi cię wyrzucą razem z nią przez okno ;p elektroniczna bardziej wchodzi w grę. ale jak się uprzesz przy normalnej zawsze możesz brać ją sobie na dwór żeby ćwiczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 14:31, shinoda napisał:

Jak jest z grą na perkusji? Duży hałas robi? Dałoby sie ćwiczyć w mieszkaniu w bloku?

Grać możesz, nikt Ci nie zabroni :D.
A tak serio to:
http://allegro.pl/item914710395_evans_hq_sound_off_tlumiki_perkusja_standard.html
A nietłumiona perka to rzeźnicki instrument. Mój sąsiad wiecznie się nerwił na pianino mojej siostry. Perkusja zostawiłaby pianino daleko z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 14:40, Puszkin napisał:

> Jak jest z grą na perkusji? Duży hałas robi? Dałoby sie ćwiczyć w mieszkaniu w bloku?


zapomnij o normalnej bo sąsiedzi cię wyrzucą razem z nią przez okno ;p elektroniczna
bardziej wchodzi w grę. ale jak się uprzesz przy normalnej zawsze możesz brać ją sobie
na dwór żeby ćwiczyć :D


A jakbym sie poszedł z nią do piwnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 14:44, shinoda napisał:

A jakbym sie poszedł z nią do piwnicy?

Zależy od architektury budynku. Zawsze są jeszcze ludzie mieszkający nad piwnicą. Ale tłumieniem instrumentu i pomieszczenia można sporo zdziałać. Bez tego instrument będzie słyszalny na całym osiedlu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie zniszczyliście mi marzenia;P Od dziecka chciałem sie nauczyć grać na perkusji, ale mieszkając w bloku byłoby mi cieżko ćwiczyć. Teraz mam fundusze na perkusje, ale nie mam gdzie grać. Hmmm niedaleko jest park garażowy, ale raczej na wynajem garażu to mi już funduszy nie starczy;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 17:14, jcl99 napisał:

Przecież cisza nocna trwa od 22.

Ok- wprowadzę się do mieszkania obok ciebie razem z moją perkusją i ponap**rdalam ci tak ze 2, 3 godziny. O ile się założymy, że nie wytrzymasz? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 17:14, jcl99 napisał:

Przecież cisza nocna trwa od 22.


W moim bloku średnia wieku na wynosi gdzieś koło 70 lat, więc raczej dziadki nie przyjmą tego do wiadomości. Uparte i wredne dziady;P Jak byłem dzieckiem potrafili dzwonić na policje, bo graliśmy na boisku pod blokiem w piłkę, bo kurzyliśmy im pranie(nie było żadnego zakazu, jakieś 50 m od bloku graliśmy);P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Codziennie to pewnie trochę by mnie zdenerwowało.
Ale mógłbym ci przygrywać na gitarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>elektroniczna

Dnia 06.03.2010 o 14:40, Puszkin napisał:

bardziej wchodzi w grę.


gra na elektronicznej jak wygląda? Wydaje jakieś dźwieki, czy zapisane na PC? I najważniejsze czy hałasuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elektroniczna najważniejsze ma to MODUŁ czyli coś ala procesor bo to on odpowiada za dźwięki wszelkiej maści jakość itp itd. hałasować nic nie hałasuje bo możesz sobie wziąć na słuchawki i naparzać ile wlezie a ktoś pomyśli że walisz ręką w tapczan ;p na pewno nie jest to jak akustyk ale zawsze coś ;) popatrz sobie na youtubie jak ziomki grają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 22:40, shinoda napisał:

gra na elektronicznej jak wygląda? Wydaje jakieś dźwieki, czy zapisane na PC? I najważniejsze
czy hałasuje:P

Ogólnie to co powiedział kolega niżej się zgadza. Tym niemniej walenie w kawał gumy zamiast w blachy/gary nigdy ci nie zastąpi walenia w prawdziwe bębny. Poza tym, dobry moduł wydający w miarę "naturalny dźwięk perkusji" nie jest za darmo ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwieki sa przekazywane przez pickupy/przystawki/przetworniki (w gitarach elektrycznych zwykle elektromagnetyczne), do wzmnacniacza. Mozesz grac sobie glosno albo cicho, albo nieslyszalnie nasluchawkach (tzn. nikt oprocz Ciebie nie bedzie Cie slyszla ;p).
Gitara (zwl. elektrk =)) jest instrumentem dosc uniwersalnym, mozna grac jazz, rock, punk, blues, metal czy muzyke klasyczna :) Nauka nie jest moze latwa, ale granie daje duzo satysfakcji ;) Sam ucze sie i gram na elektryku od ok. pol roku. Ponizej zalaczam obrazek przetwornika ;) Oczywiscie mozna tez grac podlaczajac gitare do kompa, ale dobrze jest miec przyzwoita karte muzyczna (czyt. nie-integre :P). Ale jesli mozesz to graj na combie gitarowym (wzmak i glosnik w jednym) czy jak masz duzo kasy na headzie lampowym + paczka 4x12 ;]

Jakbys byl ew. zainteresowany zakupem gitary, to mozesz sie zapytac np. w tym temacie:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13323&u=6523

I podaj ile masz do wydania.
P.S. jakikolwiek bys kupowal sprzet muzyczny, to powaznie zastanow sie nad sprzetem uzywanym, czasem nawet dwa razy taniej mozna kupic lepszy sprzet uzywany, w cenie nowego o klase gorszego.

20100308155515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 16:07, wsaadman napisał:

A po co mu ta wiadomość, skoro on pyta o Perkusję elektroniczną ? O_o


argh. przeczytalem teraz dokladnie poprzednie posty i nie wiem czemu, ale pokielbasilo mi sie i sadzilem, ze zapytal o gitare elektr.; jcl99 pisal o gitarze elektr. i tak zrozumialem to, bo pod jego postem napisal shinoda.
jak zwykle jest roztargniony :\
tamten post do usuniecia najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zacząć swoją przygodę z perkusją i piszę tutaj, bo chciałbym abyście polecili mi jakieś dobre modele. Moje fundusze to 2000zł i wolałbym tej kwoty nie przekraczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować