Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

Dylematu 5 - nowy serial TVP

15 postów w tym temacie

Obejrzalem dzis pierwszy odcinek nowego serialu TVP pt. "Dylematu 5". Serial ten mial byc kontynuacja bardzo u nas znanego i wielokrotnie powtarzanego na antanie serialu Alternatywy 4. Po obejrzeniu pierwszego odcinka moge powiedziec jedno - w TVP nie potrafia robic dobrych seriali. Wyraznie bylo widac, ze autorzy wiele rzeczy staraja sie zrobic "na sile". Mowie tu o pseudosmiesznych zartach i sytuacjach. Efekty specjalne tez jakos specjalnie im nie wyszly. Ogolnie nudzilem sie oglaajac pierwszy odcinek.

A co wy sadzicie o tym serialu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 21:40, Wojman napisał:

A co wy sadzicie o tym serialu?


Dno i siedem metrów mułu. Nic więcej. Szkoda czasu. Ekipie "technicznej" serialu gratulujemy profesjonalizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 21:40, Wojman napisał:

Obejrzalem dzis pierwszy odcinek nowego serialu TVP pt. "Dylematu 5". Serial ten mial byc kontynuacja
bardzo u nas znanego i wielokrotnie powtarzanego na antanie serialu Alternatywy 4. Po obejrzeniu
pierwszego odcinka moge powiedziec jedno - w TVP nie potrafia robic dobrych seriali. Wyraznie
bylo widac, ze autorzy wiele rzeczy staraja sie zrobic "na sile". Mowie tu o pseudosmiesznych
zartach i sytuacjach. Efekty specjalne tez jakos specjalnie im nie wyszly. Ogolnie nudzilem
sie oglaajac pierwszy odcinek.

A co wy sadzicie o tym serialu?


Ja go oglądałem i jest nawet nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, ja przegapiłem. Niestety podejrzewałem, że nic porządnego zrobić się nie da.
Tak to już jest z odgrzewanymi kotletami. Obejrzę jednak następny odcinek - chociaż po to, żeby sobie ponarzekać ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 21:54, walgierz napisał:

Ano właśnie, ja przegapiłem. Niestety podejrzewałem, że nic porządnego zrobić się nie da.
Tak to już jest z odgrzewanymi kotletami. Obejrzę jednak następny odcinek

Ja nie tyle przegapiłem, co zdecydowałem się obejrzeć program Bałtroczyka lecący równolegle, więc załapałem się jedynie na samą końcówkę odcinka. To za mało aby coś móc powiedzieć.
Dziś jednak planuję obejrzeć cały odcinek.
A z tego co czytałem, to TVP zrobiła na razie tylko 3 odcinki. Kontynuację uzależnia od tego, jak te pierwsze zostaną odebrane przez widownię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem i wogóle mi się nie podobało. Ujęcia były zrobione z takich jakichś dziwnych stron, wszystko było grane tak na siłe by chociaż trochę spróbować odtworzyć oryginał (czyli Alternatywy 4). Ogólnie jak dla mnie klapa i nuuuuuda. Jedno jest pewne, kręcenie odcinków serialowego hitu po kilkudziesięciu latach to niewypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem do połowy, resztę obejrzę za chwilę z nagrania. Póki co to dałbym 3 w skali do 5, głównie za scenkę z przyjazdem straży pożarnej -- przestawianie samochodu, piłowanie durnych metalowych słupków (i 5 stojących nad "pracującym" strażaków ze szlugami w ręku), rozwalanie otwartych drzwi (żeby złodzieje zamka nie zniszczyli). To było całkiem śmieszne i dość życiowe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zacytować gnioty:


,,Potworność. Zgroza. Wstyd. Co to, k***a, jest?! To podstawowe pytanie, jakie nasuwa się po obejrzeniu pierwszego odcinka kontynuacji (sic!) "Alternatyw 4". Kolejne to min. ile lat mają scenarzyści (a konkretniej czy skończyli już pięć), z którego rynsztoka wzięto reżysera i wreszcie kim jest debil, który dopuścił do wyemitowania tej kiły i jak to możliwe, że ktoś taki pracuje w telewizji.

Żałosna czołówka, obrzydliwe zdjęcia, wieśniacka muzyka, zły montaż, potworne dialogi, sztuczne aktorstwo i kretyńskie pomysły wypełniające tragiczny skrypt (zdjęcie Bin Ladena, o zgrozo!) to tylko niektóre cechy tego zajeżdżającego amatorszczyzną kału.


Niniejszym spuszczam wodę.

PS. Po wyemitowaniu trzech odcinków odbędzie się głosowanie audiotele, w którym widzowie zdecydują, czy serial ma być kontynuowany. Znając gust polskiego narodu, pewnie większość opowie się za. Obym się mylił. "

I jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem na wiele, ale mimo wszystko jestem trochę rozczarowany niskim poziomem tego odcinka. Może oprócz wspomnianej już akcji straży pożarnej i momentu wyprowadzki (Kołek i Kotek ;)) reszta była słaba. Nie mam pretensji do gry aktorów z oryginalnych Alternatyw, nowi natomiast jakoś średnio mi pasują. Motyw z powodem wyprowadzki jest jakiś dziwny - jakiś taki małozrozumiały, niejasny i co gorsza - nieśmieszny, autor scenariusza mógł wymyślić coś lepszego (nie mówcie, że TVP nie stać na dobrego scenarzystę...) :/ Mimo wszystko miło zobaczyć kontynuację przygód znanych już bohaterów, zobaczyć co się zmieniło; mam nadzieję, że odcinek o wprowadzaniu się do nowego domu będzie dużo lepszy, przydałoby się więcej absurdalnego humoru znanego z "prawdziwych" Alternatyw; na razie oprócz bohaterów i nazwy ulicy niewiele ma ten serial z nim wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 13:23, gram se napisał:

fajny serial a ja i tak wole skazanego na śmierć

To widać po awatarze :P A dlaczego wg ciebie jest fajny, bo wg wyżej widocznych forumowiczów należy go "unicestwić" :]...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować