Zaloguj się, aby obserwować  
Juzek303

Czy gry na komputer to przeżytek?

119 postów w tym temacie

myszkę i klawiaturę to już można podłączyć. pytanie tylko kiedy wyjdą gry które będą umiały z nich skorzystać (bo do takiej np strategii pad ma za mało guzików)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry na PC nigdy nie będą przeżytkiem.Co jakiś czas wychodzą świetne RPG-i które sprzedają się w ogromnej ilośći.Wątpie żebyś gry na PC były przeżytkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już napisał gry na PC będą powstawać, póki będą chętni by w nie grać. Ale napiszę tyle: kupiłem sobie tydzień temu PSP i Killzone Liberation, a na kompie grałem ostatnio... tydzień temu :] I jakoś mnie nie ciągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie platformy (PC i konsole) mają swoje atuty, dlatego an PC, ani konsola nigdy nie odjedzie do lamusa jako maszynka do gier. Na PC są RTS''y, RPG i nie oszukujmy się FPS na kompie będzie w większości przypadków lepszy niż na konsole. Konsola ma natomiast bijatyki, sportówki i Final Fatasy (^^). Moim zdanie nie ma sensu dzielenie graczy na konsolowców i PeCeciarzy, czy ważne jest na czym kto gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to chyba wkleić bo wszyscy się powtarzają:

A czy mówiłem, że za rok koniec z PC-tami? Nie! Mówie za 10-15 lat mogą być wyparte przez PC
ponieważ jak mówią tutaj ludzie, że piratów jest więcej na pc niż na konsolach. Więc PC-towcy
mószą znaleść wierniejszych fanów gier by piratów było mało. Jednak w obu wersjach nie podoba
mi się to, że wymieniacie cenowo co jest lepsze... LUDZIE ZATANÓWCIE SIĘ. Komputer czy konsola
cenowa to, żadna różnica dlatego, że PC praktycznie co 3 lata trzeba wymienić, a konsola co
10 lat. Gry na konsole są droższe, ponieważ mószą na tym ludzie jakoś zarobić przez te 10lat,
a gry PC są tańsze bo sponsorują go karty czy inne firmy sprzętu do kompa (jak zauważyłem
9 z 10 gier w pecetach wyskakuje firma kart graficzynch procesorów itp.) a konsole nie mogą
robić czegoś takiego bo mają ustaloną platforme i tyle, więc są droższe. Jednak jeteśmy w dobie
minimalizacji więc to może być przyczyną wymarcia PC-towych gier, bo przyznacie mi racje, że
laptop to prawie jak konsola tylko z systemem operacyjnym, a gry chodzą gorzej niż na jego
starszym bracie. Konsole można podłączyć do każdego telewizora ( chyba, że jest z przed paru dekad), bo można go podłączyć jak wideo i grać gdzie się chce. Jest małe i przenośne. Jednyną gry, które nie nadają się na konsole to jak wsponieliście to RPG i RTS, ale to się w przyszłości może zmienić :( Oj niech długo nas to nie dosięga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputery nigdy nie będą przeżytkami.
Teraz jest czas konsol, ale to się skończy, zaczną robić gry tylko na PC.
Mimo to że konsola jest podręczna, można ją wszędzie zabrać, to PC będą coraz bardziej się rozwijać i wypychać konsole z rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w przyszłości zmieni się to że komputery będą tak małe jak dziś przenośne konsole.
A będą miały o wiele większe możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 17:03, Anais napisał:

Komputery nigdy nie będą przeżytkami.

chyba chodzi ci o gry??

Dnia 30.05.2007 o 17:03, Anais napisał:

Teraz jest czas konsol, ale to się skończy, zaczną robić gry tylko na PC.

Napewno:/

Dnia 30.05.2007 o 17:03, Anais napisał:

Mimo to że konsola jest podręczna, można ją wszędzie zabrać, to PC będą coraz bardziej się
rozwijać i wypychać konsole z rynku.

W którą strone chyba wszesz że wypchną konsole... z bladu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 16:29, Dominik000 napisał:

No wiadomo, że nie. Na konsolach nie ogulnie ma FPS''ów i paru innych gatunków gier,no
te FPs''y są ale Preya czy HL2 nie ma. Więc na kompach se pogramy przez ok 10 lat bo wtedy
ma wyjść PS4 i może dadzą myszkę w co wątpię:)

i tu się mylisz i to bardzo!!
Najlepsze FPSy wychodzą na konsolę HL2 jest, Prey też jest (nawiasem mówiąc nie wiem czy to nie jest czasem konwersja z X360...)
Jak już pisałem wczesniej na konsole wychodzą wszystkie FPSy z PeCetów + eksklusywne tytuły tylko na konsole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rynek gier komputerowych teraz się podnosi. Z rok na rok jest coraz większy. I nie ma szans by jakakolwiek konsola kompletnie wyparła PC (jeśli chodzi o gry) w ciągu najbliższych 20 lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po co takie pytania i takie tematy wiadomo ze z gier nie mozna wnioskowac pozytku a takze sattysfakcji gry są po to by poprawic sobie humor i sie wyszalec w wirtualnym swiecie poprostu gramy dla relaksu a nie czy jest pozytek czy nie.....n/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no gry komputerowe od lat "brylowały" i mam nadzieje że bedzie tak przez cały czas... chociaż konsole cały czas sie unowocześniają i podchodzą do bardzo niebezpiecznej bariery wyrówniania z kompami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:36, Grz3chu napisał:

i tu się mylisz i to bardzo!!
Najlepsze FPSy wychodzą na konsolę HL2 jest, Prey też jest (nawiasem mówiąc nie wiem czy to
nie jest czasem konwersja z X360...)
Jak już pisałem wczesniej na konsole wychodzą wszystkie FPSy z PeCetów + eksklusywne tytuły
tylko na konsole

Nie wszystkie bo S.T.A.L.K.E.R.A. nie ma. Jakoś w FPSy na padzie nie wierze, nawet konsolowcy których znam w ten gatunek grali raczej na kompie. Twoje Siedem nie jest prawdziwe, tylko część zarzutów się zgadza. Swoje odczucia będe opierał niestety tylko na miesiącu grania na GameCubie 3 lata temu, bo niestety od tamtego czasu na konsoli nie grałem.

1.Zagraj i zapomnij. No niestety z tym się muszę zgodzić, ale w moim przypadku są dwa wyjątki - NWN 2, przeszedłem raz i czekam na nowe klasy postaci z dodatku żeby przejść od nowa, i AoE III które powala grywalnością.

2.Z tym się nie zgodzę, strategii jest wiele i różne rodzaje, Total Wary, AoE III i takie RoL różnią się od siebie jak Halo od BiA...

3.Moim zdaniem oprawy takiego AoE III i Heroesów V są bardzo klimatyczne i maj super grafike.

4.Bzdura! Po skończeniu NWN 2 byłem naprawde smutnuy, nie płakałem, ale nie płakałem też na żadnym filmie w życiu, a po STALKERZE tak o nim myślałem że nie byłem w stanie nic robić przez 1,5 godziny.

5.Brak pomysłow - nie do końca, monotonia - może, nuda - bzdura. A FF jest szybkie, w RPGach na peceta to pojawiło się już dawno np. Morrowind.

6.Fabuła - AoE III, NWN2, Heroes V no i przygodówki. A to że ty chcesz filmów nie oznacza że wszyscy inni też, ja lubie czytać książki, więc fabuła przedstawiona w BG mnie wciągnęła.

7.No zawsze są Wormsy, a w japońskie gry jakoś nie wierze, ale to pewnie dlatego że jedyna w miare nowa w którą grałem to Super Smash Bros. A klimat nie musi być japoński żeby był fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że nie musicie się ze mną zgadzać :)
Co do grafiki to przesadziłem, ale reszty będę się trzymać
Zapraszam do komentowania na GSie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że konsole zaczynają dominować, ale bez przesady- PC tak szybko nie upadnie, a właściwie to jestem zdania, że nigdy nie upadnie ;] Konsole Nowej Generacji mają bardzo wiele zalet, chodzi przede wszystkim o
o wiele większy komfort, jeśli brać pod uwagę np. sprawy techniczne. Kupując grę na Xbox360 nie trzeba się martwić czy powiedzmy gra nam pójdzie, a jeśli tak, to czy ilość szczegółów i klatek na sekundę pozwoli nam w pełni cieszyć się z zakupionego produktu.

Ogólnie rzecz biorąc, teraz jest jakiś boom, moda na konsole ;) Wygodne, praktyczne, owszem.
Ale patrząc na to pod innym kątem- gry na konsole są o wiele droższe niż te na PC-ty i nie każdego stać na to by np. raz na miesiąc (przykładowo, bo jedni kupują gry co pół roku, inni co nawet kilka razy na miesiąc) wydać około 200zł.
Pomijając kwestie finansowe (czasem w końcu można trafić na promocje, starsze tańsze tytuły itp.) jest jeszcze sprawa postępu techniki. O ile poczciwe blaszaki można swobodnie rozbudowywać, dokupywać nowsze karty graficzne, czy kostki pamięci, tak przy konsolach nie ma takiej możliwości, co zrozumiałe. Tylko że oznacza to również, że przy obecnym tempie postępu nauki i technologii już niedługo nowe konsole musiałyby być wydawane co pół roku, a jak wiadomo zmienianie co chwila- wcale nie taniego sprzętu- nie jest zbyt ciekawą perspektywą.

Inna sprawa- gry. W obecnej chwili nie ma możliwości pogrania w RTS-y czy RPG-i, choć jak wcześniej zauważono wszystko może się zmienić. Ja sam lubię mój komputer i jeśli pomyślę, że mam do wyboru: albo kupić konsolę i cieszyć się przez dłuższy czas sprzętem nowej generacji, albo za mniej więcej tą samą sumkę rozbudować PC, tak żeby nadawał się na premierę StarCraft II, którego na konsoli nie uświadczę, no to jednak wolę rozbudować kompa ;)
No ale może ja jestem staroświecki, zresztą przyznaję- nigdy nie grałem na żadnej konsoli. No, raz, niedawno- właściwie przez ten jeden raz doświadczyłem ogromnej pokusy zaopatrzenia się w Xboxa360... Jako fan muzyki zawsze marzyłem o Guitar Hero, ale były to marzenia odległe i zadowalałem się komputerowym FretsOnFire (opanowanym niemal do perfekcji :P). Ostatnio byłem w Empiku, było dość pusto. Nagle zauważyłem że przy stanowisku z Xbox360 leży pseudo-gitara z tej gry. Podszedłem, a ponieważ nikogo w pobliżu nie było- zagrałem sobie Heart-Shaped Box Nirvany ;) Jestem wprawiony w FretsOnFire więc mimo, że grałem pierwszy raz w GH udało się niemal bezbłędnie- zainteresowani ludzie zaczęli się wokół mnie gromadzić i gapić, jakbym cuda na kiju jakieś czynił ;D Później przez pół dnia nie mogłem przestać o tym myśleć- coś niesamowitego i nieporównywalnego z FoF... No ale kupować konsolę dla samego GH... heh, może jak wygram w Lotto ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 22:00, ZóL2 napisał:

Ludzie po co takie pytania i takie tematy wiadomo ze z gier nie mozna wnioskowac pozytku a
takze sattysfakcji gry są po to by poprawic sobie humor i sie wyszalec w wirtualnym swiecie
poprostu gramy dla relaksu a nie czy jest pozytek czy nie.....n/c


eee... chodzi w temacie czy gry na komputer to przeżytek, a nie porzytek[/p]

Przeżytek oznacza żecz nieaktualną, starą, niemodną itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka zle zinterpretowałem pytanie a co do przezytku to sam nie wiem ale powolutku nasze blaszaki schodzą na psy poniewaz coraz to nowsze konsole powstaja mimo tego ze kompy tez sa nowe ale w jakich strasznych cenach xboxa360 macie juz za 1,5 tysiaca a komputer ktory dorówna grafika albo nawet przebije xboxa jest w cenie jakis 5 tysięcy wiec mysle ze jezeli dalej tak bedzie poiwroci panowanie konsol czego bardzo bym nie chcial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować