Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

no wlasnie nie ..... patrzylem w sklepie tera na gothica 3 i inne pudelko i wogole ;]
... no zresza niewiem co w srodku jest w tym nowym więc się niebedę kłucił :) wiem ze tą gre mialem jeszcze przed premiera i taka fajna oprawa pudełko na ta gre bylo osobne pudelko na plyte z filmem i isobne na plyte z gra ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś zwykłą edycję, tyle że dostałeś gdzieś wcześniej :) Niech zgadnę: pudło czerwone, na rzep i dodatki w środku? A, i jeszcze coś - ten patch 1.5 w połączeniu z tym ---> http://forum.jowood.com/attachment.php?attachmentid=36271&d=1161655243
tweakerem zdziałał u mnie cuda! Da się grać nawet nie spełniając wymagań :D I to na low-medium :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem kartę graficzną. Gothic 3 działał na własnych ustawieniach, (maximum), ale przerywał. No nic, ustawiam na duże. I znów przerywa! Kręcę przy procku, karcie graficznej i ściągam najnowsze sterowniki. Nadal przerywa. Sprawdzam jeszcze raz wymaganie. Mój komp spełnia wszystkie zalecane... Nagle oprzytomniałem! Za mało Ram-u! Tylko 1 GB. Czeka mnie wycieczka do sklepu.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 12:38, batek15 napisał:

Co jeszcze moge zrobic obrucz instalacji tego patcha????? jakies stery czy cos???? czy wogole
mi lepiej niebedzie chodzic na tym kompie ....... mojemu kumplowi plynnie chodzi na 512 ramu
;/


Żeby Gothic 3 chodził płynnie należy:
1) Zrobić formata - nic tak nie poprawia szybkości jak format:)
2) Zwiększyć wykorzystanie pamięci + zainstalować jakiś programik typu Cacheman XP lub FreeRam
3) Zainstalować wszystkie dostępne patche
4) Pogrzebać w pliku ini.

To co napisałem wcześniej, że Gothic nie zaliczył mi żadnej zwiechy to prawda:p Tylko może źle się wyraziłem:) Wcześniej gdy grałem na 1gb ramu gra potrafiła mi się przyciąć tak na ok. 30 s. - 1 min. I w tym czasie nie dało się nic zrobić, mogłem tylko patrzeć w ekran:/ Na 1,5 gb ramu gra nie zalicza mi żadnych freezów, chociaż w niektórych miastach potrafi nieco zwolnić, ale na szczęście nie tak aby uniemożliwiało to rozgrywke.
Tak a propo wczoraj wymieniłem karte graficzną z gf 6200 na gf 7600:D:D:D Teraz to dopiero śmiga - choć w niektórych miastach - jak Montera i Geldern troche zwalnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ulepszylem kompa i teraz mam :
palit 8600gt sonic 256 mb
e2160(1,8ghz)
2gb 800mhz
asus p5k
segate bracuda 200gb
I mysle ze na tym sprzecie pogram sobie na medum bez wiekszych zawiech :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 11:34, rad84 napisał:

Żeby Gothic 3 chodził płynnie należy:

Dnia 03.11.2007 o 11:34, rad84 napisał:

2) Zwiększyć wykorzystanie pamięci + zainstalować jakiś programik typu Cacheman XP lub FreeRam

bzdura i to totalna,czemu? poczytaj sobie na temat zwalniaczy pamieci albo spytaj jakiegokolwiek informatyka(badz wez porzadne pismo do reki, w chipe bylo to opisane ze to szit) to ci powie jakie to optymalizatory. co do cacheman to nie mam nic przeciwko, wylacza zbedne rzeczy a to sie przydaje. a free ram no coz totalny szit! jak kazdy taki program sztucznie zapycha ram a to zle zjawisko.. co do pamieci wirtualnej to nawet nie chce mi sie nic mowic, pamiecia wirtualna nie zalatwisz kompletnie nic! w windows xp gra moze skorzystac z max 2 gb pamieci a ze gra nie umie z nich korzystac to pamieci wirtualna tu nie pomoze b ow czym.

Dnia 03.11.2007 o 11:34, rad84 napisał:

3) Zainstalować wszystkie dostępne patche

to to fakt.

Dnia 03.11.2007 o 11:34, rad84 napisał:

4) Pogrzebać w pliku ini.

nei kazdemu jakos pomaga.

Dnia 03.11.2007 o 11:34, rad84 napisał:


To co napisałem wcześniej, że Gothic nie zaliczył mi żadnej zwiechy to prawda:p Tylko może
źle się wyraziłem:) Wcześniej gdy grałem na 1gb ramu gra potrafiła mi się przyciąć tak na ok.
30 s. - 1 min. I w tym czasie nie dało się nic zrobić, mogłem tylko patrzeć w ekran:/ Na 1,5
gb ramu gra nie zalicza mi żadnych freezów, chociaż w niektórych miastach potrafi nieco zwolnić,
ale na szczęście nie tak aby uniemożliwiało to rozgrywke.
Tak a propo wczoraj wymieniłem karte graficzną z gf 6200 na gf 7600:D:D:D Teraz to dopiero
śmiga - choć w niektórych miastach - jak Montera i Geldern troche zwalnia.

dziwne.. ja mam 7600 2 gb ram i c2d i gra zawsze zwalniała, pamietam jak instalowalem gre na dopiero co zlozonym swiezutenkim komputerze.. gra scinala tak samo...koloryzujesz- zagraj w wiedzmina to sie przekonasz ze g3 to szit pod wzgledem optymnalizacji! wiedzmin to dopiero majstersztyk! działa tak jak powinien bez zbednych kombinacji z jakimis optymalizatorami pamieci itp. GOTHIC 3 jest niezoptymalizowany! ile mozna powtarzac. wiec kazdy tekst ze gra działa płynnie lub podobnie uwazam za kłamstwo. to tak jak bys powiedział ze jezdzisz samochodem na flaku.. owszem da sie ale jaka to przyjemnosc??
AHA i nawet nie probuj udowadniac ze grasz płynnie:) bo jestes z gory na przegranej pozycji. dlaczego? hm.. jak by to powiedziec nie jestes 1 ktory gra płynnie:) a zaden nie udowodnil tego w 100% jasny klarowny i czytelny dla kazdego sposób. a zrobic to jest latwo...nagrac porzadny film ktory nie pozostawi watpliwosci czyli z pokazaniem na jakim kompie sie gra poprzez minimalizacje gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to może mi ciąć dlatego że mam powlanczanych duzo programow? bo sprawdzilem na menedżer zadań windows i mam strasznie duzo procesow!! t moze dlatego bo pamieci mam wystarczajaca ilosc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 15:19, batek15 napisał:

a to może mi ciąć dlatego że mam powlanczanych duzo programow? bo sprawdzilem na menedżer zadań
windows i mam strasznie duzo procesow!! t moze dlatego bo pamieci mam wystarczajaca ilosc :]


No to także może ci zamulac kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan Podajcie mi linka do programu gothic3 tweaker..... mam ten programik ale on sie nazywa gothic3tweak..... co tam musze zaznaczyc ?? muj sprzęt to :
AMD sempron 3000+ 64
1,5 GB ram ddram
geforce 7300GT 256mb
.....
mam patche jeszcz 1.12 i bodajze CP 1.5 i jeszcze ten tweak w jakiej kolejnosci je zainstalowac ???
prosze o odpowiedzi na moje pytania :) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze niemowie na temat ale musze to powiedziec !!!
wiem że jusz męcze was o tego gothica ale odpowiedział by mi ktoś konkretnie na mój problem a nie każdy pisze co mu się podoba i tylko chyba po to żeby sobie pozycje na forum zwiekszyć ;/.... prosze odpiszcie na moje pytanie to będe bardzo szczęśliwy ;D .....
przeprasam za moją wypowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 16:57, batek15 napisał:

Mam pare pytan Podajcie mi linka do programu gothic3 tweaker..... mam ten programik ale on
sie nazywa gothic3tweak..... co tam musze zaznaczyc ?? muj sprzęt to :
AMD sempron 3000+ 64
1,5 GB ram ddram
geforce 7300GT 256mb
.....
mam patche jeszcz 1.12 i bodajze CP 1.5 i jeszcze ten tweak w jakiej kolejnosci je zainstalowac
???
prosze o odpowiedzi na moje pytania :) POZDRAWIAM

twoje pytania sa ..przepraszam ale idiotyczne. bo chyba prostym ejst ze instalujesz najpierw patch 1.12 a potem 1.5 prawda? a tym tweakiem nie zawracaj sobie głowy. w nim pisze co zaznaczyc przeciez, jaki masz sprzet to i to zaznazasz. ale on nic nie daje(nie podmienia zadnych plików grze wiec po cholere on jest potrzebny.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to patch CP1.5 nie jest kompatybilny z wersją Polską oraz Rosyjską.
Sam rzeczywiście nie mogę uruchomić gry po zainstalowaniu łatki CP1.5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 21:02, RobeN napisał:

Z tego co wyczytałem to patch CP1.5 nie jest kompatybilny z wersją Polską oraz Rosyjską.
Sam rzeczywiście nie mogę uruchomić gry po zainstalowaniu łatki CP1.5...

no ja czytałem ze póki co nie ma wsparcia dla wersji pl. ale poprawia i tak tylko questy. firma co robi g4 miałą zabrac sie za porzadny patch.. to ja sie pytam gdzie on jest. gdzie dodatek. tez miał byc a jzu o nim nic nie słychac. dla mnie to wszysto pic na wode..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 21:08, danzelmario napisał:

> Z tego co wyczytałem to patch CP1.5 nie jest kompatybilny z wersją Polską oraz Rosyjską.

> Sam rzeczywiście nie mogę uruchomić gry po zainstalowaniu łatki CP1.5...
no ja czytałem ze póki co nie ma wsparcia dla wersji pl. ale poprawia i tak tylko questy. firma
co robi g4 miałą zabrac sie za porzadny patch.. to ja sie pytam gdzie on jest. gdzie dodatek.
tez miał byc a jzu o nim nic nie słychac. dla mnie to wszysto pic na wode..


dodatek miała robić Piranha Bytes, ale oni utracili prawa do Gothica, więc jak niby mają go zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto ma zainstalowanego CP1.5 i może odpalić grę???
Niech napisze jak to zrobił :) Bo nie mam czasu na szukanie rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2007 o 21:10, Ecko09 napisał:

dodatek miała robić Piranha Bytes, ale oni utracili prawa do Gothica, więc jak niby mają go
zrobić?

nie wiem. to joowod miał w planach finansowych dodatek a to ze pirania nie ma praw to nie ma nic do rzeczy bo jakos gothic 4 ktos juz zaczał robic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 21:12, RobeN napisał:

Kto ma zainstalowanego CP1.5 i może odpalić grę???
Niech napisze jak to zrobił :) Bo nie mam czasu na szukanie rozwiązania.

co sie tak gorączkujesz:) za kilka dni bedzie wspolpracowac z wersja pl:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 21:28, danzelmario napisał:

> Kto ma zainstalowanego CP1.5 i może odpalić grę???
> Niech napisze jak to zrobił :) Bo nie mam czasu na szukanie rozwiązania.
co sie tak gorączkujesz:) za kilka dni bedzie wspolpracowac z wersja pl:).


Kilka dni to już minęło. I nie widzę, żeby dawali jakieś nowe info...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 21:29, RobeN napisał:

> > Kto ma zainstalowanego CP1.5 i może odpalić grę???
> > Niech napisze jak to zrobił :) Bo nie mam czasu na szukanie rozwiązania.
> co sie tak gorączkujesz:) za kilka dni bedzie wspolpracowac z wersja pl:).

Kilka dni to już minęło. I nie widzę, żeby dawali jakieś nowe info...

no ale to ich dobra wola.. to nie oni powinni robic te poprawki..wystarczy spojrzec na CDP i wiedzmina, beda robic patche tak długo ja kto bedzie potrzebne a tu co. zgarneli kase i zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować