Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2008 o 15:43, YahooPL napisał:

> Powie mi ktoś jak powiększyć pamięć wirtualną bo wyskoczyło mi że mam za mało.


Na początku tego posta masz to opisane. Pamiętaj, że musisz mieć trochę miejsca na dysku
wolnego by się w to bawić:

jedna sprawa. w twqojej poradzie jest błąd techniczny. zdanie "jeśli masz więcej miejsca na dysku możesz ustawić większą wartość"- jest kompletnie bez sensu :) bo to niczego nie poprawi w zwiazku z tym ze dzialamy na 32 bitowym systemie a ustawianie tych 4 gb ram jest marnowaniem miejsca szczegolnie jak ktos ma np 1 gb ram to po co tyle mu?? :). system u mnie sam ustawia 2 gb ale mam osobiscie ja wylaczona i nie ubolewam z tego powodu:) tylko do gothic 3 wlaczam bo swiruje czasem bez niej:P ale to wina gry bo crysis ma sie swietnie i bez tego.
czytalem ostatnio chipa i tam byl artykuł na temat takich pseudo porad:P zdziwili by sie ludzie jak by przeczytali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tłumaczyłem bezpośrednio z angielskiej wersji tweaka i mogłem popełnic parę błędów językowych. Czasami dodawałem też coś od siebie, ale akurat nie w tym miejscu. Pretensje więc nie do mnie :)
Co do tego miejsca na dysku to różnie bywa. U niektórych znajomych widziałem duże zmiany w płynności gry po ustawieniu od 2 do 4 GB pamięci wirtualnej. Tylko raz się zdarzyło, że na 80 GB dysku z czego 37 GB wolnego ustawione zostało 4 GB wirtualnej pamięci i gra zaczęła jeszcze mocniej zwalniać tak samo zresztą jak system. Poza tym jednym wyjątkiem większość kumpli była zadowolona więc uznałem, że warto tą poradę zamieścić w tym poradniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak może ktoś ma bardzo dobrą pamięć to może zapamiętał jak się żaliłem że gothic mi się długo zamykał (najszybciej się wyłączył po 5 minutach), ta ten najnowszy patch nie dość że grę mi cholernie spowolnił to na dodatek gra mi dłużej się zamyka bo rekord wyniósł 12 minut, i dzięki temu Gothic 3 jest najgłupszą grą na ziemi jaką dotąd grałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety już kiedyś pisałem, że u niektórych gra spowalnia niesamowicie po tym patchu i że tacy ludzie to mały wycinek ogółu graczy. Masz więc dość dużego pecha. Jeśli jeszcze masz zamiar grać to przeinstaluj grę i podaruj sobie patcha 1.6. Kompa masz takiego, który powinien unieść grę na minimalnych w komfortowej płynności. Może więc problem leży gdzie indziej. Defragmentacja dysku, pamięć wirtualna, tweakowanie. Jak lubisz się bawić to mozesz zająć się tym ostatnim. Uważaj bo to dość duże wyzwanie dla zwykłych ludzi :)
Tu masz poradnik:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2297&pid=2301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja mam pytanie xD
ma może ktoś ini pod 2 gb ram xDD
dziś sobie kupiłem jeszcze 1 gb wiec mam w końcu 2 wydajność skoczyła ale nie za dużo może ini coś da bo sam już zmieniałem ale dało mi to 2-3fps

a szukałem wyszukiwarka to znalazłem tylko dla 1 1,5 gb ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 19:29, wiedx1 napisał:

hmm a ja mam pytanie xD
ma może ktoś ini pod 2 gb ram xDD
dziś sobie kupiłem jeszcze 1 gb wiec mam w końcu 2 wydajność skoczyła ale nie za dużo
może ini coś da bo sam już zmieniałem ale dało mi to 2-3fps

a szukałem wyszukiwarka to znalazłem tylko dla 1 1,5 gb ram


Wszyscy już dawno przestali się bawić w tweakowanie tej gry bo mamy nowe kompy, które ciągną tą grę na przyzwoitej płynności animacji. Poza tym jak powszechnie wiadomo gra będzie się ciąć na każdym sprzęcie bo jest po prostu skopany silnik. Tak więc nawet tweakowanie niewiele da. Jeśli jednak należysz do upartych ludzi to mogę Ci polecić ten poradnik jeśli jeszcze nie miałeś z nim styczności:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2297&pid=2301

Jeśli nie wiesz to zainstalowanie patcha 1.6 dość dużo daje. Nikt też raczej samych plików ini nie udostępnia w sieci a patrząc prawdzie w oczy to już zbyt wiele to nie daje. Radziłbym jednak przyzwyczaić się do takiej płynności jaką masz bo już raczej więcej nie wyciśniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 09:29, YahooPL napisał:

/.../

Tłumaczyłem bezpośrednio z angielskiej wersji tweaka i mogłem popełnic parę błędów językowych.
Czasami dodawałem też coś od siebie, ale akurat nie w tym miejscu. Pretensje więc nie
do mnie :)

>Poza tym jednym wyjątkiem

Dnia 08.03.2008 o 09:29, YahooPL napisał:

większość kumpli była zadowolona więc uznałem, że warto tą poradę zamieścić w tym poradniku...

rozumiem :). ale z technicznego pkt widzenia i konstrukcji samego windows itd to nic nie daje takie 4 gb wirtualnej.. bo przeciez xp potrafi wykorzystac 3.5 gb ram ogolnie, z czego tylko czesc pojdzie na gre. a reszta na system.
ja na poczatku jak zainstalowalem patch 1.6 tez myslalem ze dziala lepiej:P to jest tzw efekt placeo czy cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 13:18, Bratek196 napisał:

Jak może ktoś ma bardzo dobrą pamięć to może zapamiętał jak się żaliłem że gothic mi
się długo zamykał (najszybciej się wyłączył po 5 minutach), ta ten najnowszy patch nie
dość że grę mi cholernie spowolnił to na dodatek gra mi dłużej się zamyka bo rekord wyniósł
12 minut, i dzięki temu Gothic 3 jest najgłupszą grą na ziemi jaką dotąd grałem....

masz blad w systemie jakis bo kolega z podobntym kompem nie narzeka ze mu wylacza sie 12 min gra. najszybciej jest wylaczyc gre przez ctrl +alt+ del :P na 2 rdzneiach to dziala chwilke :) a na 1 to nie wiem:P jak ja mialem 1 rdzen to taki trik nie dzialal za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie :


Czy odczuję różnicę w G3 zmieniając procesor z AMD Athlon 1,54Gzh 1800+, na AMD Ahlon 2,2Ghz 2800+ ?

Zakładając, że mam 2GB ramu i Radeona 9550 128mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 16:28, EveRte napisał:

Małe pytanie :


Czy odczuję różnicę w G3 zmieniając procesor z AMD Athlon 1,54Gzh 1800+, na AMD Ahlon
2,2Ghz 2800+ ?

Zakładając, że mam 2GB ramu i Radeona 9550 128mb


Raczej tak, ale taką średnią. Nie licz na wysokie detale. Do tego potrzebna jest mocna karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 16:28, EveRte napisał:

Czy odczuję różnicę w G3 zmieniając procesor z AMD Athlon 1,54Gzh 1800+, na AMD Ahlon
2,2Ghz 2800+ ?

Zakładając, że mam 2GB ramu i Radeona 9550 128mb


Bardzo małą. Gra nadal się będzie ciąć i ładować całe wieki. Poz tym masz niesamowicie śłabą kartę i nie wiem czy udźwignie nawet średnie detale. Ciężko Ci sie będzie grąło chłopie. Jedynie 2 GB Ramu ratują sytuację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 16:46, YahooPL napisał:

> Czy odczuję różnicę w G3 zmieniając procesor z AMD Athlon 1,54Gzh 1800+, na AMD
Ahlon
> 2,2Ghz 2800+ ?
>
> Zakładając, że mam 2GB ramu i Radeona 9550 128mb

Bardzo małą. Gra nadal się będzie ciąć i ładować całe wieki. Poz tym masz niesamowicie
śłabą kartę i nie wiem czy udźwignie nawet średnie detale. Ciężko Ci sie będzie grąło
chłopie. Jedynie 2 GB Ramu ratują sytuację...


Ja gram prawie tylko na pustyni

moje ustawienia -

detale - średnie
szczegółowość obiektów - średnie
widoczność - średnie

Cała reszta na najniższe


Na pustyni mam od 13fpsów - 35 (sprawdzałem frapsem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 18:57, EveRte napisał:

Ja gram prawie tylko na pustyni
detale - średnie
szczegółowość obiektów - średnie
widoczność - średnie


To i tak powinieneś sie cieszyć. Nie wiem jakim cudem na tak słabej karcie i procku gra chodzi na takich detalach. Ta gra czyni cuda. Nie da się też ukryć, że gra właśnie najmniej zamula na pustyni. Ciekawe ile masz w Myrtanie ??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 18:59, YahooPL napisał:

> Ja gram prawie tylko na pustyni
> detale - średnie
> szczegółowość obiektów - średnie
> widoczność - średnie

To i tak powinieneś sie cieszyć. Nie wiem jakim cudem na tak słabej karcie i procku gra
chodzi na takich detalach. Ta gra czyni cuda. Nie da się też ukryć, że gra właśnie najmniej
zamula na pustyni. Ciekawe ile masz w Myrtanie ??? ;)



W Myrtanie to jest po prostu koszmar :/ najgorzej jest w okolicach Montery

I dzisiaj zauważyłem kolejną ciekawostkę - Jak zakładam lekki pancerz Buntownika fps''y w grze spadają <lol2> a jeśli założę lekki pancerz asasyna wszystko wraca do normy - przecież to nienormalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A może ta gra nie czyni tylko sama z siebie jest cudem ;P Albo wybrykiem natury ;D Co do ilość FPS''ów w Myrtanie to pewnie ów user ma sporo mniejszą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dosyć poważny problem z Gothicem. Podczas grania po upływie mniej więcej 10 min gra zawiesza się wraz z całym komputerem. Obojętnie czy mam wgrany patch (1.12, 1.5, 1.6) czy też nie wgrywałem niczego, efekt jest taki sam - zawias po kilku minutach. Mój sprzęt:

Intel Core 2 Duo E6750 2,66 GHz @ 3,2 GHz
ASUS P5N32-E SLI
Geil Black Dragon 2x1024 MB DDR2
Seagate 250 GB
GeForce 8600GT Sonic+

Windows XP Professional SP2

Gra oczywiście oryginalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 21:16, copek87 napisał:

Witam, mam dosyć poważny problem z Gothicem. Podczas grania po upływie mniej więcej 10
min gra zawiesza się wraz z całym komputerem. Obojętnie czy mam wgrany patch (1.12, 1.5,
1.6) czy też nie wgrywałem niczego, efekt jest taki sam - zawias po kilku minutach. Mój
sprzęt:

Intel Core 2 Duo E6750 2,66 GHz @ 3,2 GHz
ASUS P5N32-E SLI
Geil Black Dragon 2x1024 MB DDR2
Seagate 250 GB
GeForce 8600GT Sonic+

Windows XP Professional SP2

Gra oczywiście oryginalna.

Hmmm napewno nie jest to wina sprzętu, na takim kompie Gothic powinien ma max detalach plynnie chodzic.
Moze sprubuj defragmenteryzacji albo formata dysku i wtedy na czysciutki dysk sprubuj wgrac G3.Powinno zadzialac. Nie jestem jakims specem, ale mialem podobny przypadek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel to włączył na 512ram to zanim machnoł mieczem to można by było isc wode na kawe zrobić
a on jescze na dodatek na najwiekszych detalach chciał grac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 18:15, ramirez1 napisał:

Mój kumpel to włączył na 512ram to zanim machnoł mieczem to można by było isc wode na
kawe zrobić
a on jescze na dodatek na najwiekszych detalach chciał grac


Też grałem na 512 MB RAM, ale nie miałem raczej długich zawiech tylko systematyczne krótkie. No i oczywiscie odległość widzenia rzędu 20 metrów. Ale najważniejsze, że dałem radę przejsć do końca grę. Teraz juz nie mam takiego problemu bo nowy komp i te sprawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować