Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2006 o 18:35, boduczek napisał:

A czy ja sie spytałem na ktorym bedzie chodzil najlepiej??Bo to chyba kazdy normalny czlowiem
wie ze na 3 konfiguracji.Spytałem sie jak bedzie chodzil na poszczegolnych konfiguracjach.

to po co ci to wiedziec skoro wiesz na jakim kompie bedzie chodzic najlepiej.1 i 2 jest slaby i tyle.

Dnia 01.12.2006 o 18:35, boduczek napisał:

Kolejna sprawa niby czemu uwarzasz ze mnie nie stac?? zasgerowalem cene a nie powiedzialem
na co mne stac:/.

ja nic nie uwazam. chcesz to se kupuj plyty za 2 tysiace mi nic do tego.

Dnia 01.12.2006 o 18:35, boduczek napisał:

A czy ta płyta to jakie ma złacze??Czy uwarzasz ze miedzy celkiem a pentium D nie bylo by róznicy??

LGA775, bedzie roznica ale na obu bedzie cięło.

Dnia 01.12.2006 o 18:35, boduczek napisał:

Albo miedzy celeronem a P4 3.20 GHz??

jak wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co zmienic w pliki ge3.ini by gothic 3 lepiej chodził przy sprzecie:
AMD Sempron 2500+
GeForce 6600 8 potoków 256 mb
1024 Ram

Jesli tak prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 20:05, G-Men napisał:

Wie ktoś co zmienic w pliki ge3.ini by gothic 3 lepiej chodził przy sprzecie:
AMD Sempron 2500+
GeForce 6600 8 potoków 256 mb
1024 Ram

Jesli tak prosze o odpowiedz.

w miastach bedzie ci i tak ciac-slaby procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś dać linka do jakiegoś poradnika do Gothica 3 gdzie piszą jak uruchomić tę zajefajną gierę na słabych kompach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 19:14, danzelmario napisał:

> A czy ja sie spytałem na ktorym bedzie chodzil najlepiej??Bo to chyba kazdy normalny czlowiem

> wie ze na 3 konfiguracji.Spytałem sie jak bedzie chodzil na poszczegolnych konfiguracjach.

to po co ci to wiedziec skoro wiesz na jakim kompie bedzie chodzic najlepiej.1 i 2 jest slaby
i tyle.

No chciałbym ,bo na 3 konfiguracje jeszcze nie mam na nia az tyle forsy bo musiałbym najpierw zmienic płyte główna , chcialem sie dowiedziec ze na 1 bedzie chodzic moze na mniej niz srednich na drugiej ...I prosilbym Cie o pomoc bo widze ze wiesz jak Gothi bedzie chodzic na poszczegolnych sprzetach.

Dnia 01.12.2006 o 19:14, danzelmario napisał:

> Kolejna sprawa niby czemu uwarzasz ze mnie nie stac?? zasgerowalem cene a nie powiedzialem

> na co mne stac:/.
ja nic nie uwazam. chcesz to se kupuj plyty za 2 tysiace mi nic do tego.

Nie o to chodzi,tylko zasugerowalem cene moge przeznaczyc troche wiecej ale ni wiem jeszcze na jaka plyte.

Dnia 01.12.2006 o 19:14, danzelmario napisał:

> A czy ta płyta to jakie ma złacze??Czy uwarzasz ze miedzy celkiem a pentium D nie bylo
by róznicy??
LGA775, bedzie roznica ale na obu bedzie cięło.

Nie musze grac przeciez na najwyzszytch detalkach wystarczy powyzej srednich.To czy z pentium D zagram sobie przyzwoicie na srednich??

Dnia 01.12.2006 o 19:14, danzelmario napisał:

> Albo miedzy celeronem a P4 3.20 GHz??
jak wyzej.

A czy jest jakas istotna ruznica miedzy Intel P4 3.20GHz a penitium D??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2006 o 13:41, boduczek napisał:

No chciałbym ,bo na 3 konfiguracje jeszcze nie mam na nia az tyle forsy bo musiałbym najpierw
zmienic płyte główna , chcialem sie dowiedziec ze na 1 bedzie chodzic moze na mniej niz srednich
na drugiej ...I prosilbym Cie o pomoc bo widze ze wiesz jak Gothi bedzie chodzic na poszczegolnych
sprzetach.

mi zaden oprocz 3 konfiguracji komp sie nie podoba,procesory sa waskim gardlem tutaj niestety.

Dnia 02.12.2006 o 13:41, boduczek napisał:

Nie musze grac przeciez na najwyzszytch detalkach wystarczy powyzej srednich.To czy z pentium
D zagram sobie przyzwoicie na srednich??
A czy jest jakas istotna ruznica miedzy Intel P4 3.20GHz a penitium D??

owszem ,D ma 2 fizyczne rdzenie. a gothic to wykorzystuje. ale mowie ci Pentium sa slabe,naprawde tymbardzoej model 805-tnie w miastach..komfortowa wtedy gra nie jest.
trudno co doradzic. nie wiem ile masz kasy,i jaki masz komp w ogole. ja na twoim miejscu jak by mi brakowalo kasy to bym z 512 ramu zrezygnowal na rzecz lepszego procka np. 512 dokupisz jak bedziesz miec kase a gothic na 1.5 giga ram chodzi duzo lepiej niz na 1 giga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

boduczek dodam jeszcze ze celeron nie wchodzi w ogóle w gre. to najgorszy procesor na rynku.pentium tez nie nadaje sie do grania...widzialem testy i taki core 2 duo e6300 jest 30% szybszy od pentium 3.73 nawet .to mowi samo za siebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to normalnie cud jakiś się zdażył.Na procusiu 2 ghz 512 RAM i radku 9600 pro (podkręconego do granic możliwości) G3 chodzi mi UWAGA:NA ŚREDNICH DETALACH (cienie TEŻ!!).Nie wiem jak ale to nie żart!(oczywiście zatnie się tam troche w miastach ale to nie przeszkadza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 22:45, Kubicki 24 napisał:

Mi to normalnie cud jakiś się zdażył.Na procusiu 2 ghz 512 RAM i radku 9600 pro (podkręconego
do granic możliwości) G3 chodzi mi UWAGA:NA ŚREDNICH DETALACH (cienie TEŻ!!)

chodzic to i na max moze:)ale nei znaczyze płynnie. nikt ci nie uwierzy bo daleko twojej maszynie do srednich detali i plynnej gry chocbys nie wiem co robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba jakaś kpina panów programistów z graczy.

Większość kompów jak tu czytam to sprzęt na dość dobrym średnim poziomie mocy. Osobiście mam AMD 2800+, GF 7600GS i 1GB RAM, i sądze, że jest to właśnie sprzęt średniej klasy. Może nie full wypas, ale skoro Advanced Warfighter potrafił mi pójść na maks detali bez skoków obrazu, skoro F.E.A.R. chodzi na średnich detalach fizyki (proc już nie wyrabia więcej) i prawie max detali graficznych to Gothic chyba jednak powinien pójść na tym samym poziomie. Samo stosowanie jakiś dodatkowych zewnętrznych tweakerów do dopasowywania parametrów z nadzieją "a nuż teraz będzie lepiej chodziła" to dla mnie jakieś kuriozum!

Od razu powiem, że jeszcze nie próbowałem gierki instalować (droga jak cholera, więc nawet nie mam) i czekam na demo w styczniowym numerze CDA, ale jak tak czytam te płacze i zgrzytanie zębów to aż we mnie kipi złość.

Programistom nie chciało się dopracować silnika graficznego i zoptymalizować kodu, sama gra na starcie zawierała masę baboli, bo echo jęku zawodu do tej pory się po sieci niesie (i dalej zawiera masę baboli, dopiero ileś tam następnych patchy doprowadzi sytuację do względnej normalności) i mówiąc najogólniej faceci wypuścili crapa, a nie gotowy produkt, który wymaga ewentualnie małych szlifów. Badziew i tyle.

Zagram w demo i kupię sobie gierkę dopiero jak zejdzie z ceną do jakiejś normalnej wartości, i wreszcie zacznie przypominać finalny produkt.

A szkoda, że tak wyszło, bo serię Gothic bardzo lubię (chociaż ostatnio kupiłem złotą edycję Morrowinda i coś czuję, że ten klimat bardziej mi odpowiada :)).

Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 22:45, Kubicki 24 napisał:

Mi to normalnie cud jakiś się zdażył.Na procusiu 2 ghz 512 RAM i radku 9600 pro (podkręconego
do granic możliwości) G3 chodzi mi UWAGA:NA ŚREDNICH DETALACH (cienie TEŻ!!).Nie wiem jak ale
to nie żart!(oczywiście zatnie się tam troche w miastach ale to nie przeszkadza)


a jaki masz ten procuś? jak masz jakiegoś 64 bitowego athlona, czy semprona albo pentium D to się nie dziwię bo na moim konfigu (patrz mój opis) na minimalnych chodzi w miarę płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubicki24 - Widzisz, kompa mam nawet podobnego(jeżeli chodzi o moc) ale z 1 GB RAM i też sobie gram na średnich z SM 2.0. Właściwie to można grac i na max(tzn. ze względu na kartę post processing i cieniowanie średnie), ale Gothic 3 wtedy będzie mocno ścinac, więc to, że grasz na średnich nikogo raczej nie dziwi.

Melchah - Wprawdzie wyrabiania sobie opinii na temat danej gry bez zagrania w nią nie pochwalam, ale większośc rzeczy które tu mówisz to niestety prawda. Jedna sprawa - demko to i tak pół biedy, bo mialem okazję w nie grac, tak samo jak i w pełniaka. Niestety ale z G3 jest taka sprawa, że nawet jak mam go nieźle stweakowanego, to grac dłużej niż godzinę po prostu nie mogę, bo zarówno silnik gry jak i mój PC nie wyrabia. W demie teren jest mały, więc i tak wszystkich rzeczy się nie widzi.
Inna rzecz to patche - G3 w pełni sprawny będzie może za pół roku, jak na razie granie jest mało komfortowe, muszę przyznac, że mniej mi dokuczały błędy w Daggerfallu w swoim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 22:16, danzelmario napisał:


> No chciałbym ,bo na 3 konfiguracje jeszcze nie mam na nia az tyle forsy bo musiałbym najpierw

> zmienic płyte główna , chcialem sie dowiedziec ze na 1 bedzie chodzic moze na mniej niz
srednich
> na drugiej ...I prosilbym Cie o pomoc bo widze ze wiesz jak Gothi bedzie chodzic na poszczegolnych

> sprzetach.
mi zaden oprocz 3 konfiguracji komp sie nie podoba,procesory sa waskim gardlem tutaj niestety.

Ale to mi powiedz jak bym sobie zagrał.A kompa mam :
Intel Celeron 2.60Ghz ----------i nie wiem na co zmienic> Bo jak bym chcial zmienic na jakis 2 rdzeniowy musialbym zmienic plyte główna a narazie az tyle nie mam
2 gb ramu i karta Geforce Galaxy 7600GS
to powiesz mi jak sobie narazie zagram

Dnia 02.12.2006 o 22:16, danzelmario napisał:

> Nie musze grac przeciez na najwyzszytch detalkach wystarczy powyzej srednich.To czy z
pentium
> D zagram sobie przyzwoicie na srednich??
> A czy jest jakas istotna ruznica miedzy Intel P4 3.20GHz a penitium D??
owszem ,D ma 2 fizyczne rdzenie. a gothic to wykorzystuje. ale mowie ci Pentium sa slabe,naprawde
tymbardzoej model 805-tnie w miastach..komfortowa wtedy gra nie jest.
trudno co doradzic. nie wiem ile masz kasy,i jaki masz komp w ogole. ja na twoim miejscu jak
by mi brakowalo kasy to bym z 512 ramu zrezygnowal na rzecz lepszego procka np. 512 dokupisz
jak bedziesz miec kase a gothic na 1.5 giga ram chodzi duzo lepiej niz na 1 giga.
Ale ja juz ma 2 gb i narazie mi to starczy jesli cos bede zmieniac to plyte i procka.

A kasy to zalezy bo nie wiem jak to zrobic co najpierw kupic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi bawiących się wszelkimi TWEAKAMI do Gothica III przygotowałem instrukcję w języku polskim jak i co z tym wszystkim się robi.

Po pierwsze ściągnijcie samego Tweaka z tąd:

http://forum.jowood.com/showpost.php?p=1913125&postcount=140

Nstępnie postępuj zgodnie z instrukcją:

Wstęp:

Wejdź do ,,Mój Komputer", kliknij prawym przyciskiem myszy i wejdź do menu właściwości.Wejdź w zakładkę zaawansowane i wejdź w ustawienia wydajności. Tam również wejdź w zakładkę zaawansowane a następnie w pamięć wirtualną. Zmień ustawienia pamięci tak żeby było maksymalnie 4096 oczywiście jeśli masz więcej miejsca na dysku możesz ustawić większą wartość. Zatwierdź i uruchom ponownie komputer.

------------------------------------------------------------------------------------------
Instalacja :

Polega to na tym, że trzeba pozamieniać odpowiedznie pliki w katalogach z grą

---------------------------------------------
Instalacja plików FX :

Pliki FX odpowiadają za efekty specjalne w grze.W folderze ,,FX Files" znajdują się te które należy zamienić.W tym folderze znajdują się dwa foldery.Są to "Lightmap" i "No Lightmap".

"Lightmap"
Lightmap odbloikowuje w grze lightmaping. Plik jest zainstalowany już w grze i jest to plik zapasowy w razie gdyby coś się zepsuło.

"No Lightmap"
Plik ten wyłancza opcję lightmapingu w grze co przyspieszy działanie gry.

Aby zainstalować brak lightmapingu musisz skopiować plik "ge_default_1_4.fx" do folderu Gothic III \ Data \ Materials \ ShaderMaterial \ Effects
Zamień plik który się tam znajduje pod taką samą nazwą. Teraz gra powinna chodzić troszeczkę płynniej.

---------------------------------------------
Instalacja Tweaked ini File :

W folderze "Tweaked ini Files" znajdują się zmienione pliki tekstowe odpowiadające za działanie gry. Są to dwa pliki, ge3.ini i logo.ini.Ge3.ini jest plikiem konfiguracyjnym gry.Plik logo.ini sprawi że filmiki wyświetlające się przed włączeniem samej gry znikną co znacznie oszczędza czas.

Żeby wprowadzić te zmiany wystarczy skopiować te dwa pliki i zamienić je z tymi, które znajdują się w katalogu Gothic III \ Ini \ (Radziłbym zrobić kopię bezpieczeństawa orginalnych plików)

---------------------------------------------
Instalacja plików UserOptions :

Informację o profilu gracza znajdują się w folderze "UserOptions Files". Znajdują się tu foldery z różnymi opcjami konfiguracyjnymi gry. Wybieramy ten który nam odpowiada np. w wypadku najsłabszych maszyn "Lowest". Następnie wchodzimy w folder z rozdzielczością która nas interesuje ( pamiętamy że im mniejsza tym większa wydajność ). Do wyboru są najczęściej 2 albo 3 foldery z różnymi rozdzielczościami. W folderze z rozdzielczościa znajduję się plik "UserOptions.ini", który należy skopiować do folderu "Moje Dokumenty" \ gothic3
i zamienić z plikiem który się tam znajduje pod taką samą nazwą (wcześniej zrobić kopię zapasową).

Oto spis co dają poszczególne konfigurację :

*EvenMoreUltra
-Bardzo duża odległość widzenia
-Duża wegetacja
-Duża szczegółowość tekstur

*Ultra
-Bardzo duża odległość widzenia
-Duża wegetacja
-Średnia szczegółowość tekstur

*Highest
-Dużą odległość widzenia
-Średnia wegetacja
-Średnia szczegółowość tekstur

*High
-Średnia odległość widzenia
-Niska Vegetations
-Średnia szczegółowość tekstur

*Medium
-Średnia odległość widzenia
-Bez wegetacji
-Średnia szczegółowość tekstur

*Low
-Niska odległość widzenia
-Bez wegetacji
-Niska szczegółowość tekstur

*Lowest
-Bardzo niska odległość widzenia
-Bez wegetacji
-Niska szczegółowość tekstur

*My Settings (Moje ustawienia)
-Średia odległość widzenia
-Bez wegetacji
-Średnia szczegółowość tekstur

WAŻNE !!!
Po instalacji tych ustawień nie można w grze zmieniać opcji graficznych a najlepiej wogle nie klikać w menu przycisku "Opcje". W takim wypadku trzeba będzie instalacje przeprowadzać od nowa !!!

---------------------------------------------

Mam nadzieje że wam pomogłem :)

Na moim kompie :

AMD Athlon 2500+
128MB GeForce FX5200
512 DDR 400 RAM

Wszystko chodziło perfekcyjnie.

MIŁEJ ZABAWY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować