Zaloguj się, aby obserwować  
gagari

Fullmetal alchemist - temat ogólny

145 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2008 o 17:11, Kraju92 napisał:

> Czyta ktoś może na bieżąco mangę?

A cały czas wychodzą nowe chaptery? Wydaje mi się że nie.

Oczywiście, że wychodzą!! Co miesiąc jest nowy chapter. Jest ich już 82 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 17:12, turpis napisał:

Oczywiście, że wychodzą!! Co miesiąc jest nowy chapter. Jest ich już 82 :P


Myślałem że na wydarzeniach z anime się kończy. Będę musiał poszukać stron gdzie będzie można poczytać, szkoda że po angielsku, ale przynajmniej pooglądam, a może i coś tam zrozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że to się straszliwie różni od anime. Szczególnie kwestia homunculusów. Manga jest o wiele lepsza xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 17:17, turpis napisał:

Od razu mówię, że to się straszliwie różni od anime. Szczególnie kwestia homunculusów.
Manga jest o wiele lepsza xD


Czyli że w mandze SPOILERnie zabili jeszcze wszystkich homunculusów? SPOILER STOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 17:18, Kraju92 napisał:

> Od razu mówię, że to się straszliwie różni od anime. Szczególnie kwestia homunculusów.

> Manga jest o wiele lepsza xD

Czyli że w mandze SPOILERnie zabili jeszcze wszystkich homunculusów? SPOILER
STOP

Tak , a poza tym powstają w inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 17:21, Asthariel napisał:

Tak , a poza tym powstają w inny sposób.


To biorę słownik w rękę i zaczynam czytać. Bo już znalazłem stronę gdzie można spokojnie przeczytać. Oby było ciekawiej niż w anime, które było świetne, ale znam na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 17:23, Kraju92 napisał:

> Tak , a poza tym powstają w inny sposób.

To biorę słownik w rękę i zaczynam czytać. Bo już znalazłem stronę gdzie można spokojnie
przeczytać. Oby było ciekawiej niż w anime, które było świetne, ale znam na pamięć.

Dodam jeszcze, ze intryga w fabule w mandze poszła w zupełnie innym kierunku, więc wydarzenia powiedzmy, od 36 epa w anime w mandze nie mają miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 17:28, Asthariel napisał:

Dodam jeszcze, ze intryga w fabule w mandze poszła w zupełnie innym kierunku, więc wydarzenia
powiedzmy, od 36 epa w anime w mandze nie mają miejsca.


Czyli jeżeli znam anime to powinienem zacząć czytać mangę od około 36 epa?

turpis
A przy czym beczałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, od 36...

Beczałam w momencie jak Havoc powiedział, że nie czuje nóg...A mocno zdziwiłam się (trzyma tydzień), jak Ed był w brzuchu Gluttony''ego...i tam ta cała akcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsze anime na świecie. Ładna kreska to pikuś, intryga jest po prostu genialna. Kwestia równej wymiany, homunkulusów, kamienia filozoficznego, Scara - to wszystko jest świetne, perfekcyjnie rozłożone i nie ma moim zdaniem nudnego odcinka. Humor jest naprawdę fajny, zaś muzyka jest jednym z moich ulubionych soundtracków. Alchemicy okazuje się nie są wcale wojownikami o dobro, lecz "wojskowymi kundlami" i to też jest na swój sposób dobre, nie jest bowiem jednoznaczna kwestia dobra i zła. Al i Ed muszą sobie radzić w tym wcale nie idealnym świecie, a ich historia jest gdy trzeba wesoła, gdy trzeba smutna. Słowem - perfekcja jak dla mnie i najlepsze anime świata, o!.
Tyle o anime. Po przeczytaniu 2 pierwszych mang sądzę, że anime lepsze, póki co to mniej więcej to samo, ale tam lepiej ułożone. Co dalej, zobaczę jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(ciach)


No widzisz manga się tobie nie podoba bo uważasz że to jest to samo. Wcale się nie dziwię bo kilka pierwszych tomów jest dość wiernie zekranizowane. A potem panowie z BONES dorobili kilka innych wątków czyniąc historię nieco zagmatwaną. Dla mnie manga zdecydowanie rządzi tak samo jak dla mojej siostry. Dlaczego? A dlatego że m. in jest jeszcze bardziej jajcarska niż anime i wszystko jest lepiej poukładane (przynajmniej dla mnie). Wielkim plusem dla mangi jest postać Linga (czy też Lina) Akcje dla mnie są po prostu genialne! (np. tom 9, 10).SPOILER Homunkulusy w mandze inaczej powstają i powiem nawet że łatwiej je zabić w mandze. No i Sloth np. w mandze jest wielkim siłaczem kopiącym tunel a Wrath to king Bradley. Pride z kolei to Selim- adoptowany syn Bradleya. W mandze można napotkać również starszą siostrę Armrstronga, srogą Olivię i dużo więcej postaci. Alphonse w mandze nie jest taki dziecinny a Ed ostatnio to nawet urósł (mówię o 70 rozdziale). KONIEC SPOILERA
Mówię ci na 99% zmienisz zdanie co do tego co jest lepsze manga czy anime FMA.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 15:51, Bratek196 napisał:

>(ciach)


No widzisz manga się tobie nie podoba bo uważasz że to jest to samo. Wcale się nie dziwię
bo kilka pierwszych tomów jest dość wiernie zekranizowane. A potem panowie z BONES dorobili
kilka innych wątków czyniąc historię nieco zagmatwaną. Dla mnie manga zdecydowanie rządzi
tak samo jak dla mojej siostry. Dlaczego? A dlatego że m. in jest jeszcze bardziej jajcarska
niż anime i wszystko jest lepiej poukładane (przynajmniej dla mnie). Wielkim plusem dla
mangi jest postać Linga (czy też Lina) Akcje dla mnie są po prostu genialne! (np. tom
9, 10).SPOILER Homunkulusy w mandze inaczej powstają i powiem nawet że łatwiej
je zabić w mandze. No i Sloth np. w mandze jest wielkim siłaczem kopiącym tunel a Wrath
to king Bradley. Pride z kolei to Selim- adoptowany syn Bradleya. W mandze można napotkać
również starszą siostrę Armrstronga, srogą Olivię i dużo więcej postaci. Alphonse w mandze
nie jest taki dziecinny a Ed ostatnio to nawet urósł (mówię o 70 rozdziale). KONIEC
SPOILERA

Mówię ci na 99% zmienisz zdanie co do tego co jest lepsze manga czy anime FMA.....


Bardzo mnie zachęciłeś do przeczytania mangi, ale szkoda że nigdzie nie ma po polsku, a u mnie z angielskim krucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FMA jest moim zdaniem najlepszym anime ;) jego jedynym minusem jest to że taki krótki mangi jeszcze nie widziałem, natomiast film pełnometrażowy moim zdaniem jest w zupełnie innym klimacie i mi się za bardzo nie podobał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 13:42, Alchenik napisał:

FMA jest moim zdaniem najlepszym anime ;) jego jedynym minusem jest to że taki krótki
mangi jeszcze nie widziałem, natomiast film pełnometrażowy moim zdaniem jest w zupełnie
innym klimacie i mi się za bardzo nie podobał


Dobrze powiedziane. Anime jest krótkie, od około 20 odcinka, w ogóle nie jest związany z tym co się dzieje w mandze, a jeśli się nie mylę to manga FMA nadal ma nowe rozdziały w Japonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 17:32, Alchenik napisał:

Tak z ciekawości spytam manga FMA jest lepsza bo może bym się skusił ;)


Jak dla mnie obie wersje są niezłe, lecz, manga ma lepszą fabułę, ciekawszą. Jakbyś chciał to podrzucam link do mangi: http://infobot.pl/r/ytM

P.S Używaj znaków interpunkcyjnych. Lepiej będzie zrozumieć twoje posty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 19:45, Piotrbov napisał:

> Tak z ciekawości spytam manga FMA jest lepsza bo może bym się skusił ;)

Jak dla mnie obie wersje są niezłe, lecz, manga ma lepszą fabułę, ciekawszą. Jakbyś chciał
to podrzucam link do mangi: http://infobot.pl/r/ytM

P.S Używaj znaków interpunkcyjnych. Lepiej będzie zrozumieć twoje posty ;)



Manga jest lepsza bo ma więcej i ciekawszych wątków pobocznych i więcej humoru niż Anime, ja poszukuję 11 tom w Empikach bo nie chę płacić tyle samo za przesyłkę niż sam kosztuje tom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 21:00, Bratek196 napisał:

Manga jest lepsza bo ma więcej i ciekawszych wątków pobocznych i więcej humoru niż Anime,
ja poszukuję 11 tom w Empikach bo nie chę płacić tyle samo za przesyłkę niż sam kosztuje
tom...


Niestety. muszę cie zasmucić tą wiadomością, że Empik nie sprzedaje mang wydawnictwa JPF. Tzn są jakieś tam pojedyncze, lecz np. dla Alchemista ostatni tom to 4. Więc w empiku nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować