Zaloguj się, aby obserwować  
krystian223

Left 4 Dead

2567 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2009 o 16:17, Outlander-pro napisał:

Lol czemu niektórzy jarają się pół automatyczną snajperką, skoro była ona już w jedynce?
Litości, chyba niektórzy nie wiedzą co to znaczy ... :/

A nowy L4D to będzie skok na kasę ^&$$^#$#^4
Wszystko to może być w jedynce. Zresztą opuścili ją, najpierw pół roku czekania na DLC
(WTF) a teraz zapowiedź sequela. FAIL.

EPIC Fail. Grafiki praktycznie niezmieniono, broni za wiele nie ma, a co najgorsze - odebrali tej świetnej grze klimat robiąc mapy dzienne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 01:37, Lampek napisał:

A taki squad do gry tutaj znajdę? Gracie coś? :)

Decyzja zapadła, następny zakup to będzie najpewniej L4D :P

Polecam. Na początku na ogarnięcie graj kampanię, gdy już nabierzesz nieco skilla, zabaw się w to co lubią hardkorowi gracze - Versus(ludzie przeciwko ludziom - druga drużyna gra "bossami" zombiaków), oraz genialny Survival, gdzie bez komunikacji grać się nie da!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 16:54, Kirabaxior napisał:

/ciach/


Gram już drugi dzień, gierka mnie porwała ;) Dobrze, że mam teraz wolne, bo bym nie wyrobił, gdybym musiał się uczyć albo pracować. Obecnie uczę się map grając kampanię z ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 21:38, Lampek napisał:

> /ciach/

Gram już drugi dzień, gierka mnie porwała ;) Dobrze, że mam teraz wolne, bo bym nie wyrobił,
gdybym musiał się uczyć albo pracować. Obecnie uczę się map grając kampanię z ludźmi.

Prawidłowo, przyda ci się do Versusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 22:20, Szw3dzik napisał:

Witam mam pytanie wiecie może z jakich filmów zaczerpnięto motywy do tych 4 scenariuszy
w grze ?

Generalnie ze wszystkich jak leci ;] Gra nie jest tworzona na podstawie żadnego filmu, można zaobserwować klimat, który jest podobny we wszystkich tego typu horrorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się pysznie. Na pewno kupie na swoje x360. Szczególnie fajne wrażenie robią mapy w dzień ,nie wiem jak Wam się podobają ,ale według mnie są świetne. Do tego nowe bronie jakieś takie bardziej zgrabne i jeszcze ta siekiera ,piła motorowa :]
A co do Snajperki ,nie widzę ,żeby dostawała jakiegoś większego buffa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 10:40, Zabujca_Smokuf napisał:

Gra zapowiada się pysznie. Na pewno kupie na swoje x360. Szczególnie fajne wrażenie robią
mapy w dzień ,nie wiem jak Wam się podobają ,ale według mnie są świetne. Do tego nowe
bronie jakieś takie bardziej zgrabne i jeszcze ta siekiera ,piła motorowa :]


Z tą częścią zdania się zgadzam.

Dnia 05.06.2009 o 10:40, Zabujca_Smokuf napisał:

A co do Snajperki ,nie widzę ,żeby dostawała jakiegoś większego buffa.


Dwukrotnie większy magazynek, mniejszy rozrzut przy strzale z ramienia, minimalnie szybciej wypruwa z siebie pociski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 11:02, MateoKiszlo napisał:

Dwukrotnie większy magazynek, mniejszy rozrzut przy strzale z ramienia, minimalnie szybciej
wypruwa z siebie pociski.

Nie zauważyłem. Swoją drogą wątpię żeby ktoś jej używał. W pierwszej części L4D snajperka była całkowicie zbędna ,pewnie i w L4D2 się nic nie zmieni ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 11:06, Zabujca_Smokuf napisał:

> Dwukrotnie większy magazynek, mniejszy rozrzut przy strzale z ramienia, minimalnie
szybciej
> wypruwa z siebie pociski.
Nie zauważyłem. Swoją drogą wątpię żeby ktoś jej używał. W pierwszej części L4D snajperka
była całkowicie zbędna ,pewnie i w L4D2 się nic nie zmieni ;]


Powiem tak : używa się jej na otwartych terenach, a że takich w jedynce niewiele, a sama broń jest piekielnie trudna do opanowania ... W l4d2 to się zmieni, właśnie z powodów jakie podałem - wreszcie ma szansę rywalizować z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiększenie magazynka robi ze snajpy alternatywę dla pistoletów. Ale i tak sądzę, że ta broń furory nie zrobi, tak samo jak w jedynce. Co jak co, ale w grze, gdzie ciągle na twarz pchają ci się zombiaki, snajperka zbyt przydatna nie jest. Lepiej mieć automat, albo shotguna by szybko uporać się z przeciwnikami.

Aha, wygląd tej alternatywy M16 jest paskudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Well, snajpera jest dla wybranych, a nie dla motłochu. Tak jak w rzeczywistym świecie, snajperów jest niewielu i obsługują je tylko osoby, które znają się na rzeczy (:P).

Nie wiem natomiast, jaki jest sens umieszczania uzi z tłumikiem. Przecież to jakiś żart diabelski. Po co komu tłumik, kiedy idzie mordować hordy bezmózgich zombie? Głupota kompletna, brak logiki wali mnie w oczy - tłumik w końcu zmniejsza siłę pocisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 16:51, Outlander-pro napisał:

Powiększenie magazynka robi ze snajpy alternatywę dla pistoletów. Ale i tak sądzę, że
ta broń furory nie zrobi, tak samo jak w jedynce. Co jak co, ale w grze, gdzie ciągle
na twarz pchają ci się zombiaki, snajperka zbyt przydatna nie jest.


http://www.youtube.com/watch?v=pDueGY13j3A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 00:47, MateoKiszlo napisał:


Hah, powiem Ci, że filmik pod pewnym względem jest uroczy. Patelnia wprowadza momentami klimat rodem z filmu "Wysyp żywych trupów", który moim zdaniem był urokliwy i śmieszny. To niewątpliwy plus. Już nawet kij z tym durnym uzi, topór strażacki i broń mele są super.

Niedawno wróciłem z wieczornej sesyjki w L4D i jestem bardzo zniesmaczony. Przeszedłem dwie kampanie razem w multiplayerze, obie na poziomie normal. Wiem, że normal to noobstwo, noskill i te pe, ale do poznawania mapek i wyrabiania sobie sposobów jest jak najbardziej w porządku. Poza tym, gram drugi dzień. Ale wróćmy do tematu.

Niedawno wkurzało mnie gadanie wyjadaczy w stylu "krew mnie zalewa jak widzę tych noobów". Po dzisiejszej partyjce, jestem w stanie się z nimi zgodzić. Tak durnych kompanów dawno nie miałem w grze, nie tylko w L4D. Niektórym chyba wymóg gry zespołowej coś w główce pomieszał. Kilka dennych akcji, które dzisiaj ujrzałem:
- wywalanie koktajlu mołotowa sobie i kompanowi pod nogi. Gościu wyjął koktajl, ale trochę zbyt długo mierzył - w konsekwencji rzucił w zombiaka, który był od niego może ze 2 metry...
- strzelanie do mnie w momencie, kiedy zwróciłem uwagę, że powinni brać mołotowy, a nie tylko bomby.
- w kampanii no mercy wsiedli na windę przy stacji beznynowej i nie poczekali na mnie (wcześniej zostawili mnie sam na sam z hunterem), tylko pojechali w górę.
- we trzech walczyli z 4-5 zombiakami, w momencie kiedy 20 metrów dalej trzymał mnie smoker, a 10 zombiaków wypruwało mi flaki (zaraz przed safehouse, przed tym incydentem miałem 90 życia, bez użytej apteczki i piguł. Żaden wyczyn na normalu, ale oni w tym momencie byli już po podwójnej kuracji). Zostawili mnie najpewniej po to, bym przestał się mądrzyć.
- rzucanie w tanka pipe bombą...
- bieganie po mapie z pistoletami, nawet w panic eventach
- notoryczne olewanie mołotowów, wymienianie ich przy najbliższej okazji na pipe bomby
- zostawianie pootwieranych drzwi w każdym miejscu (a później bycie zalanym przez hordę)

Wynik? Nie wiem, jakim cudem, ale z kilkoma punktami życia doczłapałem się do helikoptera i uciekłem. Niezbyt miałem ochotę wracać się po "kumpla", którego masakrował tank, bo zaczął do niego walić z pistoletów i olał ucieczkę. Wiem, wiem, jestem straszny. Zepsuli mi ochotę na granie, a chciałem sobie do 4 posiedzieć :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 02:50, Lampek napisał:


Prosiłbym moderatora o usunięcie linka.

Dnia 06.06.2009 o 02:50, Lampek napisał:

>
> http://www.youtube.com/watch?v=pDueGY13j3A
>

Hah, powiem Ci, że filmik pod pewnym względem jest uroczy. Patelnia wprowadza momentami
klimat rodem z filmu "Wysyp żywych trupów", który moim zdaniem był urokliwy i śmieszny.
To niewątpliwy plus. Już nawet kij z tym durnym uzi, topór strażacki i broń mele są super.


Co do uzi - to pewnikiem broń znaleziona u grup przestępczych czy coś, a nie celowe działanie mające na celu wyciszenie swoich działań :P

Dnia 06.06.2009 o 02:50, Lampek napisał:


Niedawno wróciłem z wieczornej sesyjki w L4D i jestem bardzo zniesmaczony.


To właśnie publiki.

Dnia 06.06.2009 o 02:50, Lampek napisał:

Niedawno wkurzało mnie gadanie wyjadaczy w stylu "krew mnie zalewa jak widzę tych noobów".
Po dzisiejszej partyjce, jestem w stanie się z nimi zgodzić.


Niestety nie lubię tego mówić i rzadko używam tego słowa [co najwyżej newbie], ale nie potrafię znieść widoku :

- Złapany przez smokera czekam na ratunek. Nadchodzi stosunkowo szybko, ale rzecz w tym, że pacjent zaczął do niego strzelać zamiast mnie uwolnić [stałem metr od niego, nic nie blokowało mu drogi, trwało to jakieś 4-5 sekund nim go zabił] -.-

- Ewakuacja na parking podczas ataku Tanka [DT4, miałem to już mnóstwo razy, a nie mam czasu tłumaczyć ludziom czemu nie powinniśmy tu stawać]

- Drużyny non-skill based autoshotów : co rusz ktoś we mnie tym trafia, zabicie przydwożdżającego huntera/smokera wiąże się z koniecznością przebiegnięcia kawałka [w pistoletach pustka], znikoma skuteczność zabijania z dużej odległości, irytujący dźwięk

- Zasada bumerangu w NM5, kiedy przez szyb wrzuca się niespodzianki na czyhających na górze.

- AFK''s , trzeba ich pilnować, albo tracić czas na ich kickowanie


itp.


generalnie gra już taka jest - stąd głębszy sens ma tylko sesja ze znajomymi, można się pośmiać i wiemy mniej więcej czego od nich oczekiwać.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 00:47, MateoKiszlo napisał:

> Powiększenie magazynka robi ze snajpy alternatywę dla pistoletów. Ale i tak sądzę,
że
> ta broń furory nie zrobi, tak samo jak w jedynce. Co jak co, ale w grze, gdzie ciągle
> na twarz pchają ci się zombiaki, snajperka zbyt przydatna nie jest.
http://www.youtube.com/watch?v=pDueGY13j3A

No i to tylko potwierdza moje zdanie: na pojedyńcze zombiaki snajpa jest spoko, ale gdy otoczą Cię zewsząd zombiaki to najlepiej szybko uciec a drogę oczyścić błyskawicznie używając shotguna albo karabinu. Załatwianie zombiaków one by one mija się z celem. Dlatego imo snajperka w takiej grze jak L4D jest bardzo mało przydatna.
Takie pojedyńcze zombiaki można rozwalać pistoletem, albo karabinem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 10:28, MateoKiszlo napisał:

generalnie gra już taka jest - stąd głębszy sens ma tylko sesja ze znajomymi, można się
pośmiać i wiemy mniej więcej czego od nich oczekiwać.

Generalnie, jak gra dopiero co wyszła na rynek, na pubach grało się świetnie. Ludzie sobie pomagali itp. Teraz nie słuchają komend, i nie patrzą na komunikaty(np. Uwolnij Kirabax od Smokera!). Dopiero to zrobią, gdy mnie zobaczą. Pojawiło się dużo "skill" graczy, którzy są bezlitośni dla newbie. Wkurzają mnie ruskie - na każdym pubie jakiś jest. Zawsze, przy nadchodzącej hordzie(np. przyjazd windy) stają w idiotycznym miejscu(nie raz na środku!). Gracze nawet jak mają mołotowy, nie rzucają nimi w Tanka, a dalej w niego napiepszają.
Dlatego racja - trzeba grać ze znajomymi. Przynajmniej wiesz, z kim masz do czynienia i gadasz z nim w jednym języku przez mikro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy nie widzicie nic dziwnego w wydaniu Left 4 Dead 2 akurat teraz na wakacje? Po filmikach gra prezentuje się fatalnie dzienny klimat, bronie do walki wręcz poco one komu walenie z kolby było fajne , i bohaterowie jakoś podejrzanie mi wyglądają no a pozytywnych ulepszeń od pierwszej wersji niestety nie widzę. Czy orientujecie się może jak będzie cena tego produktu chodzi mi o wersje pudełkową i o sam kod który będzie można na pewno nabyć na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować