Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2007 o 14:24, qn.ik napisał:

Miałem na
myśli naprawdę sam tekst i w żadnym wypadku nie chciałem źle mówić o klasycznych RPGach (przeciwnie,
to mój ulubiony gatunek gier)! Tak samo jak lubię papierowe systemy fabularne (nie rozumiem
w ogóle dlaczego ktoś o nich wspomniał, przecież wyraźnie pisałem o grach komputerowych).


no właśnie, tez się zdziwiłem trochę bo na GS-ie masz info że lubisz cRPG i RPG:). Tu chodziło o to że taki Oblivion (mimo że się dobrze sprzedał dzięki ładnej grafice) to nic oprócz tej grafiki nie oferuje - ot taki prosty hack''n''slash ( w ogóle nie rozumiem dlaczego takie wysokie oceny dostał - w CDA, już nie mówiąc o Stanach gdzie wszyscy szaleli na punkcie Obka :P).
A teraz taki trend się widzi że robią super-hiper silnik graficzny, a potem "doooobra fabułę to jakąś się później dorobi" :). I powstaje taki Oblivion albo G3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 14:38, lothar-mb napisał:

> Miałem na
> myśli naprawdę sam tekst i w żadnym wypadku nie chciałem źle mówić o klasycznych RPGach
(przeciwnie,
> to mój ulubiony gatunek gier)! Tak samo jak lubię papierowe systemy fabularne (nie rozumiem

> w ogóle dlaczego ktoś o nich wspomniał, przecież wyraźnie pisałem o grach komputerowych).


no właśnie, tez się zdziwiłem trochę bo na GS-ie masz info że lubisz cRPG i RPG:). Tu chodziło
o to że taki Oblivion (mimo że się dobrze sprzedał dzięki ładnej grafice) to nic oprócz tej
grafiki nie oferuje - ot taki prosty hack''n''slash ( w ogóle nie rozumiem dlaczego takie wysokie
oceny dostał - w CDA, już nie mówiąc o Stanach gdzie wszyscy szaleli na punkcie Obka :P).
A teraz taki trend się widzi że robią super-hiper silnik graficzny, a potem "doooobra fabułę
to jakąś się później dorobi" :). I powstaje taki Oblivion albo G3


Akurat silnik (ogólnie) Gothica 3 to śmiech na sali. Jeżeli nie zrobili super wypaśnego silnika, super wypaśnej fabuły (muzyka powieeedzmy, ale to przecież nie oni), to do cholery jasnej co oni robili przez te 5 lat? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 14:42, qn.ik napisał:

Akurat silnik (ogólnie) Gothica 3 to śmiech na sali. Jeżeli nie zrobili super wypaśnego silnika,
super wypaśnej fabuły (muzyka powieeedzmy, ale to przecież nie oni), to do cholery jasnej co
oni robili przez te 5 lat? :D


... i do tego jeszcze dorzucić przeogromne wymagania sprzętowe :)
Ja już teraz się zastanawiam czy iść do sklepu po nowe części do odpalenia "Wiedźmina" - bo może się znowu okaże sytuacja jak z G3 ? Ehhh, robią gry byle szybciej, byle jak najszybciej wypuścić i zarobic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tylko jak robią w pośpiechu to kupią napoczątku, potem będą recenzje itp i klapa, nikt nie będzie kupował więc zysku nie będzie. Dlatego nie wiem po co sie śpieszą. Ja też będe musiał kupic nowszy sprzęt bo wiedźmin pójdzie mi na min-średnio. A pograłbym na maxa:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... i do tego jeszcze dorzucić przeogromne wymagania sprzętowe :)

Dnia 11.10.2007 o 15:10, lothar-mb napisał:

Ja już teraz się zastanawiam czy iść do sklepu po nowe części do odpalenia "Wiedźmina" - bo
może się znowu okaże sytuacja jak z G3 ? Ehhh, robią gry byle szybciej, byle jak najszybciej
wypuścić i zarobic ...


Jakos watpie zeby taki problem jak z Gothiciem choc wedlug mnie wymagania Wiedzmina sa dosc wysokie,chociaz dla mnie =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele się dzieje w ostatnich godzinach w świecie Gothica, choć swoisty kryzys zauważalny był już od bardzo dawna. No bo przecież nie powiecie mi, nawet najwięksi fani, że trzecia część tego hitu RPG ani trochę Was nie zawiodła.

I być może ten właśnie fakt stał się swoistym początkiem końca, końca współpracy na linii producent (Piranha Bytes) i wydawca (JoWooD Productions). Jedną z pierwszych konsekwencji jest fakt, iż autor trzech pierwszych części Gothica (wraz z jednym dodatkiem) traci prawa do swojej marki. Tym samym kolejnych łatek już spodziewać się nie należy.

Ma to jednak i swoje dobre strony, JoWood zapowiedział, że w chwili obecnej ma już na oku kilka firm, które byłby w stanie przygotować Gothica 4 (a więc jednak będzie!) i w chwili obecnej trwają właśnie na ten temat rozmowy. Biorąc pod uwagę cięcia budżetowe i kiepską sytuację, w jakiej było Piranha Bytes w chwili tworzenia poprzedniej części gry... być może ta zamiana wyjdzie wszystkim na dobre.
Wydawca doskonałej serii Gothic – JoWooD - poinformował, że negocjacje z potencjalnym deweloperem Gothic 4 weszły w fazę finałową.
Jak do tej pory główną przeszkodą na drodze do powstania kolejnej odsłony znanej serii był konflikt pomiędzy wyżej wspomnianym wydawcą, a deweloperem – Piranha Bytes. Obie firmy postanowiły zakończyć współpracę, co nie wróżyło dobrze kontynuacji sagi Gothic.

Jednak ostatnio przedstawiciele JoWooD poinformowali, że rozmowy z nowym deweloperem są już bardzo zaawansowane, a wielbiciele serii mogą odetchnąć z ulgą.
Ważna informacja dla fanów serii - będzie Gothic 4. JoWoo zapowiedział iż czwarta część znanego do tej pory tylko posiadaczom stacji PC eRPeGa trafi również na konsole next-gen. Nie sprecyzował jednak które.

Normalnie w tej sytuacji bardzo bym się ucieszył, lecz jeśli czwarta część pod względem błędów będzie równie „zachwaszczona” co trzecia, to trzeba będzie się mocno zastanowić nad zakupem (lub najpierw poczekać na stosowną łatkę). Jak wiemy developer do dziś dzień nie wypuścił pathe, które likwidowałoby większość poważnych błędów Gothica 3. A to niepokojący sygnał.
Producent poprzednich gier z serii - Piranha Bytes - wycofał się z projektu i podpisał kontrakt z innym wydawcą. Firma oznajmiła, że chce teraz wykorzystać swoje doświadczenia w produkcji zupełnie nowego tytułu.


Screen z poprzedniej części serii


Dzięki temu, szansę na stworzenie kontynuacji Gothica dostał Spellbound Entertainment. Firma jest znana chociażby z serii Commandos i gry Desperados. Druga produkcja doczekała się właśnie ciepło przyjętej przez prasę kontynuacji o podtytule Cooper''s Revenge.

Oczywiście wraz ze zmianą producenta muszą iść w parze szumne zapowiedzi. Wydawca i twórcy Gothic 4 ogłosili więc, że opierając się na fundamentach poprzednich części, będą chcieli stworzyć najlepszą możliwą grę, na jaką pozwalają ich możliwości.

Niestety na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące projektu. Jedyną potwierdzoną informacją jest fakt, że Gothic 4 po raz pierwszy w historii serii będzie wydany także na konsolę. Fani nie będą chyba jednak musieli długo oczekiwać na więcej wiadomości na temat gry - prawdopodobnie bowiem pierwsze bardziej szczegółowe informacje pojawią się już na dniach. Oczywiście nie zapomne cie o wszystkim poinformować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 13:18, kaszankojad napisał:

/ciach/


Miło, że informujesz nas o naszej ulubionej serii ale informacje, które podałeś my już znamy od dość dawna więc chyba nie potrzebnie tyle się napisałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może smutne co powiem biorąc pod uwagę ogromną popularność tego legendarnego cRPG na komputery osobiste ja sam jestem wielkim fanem i mówię to z żalem na sercu moim zdaniem :
Seria Gothic powinna być trylogią (tylko 3 części) robienie SERIALU z kultowej gry to żenada a sama 4 moim zdaniem oprócz wielkich wymagań niczego nowego w gatunek nie wprowadzi.
Historia o Bezimiennym wojowniku już się "wypaliła" biorąc pod pod uwagę genialną "jedynkę" stary Developer wie o tym o przydzielił produkcje innemu wydawcy.
Dlatego moim zdaniem seria Gothic powinna się zakończyć i dać miejsce nowym tytułom (np. Wiedźmin) a sama osiąść na piedestale razem z Diablo i BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 13:27, PtaQ15 napisał:

To może smutne co powiem biorąc pod uwagę ogromną popularność tego legendarnego cRPG na komputery
osobiste ja sam jestem wielkim fanem i mówię to z żalem na sercu moim zdaniem :
Seria Gothic powinna być trylogią (tylko 3 części) robienie SERIALU z kultowej gry to żenada
a sama 4 moim zdaniem oprócz wielkich wymagań niczego nowego w gatunek nie wprowadzi.
Historia o Bezimiennym wojowniku już się "wypaliła" biorąc pod pod uwagę genialną "jedynkę"
stary Developer wie o tym o przydzielił produkcje innemu wydawcy.
Dlatego moim zdaniem seria Gothic powinna się zakończyć i dać miejsce nowym tytułom (np. Wiedźmin)
a sama osiąść na piedestale razem z Diablo i BG.



Święte słowa. Czemu nie zostawią naszego biednego gothic''a w spokoju. I tak trójka była słaba to po co tworzyć kotnynuację. Może będzie lepsza, ale bez beziego to nie gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 13:27, PtaQ15 napisał:

stary Developer wie o tym o przydzielił produkcje innemu wydawcy.


Stary developer czyli Piranha Bytes została odsunięta przez wydawcę czyli JoWooD a nowy developer Spellbound Entertainment wybrana przez JoWooD ma zając sie Gothic 4, który ma nie być bezpośrednia kontynuacją i z tego co wiem bohaterem nie będzie nasz ulubiony Bezimienny a wydarzenia w Gothic 4 mają mieć miejsce przed wydarzeniami z Gothic 1. (tak słyszałem nie wiem ile w tym prawdy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 23:06, wdowiakm napisał:

> stary Developer wie o tym o przydzielił produkcje innemu wydawcy.

Stary developer czyli Piranha Bytes została odsunięta przez wydawcę czyli JoWooD a nowy developer
Spellbound Entertainment wybrana przez JoWooD ma zając sie Gothic 4, który ma nie być bezpośrednia
kontynuacją i z tego co wiem bohaterem nie będzie nasz ulubiony Bezimienny a wydarzenia w Gothic
4 mają mieć miejsce przed wydarzeniami z Gothic 1. (tak słyszałem nie wiem ile w tym prawdy)


Bez urazy, ale powoli tworzy się nowe Wizadry... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 13:27, PtaQ15 napisał:

To może smutne co powiem biorąc pod uwagę ogromną popularność tego legendarnego cRPG na komputery
osobiste ja sam jestem wielkim fanem i mówię to z żalem na sercu moim zdaniem :
Seria Gothic powinna być trylogią (tylko 3 części) robienie SERIALU z kultowej gry to żenada
a sama 4 moim zdaniem oprócz wielkich wymagań niczego nowego w gatunek nie wprowadzi.
Historia o Bezimiennym wojowniku już się "wypaliła" biorąc pod pod uwagę genialną "jedynkę"
stary Developer wie o tym o przydzielił produkcje innemu wydawcy.
Dlatego moim zdaniem seria Gothic powinna się zakończyć i dać miejsce nowym tytułom (np. Wiedźmin)
a sama osiąść na piedestale razem z Diablo i BG.


Ładnie napisane , choć z tym Diablo i BG bym nie przesadzał ;] . Ale trylogią mógłby zostać , co najwyżej rozszerzyć uniwersum Gothica o opowiadania powieści i gry w uniwersum Gothica a nie kolejne RPG , gra przygodowa w świecei Gothica byłaby wspaniała ;] . Zostawcie Gothica w spokoju lecz nie dajcie spokoju temu pięknemu światu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby w Gothic-ku 4 powrucili do realistycznych sredniowiecznych zbroji tak jak to bylo 1 i 2 a szczegulnie do zbroji paladyna naprawde tak dopracowanej zbroji w najdrobniejszych szczegułach nigdze sie juz sie spotkałem ta z G3 była strasznie lipna Chciałbym tagrze aby powrucili do liniowej fabuły tak jak w pierwszych wersjach niewiem dlaczego wszyscy twurcy chca sie jej tak pozbyc z gry to ona nadaje klima w g3 wszystko sie mieszało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam już nie wiem czego można się spodziewać po G4 bo nie będzie robiony przez Piranha Bytes.
Ale po tym ja nie dopracowano G3 Jowood musi dopilnować aby w nowej części Gothica wszystko było idealne bo w innym wypadku zniszczą dobre imię Gothica na zawszę. Mam nadzieję ,że Gothic 4 będzie znacznie lepszy od G3 który w ogóle nie dorównywał fabularnie poprzednim częściom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 23:28, stasiecki napisał:

/ciach/


Nikt nie wie co może zrobić nowy developer jeśli zachowa klimat gry to prawdopodobnie Gothic 4 będzie jedną z lepszych gier tej serii a jeśli zatraci klimat to niestety seria upadnie i na miejscu JoWooD''u zastanawiałbym się nad zakończeniem tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ciekaw co znowu sie przytrafi biednemu beziemu ze bedzie goly i cherlawy :P
NET.com >> zakonczenie gry jest doipiero wtedy jak bezi idzie do nieznanych krain a z tego ze jest krolem to by bylo dziwnie bo on imienia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 20:40, Net.com napisał:

po co robić 4 część skoro 3 zakończyło sie tak dobrze dla beziego został królem i wogule :)


No ale to będzie prequel ;) czyli będzie opisywać wydarzenia dużo wcześniej (może będzie to historia o Bezim przed trafieniem do kolonii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 13:19, wdowiakm napisał:

ciach


No też tak sądzę. Jest bardzo wiele wariantów dot. kolejnej części Gothic''a. Przykładowo może być: Typową masówką nastawioną na zysk; dalszym ciągiem serii (chociaż nie wiem jak pogodzą różne zakończenia z G3); definitywne zakończeniem serii. Pewnie z czasem zostaną nam ujawnione bliższe informacje dot. planów i zamysłów studia Spellbound. Osobiście mam nadzieję, że Gothic 4 (lub IV jak kto woli ;] ) będzie godną miana serii i pozytywnie zapisze się w kartach jej historii... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować