Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2008 o 20:13, Dekerinho6 napisał:

Ja bym chciał żeby zamiast pokonywania tych dróg pieszo było jakieś zwierze które by
nas tam niosło :P. Bo jednak takie strasznie długie chodzenie i szukanie potrafi zmęczyć
i znudzić :)


Ale za to jakie przedmiociki można czasem znaleźć chodząc piechotą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 20:27, Wolus1 napisał:

> Ja bym chciał żeby zamiast pokonywania tych dróg pieszo było jakieś zwierze które
by
> nas tam niosło :P. Bo jednak takie strasznie długie chodzenie i szukanie potrafi
zmęczyć
> i znudzić :)

Ale za to jakie przedmiociki można czasem znaleźć chodząc piechotą :)

No owszem racja ale jakby tu był np. Taki koń to by nas niósł po tej drodze i jak byśmy coś znaleźli to przecież można by było z niego zejśc i iść podnieść i jechać dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 20:29, Dekerinho6 napisał:

> > Ja bym chciał żeby zamiast pokonywania tych dróg pieszo było jakieś zwierze
które
> by
> > nas tam niosło :P. Bo jednak takie strasznie długie chodzenie i szukanie potrafi

> zmęczyć
> > i znudzić :)
>
> Ale za to jakie przedmiociki można czasem znaleźć chodząc piechotą :)
No owszem racja ale jakby tu był np. Taki koń to by nas niósł po tej drodze i jak byśmy
coś znaleźli to przecież można by było z niego zejśc i iść podnieść i jechać dalej...


No niby tak... (teraz broń swojej wypowiedzi głupcze (to o mnie w razie czego)). Niby żadnej różnicy to nie robi, ale ja z tego co wiem końmi w średniowieczu jeżdżono raczej tylko po drogach/szlakach, a w Gothic''u często biegasz przez chaszcze, krzaki i chodzisz po ciemnych jaskiniach. Nie wiem czy moja wypowiedź ma jakikolwiek sens, ale coś napisałem (być może zrozumiałego tylko dla mnie :D)

W każdym razie, nie za bardzo wyobrażam sobie w Gothic''u konie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 20:34, Wolus1 napisał:

> > > Ja bym chciał żeby zamiast pokonywania tych dróg pieszo było jakieś zwierze

> które
> > by
> > > nas tam niosło :P. Bo jednak takie strasznie długie chodzenie i szukanie
potrafi
>
> > zmęczyć
> > > i znudzić :)
> >
> > Ale za to jakie przedmiociki można czasem znaleźć chodząc piechotą :)
> No owszem racja ale jakby tu był np. Taki koń to by nas niósł po tej drodze i jak
byśmy
> coś znaleźli to przecież można by było z niego zejśc i iść podnieść i jechać dalej...


No niby tak... (teraz broń swojej wypowiedzi głupcze (to o mnie w razie czego)). Niby
żadnej różnicy to nie robi, ale ja z tego co wiem końmi w średniowieczu jeżdżono raczej
tylko po drogach/szlakach, a w Gothic''u często biegasz przez chaszcze, krzaki i chodzisz
po ciemnych jaskiniach. Nie wiem czy moja wypowiedź ma jakikolwiek sens, ale coś napisałem
(być może zrozumiałego tylko dla mnie :D)

W każdym razie, nie za bardzo wyobrażam sobie w Gothic''u konie :)

No z tym sie zgodzę jest dużo takich nie przyjaznych dróg ale ja wiem jakiś mini transporcik by sie przydał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 20:39, Dekerinho6 napisał:

No z tym sie zgodzę jest dużo takich nie przyjaznych dróg ale ja wiem jakiś mini transporcik
by sie przydał :P


No niby są czary teleportacyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 20:13, Dekerinho6 napisał:

Ja bym chciał żeby zamiast pokonywania tych dróg pieszo było jakieś zwierze które by
nas tam niosło :P. Bo jednak takie strasznie długie chodzenie i szukanie potrafi zmęczyć
i znudzić :)

Właśnie o to chodzi w RPG''ach by było dużo chodzenia, dużo gadania, dużo szukania. I są do tego dodawane jakieś wspomagacze typu mikstury czy łazik (w morrowindzie) Ale jako takie poruszanie się po świecie np. na koniu? To do Gothica nie pasuje w ogóle. Nigdy nie były przedstawiane konie i to byłoby jakieś udziwnienie ... Są teleporty i jest ok. Więc ja nie chciałbym podróżować "czymś" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 20:40, Wolus1 napisał:

> No z tym sie zgodzę jest dużo takich nie przyjaznych dróg ale ja wiem jakiś mini
transporcik
> by sie przydał :P

No niby są czary teleportacyjne :)

No tak ale jednak dużym plusem byłby jaki kolwiek transport choćbyśmy go nawet nie używali ale zawsze to coś bo jednak to chodzenie męczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No moim skromnym zdaniem to koń to faktycznie kiepski pomysł ale inne zwierzęta to tak na przykład cieniostwór albo wilk to już by lepiej wglądało moim zdaniem. Ale nie wybiegajmy za bardzo w przyszłość na Gothic 4 trochę poczekamy. Ale ja ciągle czuje niedosyt po wszystkich częściach gothica teraz przydała by się naprawdę porządna gra.(ale to tylko moje zdanie:))

20080328204533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobią taką samą grę jak G3, tylko w ulepszonej szacie graficznej to kupować w ogóle nie będę. Ale szanse są nikłe, ponieważ za produkcję Gothica 4 ma odpowiadać ktoś inny niż Piranha Bytes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 17:41, demrenfaris napisał:

Racja! Ja sam jestem wieeeelkim fanem gothica (po 4x przeszedlem wszystkie 3 czesci)
ale kiedy sobie pomysle ze G4 to bedzie takie FF12 :P to mnie krew zalewa. Po za tym
kazde z zakonczen G3 bylo satysfakcjonujace. Komercha straszna. Na dodatek piranie nie
chca sie dogadac (paradox niestety ;/- G1 to ich wielki tytul...). Jezeli gre stworza
amerykanie... Zgroza, panie, zgroza. Juz widze jak przemycaja (z calym szacunkiem) swoja
flage i hymn. Oby nie okazalo sie ze najfajniejsza gra europejska w historii skonczy
jak wiele podobnych tytulow i rozpadnie sie w smutku i ubostwie... Oby nie.

W pełni się z ty zgadzam Amerykanie nie nadają się do gier Rpg a ja uwielbiam gothica i tak samo przeszłem wszystkie jego część i nie chciał bym się rozczarować tak jak przy gothic 2 bo ta niezbyt się udała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ani jowood ani piranha bytes niestety. Jeśli jednak gothic 4 będzie niewypałem, to i tak piranha i jowood się pogodzili i tworzą nowego RPG. Będzie w co grać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 21:05, Meziros napisał:

Tak ani jowood ani piranha bytes niestety. Jeśli jednak gothic 4 będzie niewypałem, to
i tak piranha i jowood się pogodzili i tworzą nowego RPG. Będzie w co grać :]

Nawet jeśli stworzą nową grę to i tak nie zastąpią Gothica bo tego nie da się zastąpić ta gra utkwiła mi w sercu i nie pogodzę się z odejściem jej chwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 21:08, Dawid260292 napisał:

> Tak ani jowood ani piranha bytes niestety. Jeśli jednak gothic 4 będzie niewypałem,
to
> i tak piranha i jowood się pogodzili i tworzą nowego RPG. Będzie w co grać :]
Nawet jeśli stworzą nową grę to i tak nie zastąpią Gothica bo tego nie da się zastąpić
ta gra utkwiła mi w sercu i nie pogodzę się z odejściem jej chwały.


Skąd wiesz czy odejdzie? Może będą jeszcze tworzyć serię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 20:56, micol napisał:

Jak zrobią taką samą grę jak G3, tylko w ulepszonej szacie graficznej to kupować w ogóle
nie będę. Ale szanse są nikłe, ponieważ za produkcję Gothica 4 ma odpowiadać ktoś inny
niż Piranha Bytes


Ja bym powiedział, że to nie PB jest winna porażki g3 tylko żądny kasiory jowood on płaci on wymaga, a wymagał czegoś bardzo szybko i byleby to kupili fani w sumie osiągnęli swój cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 21:39, pendejo napisał:

Ja bym powiedział, że to nie PB jest winna porażki g3 tylko żądny kasiory jowood on płaci
on wymaga, a wymagał czegoś bardzo szybko i byleby to kupili fani w sumie osiągnęli swój
cel

Zgadzam się w zupełności. Kiedyś w temacie o G3 była dyskusja i niedopracowaniu gry. Ja zająłem stanowisko, że JoWood spaprał sprawę.

@topic
G4 nie będzie już tym samym... grafika, rozbudowanie i inne bajery nigdy nie przewyższą G1 :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 21:43, Kalejdoskop86 napisał:

G4 nie będzie już tym samym... grafika, rozbudowanie i inne bajery nigdy nie przewyższą
G1 :) .


nie wiem czym to jest spowodowane, ale dla mnie gry z gorszą grafą w jakis sposób mają lepszy klimat, chociażby gothic 1, 2, half life itd. Może w tamtych czasach więcej skupiano się na fabule niż na fajerwerkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 21:39, pendejo napisał:

> Jak zrobią taką samą grę jak G3, tylko w ulepszonej szacie graficznej to kupować
w ogóle
> nie będę. Ale szanse są nikłe, ponieważ za produkcję Gothica 4 ma odpowiadać ktoś
inny
> niż Piranha Bytes

Ja bym powiedział, że to nie PB jest winna porażki g3 tylko żądny kasiory jowood on płaci
on wymaga, a wymagał czegoś bardzo szybko i byleby to kupili fani w sumie osiągnęli swój
cel


Nie wiem czemu, ale w recenzjach gazet i na stronach www zawsze G3 osiąga najlepsze oceny, gdy wszyscy mówią o nie dporacowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 21:47, micol napisał:

Nie wiem czemu, ale w recenzjach gazet i na stronach www zawsze G3 osiąga najlepsze oceny,
gdy wszyscy mówią o nie dporacowaniu.

Wyjaśnię ci to w formie pytającej:
Jeżeli G1, G2 i dodatek NK były tak wspaniałe, to dlaczego nie iść po sklepu po G3?
Sama gra jest świetna, ale niedopracowana i trochę (dla mnie za dużo, chociaż grałem tylko w demo) klimatu straciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 21:51, Kalejdoskop86 napisał:

> Nie wiem czemu, ale w recenzjach gazet i na stronach www zawsze G3 osiąga najlepsze
oceny,
> gdy wszyscy mówią o nie dporacowaniu.
Wyjaśnię ci to w formie pytającej:
Jeżeli G1, G2 i dodatek NK były tak wspaniałe, to dlaczego nie iść po sklepu po G3?
Sama gra jest świetna, ale niedopracowana i trochę (dla mnie za dużo, chociaż grałem
tylko w demo) klimatu straciła.


O G3 można powiedzieć wiele, ale a ja wiem, czy od razu świetna. Powiem tak : rewelacją nie jest, ale można pograć^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 21:57, micol napisał:

O G3 można powiedzieć wiele, ale a ja wiem, czy od razu świetna. Powiem tak : rewelacją
nie jest, ale można pograć^^.

Świetna to jest każda gra, ale wykonanie to co innego :) . Przy G3 chodziło mi właśnie o to. Gra jest niezwykle dopakowana, ale niestety trochę na głównej fabule odjęli, a jeszcze więcej przy samym dopracowaniu...

@pendejo
Bo kiedyś do gier bardzo się przykładano, o czym świadczy legenda RPG - Baldur''s Gate. Według mnie ta gra była, jest i będzie najlepszą :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować