Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2009 o 22:58, Izrafel92 napisał:

Oby. Tak czy tak, zagram. W koncu to Gothic, a ja Gothic-a kocham xd

Na tym chyba też bazowało JoWood - "damy im Zmierzch Bogów aby się cieszyli, i tak kupią" ... chciałem sobie na gwiazdkę sprawić G3: ZB, ale coś mi mówiło, że nie... no i co? Połowie graczy gra w ogóle nie ruszyła, a jak już ruszyła to szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 23:03, Kalejdoskop86 napisał:

> Oby. Tak czy tak, zagram. W koncu to Gothic, a ja Gothic-a kocham xd
Na tym chyba też bazowało JoWood - "damy im Zmierzch Bogów aby się cieszyli, i tak kupią"
... chciałem sobie na gwiazdkę sprawić G3: ZB, ale coś mi mówiło, że nie... no i co?
Połowie graczy gra w ogóle nie ruszyła, a jak już ruszyła to szkoda gadać...


Mnie ruszyla i mysle, ze po kilku patchach bedzie sie swietnie gralo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 23:04, Izrafel92 napisał:

Mnie ruszyla i mysle, ze po kilku patchach bedzie sie swietnie gralo ;)

A ja jej w ogóle nie kupiłem, czekam aż zejdzie do eXtra Klasyki. :P
Zastanawiam się tylko, kiedy te wszystkie patche wyjdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 23:05, Kalejdoskop86 napisał:

> Mnie ruszyla i mysle, ze po kilku patchach bedzie sie swietnie gralo ;)
A ja jej w ogóle nie kupiłem, czekam aż zejdzie do eXtra Klasyki. :P
Zastanawiam się tylko, kiedy te wszystkie patche wyjdą...



Ja dostalem pod choinke xd. Wyjda, predzej czy pozniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 22:37, Kalejdoskop86 napisał:

Przecież mówili ludzie ze Spellbound, że będą wertowali fabułę poprzednich części...
:)


W zapewnienia nie wierze ani trochę , bo nowoczesny marketing już dawno przekroczył granicę bezczelnego kłamstwa.Tyle już ukazało się gniotów zapowiadanych jako świetne tytuły , że trudno byłoby policzyć.Fakty są takie , iż seria Gothic przez ostatnie lata solidnie pracowała na zwątpienie i niechęć fanów.Teraz musi popracować na zaufanie , a jak będzie , zobaczymy za jakiś czas.

z tego co czytałem, to Trine Games (przy okazji - oni pochodzą z Indii, a nie z

Dnia 01.02.2009 o 22:37, Kalejdoskop86 napisał:

Turcji) jest debiutującym studiem i nie dziwię się, że za wszystko co jest skopane w
dodatku obwiniają JoWood. Nie dość, że to była pierwsza gra Trine Games, to jeszcze musieli
jakoś ujarzmić skopany silnik graficzny, poprawić grafikę, błędy i fabułę niezłą zrobić...


Wszyscy obwiniający JooWood mają rację.W przypadku sukcesu JW zbieraliby pochwały , w przypadku wpadki , mają porcję krytyki.Nie wiem jakie były przyczyny rozejścia się dróg Piranha Bytes i JooWood , ale prawa do serii , a więc i odpowiedzialność , pozostały przy wydawcy , który jest doświadczoną na rynku gier firmą.Zlecenie kontynuowania kultowej serii debiutantom , świadczy albo o olaniu serii Gothic , albo o głupocie.Jak by nie było , dla Arcanii nie wróży to najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko nadzieje, ze silnik DOBRZE zoptymalizuja, bo to, co zrobili z G3 wola o pomste do nieba :O o reszte jestem spokojny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 23:19, KrzychW napisał:

W zapewnienia nie wierze ani trochę , bo nowoczesny marketing już dawno przekroczył granicę
bezczelnego kłamstwa.Tyle już ukazało się gniotów zapowiadanych jako świetne tytuły ,
że trudno byłoby policzyć.Fakty są takie , iż seria Gothic przez ostatnie lata solidnie
pracowała na zwątpienie i niechęć fanów.Teraz musi popracować na zaufanie , a jak będzie
, zobaczymy za jakiś czas.

Ja tam za wiele bugów w G1, G2 czy dodatku NK nie uświadczyłem, ale podobno na początku (pierwszy raz zagrałem w Gohtika rok temu) te gry były bardzo zabugowane i ratowała je tylko fabuła oraz ogólny klimat. W G3 zaś widziałem parę bugów, na przykład nieograniczona ilość strzał, koło wieży Xardasa nie było w pochodniach ognia, najemnikowi paliła się głowa (tak to wyglądało! :P ) , a jeden NPC utknął w skale, ale później wyszedł. Ja również kiedyś utknąłem. :P

Dnia 01.02.2009 o 23:19, KrzychW napisał:

Wszyscy obwiniający JooWood mają rację.W przypadku sukcesu JW zbieraliby pochwały , w
przypadku wpadki , mają porcję krytyki.Nie wiem jakie były przyczyny rozejścia się dróg
Piranha Bytes i JooWood , ale prawa do serii , a więc i odpowiedzialność , pozostały
przy wydawcy , który jest doświadczoną na rynku gier firmą.Zlecenie kontynuowania kultowej
serii debiutantom , świadczy albo o olaniu serii Gothic , albo o głupocie.Jak by nie
było , dla Arcanii nie wróży to najlepiej.

Tylko dlaczego JoWood nie dał jakoś zrobić dodatku Spellbound''owi? Jak już dali Trine Games zrobienie Zmierzchu Bogów to mogli przynajmniej nie naciskać na premierę... może wtedy ta gra byłaby lepsza.
Miejmy nadzieję, że JoWood naprawi sobie opinię z pomocą G4 (bo bądź co bądź, są doświadczoną firmą) , który robi doświadczony Spellbound.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 23:26, Zauri napisał:

ja mam tylko nadzieje, ze silnik DOBRZE zoptymalizuja, bo to, co zrobili z G3 wola o
pomste do nieba :O o reszte jestem spokojny ;]


Cóż, o to byłbym spokojny. Choć wymagania będą raczej duże. Ta grafika...DX10 i te inne duperele. Gdzieś chyba porównywano grafe do Crysisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 23:37, Ecko09 napisał:

> ja mam tylko nadzieje, ze silnik DOBRZE zoptymalizuja, bo to, co zrobili z G3 wola
o
> pomste do nieba :O o reszte jestem spokojny ;]

Cóż, o to byłbym spokojny. Choć wymagania będą raczej duże. Ta grafika...DX10 i te inne
duperele. Gdzieś chyba porównywano grafe do Crysisa.



I tak za niedlugo kupuje nowy komp, wiec moze da rade pograc xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W G3 zaś widziałem parę bugów, na przykład nieograniczona

Dnia 01.02.2009 o 23:28, Kalejdoskop86 napisał:

ilość strzał, koło wieży Xardasa nie było w pochodniach ognia, najemnikowi paliła się
głowa (tak to wyglądało! :P ) , a jeden NPC utknął w skale, ale później wyszedł. Ja również
kiedyś utknąłem. :P


W moim przypadku było znacznie gorzej , a najbardziej denerwujący był każdorazowy brak jakichś NPCów w grze.Raz paladyn na przełęczy się nie pojawił , innym razem znikli wszyscy towarzysze Bezimiennego ze statku , jeszcze w innym przypadku przepadł kupiec z okolic Cade Dun.Mam nadzieję , że po ukazaniu się oczekiwanego patcha 1.7 zagram w końcu w Gothic 3 bez niespodzianek.

Dnia 01.02.2009 o 23:28, Kalejdoskop86 napisał:

Tylko dlaczego JoWood nie dał jakoś zrobić dodatku Spellbound''owi?


Nasuwają się dwa pomysły.Pierwszy pesymistyczny : być może doszli do wniosku , że gdy gracze zobaczą efekt pracy tego studia na podstawie Zmierzchu Bogów , nie będą chcieli kupić kolejnego Gothica.Wersja optynistyczna jest taka , iż JW nie chciał psuć renomy Spellboudowi dając do wykonania grę na kiepskim , nie do poprawienia silniku.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 13:51, KrzychW napisał:

W moim przypadku było znacznie gorzej , a najbardziej denerwujący był każdorazowy brak
jakichś NPCów w grze.Raz paladyn na przełęczy się nie pojawił , innym razem znikli wszyscy
towarzysze Bezimiennego ze statku , jeszcze w innym przypadku przepadł kupiec z okolic
Cade Dun.Mam nadzieję , że po ukazaniu się oczekiwanego patcha 1.7 zagram w końcu w Gothic
3 bez niespodzianek.

U mnie nie było ostatniego Ognistego Pucharu jeszcze. :P

Dnia 02.02.2009 o 13:51, KrzychW napisał:

Nasuwają się dwa pomysły.Pierwszy pesymistyczny : być może doszli do wniosku , że gdy
gracze zobaczą efekt pracy tego studia na podstawie Zmierzchu Bogów , nie będą chcieli
kupić kolejnego Gothica.Wersja optynistyczna jest taka , iż JW nie chciał psuć renomy
Spellboudowi dając do wykonania grę na kiepskim , nie do poprawienia silniku.:-)

A wiesz? Wersja optymistyczna jest najbardziej prawdopodobna, aczkolwiek nadal wierzę w Spellbound. ;)
Zresztą, może chcieli wypuścić bubel, a nie dodatek, a skupić się bardziej przy G4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie recenzję w Kaszanka Zone gry "Limbo of the Lost" ? Gra kradła na żywca wszystko, co się dało z innych gier (dostała -1/10) Forsaken Gods też nie prezentuje się lepiej, tyle że teraz mamy zrzynkę tylko z jednej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 14:54, Gumiś2 napisał:

Pamiętacie recenzję w Kaszanka Zone gry "Limbo of the Lost" ? Gra kradła na żywca wszystko,
co się dało z innych gier (dostała -1/10) Forsaken Gods też nie prezentuje się
lepiej, tyle że teraz mamy zrzynkę tylko z jednej gry...

Coś mnie się obiło o uszy... ocena -1/10? Muszę poczytać o tej grze. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 13:53, Kalejdoskop86 napisał:

Zresztą, może chcieli wypuścić bubel, a nie dodatek, a skupić się bardziej przy G4?


Nie podejrzewam wydawcy o aż taką przewrotność.Wydaje mi się , że doszła raczej do głosu monszalancja.Marka jest znana , więc po co się starać? Gracze i tak wydadzą pieniądze na kolejną część znanej serii.Cała nadzieja w Arcanii.Albo Gothic odbije się od dna , albo stanie się kolejną upadłą serią , serwującą na odpowiednim poziomie tylko wspomnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 20:00, KrzychW napisał:

Nie podejrzewam wydawcy o aż taką przewrotność.Wydaje mi się , że doszła raczej do głosu
monszalancja.Marka jest znana , więc po co się starać? Gracze i tak wydadzą pieniądze
na kolejną część znanej serii.Cała nadzieja w Arcanii.Albo Gothic odbije się od dna
, albo stanie się kolejną upadłą serią , serwującą na odpowiednim poziomie tylko wspomnienia.

O to mnie też chodziło. Skupią się na G4, a dodatek Zmierzch Bogów wypuszczą niedopracowany, bo po co, skoro Gothic to znana i lubiana marka posiadająca wielu fanów, którzy kupią? Ech... mam nadzieję, że przy czwartej części seria odbije się od dna, a nie stoczy się bardziej, aż umrze. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę większość z was Tu nie wie że dodatek robiła zupełnie inna firma? Nie Ci którzy są zajęci tworzeniem Arcanii :P
I tylko ciągle psioczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 11:46, MTSMAFIOSO napisał:

Widzę większość z was Tu nie wie że dodatek robiła zupełnie inna firma? Nie Ci którzy
są zajęci tworzeniem Arcanii :P
I tylko ciągle psioczycie.

Mów za siebie, bo większość wie, że dodatek robiła firma Trine Games, a nie Spellbound (oni są odpowiedzialni za G4) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to Trine Games stworzyło "Zmierzch Bogów".
A info z gramowego sajta o gothicu:

Podstawowe Informacje

- Arcania a Gothic Tale / Gothic 4 tworzony jest przez studio Spellbound, wydawcą zaś będzie JoWood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 11:55, MTSMAFIOSO napisał:

Tak, to Trine Games stworzyło "Zmierzch Bogów".
A info z gramowego sajta o gothicu:

Podstawowe Informacje

- Arcania a Gothic Tale / Gothic 4 tworzony jest przez studio Spellbound,
wydawcą zaś będzie JoWood.


Szkoda, że każdy z nas o tym dobrze wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie rozumiem twojego oburzenia... prawie każdy wie, że Trine Games stworzyło Gothic 3: Zmierzch Bogów, a Gothic 4 robi Spellbound... wszystkie Gothiki wydaje JoWood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować