Zaloguj się, aby obserwować  
slaweglewicz

Western, Dziki Zachód

1388 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2009 o 23:07, kerkas napisał:

Pełna informacja nie trzeba szukać w programie tv , do tej pory nikt nie narzekał a parę
osób pochwaliło.

Ps. Lubisz western ? czy tylko tak rzuciłeś ogólną uwagę ?.


Lubie klimaty westernów, ale znawcą nie jestem więc najwyżej pare tytułów będzie mi coś mówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 23:16, FoZz napisał:

Lubie klimaty westernów, ale znawcą nie jestem więc najwyżej pare tytułów będzie mi coś
mówić :)


W samo południe , Rio Bravo , Siedmiu wspaniałych , Dobry , zły i brzydki ?.
Kolekcjonujesz "Wielką Kolekcję Westernów" ?.
Grałeś w "Red Dead Revolver" ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 23:34, kerkas napisał:

W samo południe , Rio Bravo , Siedmiu wspaniałych , Dobry , zły i brzydki ?.
Kolekcjonujesz "Wielką Kolekcję Westernów" ?.
Grałeś w "Red Dead Revolver" ?.


Wszystkie tytułu filmów jakie wymieniłeś kojarze i chętnie bym sobie je obejrzał... Co do kolekcjonerki... nie, nie zbieram i nie, nie miałęm przyjemności grać w tą grę.

Tak na marginesie to najbardziej przepadam za klimatami gangsterki z lat 30-40 XX wieku :). Ojciec Chrzestny po prostu rozłożył mnie na łopatki - taki świetny film. OStatnio nawet obejrzałęm Wrogów Publicznych i też mi się bardzo podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 23:41, FoZz napisał:

> W samo południe , Rio Bravo , Siedmiu wspaniałych , Dobry , zły i brzydki ?.

Dnia 03.12.2009 o 23:41, FoZz napisał:

Wszystkie tytułu filmów jakie wymieniłeś kojarze i chętnie bym sobie je obejrzał


Oprócz Rio Bravo pozostałe tytuły wyszły w Wielkiej Kolekcji Westernów można je kupić na allegro.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaję ciekawe pozycje kiedy mam czas nieraz bywa że hurtem bywa że w kawałkach , jakbyś dokładniej przejrzał posty to zobaczyłbyś że pomiędzy niektórymi z nich jest klika dni przerwy.
Ale skoro Ci to tak przeszkadza w porządku następny program hurtem wrzucę w czwartek 10 grudnia.
Aha jak już tak poprawiasz świat to przejrzyj jeszcze temat Czarny kryminał.

Ps. Jest tyle innych NAPRAWDĘ spamerskich tematów a Musiałeś się czepnąć mnie niczym tramwaju.

Ps.II A interesujesz się tak ogólnie westernem , czy tak sobie spamujesz aż miło ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tutaj o samą ideę dodawania emitowanych westernów, bo z pewnością znajdą się ludzie, którym to się przyda. Bardziej mnie dziwi to, że dodajesz każdy dzień w osobnych postach, często w kilkuminutowych odstępach (zdarzały się też minutowe - vide wczoraj). A wątek o czarnym kryminale też mi jest znany ;P

Co do spamerskich tematów - istnieją, ale mnie osobiście nie denerwują. Po prostu nie rozumiem sytuacji, w której jeden użytkownik zapełnia 90% tematu programem telewizyjnym.

Dnia 04.12.2009 o 17:37, kerkas napisał:

A interesujesz się tak ogólnie westernem , czy tak sobie spamujesz aż miło ?


O mistrzu ironii. Wątek wbrew pozorom regularnie śledzę i najzwyczajniej w świecie podchwyciłem kwestię z której najwyraźniej nie zdajesz sobie sprawy. Western może nie należy do moich ulubionych gatunków, nie widziałem ich zbyt wiele, ale filmy takie jak "Dobry, zły i brzydki", czy też "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" bardzo mi się podobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 19:08, LESZ3u napisał:

Nie chodzi mi tutaj o samą ideę dodawania emitowanych westernów, bo z pewnością znajdą
się ludzie, którym to się przyda. Bardziej mnie dziwi to, że dodajesz każdy dzień w osobnych
postach, często w kilkuminutowych odstępach (zdarzały się też minutowe - vide wczoraj).


Tak jest po prostu bardziej czytelnie osobno każdy dzień , ale o.k. wcześniej opracuję szablon i wklepię wszystkie o tej samej godzinie

Dnia 04.12.2009 o 19:08, LESZ3u napisał:

Co do spamerskich tematów - istnieją, ale mnie osobiście nie denerwują. Po prostu nie
rozumiem sytuacji, w której jeden użytkownik zapełnia 90% tematu programem telewizyjnym.


Jeśli przejrzysz poprzednie posty , wszystkie poprzednie posty , część gramowiczów korzysta z mojego programu westernów a nawet zdarza się toczyć dyskusje na temat tego czy innego westernu.
Są wręcz zapytania czy warto obejrzeć taki a taki western.

Dnia 04.12.2009 o 19:08, LESZ3u napisał:

Western może nie należy do moich
ulubionych gatunków, nie widziałem ich zbyt wiele, ale filmy takie jak "Dobry, zły i
brzydki", czy też "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" bardzo mi się podobały.


Znaczy się że kupiłeś tom II "Dobry , zły i brzydki" oraz tom VII "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" Wielkiej Kolekcji Westernów ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ;P Swego czasu zaopatrzyłem się na Allegro w zremasterowane wersje - po pojawieniu się serii w kioskach spadły ceny "normalnych" wydań. Te książeczki są całkiem fajne, ale wolę zwykłe pudełko DVD. Przynajmniej nie denerwują mnie numerki na grzbietach - w przeciwnym wypadku musiałbym kupić wszystkie numery, a na to nie mam funduszy ;) Oba filmy cenię sobie szczególnie za ścieżkę dźwiękową - Ennio Morricone ma klasę. Swoją drogą - muszę zacząć upominać się o nie brata, bo chyba za bardzo się do nich przyzwyczaił ;)

A temat czepiania się już zamykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 23:57, LESZ3u napisał:

Nie ;P Swego czasu zaopatrzyłem się na Allegro w zremasterowane wersje - po pojawieniu
się serii w kioskach spadły ceny "normalnych" wydań. Te książeczki są całkiem fajne,
ale wolę zwykłe pudełko DVD. Przynajmniej nie denerwują mnie numerki na grzbietach -
w przeciwnym wypadku musiałbym kupić wszystkie numery, a na to nie mam funduszy ;) Oba


Zbieram kolekcję od I tomu , z powodu filmów , książeczek i właśnie wyglądu.
Jeśli zaś chodzi o E.Morricone to:

Kolekcja "Wielcy kompozytorzy filmowi"
Tworzą ją następujące tomy:
1. Wojciech Kilar
2. Ennio Morricone
3. Waldemar Kazanecki
4. Hans Zimmer
5. Krzesimir Dębski
6. Charlie Chaplin
7. Henryk Kuźniak
8. Max Steiner
9. Zygmunt Konieczny
10. Alan Silvestri
11. Andrzej Kurylewicz
12. Jerry Goldsmith
13. Michał Lorenc
14. John Barry
15. Jerzy Duduś Matuszkiewicz
16. Nino Rota
17. Jan A.P. Kaczmarek
18. John Williams
19. Krzysztof Komeda Trzciński
20. Maurice Jarre

Posłuchaj utworów z kolekcji "Wielcy kompozytorzy filmowi"
http://kulturalnysklep.pl/WKF/prcl/kolekcja--wielcy-kompozytorzy-filmowi-.html

Tę kolekcję również zbieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sobota 12 grudnia

TV4 20:00 – 22;15 Hombre

Przeróbka „Dyliżansu” Johna Forda , taka sobie.

MGM HD 7:05 – 9:10 Człowiek ze Wschodu

MGM HD 14:05 – 16:10 Człowiek ze Wschodu

Niedziela 13 grudnia

TVP2 12:10 – 14:00 Daleki kraj

TVN 23:45 – 1:50 Jeremiah Johnson – w praktyce bezkonkurencyjny (w Polsce) western o człowieku gór , w roli tytułowej Robert Redford.

ALE KINO 9:55 – 12:00 Kolejny film Johna Forda z udziałem Johna Wayne’a o kawalerii amerykańskiej 4+.

TCM 16:30 – 18:00 Paskudny Dyngus Magee – parodia westernu

Poniedziałek 14 grudnia

TCM 13:10 – 15:00 Był tu Salwaje – Jedyny taki sobie western z Gregory Peckiem to „Billy Dwa Kapelusze” resztę można oglądać w ciemno.


TCM 15:00 – 16:30 Paskudny Dyngus Magee – parodia westernu

TCM 17:00 – 19:00 Był tu Salwaje

Wtorek 15 grudnia

CINEMAX 22:00 – 23:45 High Plains Drifter – kolejny antywestern z C. Eastwoodem

TCM 15:00 – 17:45 W poszukiwaniu deszczowego drzewa – właściwe melodramat ale że główny bohater bierze udział w wojnie secesyjnej…

MGM HD 18:55 – 21:00 Powrót człowieka zwanego koniem – ciag dalszy „Człowieka zwanego koniem” już nie tak dobry , jak oryginał ale zdecydowanie lepszy od części III.

Środa 16 grudnia


CINEMAX2 22:00 – 23:45 High Plains Drifter – kolejny antywestern z C. Eastwoodem

TCM 6:00 – 8:45 W poszukiwaniu deszczowego drzewa – właściwe melodramat ale że główny bohater bierze udział w wojnie secesyjnej…

TCM 15:00 – 17:05 Ballada o Cable’u Hogue’u – antywestern S. Peckinpaha .

MGM HD 9:10 – 11:00 Wanda Nevada

MGM HD 21:00 – 22:50 Wanda Nevada

Czwartek 17 grudnia

TCM 12:50 – 15:00 Ballada o Cable’u Hogue’u – antywestern S. Peckinpaha

TCM 17:25 – 19:00 Okularnik – udany współczesny western komediowy , tytułowy okularnik pomaga samemu Wayattowi Earpowi jak ? widzu zobacz sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 17:18, kerkas napisał:

TV4 20:00 – 22;15 Hombre
Przeróbka „Dyliżansu” Johna Forda , taka sobie.

Mnie tam się podobała. Rola Paula Newmana zapadała w pamięć. I z przyjemnością sobie ten film odkurzę, jako że telewizja od dawna go nie nadawała.

Dnia 07.12.2009 o 17:18, kerkas napisał:

TVN 23:45 – 1:50 Jeremiah Johnson – w praktyce bezkonkurencyjny (w
Polsce) western o człowieku gór , w roli tytułowej Robert Redford.

Pełna zgoda :-)

Dnia 07.12.2009 o 17:18, kerkas napisał:

TCM 15:00 – 17:05 Ballada o Cable’u Hogue’u – antywestern S. Peckinpaha .

Nigdy nie wiem kiedy film można określić mianem antywesternu, a kiedy nie. W związku z tym nigdy nie posługuję się tym określeniem. Jak dla mnie "Ballada ...." to jest western :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 18:43, A-cis napisał:

> TCM 15:00 – 17:05 Ballada o Cable’u Hogue’u – antywestern
S. Peckinpaha .
Nigdy nie wiem kiedy film można określić mianem antywesternu, a kiedy nie. W związku
z tym nigdy nie posługuję się tym określeniem. Jak dla mnie "Ballada ...." to jest western
:-)


Najprościej rzecz ujmując antywestern poznać po tym iż nie ma jasnego podziału na dobro i zło , jest dwuznacznie moralny.

O znalazłem "Kino gatunków. Wczoraj i dziś"

"...Społeczeństwo nie jest już bezwzględnie dobre , wszystkie strony konfliktu okazują się indyferentnie moralne,..."

Antywestern zapoczątkował Sam Peckinpah "Strzałami o zmierzchu" później "Dzika banda" , "Major Dundee" , "Pat Garett i Billy Kid" ,"Ballada o Cable''u Hogue"

inne znane antywesterny:

Butch Cassidy i Sundance Kid (1969)
Niebieski żołnierz (1970)
Mały wielki człowiek (1976)
Przełomy Missouri (1976)
McCabe i Pani Miller (1971)

Westerny z Clintem Eastwoodem

Westerny Sergio Leone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 21:13, kerkas napisał:

Najprościej rzecz ujmując antywestern poznać po tym iż nie ma jasnego podziału na dobro i zło , jest dwuznacznie moralny

Znam definicję, i nie w tym jest problem. Chodzi mi o to, że bezpośrednio po obejrzeniu filmu, ja nie jestem w stanie powiedzieć czy to był western, czy antywestern.
Ty tak potrafisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 23:05, A-cis napisał:

Znam definicję, i nie w tym jest problem. Chodzi mi o to, że bezpośrednio po obejrzeniu
filmu, ja nie jestem w stanie powiedzieć czy to był western, czy antywestern.
Ty tak potrafisz?


Sądzę że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kerkas powiedz mi masz może w swoich zbiorach ...Continuavano A Chiamarlo Trinità jak tak to powiedz mi czy jest tam scena jak Bud ma cała klatkę więźniów na samym początku powinna być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 00:42, Howling_Mad napisał:

Kerkas powiedz mi masz może w swoich zbiorach ...Continuavano A Chiamarlo Trinità
jak tak to powiedz mi czy jest tam scena jak Bud ma cała klatkę więźniów na samym początku
powinna być


Film widziałem (duet Terence Hill i Bud Spencer ma na koncie całkiem sporą ilość filmów w których wspólnie zagrali w tym w spaghetti westernach) tyle że z 10 - 15 lat temu na PRO7 lub SAT1.
Nie pamiętam ale na Youtube znalazłem cały film (około 105 min)

http://video.google.pl/videosearch?hl=pl&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla:pl:official&hs=9NF&q=Continuavano%20A%20Chiamarlo%20Trinit%C3%A0&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wv#hl=pl&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&hs=9NF&q=Continuavano+A+Chiamarlo+Trinit%C3%A0&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wv&qvid=%E3%80%90%E7%94%B5%E5%BD%B1%E3%80%91%E6%84%8F%E5%A4%A7%E5%88%A9%E8%A5%BF%E9%83%A8%E5%96%9C%E5%89%A7%E3%80%8A%E4%BB%96%E4%BB%AC%E6%98%AF%E7%A5%9EL...&vid=-2146881789406691687

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piątek 18 grudnia

HBO 17:55 - 20:30 Zabójstwo Jesse''ego Jamesa...

ALE KINO 18:05 - 20:10 Konnica

TCM 11:40 - 13:15 Okularnik

MGM HD Człowiek ze Wschodu

Sobota 19 grudnia


CANAL + FILM 14:25 - 15:55 Jadowity wróg

MGM HD 0:35 - 2:40 Powrót człowieka zwanego koniem

Niedziela 20 grudnia

TCM 9:45 - 11:05 TCM 7:45 - 9:05 Nagie wzgórza

Poniedziałek 21 grudnia

TCM 7:45 - 9:05 Nagie wzgórza

Wtorek 22 grudnia


CANAL + FILM 8:30 - 10:05 Jadowity wróg

HBO 13:15 - 15:50 Zabójstwo Jesse''ego Jamesa

Środa 23 grudnia


HBO 6:00 - 8:35 Zabójstwo Jesse''ego Jamesa...

MGM HD 21:00 - 22:55 Drużyna

Czwartek 24 grudnia

TVP1 23:45 - 1:10 Przysięga szeryfa

TVP2 11:55 - 14:00 Jeździec znikąd

TVN 16:30 - 19:00 Rio Bravo

western
USA, 1959, 136 min

Reżyseria: Howard Hawks
Obsada: John Wayne, Dean Martin, Ricky Nelson, Angie Dickinson

Film, określany przez niektórych jako western wszechczasów.

TVN7 20:05 - 22:30 Maverick

TCM 11:30 - 13:15 Surowa północ

MGM HD 8:25 - 10:30 Człowiek ze Wschodu

MGM HD 18:55 - 21:00 Powrót człowieka zwanego koniem

MGM HD 21:00 - 23:10 Za kilka dolarów więcej

MGH HD 1:05 - 3:05 High Plains Drifter

Western z Clintem Eastwoodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować