Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa strona Wiedźmina już w poniedziałek!

160 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2007 o 20:05, MonkOfWar napisał:

> A jaki będzie link do tej strony?

Czytamy treść newsa, tak? ;)

"pod adresem wiedzmin.gram.pl"

Czyli: http://wiedzmin.gram.pl .

Pozdrawiam.

PS Nigdy nie jestem pewien wstawiania linków na tym Forum.


Po prostu z*******e, może i krótkie, ale jak się to ogląda to takie emocje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie te wasze wypowiedzi i widać, że nie do końca rozumiecie ideę tego bloga. Tak na prawdę jest to przecież tylko zwykłe zdanie autora tekstu a zapowiedź jest w innym miejscu serwisu (napisana dużo bardziej pochlebnie). W blogach osoby tworzące Valhallę opisują swoje odczucia związane z różnymi tematami. Jak widać jeden z członków V ma spore wątpliwości, co do sukcesu Wiedźmina i postanowił o tym napisać. Sam mam inne zdanie, ale nie rozumiem osób, które piszą tutaj o tym tekście jako "gównie". Każdy może mieć swoje zdanie i my możemy się z tym nie zgodzić. Jednak dużo wypowiedzi na tym forum jest równa zeru. Jak można nazwać tekst "gównem" tylko z powodu, że się z nim nie zgadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 19:18, Mike napisał:


Hej!

Odnośnie artykułu na Valhalli, to jak znajdę trochę czasu chętnie się do niego odniosę trochę
szczegółowiej.

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że redakcja zadała specjalnie zadanie napisania kontrowersyjnego
artykułu, aby
dyskusja dookoła niego odbiła się szerszym echem i przyniosła trochę popularności serwisowi.
Wrażenie mam takie, gdyż na całkiem długi tekst padają tam trzy zarzuty, którym daleko do konkretności
i rzetelności (za muzykę na przykład nie odpowiada Scorpik, o czym można się dowiedzieć oglądając
np. naszego trzeciego making of''a).

Dla mnie trochę taka kontrowersyjność na siłę. Ale oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii,
choć wypadało by być rzetelniejszym, zwłaszcza jeśli jest się redaktorem.

Pozdr.


Tu przyznaje rację.
Pomijając fakt jakie pierdoły - bez urazy, ale dla mne iczęść z tego tekstu to jeno pierdoły są - powypisywał autor to.. Przperaszam bardzo ale opieranie się na tym jak wyszły inne Polskie gry(choć i tu się nie zgadzam, bo przeceiż aż tak kiepskich tytułów nie mamy - no moze prócz tych od play''a:P )a jak wyjść ma TA gra to totalny bezsens. CDP RED to całkiem inna ekipa.
A autor tego artykułu(na Valhallii)powienien sobie cały wstęp darować i ominąć jego autoportret i pisac o tym o czym pisać winnien/chciał.
To tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym że to nie jest raczej autor a wirtualna osobowość, mająca siedem i pół roku ;) - i to jedyny wpis na jego "blogu" - fatalnie napisany technicznie :D - ale faktycznie nie ma o co kopii kruszyć, czyjś dziwny żart lub akcja promocyjna - jesli to drugie (nie twierdzę, że na pewno, jestem przeczulony na punkcie takich sadów autorytatywnych, co już pisałem) zyskali co chcieli, odsłony na pewno im skoczyły :D
Na miejscu gości z CDP uznałbym, iż tak czy inaczej szum dookoła Wieśka narasta - a to dobrze dla nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 19:19, Kocis1524 napisał:

Dlaczego to że wiele polskich gier okazało się słabych nie przesądza o tym jaki będzie Wiedźmin.
Cd Projekt zebrało najlepszych specjalistów z całej Polski. Po tylu latach pracy siłą rzeczy
gra nie może być słaba. Musi być co najmniej dobra.


Ja temu nie przeczę, ale faktem jest, że doświadczenie nauczyło ludzi, żeby podchodzić do tego sceptycznie. Zresztą Polska nie jest tu jedynym przykładem. Było wiele różnych gier w historii, które zapowiadały się świetnie dopóki się w nie nie zagrało. Mam szczerą nadzieję (nie pozbawioną jednak szczypty sceptycyzmu), że tym razem będzie inaczej. Życzę wszystkim aby autor tego tekstu się mylił i żebyśmy wreszcie ujrzeli porządną polską grę cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 19:42, Mike napisał:

1. Takie myślenie było by uprawnione, gdybyśmy wcześniej rzeczywiście dali ciała, my, a nie
inne firmy w Polsce. Często przecież wielokrotnie mniejsze od CDP.


Przyznasz, że rzadko spotyka się dobrą polską grę, więc obawy są jak najbardziej uzasadnione.

Dnia 15.06.2007 o 19:42, Mike napisał:

Staramy się podkreślać też, że działamy inaczej.
Mocniej i profesjonalniej. Odmieniliśmy rynek wydawniczy w PL, może i zmienimy develepmentowy;)
(oby, oby, niekt nie mówi, że będzie łatwo, ale szanse jednak są i to spore!)


Faktem jest, że gra zapowiada się na najlepszą polską grę, ale to można potwierdzić jedynie jak się w nią pogra. Ty miałeś taką okazję, więc wiesz jaka jest gra, ja nie miałem i stąd jestem nieco sceptycznie nastawiony.

Dnia 15.06.2007 o 19:42, Mike napisał:

2. Może i pieniędzy w Polsce brakuje, ale bynajmniej nie brakuje ich projektowi Wiedźmina,
stąd ogromny budżet
sięgający 20mln plnów, co już samo w sobie równe jest budżetowi NWN2 (około 6mln USD), a biorąc
pod uwagę
różnicę kosztów pracy, to realnie jest to mniej więcej trzy razy więcej niż budżet NWN2 (zarobiki
osób tworzących gry w PL są przynajmniej 3 ktornie niższe niż na zachodzie). Stąd zresztą w
Wiedźminie 10 minut animacji hi poly robionych przez bardzo znanego reżysera. W budżetach wielu
zachodnich gier takie wydatki się nie mieszczą (mieszczą się za to regularnie z budżetach Blizzarda;)


Wiesz zapewne, że budżet to nie wszystko. Są gry, które miały mały i są świetne, ale są też co miały budżet duży, a są co najmniej kiepskie (i tych jest niestety więcej od tych pierwszych).

Dnia 15.06.2007 o 19:42, Mike napisał:

Pzodr.


Również pozdrawiam i życzę, żeby wszystko z Wiedźminem wypaliło jak należy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 00:48, Sarafan_Knight napisał:

> 1. Takie myślenie było by uprawnione, gdybyśmy wcześniej rzeczywiście dali ciała, my,
a nie
> inne firmy w Polsce. Często przecież wielokrotnie mniejsze od CDP.

Przyznasz, że rzadko spotyka się dobrą polską grę, więc obawy są jak najbardziej uzasadnione.

> Staramy się podkreślać też, że działamy inaczej.
> Mocniej i profesjonalniej. Odmieniliśmy rynek wydawniczy w PL, może i zmienimy develepmentowy;)

> (oby, oby, niekt nie mówi, że będzie łatwo, ale szanse jednak są i to spore!)

Faktem jest, że gra zapowiada się na najlepszą polską grę, ale to można potwierdzić jedynie
jak się w nią pogra. Ty miałeś taką okazję, więc wiesz jaka jest gra, ja nie miałem i stąd
jestem nieco sceptycznie nastawiony.

> 2. Może i pieniędzy w Polsce brakuje, ale bynajmniej nie brakuje ich projektowi Wiedźmina,

> stąd ogromny budżet
> sięgający 20mln plnów, co już samo w sobie równe jest budżetowi NWN2 (około 6mln USD),
a biorąc
> pod uwagę
> różnicę kosztów pracy, to realnie jest to mniej więcej trzy razy więcej niż budżet NWN2
(zarobiki
> osób tworzących gry w PL są przynajmniej 3 ktornie niższe niż na zachodzie). Stąd zresztą
w
> Wiedźminie 10 minut animacji hi poly robionych przez bardzo znanego reżysera. W budżetach
wielu
> zachodnich gier takie wydatki się nie mieszczą (mieszczą się za to regularnie z budżetach
Blizzarda;)

Wiesz zapewne, że budżet to nie wszystko. Są gry, które miały mały i są świetne, ale są też
co miały budżet duży, a są co najmniej kiepskie (i tych jest niestety więcej od tych pierwszych).

> Pzodr.

Również pozdrawiam i życzę, żeby wszystko z Wiedźminem wypaliło jak należy. :)


Poza tym wogule gier polskich jest mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 21:13, Kris_bla napisał:

A na stronce bedzie do sciagniecia grywalne demo i mozliwosc zamowienia angielskiej wersji
gry? Nie? No to po co to? ;-)


o jakiej stronce dokładnie mówisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 22:43, DBoss napisał:

Czytam sobie te wasze wypowiedzi i widać, że nie do końca rozumiecie ideę tego bloga. Tak na
prawdę jest to przecież tylko zwykłe zdanie autora tekstu a zapowiedź jest w innym miejscu
serwisu (napisana dużo bardziej pochlebnie).


Zgoda, ale serwis ponosi odpowiedzialność za to, co jest publikowane przez jego autorów... nawet jeśli jest to tylko blog jednego z nich. Ten tekst to typowy paszkwil, który ma na celu napompowanie ego jego autora. I to pompowanie odbywa się kosztem naszej gry:/ Nie zdziwiłbym się gdyby taki tekst napisał 7latek na forum, ale artykuł (felieton?;) utrzymany w takim stylu to przegięcie. Jestem bardzo rozczarowany tym tekstem...

Nie chodzi o to, że jako PR''owiec Wiedźmina chciałbym żeby pisano o naszej grze wyłącznie pochlebstwa. Absolutnie, konstruktywna krytyka jest zawsze na miejscu. Sam byłem pismakiem i cenię niezależność portali netowych. Ale to??? Moim zdaniem ten tekst jest poniżej wszelkiego poziomu i pozbawiony jest jakichkolwiek przesłanek merytorycznych... kropka:)

Zostałem poproszony przez Valhallę o skomentowanie tego tekstu, ale przyznam szczerze, że nie wiem co tu komentować:/ Muszę się nda tym zastanowić... czy jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Co do tego tekstu z Valhalli to powiem tylko tyle: żenada. Twórcy nie powinni się tym przejmować. Róbcie po prostu swoje i starajcie się jak możecie. Nie pisze tego dlatego, że jestem pochłonięty wiedźminem, ale po prostu wstyd mi za mój naród, który potrafi życzyć złego swoim, a właściwie patrzeć na to tak pesymistycznie. Ludzie obudźcie się wreszcie, mamy szanse zaistnieć w rynku gier czy się to wam podoba czy nie.
Pozdrawiam
Walker/Piechoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 12:14, Kris_bla napisał:

O nowej stronie Wiedzmina ;-P


a jaki adres tej strony, bo jakiś nie poinformowany jestem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 12:48, Wasil12 napisał:

> O nowej stronie Wiedzmina ;-P

a jaki adres tej strony, bo jakiś nie poinformowany jestem... :(


Boże... Wiem że jesteś poinformowany: www.thewitcher.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 14:11, Wasil12 napisał:

> Boże... Wiem że jesteś poinformowany: www.thewitcher.com

tak!!! skąd możesz wiedzieć?!


Chyba cię znam mądralo coooo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 14:16, Oloninho napisał:

Chyba cię znam mądralo coooo?


-.- nawet pierwszej części Wiedźmina nie przeczytałeś -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować