Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2006 o 13:18, 4YoU napisał:

O! Teraz o samochodach będzie gadka. Fajnie. W tym temacie poruszyliśmy prawie wszystkie tematy(piractwo,gry,samochody
itp.). Więc możę powinno być nie : Heroes of might and magic 5 lecz : "HEROES CONNECTING PEOPLE
I". Żart.

he he - cos w tym jest :) herosi sa bardzo dobra platforma do rowmow o wszystkim :) w odniesieniu rzecz jasna do tej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 13:18, 4YoU napisał:

O! Teraz o samochodach będzie gadka. Fajnie. W tym temacie poruszyliśmy prawie wszystkie tematy(piractwo,gry,samochody
itp.).

A czego się podziewałeś? Tak jak, ktoś już napisał. Za dużo wiemy na temat HoMM-a. Piąta część wygląda mocno jak trzecia z leciutkimi akcentami z czwórki + podrasowana grafika. A może taki temat: „Czym HoMM V cię zaskoczył”? (coś mi się wydaje, że nie za dużo będzie odpowiedzi). Poza tym 458 stron na temat gry, która jeszcze się nie ukazała, to chyba i tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować fragment mojego posta skierowanego do koniczyna (problem tkwi w tym, że pełne nazwy (zawansowany, podstawowy) wg koniczyna nie mieściły by się w przeznaczonych do tego przestrzeniach):

"(...) w HoMM3 pojawiły się wersje skrócone, np. "Mistrz. Atak", "Zaawans. Brama" (lub Zaaw. Brama) albo "Podst. Logistyka" itp. Nie dałoby tym razem też zastosować takiego chwytu?:) Wszyscy wiedzą o co chodzi, a pozbywamy się bardziej kontrowersyjnej (wg mnie:P) wersji "Lepszy atak" etc.(...)"

Chciałbym się dowiedzieć jak Wy się na coś takiego zapatrujecie... Moje zdanie znacie, czekam na Wasze opinie. Może w przypadku dużego poparcia takiej idei, CDP byłby skłonny wprowadzić takie rozwiązanie do gry (na co bardzo liczę:P) Pozdrówki dla wszystkich fanów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 13:32, mrs7 napisał:

> O! Teraz o samochodach będzie gadka. Fajnie. W tym temacie poruszyliśmy prawie wszystkie
tematy(piractwo,gry,samochody
> itp.).
A czego się podziewałeś? Tak jak, ktoś już napisał. Za dużo wiemy na temat HoMM-a. Piąta część
wygląda mocno jak trzecia z leciutkimi akcentami z czwórki + podrasowana grafika. A może taki
temat: „Czym HoMM V cię zaskoczył”? (coś mi się wydaje, że nie za dużo będzie odpowiedzi).
Poza tym 458 stron na temat gry, która jeszcze się nie ukazała, to chyba i tak dużo.


Kompletnym brakiem klimatu trojeczki heh, i przez to gleboko sie zastanawiam czy nie zrezygnowac z zamowienia...

Poza tym: brakiem jakichkolwiek edytorow map, generatorow losowych jak dotad i... takim slabym zabezpieczeniem w tloczni heh, juz na ponad tydzien przed premiera Heroesi ukazali sie w necie, co na pewno mocno pryczyni sie do spadku sprzedazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 13:01, moonman napisał:

> zlodziei trzeba tepic - szczeglnie na oficjalnym forum

na forum to sobie tylko mozesz poszczekac.. zacznij od zrodla..
idz na Wiejska!

na forum mozna zabanowac piratow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 13:46, Rider of Rohan napisał:

Poza tym: brakiem jakichkolwiek edytorow map, generatorow losowych jak dotad i... takim slabym
zabezpieczeniem w tloczni heh, juz na ponad tydzien przed premiera Heroesi ukazali sie w necie,
co na pewno mocno pryczyni sie do spadku sprzedazy...


Co się dziwić, przecież to UBI SOFT rządzi wszystkim, NIVAL napewno chciałoby wydać grę lepiej dopracowaną niż teraz, napewno nie dawaliby graczą takiego smaczku tylko poczekali dłużej. I tak z łaski UBI dostali te kilka tygodni więcej, zrobili dużo przez ten czas. Tak to już jest, że pieniądze ważniejsze od uczuć graczy. Znajdą się tysiące nowych fanów i znajdą się tysiące przeciwników.
A wiecie co mi się najbardziej nie podoba? Nowy świat i Dungeon. Z polecenia UBI, o ilę się nie mylę, jak coś to UT mnie poprawi, ale tak mi się wydaje, że skoro UBI ustaliło miasta i jednostki to fabułę też kazali nową zrobić. Może stary świat miał niedociągnięcia i niedopatrzenia, ale był bardziej tajemniczy, bardziej klimatyczny i naprawdę przyjemnie się grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 13:44, Napek napisał:

Pozwolę sobie zacytować fragment mojego posta skierowanego do koniczyna (problem tkwi w tym,
że pełne nazwy (zawansowany, podstawowy) wg koniczyna nie mieściły by się w przeznaczonych
do tego przestrzeniach):

"(...) w HoMM3 pojawiły się wersje skrócone, np. "Mistrz. Atak", "Zaawans. Brama" (lub Zaaw.
Brama) albo "Podst. Logistyka" itp. Nie dałoby tym razem też zastosować takiego chwytu?:) Wszyscy
wiedzą o co chodzi, a pozbywamy się bardziej kontrowersyjnej (wg mnie:P) wersji "Lepszy atak"
etc.(...)"

Chciałbym się dowiedzieć jak Wy się na coś takiego zapatrujecie... Moje zdanie znacie, czekam
na Wasze opinie. Może w przypadku dużego poparcia takiej idei, CDP byłby skłonny wprowadzić
takie rozwiązanie do gry (na co bardzo liczę:P) Pozdrówki dla wszystkich fanów:)


Znajdź jakiegoś jego posta i npisz ten tekst jako odpowiedź, czyli "To jest odpowiedź na posta dodanego przez koniczyn", nie wiadomo czy CDProjektowcy wszystko to czytają, a jak napiszesz poprzez odpowiedź to od razu to zauważy, gdy tylko wejdzie na forum;)
A co do samego pomysłu skrótowego stopniowania to bardzo dobry. Nie wiem czemu ale nazwy typu "Lepsza brama", czy "Najlepsza balistyka" w żaden sposób mi nie pasują, brzmią tak jakoś komicznie. Natomiast "Podst.", "Zaawans.", "Eksper." (lub "Mistrz.") są jakby bardziej odpowiednie do klimatu gry, są zresztą rozwiązaniem sprawdzonym w poprzednich częściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 14:07, Majkell napisał:

Znajdź jakiegoś jego posta i npisz ten tekst jako odpowiedź, czyli "To jest odpowiedź na posta
dodanego przez koniczyn", nie wiadomo czy CDProjektowcy wszystko to czytają, a jak napiszesz
poprzez odpowiedź to od razu to zauważy, gdy tylko wejdzie na forum;)


Zrobiłem już tak dwa razy i postanowiłem przestać, żeby któryś z Szanownych Moderatorów nie posądził mnie o spamowanie:)

A co do samego problemu to cieszy mnie, że nie jestem osamotniony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też popieram pomysł z skrótami podst. zaawans. mistrz. :)- miejmy nadzieje ze ktos z cdp raczy na niego zerknąć:) bo "lepsze" to bedzie profanacja herosa. "Lepsza Magia Przywołan" "Najlepsza Nekromancja" brzmi to conajmniej żenująco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 15:20, gloin napisał:

Ja też popieram pomysł z skrótami podst. zaawans. mistrz. :)- miejmy nadzieje ze ktos z cdp
raczy na niego zerknąć:) bo "lepsze" to bedzie profanacja herosa. "Lepsza Magia Przywołan"
"Najlepsza Nekromancja" brzmi to conajmniej żenująco :)



lepsze jest zawsze wrogiem dobrego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również popieram pomysł ze skrótami: podst. zaawans. eksper.
Skoro na sukubusy i bramę nic już się nie poradzi to może niech chociaż to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby w angielskiej bylo better i best " best necromancy" "better light magic" "best attack" :| . Fani by chyba rozstrzelali (albo wpakowali po 3 - 4 fireballe na klate) kolesi z nivalu za to odpowiedzialnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 15:33, eL Fron napisał:

Ja również popieram pomysł ze skrótami: podst. zaawans. eksper.
Skoro na sukubusy i bramę nic już się nie poradzi to może niech chociaż to...


Sukubusa jakoś się przeżyje, tylko ciekawi mnie sprawa bramy. Istnieje kilka umiejętności z nią związanych:
- Swarming Gate;
- Gate Master;
- Swift Gating;

Ciekawe jak one zostaną przetłumaczone. (mam jednak na tyle zaufanie do CDP, żeby nie przypuszczać iż uraczą nas Pełzającą Bramą czy Szybkim Bramowaniem:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 15:47, Napek napisał:

iż uraczą nas Pełzającą Bramą czy Szybkim Bramowaniem:P)


pelzajaca brama i bramowanie ? hmm - brzmia calkiem niezle :) jestem za :D

zdecydowanie bardziej pasuja do heroskow niz lepsza brama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej genialne sa najprostsze rozwiazania, dziwie sie ze panowie w CDP nie wpadli wlasnie na te skroty..
Rowniez popieram pomysl skracania.

Chcialbym jeszcze wrocic do tematu modowania gier... Fani open source powinni znac porownanie programow do ksiazki kucharskiej z przepisami. Jezeli posiadacie takowa ksiazke, ale np. lubicie bardziej slone dania lub ostre mozecie dolozyc troche wiecej soli, ew. dodac jakis dodatkowy skladnik, lub z czegos zrezygnowac..
Jezli kupujecie program komputerowy (analogia do ksiazki - ktory rozwniez jest wlasnoscia intelektualna tak jak przepis ) nie mozecie z nim zrobic absolutnie NIC!! Nie mozna usunac pliku ktory cie denerwuje, zmodyfikowac czego kolwiek bo to jest niezgodne z prawem. Przewaznie licencje na oprogramowanie to przezytek w formie z przed 30 lat!

Trzeba walczyc z zamknietym oprogramowaniem - nie mowie o piractwie, nadal chce placic za programy, ale chce dostawac po prostu lepszy program na uczciwych zasadach, skoro cos nalezy do mnie to dlaczego NIC Z TYM NIE MOGE ZROBIC!!!??

Denerwuja mnie ludzie ktorym wlaczyla sie jakas swieta wojna walki z piractwem, a nie interesuja ich to za sa piewcami takich monopoli jak Mircrosoft... i po prostu daja sie wykozystywac.

Pozdrawiam fanow Herosow, a dlatego napisalem tego posta poniewaz heroesi V beda po prostu idealnym kandydatem do modowania, gra jest sterowana prostymi plikami xml i juz sie szykuje do rozpracowywania tego wszystkiego zeby sie pobawic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 16:38, Tobijas napisał:

Czy na procesorze AMD AThlon 1411MHz Bedzie działać Heroes V?


E... lol? Nie o procka pytaj tylko o kartę graficzną i ram. :) Procek looz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować