Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2006 o 13:47, ktosik napisał:

Dociekliwi fani już znaleźli sposób na odblokowanie map.
I want to tell you how to unlock 10 additional maps in recently "leaked" version of Heroes
5.
1. Extract data.pak into the \data folder (using any Archiver)
2. Move data.pak to another place (it will be your backup copy)
3. Muliplayer maps are stored in in folder \data\Maps\Multiplayer.
You should create "map-tag.xdb" file for each map that doesn''t have it.
For example:
Copy map-tag.xdb from L2 folder to L1 folder, edit it, changing "L2" to "L1". You should also
remove redundant links to thumbnail images if the map has only 1 image (some maps have 4 images).
Also you can create text files where you will specify map name. For example, for L1, it will
be MapCaption.txt with text "Battle of Sexes".
You can create description texts and specify correct Goal as well (I am too lazy to do that
Smile )

Repeat the process mentioned above for all 10 maps known as "unbalanced" (hehe). I recommend
to copy map-tag.xdb file from the folder of a map with similar size - for example from M1 folder
to M10 folder, from L2 folder to L1 folder, so it will be less to edit.
Additionally, you can specify number of players in map-tag.xdb by adding and removing items
in <teams> list.

P.S. If you happen to use bad text editor, don''t forget to remove "Read Only" option from
the files before modifying.



Zaraz skasują ci to i dostaniesz bana ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to oryginalny post z oficjalnej strony gry Ubisoftu. Tam też piszą, że pierwsze legale są już dostępne we Francji i Australii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 14:08, ktosik napisał:

Jest to oryginalny post z oficjalnej strony gry Ubisoftu. Tam też piszą, że pierwsze legale
są już dostępne we Francji i Australii.


no no :) szczesciarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 09:15, morthi napisał:

w h4 teoretycznie mialo sie spelnione wymagania a postac w dalszym
ciagu nie osiagala nowej klasy...

Mylisz się, klasa w H4 była determinowana dwoma najlepiej rozwiniętymi umiejętnościami głównymi. Pierwszą klasę otrzymywałeś, gdy poświęciłeś na jakieś dwie umiejętności po dwa poziomy. Kiedy rozwijałeś trzecią um do tego poziomu Twoja profesja pozostawała bez zmian dopóki nie wyklarowały się dwie "umiejętności przewodzące". I klasa zawsze była determinowana przez "umiejętności przewodzące".
Nie dotyczy to oczywiście arcymaga, gdyż bohater musiał rozwinąć 3 rodzaje magii, by nim zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle ze nigdy nie wiedzialem dlaczego awansuje na arcymaga :) jeden bohater mial rozwiniete umiejetnosci tak samo jak drugi tyle ze jeden byl arcymagiem a drugi nie :) bo rozwijane byly umiejetnosci w innej kolejnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 14:39, morthi napisał:

tyle ze nigdy nie wiedzialem dlaczego awansuje na arcymaga :) jeden bohater mial rozwiniete
umiejetnosci tak samo jak drugi tyle ze jeden byl arcymagiem a drugi nie :) bo rozwijane byly
umiejetnosci w innej kolejnosci :)

Jak pisałem wyżej, żeby być arcymagiem trzeba mieć rozwinięte 3 szkoły magii i dodatkowo muszą to być najlepiej rozwinięte ze wszystkich Twoich umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 13:44, 4YoU napisał:

Sorry za te "podrzędne" moje posty, ale mam pytanie do moonman. Mógłbyś mi coś więcej powiedzieć
to tym KŚG o HoMM5(numer,cena itp.),bo właśnie jestem chory i "leżę w łożku"(czyt.jestem na
kompie) i chciałbym wysłaś moją mamę do kiosku tylko nie wiem jak je to wytłumaczyć,bo jeszcze
mi kupi coś o tych SIMSACH lub o tej FIFIE.


Komputer Świat Extra Gry nr 4/06 - cena 6,90
2 CD: HoMM5 demo PL, HoMM2 GOLD PL
w calosci o heroesach wiec Twoja mama nie moze sie pomylic. dopiero od dzisiaj - takze pewnie nie wszedzie jeszcze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 15:17, moonman napisał:

> Sorry za te "podrzędne" moje posty, ale mam pytanie do moonman. Mógłbyś mi coś więcej
powiedzieć
> to tym KŚG o HoMM5(numer,cena itp.),bo właśnie jestem chory i "leżę w łożku"(czyt.jestem
na
> kompie) i chciałbym wysłaś moją mamę do kiosku tylko nie wiem jak je to wytłumaczyć,bo
jeszcze
> mi kupi coś o tych SIMSACH lub o tej FIFIE.

Komputer Świat Extra Gry nr 4/06 - cena 6,90
2 CD: HoMM5 demo PL, HoMM2 GOLD PL
w calosci o heroesach wiec Twoja mama nie moze sie pomylic. dopiero od dzisiaj - takze pewnie
nie wszedzie jeszcze jest.

skad wy macie te info? na strona ch ks gry nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie, z tego opisu jak odblokowac mapy wynika, ze to sa mapy multiplayer niedostepne do gry w singla!!
Dosyc ze jest tylko 6 map do grania samemu z soba :) to jeszcze blokuje nie wiedziec !@$*&#$ czemu mapy tylko do multi... ehhh, wiedzialem ze francuzi beda cos za bardzo kombinowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 15:53, pawelsto napisał:

No to ladnie, z tego opisu jak odblokowac mapy wynika, ze to sa mapy multiplayer niedostepne
do gry w singla!!
Dosyc ze jest tylko 6 map do grania samemu z soba :) to jeszcze blokuje nie wiedziec !@$*�$
czemu mapy tylko do multi... ehhh, wiedzialem ze francuzi beda cos za bardzo kombinowac


Z oficjalnych informacji wynika ze te 10 map multi JEST grywalnych solo. Natomiast podany tu opis ma odblokowac jeszcze dodatkowe 10 ktore nie sa obecne (a raczej sa ale ukryte) w grze ze wzgledu na to ze autorzy uznali je za niezbalansowanie i pewnie oficjalnie zostana odblokowane w jakims patchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy polska wersja bedzie miala te mapy juz odblokowane czytez bedziemymusieli czekac jak wszyscy na specjalny patch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 16:17, morthi napisał:

ciekawe czy polska wersja bedzie miala te mapy juz odblokowane czytez bedziemymusieli czekac
jak wszyscy na specjalny patch...

Ja raczej watpie, ale to zadnej wiekszej roznicy nie robi - od czego ma sie net. Natomiast ciekawi mnie czy zas ubi nie dojdzie do wniosku ze nie zdazy przygotowac patchy do wszystkich wersji jezykowych i bedziemy czekac iles tygodni na latke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 16:16, Konrad1990 napisał:

> http://allegro.pl/item96604826_heroes_of_might_magic_v_jedyny_na_allegro_.html

przeczytajcie sobie dokladnie caly opis gry zaprezentowany przez tego kolesia...takich bzdur
o H5 jeszcze zem nie slyszal =]


"Większość z Was jest zapewne najbardziej zainteresowana nowymi miastami, jakie się mają pojawić w grze... Oto więc garść szczegółów, do których udało mi się dotrzeć. Miasto krasnali jest najbardziej związane z techniką. Znajdziemy tutaj m.in. mechaniczne parowe golemy, stalowe smoki, podobno nawet balony. Miasto wody to największa zbieranina pod słońcem. Składają się na nią syreny, piraci, obowiązkowe żywioły wody, kupcy (słabi w walce, ale każdy generuje pewną sumę złota), potwory morskie, Trytonowie, Lizardmani. Twierdza orków wydaje się być najbliższa miastu sił chaosu z "HoM&M IV".

"Będziemy mieli więc mapę główną z grafiką 3D, ale bez możliwości zmieniania kąta patrzenia, czy też obracania widoku..."

"W grze pojawi się, co najmniej 100 różnych zaklęć."

Faktycznie same bzdury, wydaje mi się że gość po prostu zerżnął to z jakiejś zapowiedzi sprzed roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować